Keresés

Részletes keresés

v_peti Creative Commons License 2008.05.12 0 0 455

Pedig ez nem extrém eset, mert a sportközveítésben ha nem hullámzó víz van, akkor sok esetben gyorsan mozgó, kis méretű "golyó". Annál meg nem túl szerencsés, ha kockás.

 

Előzmény: ics73 (454)
ics73 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 454
Ma délelőtt ment a Eurosporton vadvizi kajak verseny, ahol a mozgó, habzó víz ugyebár rettenet sávszélességet igényel(ne)... A kép kb. olyan volt, mintha floppy-ra tömörítenétek a Gyűrűk ura trilógiát, volt amikor csak színes kockák voltak a képen pár másodpercre... Analógban néztük tovább, mert totálisan élvezhetetlen volt a minőség a digitális változatban.
CsepeLee fiú Creative Commons License 2008.05.10 0 0 453
Az. ^^'
Előzmény: couguar (451)
icefruit Creative Commons License 2008.05.10 0 0 452

Na igen. Engem egyenlőre éppen ezek a "hegesztések", javítgatások tartanak vissza attól, hogy egyből váltsak. Nagyon bízom benne, hogy a UPC-nél sikerül egy pár hónap alatt orvosolni ezeket a bosszantó hibákat, és akkor majd nyár végével váltanék én is. (az Eurosport2 angol bajnoki nyitányára már szeretném, hogy meglegyen... :) )

Előzmény: couguar (448)
couguar Creative Commons License 2008.05.10 0 0 451
Ez másik hibajelenség, nem központi, én sose tapasztaltam ilyet. Pace?
Előzmény: CsepeLee fiú (450)
CsepeLee fiú Creative Commons License 2008.05.10 0 0 450
Nálunk ma már nem először fordult elő, hogy teljesen behalt a médiabox. Múltkor analóg sem volt. Ma reggel analóg volt, de a médiabox és a távirányítója nem reagált semmire. KB 2 óra elteltével magától helyreállt mindkettő.
rage Creative Commons License 2008.05.09 0 0 449
Azóta működik is gond nélkül.
Előzmény: couguar (448)
couguar Creative Commons License 2008.05.09 0 0 448
Ha minden igaz, az illetékes urak hegesztettek a rendszeren hogy megszűnjenek az akadások.
Előzmény: rage (447)
rage Creative Commons License 2008.05.09 0 0 447
Spectrum TV-t néztük, mikor ez történt, de bármely csatornára is váltottam, sehol sem volt jel akkor. Restart után jó lett.
Előzmény: mAlter (446)
mAlter Creative Commons License 2008.05.09 0 0 446
Nálunk ma fordult elő először. Csak az RTL klubnál nem volt jel. Remélem észrevették ők is, hogy elcsesztek valamit.
Előzmény: rage (445)
rage Creative Commons License 2008.05.09 0 0 445

Nálam kedden kötötték be ezt az új szolgáltatást
Szerdán egyszer megállt a műsor (standby-ra kapcsolás meg vissza segített) ma viszont elég érdekes dolog történt. Műsor közepén egyszer csak bejött a Nincs jel ! képernyő.

 

Mindegy, hová váltottam át, maradt ez. Standby meg vissza sem segített
Az áramtalanítás viszont igen. Utána egyből jó lett.

Ez mitől van vajon, s milyen gyakran fordul elő ?

mAlter Creative Commons License 2008.05.09 0 0 444
Nem próbáltam, de elvben semmi akadálya sincs. A kunszt az lesz, hogy HDMI kimenetről fullHD-ben bedigizni a PC-re az adást. Már most is lehet kapni HD kártyát (sokért), de szerintem pár év múlva már műzlihez csomagolva is lesz.
Előzmény: icefruit (443)
icefruit Creative Commons License 2008.05.09 0 0 443

Na, akkor ez legalább biztosan működik. Kösz az infót.

 

Egy érdekes kérdés van még. Erről a médiaboxos scart kimenetről vajon lehet valahogy PC-re is átvinni a felvett anyagot? Ilyen jellegű tapasztalata van már valakinek?

Előzmény: Brendan (441)
lildiko Creative Commons License 2008.05.09 0 0 442
Új hibajelenség. Néhány csatornánál az jelenik meg, hogy "Nincs jel, ellenőrízze, hogy a beltéri egység megfelelően van-e csatlakoztatva."  - fél perccel ezelőtt még néztem a teniszt.
Brendan Creative Commons License 2008.05.09 0 0 441
Már többször felvettem DVD felvevővel, az STB merevlemezésre rögzitett filmet. Szebb lett a felvétel igy, mint analóg módban.
Előzmény: icefruit (436)
mAlter Creative Commons License 2008.05.09 0 0 440
Már nem emlékszem miért is kell plusz 1500-öt fizetni... :) Lehet, hogy az HBO/HBO Pakk különbség? Mindenesetre nem tartottam lehúzásnak.

Egyébként tegnap egyszer sem fagyott. Lehet, tényleg sikerült beállítaniuk.
Előzmény: icefruit (433)
v_peti Creative Commons License 2008.05.09 0 0 439

Ha már digitális. Még a rádiók is képesek időnként fagyni, pedig ott nem a teljes rendszer digitális, hanem csak részelemek. Nagyon idegesítő tud lenni, amikor 1-2 tizedmásodperc kimarad a műsorból, mert fülsértő a szaggatás.

 

Tévék: A régi kisebb, már megszűnt kábeltévék (msat pl.) szerettek nagyon kockásodni, pedig ott csak a műhold-upc fejállomás átviltel volt digitális. De a mostaniak már jóval ritkábban teszik ezt. Remélhetőleg a mostani kockásodás is meg fog szűnni, az idő előrehaladtával!

 

Előzmény: icefruit (437)
Alpári Gnác Creative Commons License 2008.05.09 0 0 438

Írni nem próbáltam róla, de megnéztem, hogy működik-e és igen, úgyhogy holtbiztos, hogy lehet róla felvenni. Mellesleg az van ráírva, hogy VRC/DVD

 

Ha van a PC-dben videobemenet, arra ugyanúgy rá tudod kötni.

Előzmény: icefruit (436)
icefruit Creative Commons License 2008.05.09 0 0 437

Igen, én sem lepődöm meg a kezdeti problémákon, hiszen ez egy új rendszer, így szinte velejárója. Éppen ezért is nem kapkodok az áttéréssel, mert szeretnék már a "készbe ülni", azaz akkor váltani, ha már ezek a kockásodás, fagyásos problémák elmúlnak. Persze a kérdés, hogy úrrá tudnak-e lenni ezen a UPC-nél, és tényleg csak kezdeti problémák maradnak mindezek, vagy folyamatosan jelentkező kellemetlenségek lesznek... Ez egy nagy kérdés. Mivel idővel én is át akarok térni a digitálisra (ahogyan Te is írtad a jobb képminőség és az új adok miatt - Eurosport2 - angol foci nálam az egyik ok... :) ), így remélem ezek a bosszantó hibák csakugyan csak a kezdetekre lesznek jellemzőek.

 

u.i.: mondjuk ez a médiaboxos "pofátlan" fogyasztás azért továbbra is zavar...

Előzmény: Alpári Gnác (435)
icefruit Creative Commons License 2008.05.09 0 0 436

Még egy kérdés. Válaszként írtátok, hogy a médiaboxról hogy lehet esetleg archiválni a felvett anyagot:

 

"A HDD-ről csak úgy tudod átvenni, hogy elindítod a lejátszást a STB-ról, és felveszed a Scart kiementéről egy DVD/HDD felvevővel. Kicsit körülményes, de jobb a minősége, mintha az analóg jelet vennéd fel, amiről egyébként még szintén lehet."

 

Ezt már próbálta valaki a gyakorlatban? Tényleg működik?

És még egy kérdés ennek kapcsán. A Scart kimenetről nem lehet valahogy PC-re átvinni a felvett anyagot?

Alpári Gnác Creative Commons License 2008.05.09 0 0 435

Szerintem az időszakos kockásodás nem kerülhető el, kérdés, hogy elegendően nagy-e az időszak...:)

 

Egyébként nem csak az HBO-n van, hanem ha kockásodik, akkor mindenhol, legalábbis a szomszédos csatornákon ugyanúgy nincs olyankor kép.

És teljesen sztochasztikus.

Kezdetben kb. óránként volt.

Aztán vagy két hétre teljesen abbamaradt, utána megint előjött pár napra, de már ritkábban.

Most megint nincs...

 

De nekem megéri.

Lényegesen jobb a kép és van pár olyan csatorna, amit már rég szerettem volna, de analógon nincs.

Előzmény: icefruit (433)
v_peti Creative Commons License 2008.05.09 0 0 434

Lehet, hogy alapesetben (1 box) a havi díj azért magasabb, mint az analógnál mert ez pont a bérleti díj ára? (silvernél pont 1000-rel magasabb a díja a digitálisnak, mint az analógnak)

 

Előzmény: icefruit (433)
icefruit Creative Commons License 2008.05.09 0 0 433

Mondjuk én időszakos kockásodást és fagyást sem szeretnék, ha már előre lépek és nem vissza... (jelenleg az analóg adások nálam jól és hibamentesen jönnek, mégha nem is digitális minőségben)

 

A médiabox kapcsán ez a havi "bérleti díj" komoly? Mert néztem a UPC honlapját, de ott pl. az engem érdeklő Digital HD Gold (úgy hogy van internetem is tőlük) 6.750 Ft / hó árban van megállapítva. Azt látom, hogy indulásként ehhez jön még egy úgynevezett "kiegészítő belépési díj" (pff...), ami egyszeri 10 ezer Ft, de utána arról szó sincs sehol (legalábbis én nem láttam), hogy a havi 6.750 Ft mellé még fizetnem kéne külön a médiaboxért is...

 

Nem arról van szó, hogy ha a Digital HD Gold csomag és médiabox mellé még egy plussz médiaboxot rendelsz (mert két Tv-d van), akkor ezért a második médiaboxért kell fizetned a havi plussz 1500-at? Mert ilyenről mintha olvastam volna...

(nálam csak egy TV lenne, és a havi 6.750-en felül nem nagyon akarnék semmi "extra" havi költséget...)

Előzmény: mAlter (428)
Alpári Gnác Creative Commons License 2008.05.08 0 0 432
Én sem akartam elhinni, úgyhogy ma megmértem én is. És tényleg...:)
Előzmény: icefruit (430)
Alpári Gnác Creative Commons License 2008.05.08 0 0 431

Tényleg annyit fogyaszt, de a vicc az, hogy bekapcsolva is csak kb. 5W-tal többet.

 

De valóban ki lehet húzni a konnektorból, ha valaki sokallja.

Előzmény: 54w (427)
icefruit Creative Commons License 2008.05.08 0 0 430
Mondjuk ez a standby fogyasztási adat megdöbbentő... Biztosan, ellenörzött adat ez?
Előzmény: 54w (427)
v_peti Creative Commons License 2008.05.08 0 0 429

Talán érdemes lenne Brüsszelnél panaszkodni. Úgyis ott a magyar képviselő, aki a mobiltöltők egységesítéséért lobbizott.

 

Előzmény: 54w (427)
mAlter Creative Commons License 2008.05.08 0 0 428
Kockásodás leginkább csak az HBO HD-re jellemző - ott sem rendszeres. Midenesetre összességében csaknem mindenki azt mondta, hogy jobb a digitális adás. Én pl. nem cserélném vissza.

A tesztidőszakban csak a jelenlegi tévédíjat számítják fel plusz a legdrágább boxnál egyszeri 10000 forintot (és átmenetileg van még valami 1500 forint HDD-s boxra havonta, asszem). Bármikor le lehet mondani. Úgyhogy anyagilag nem olyan nagy kockázat. Úgy tűnik, hogy a UPC a régi analóg csatornákra nem fogja fenntartani régi hűségnyilatkozatos olcsóbb díjait, de valószínűleg a digitálisakra lesz ilyen konstrukció - ezzel próbálja majd a népet átterelni.

Nekem az a véleményem, hogy akinek HD(-ready) tévéje van, annak mindenképpen HD-s csomagot érdemes választania.

A HDD-ről csak úgy tudod átvenni, hogy elindítod a lejátszást a STB-ról, és felveszed a Scart kiementéről egy DVD/HDD felvevővel. Kicsit körülményes, de jobb a minősége, mintha az analóg jelet vennéd fel, amiről egyébként még szintén lehet.

Nekem úgy tűnik, hogy az elején a durvább hibákat sikerült elhárítaniuk, de azóta ez a képbefagyás probléma már meghaladja a képességüket. Vagy szakemberileg nem állnak olyan jól, vagy sikerült olyan boxokat beszerezniük, amik nem képesek megbírkózni 2 párhuzamos feladattal, pl. kép-dekódolás és műsorújság-frissítés.
Előzmény: icefruit (426)
54w Creative Commons License 2008.05.08 0 0 427
Csak röviden reagálnék azzal, hogy a HDD-s médiabox 20-30 w-ot (!!!) fogyaszt STANDBY.
Előzmény: icefruit (426)
icefruit Creative Commons License 2008.05.08 0 0 426

Sziasztok!

 

Na, engem is megtaláltak telefonon a UPC-től, hogy most itt van "életem nagy lehetősége" és akkor gyorsan váltsak digitális csomagra...

Mondtam nekik, hogy még gondolkodom, de ahogyan itt olvasom a dolgokat, hiába a jó alapgondolat, de egyenlőre túl sok a gond (kockásodás, képfagyás, setbox hibák), úgy hogy azt hiszem érdemes még kivárnom, hátha sikerül a UPC-nek kiküszöbölni a hibákat (vagy legalább csökkenteni a számukat).

 

Kérdésem azonban lenne ahhoz, aki jobban átlátja a kérdéskört.

 

- Jól gondolom, hogy igazából csak akkor várható érdemi képjavulás, ha valaki a HD-s csomagot választja és így HDMI-s kimenetelű setboxot kap? (HD ready vagy Full HD-s TV használatra gondolva)

 

- A már winchesterrel ellátott setbox szép és jó, hogy tudja rögzíteni a kívánt műsorokat, de vajon arra van valami lehetőség, hogy ha ezen felvett műsorok közül valamit archiválni akarnék, akkor ki tudjam írni róla (DVD író lemezre, vagy PC-re) ?

 

- A már sokak által felsorolt, jelenleg tömegesen előforduló hibák (képfagyások illetve a setbox megbizhatatlansága) mennyire tekinthetőek a bevezetésből adódó kezdeti hibáknak amelyeknek a kijavítása várható a UPC részéről, vagy ezek konstans, a jövőben is folyamatosan jelentkező tünetek lesznek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!