Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

valakihundai Creative Commons License 2017.11.01 0 0 6696

Köszönöm, most már látom!

Előzmény: area60 (6693)
Tapi11 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 6695

Fuel economy 1 = eddig megtett ÖSSZES km fogyasztás átlaga

Fuel economy 2 = minden motor beindítás és leállítás közöttii átlagfogyasztás

 

Nekem egy kicsit zajos a gumi ( 18-as kerekek), illetve a szélzaj. A csomagtér zárján lehet állítani valahogy házilag, mert lehet, hogy az miatt van a szélzaj..

 

A fogyasztás a sebességgel exponenciálisan nő, 90-nél (amit elég nehéz tartani) kb. 5.5,  4 személlyel, tele csomagtartóval, folyamatos 150-160-as tempónál elérheti a 10 litert is. Normál városi fogyasztás 7,5-8 liter (pesten).

 

Eddig nem tapasztaltam hibát (5 hónap, 5500 km).

Előzmény: valakihundai (6690)
area60 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 6694

Nyitott motorháztető esetén sem működik a start/stop. ( gondolom a szervizelés, diagnosztika, stb miatt )

Ha kilazítod a kapcsolót, elforgatod ~45fokot, majd meghúzod a csavarját, garantáltan nem fog működni az említett funkció, mert azt hiszi nyitva van a motorháztető.

Én nem b@sztatom, inkább kinyomom.

Előzmény: Vadkaka (6688)
area60 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 6693

Szia,

 

#6686hsz.-ben az első link a kérdésem volt. ( azért linkeltem, mert Te is pont ezt kérdezted )

A második link pedig a válasz a feltett kérdésre !

 

Üdv.

Előzmény: valakihundai (6691)
valakihundai Creative Commons License 2017.11.01 0 0 6692

Ja, egyébként tapasztalatok: autópályás használat, vegyesen tempomattal,  2 felnőtt+2 gyerek (kb:240kg+30kg csomag, ez 3 bőrönd, és elég a csomagtartó!) sebesség 130-140 között Debrecen Esztergom között fogyasztás 7,3, zaj nulla, de tényleg. A fűtést még ki kell tapasztalni, mert 21 foknál, kinn 6fok, kellemetlenül meleg volt. Egyébként főúton van az autó hétköznapokon, kb 40 km, akkor olyan 6 lityi a fogyasztás. Szerintem egy 4 fős családnak maximálisan megteszi minden szempontból ez a kategória. Ja, egy Rav4 mellett parkoltunk, esztétikából legyen minden Qasqai tulaj nyugodt!!! Szempont volt a belső és külső megjelenés. Üdv Mindenkinek!

valakihundai Creative Commons License 2017.11.01 0 0 6691

Helló, épp egy perce írtam meg én is a kérdést! 1,2 Acenta+Connect, ha jön válasz küldöm, de Te is látod szerintem! Üdv!

Előzmény: area60 (6686)
valakihundai Creative Commons License 2017.11.01 0 0 6690

Tisztelt Fórumosok, ezer köszi a válaszokért !!!, még 2 hete van az autó, ezért vannak a fura kérdések. És egy újabb: van a két fogyasztás mérő lehetőség (Fuel Economy1-2), mi a haszna a 2 dolognak, mire használhatóak. A kezelési útmutatóban ez nincs részletezve, az autót a nejem használja, én csak hétvégeken, akkor csak 'élvezkedek'. Köszönöm a válaszokat!

Tapi11 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 6689

Nekem sem lebeg, 160-nál sem. A start-stopot minden indulásnál kikapcsolom. Ha piros lámpánál kinyomott klunpunggal állsz, illetve ha megy a klima, akkor nem állítja le a motort.

Előzmény: valakihundai (6682)
Vadkaka Creative Commons License 2017.10.31 0 0 6688

Itt találsz egy leírást németül, pár kép is van hozzás segítségül:

http://www.qashqaiforum.de/f43/taster-fuer-start-stop-deaktivierung-umsetzen-12504/

 

Annyira nem zavart a dolog, hogy kipróbáljam, így saját tapasztalatomról nem tudok beszámolni. 

Előzmény: valakihundai (6683)
bufi001 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 6687

Mi nem vettük észre a  lebegést,mondjuk még csak 4500 km van benne...

A start-stop-ot azért nem lehet kikapcsolni,mert ezzel együtt teljesíti az Eu6-os normát,legalább is a  szervízben így mondták.de hozzá lehet szokni amúgy néha még jól is jön.

Előzmény: area60 (6684)
area60 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 6686
Előzmény: valakihundai (6682)
area60 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 6685

Szia,

 

Sajnos nem. Mindig ki kell kapcsolnod.

Előzmény: valakihundai (6683)
area60 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 6684

Szia,

 

"minden Qasqai-nál ijesztően 'lobog' a motorháztető 130 felett?"

Nem tudom mire gondolsz, de nem arról van szó, hogy esetleg a motorháztető állító gumi eléggé be van tekerve, így nem ér hozzá a karosszériához, és a záron jobbra-balra billeg a motorháztető, mint egy mérleghinta ? Mert ez esetben tekerj kifelé a gumin.

 

Előzmény: valakihundai (6682)
valakihundai Creative Commons License 2017.10.31 0 0 6683

Tisztelt Társak, a Start/Stop rendszert nem lehet-e bekapcsolandóra beállítani, mindig elfelejtem kikapcsolni, nagyon nem akarnám használni?

Köszi a választ!

valakihundai Creative Commons License 2017.10.31 0 0 6682

Tisztelt Fórumosok, szeretném kérdezni, hogy hogy kell használni és értelmezni a fogyasztási visszajelzést, 1,2Acenta 14-es évjárat, illetve minden Qasqai-nál ijesztően 'lobog' a motorháztető 130 felett?

Köszönettel a válaszokat! 

Mr. Pepe00 Creative Commons License 2017.10.24 0 0 6681

Üdv a fórumtársaknak!

 

Saját tapasztalati vélemény:

 

A beépített navigáció egy össznépi félrevezetés, mert szép és jó, de nem friss térkép, a gyártó meg nem ad ki hozzá frissitést. Ha meg buherálni kell, az már nem éri meg. 

Sávelhagyás: sokszor idegesítő, de lehet hasznos egyszer csak.

vészfékező: hasznos.

visszapillantó elsötétedése: hasznos

automata lámpa: nagyon jó, a távolságit automata lekapcsolja szembejövő esetén, gond hogy mesterséges fénynél is.

esőérzékelő: télen nem szabad használni, egyébként korrekt.

 

 

 

 

ff55 Creative Commons License 2017.10.18 0 0 6680

Tisztelt Fórumtársak!

Szeretnék segítséget kérni tőletek ablakfelhúzó modul ügyben.

Van esetleg valakinek tapasztalata, hogy melyiket érdemes egyáltalán, mert van egy pár a piacon.

Olyan infót is olvastam, hogy csak szekvenciális ablak automatikákhoz lehet csatlakoztatni felhúzó modulokat a simához nem. Érdeklődtem forgalmazóknál és beszerelőknél is………természetesen vegyes válaszokat kaptam, de főként a szokásos: "persze megoldjuk" ami jól hangzik, ha...............!

Szóval ha esetleg tudna valaki segíteni az jó lenne.

 

 

 

Köszönettel

Feri

sz Creative Commons License 2017.10.17 0 0 6679

Szerintem elég korszerűtlen a Nissan Connect, egyedül a tolatókamera hasznos benne, ami nekem nem ért meg 400e forintot (X-Trail), főleg úgy, hogy a CarPlay sem megy.

 

Van még egy csomó, számomra érthetetlen dolog amúgy, mint pl. a mute gomb hiánya, tolatáskor nem billennek le a visszapillantók, az automata fényszóró a nappali fényből nem vált tompítottra sehol, pl. 70-100-akármennyi km/h fölött, ilyesmik. 

Előzmény: keworkian (6677)
area60 Creative Commons License 2017.10.17 0 0 6678

Szia,

Nekem 2016-os N-Connecta van, tavasszal vettük.

- A sávelhagyásra figyelmeztető rendszer jó, de nem életbevágóan fontos.

- A ráfutásgátló / vészfékező asszisztens nagyon f@sza.

- A google navigáció teszi a dolgát, remekül működik, de továbbra is Waze-t használok navigálásra, mert online, és figyeli a dugókat navigálás közben, továbbá visít traffipaxok esetén.

-Az első, hátsó, és 360°-os kamera nagyon hasznos, nagyon megkönnyíti az életünket, mivel viszonylag szűk, és rövid a garázs. (nekem elsősorban ezért kellett ez a felszereltség)

-Apple Car Play-t nem tudja, ez tuti.

 

Előzmény: keworkian (6677)
keworkian Creative Commons License 2017.10.17 0 0 6677

Szia, köszi a választ! Láttam működés közben a Nissan Connect-et a hétvégén, végül úgy döntöttem, kérek én is az autóba. Kényelmesebb lesz azzal navigálni, mint telefonnal, amihez még valami konzolt is kellene vennem. Állítólag tudja az Apple Car Play-t is, majd meglátjuk. Találtam egy linket, Nissan Connect FAQ, bemásolom, talán másnak is hasznos lehet. https://www.nissanusa.com/connect/faq#apple-carplaytm

Előzmény: tgolenyak (6675)
ms1964.2 Creative Commons License 2017.10.15 0 0 6676

Van itt olyan kolléga, aki megoldotta a gyári DAEWOO rádió narancs színű kijelzőjének megvakulását?

tgolenyak Creative Commons License 2017.10.15 0 0 6675

Szia!

Én tavaly vettem szintén 1 évesen egy Nissan Pulsar 1.5 d-t a Dunaautótól. Ez is bemutató autó volt, acenta felszereltségű, de benne volt a connect is. Telefonos navit nem lehet rá tükrözni, mást sem. Igérték rá tudomásom szerint az android auto, illetve annak megfelelő ios alkalmazás használatát, én még az android autóval nem tudtam rá csatlakozni, de lehet, hogy ez már azóta megoldódott, csak szoftverfrissítést igényelne szakszervízben. Nem tudom. A navi használható, 2016 utáni verdáknál 3 évig ingyenes a navi frissítése új autók esetében, tudomásom szerint.Az enyém 2015 gyártású, így ez már nem játszik nekem, de megoldottam másképp(ebay, legfrissebb verzió sd kártyán, teljesen jól működik). Csatolok képeket, hogy néz ki ez élőben. Ez 2015 gyártású, 5 collos képernyő. Biztosan van már nagyobb, esetleg újabb fajta navi is. Zenét lehet a telefonról ráküldeni, mást nem nagyon. A beépített alkalmazások választéka elég vérszegény: facebook, google online search, eurosport, twitter, illetve még Tripadvisor. Van egy nissan mobilapp nissan connect néven a playen, onnan kell telepíteni a telefonra.Én tulajdonképpen csak navira használom, de ez én vagyok.

Előzmény: keworkian (6674)
keworkian Creative Commons License 2017.10.13 0 0 6674

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Az érdekelne még, hogy a Nissan Connect rendszert megéri megvenni? Használható? A navigáción kívül mire jó még? Nissan Connect nélkül mi van az érintőképernyő helyén, illetve ha nincs Nissan Connect a autóban és telefonnal navigálok, a telefon által mutatott képet meg lehet jeleníteni valahol a műszerfalon?

Előzmény: Tapi11 (6672)
aky01 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 6673
Nem ujonnan vettem.Iden vettem 1evesen,bemutatoauto volt,12000 km-el.Mi rovid tavokon kozlekedunk inkabb,ezert 1.2-es motorral keresgeltem anno.De autopalyan is nagyon jol lehet vele haladni.N-connecta felszereltsegu,sok vezetestamogato eszkoz van benne,amik nagyon hasznosak.1eves szervizt belealkudtam az arba,ugyhogy errol nyilatkozni nem tudok.Megmondom oszinten amikor nem autozom,mindig az jar a fejemben hogy jo lenne mar vezetni..Ez az elso magasabbepitesu autom,elvezem hogy magasabban ulok es jobban belatom az utat is.Ugy gondolom kelloen nyomatekos a motor,jol gyorsitja az 1300kg.Aki tobbre vagyik vegyen 1.6-t! Rosszat meg nem hallottam roluk.Anno nem qashqait akartam,de aztan lett egy a csaladban es jobban megismertem,azzal sincs gond.Ujra ezt vennek!
Előzmény: keworkian (6671)
Tapi11 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 6672

Én idén május végén vettem át ujonnan, 1.2 benzines turbo. Szerintem, ha ujat akarsz nézd meg az n-vision felszereltségű autokat, az majdnem full extra. dunaautónál van készletes, ha hitelre veszed, akkor 100 000 adják drágábban, de kamatmentes reszletre. Én is így vettem. Ha érdekel valami, kérdezz nyugodtan.

Előzmény: keworkian (6671)
keworkian Creative Commons License 2017.10.11 0 0 6671

Köszi a választ, te vagy az én emberem! Akkor tavaly vetted újonnan? Mesélnél valamit bővebben a tapasztalataidról? Gondolom azért elvitted szakszervízbe az egy év alatt? Nem tudom, bárhol beleolvasok a fórumba, nekem úgy tűnik, csupa autószerelő van itt és mindenki maga javítja az autóját. Nissan facebookos oldalakon olvastam olyan komoly hibákról, hogy 1-2 éves autóknál komplett motorcserére volt szükség.

Előzmény: aky01 (6670)
aky01 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 6670
Szia.Nem tudom egy forumot olvasunk?En is itt tajekozodtam anno 4-5honaja.Nem olvastam itt rosszakat az altalam vasarolt 2016.05.havi 1.2 dig-t autorol,motorrol!Tudod ez a forum az elso qasqai tulajoknak is szol(2007-tol) ... En kifejezetten szeretem az automat,jol megy,jo a fogyasztasa,nem volt vele gond s remelem nem is lesz!
Előzmény: keworkian (6668)
R. Scherbotsky Creative Commons License 2017.10.11 0 0 6669

Ha tetszik, vedd meg nyugodtan. Az interneten nyilván többségében olyan kocsikról olvasni, amikkel baj volt, mert aki elégedetten, gond nélkül autózik, az ritkán érez késztetést arra, hogy írjon róla.

100%-os garancia arra, hogy teljesen problémamentesen fogsz autózni, sehol sincs, a Nissannál sokkal drágább márkák esetében sem. Vedd eleve 5 évre kiterjesztett garanciával, akkor a karbantartásokon kívül esetlegesen felmerülő költségekre biztosítva vagy.

Amit most rendelhetsz, az már a faceliftes modell, az autó 3 éve gyártásban van, a gyerekbetegségekből eddigre már feltehetően kikezelték.

Előzmény: keworkian (6668)
keworkian Creative Commons License 2017.10.11 0 0 6668

Üdv mindenkinek.

13 éves autónkat szeretnénk lecserélni (nem Nissan). Csak új autó jöhet szóba és benzines. Egy ideje nézegetem a Nissant és nagyon tetszik. Múlt héten voltunk Nissan szalonban, eredetileg nem is a Qashqai-t akartunk, de lassan eljutottunk odáig, hogy ő lenne az ideális. Aztán elkezdtem olvasgatni ezt a fórumot és kicsit megijesztett. Tényleg ennyi baj van ezzel a modellel? Naív álom azt gondolni, hogy veszek egy új autót és legalább 5 évig nyugalmam lesz, az éves kötelező szervízeket leszámítva? Tényleg autószerelővé kell válnom, otthon bütykölnöm és alkatrészek után vadásznom az interneten? Milyen tapasztalataitok vannak vadiúj Quashqai-jal, nem bántátok meg a vételt? A szervíz nagyon lehúzós árakkal dolgozik? Köszi a válaszokat előre is.

dgaram Creative Commons License 2017.10.10 0 0 6667

Szép estét! Felvillan a műszerfalon, egy olyan lámpa, mely egy autót abrázol, keresztben egy kulcs formával, csak annyira erősen világít, hogy pontosan nem látom. Tudna valaki segíteni, hogy mi a jelentése? Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!