Keresés

Részletes keresés

kriseva Creative Commons License 2012.02.14 0 0 49245

Nagyon sajnálom:((((Részvétem!

 

Nálatok egy kisit más a helyzet,a kutyusod elvesztett egy embert,akit gondolom nagyon szeretett,és maradt ugyanabban a környezetben,ahol még sokáig,minden rá emlékezteti.Így nehezebben felejt,pláne ha nagyon kötődött hozzá.

De ha más környezetbe kerül,társa is lesz,sokat foglalkoznak vele,jobb élete lesz,mert egy aktív családba kerül,jobban,és hamarabb fel tudja dolgozni lelkileg a veszteséget.

Előzmény: Hó-pici Bendegúz (49240)
kriseva Creative Commons License 2012.02.14 0 0 49244

Remélem ilyen szempontból azért rendes emberek.Mert volt már példa rá,nem is egy,hogy mikor el akarták vinni a kutyáját mások,azért sem adták,utána kikötötték láncra a kutyát,kutyákat,és szépen hazamentek.A kutyák meg ott pusztutak éhen,szomjan láncon:(((Volt olyan esetem,mikor a szomszéd már akkor szólt,mikor az egyik kutya már elpusztult,mire imentünk,a másikhoz orvost hívtunk,már hiába jött,a szemünk elött rúgta az utolsókat:(

És ez elég sokszor előfordul.Jobb ha jogilag tisztázod a helyzetet,én is azt mondom.Elviekben az övék,ha nem is "leltári tárgy",de ha nem engedi elvinni,nem tudsz semmit tenni.

Előzmény: Pisces72 (49242)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 49243

Szegény... mindenki.

Igen, és ha ehhez még az is hozzájönne, h teljesen idegen körülmények közé kéne kerülnie, teljesen idegen emberekkel-szagokkal-hangokkal, az már valóban túl sok volna.

Előzmény: Hó-pici Bendegúz (49240)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 49242

Remélem, nem lesz rá szükség, de ha mégis, akkor írok. Köszi! :)

Itt szerencsére most nem arról van szó, h egyik örökös ki akar szúrni a másikkal, hanem egy nehezen kezelhető, érzelmileg érdektelen problémáról. Sztem csak abban az esetben kellene ő vkinek, ha az illető vagy nagyon kötődött a volt gazdihoz (de akkor miért is nem láttuk errefelé sűrűbben?), vagy ha éppen pont most kell neki "egy kutya". De valóban furcsák az emberek.

Előzmény: lustica (49239)
Hó-pici Bendegúz Creative Commons License 2012.02.14 0 0 49241

Felértékelték a házat, felleltározták a bútorainkat, "javainkat". A kutyával a kutya sem foglalkozott, pedig még rá is kérdeztünk.

Előzmény: lustica (49239)
Hó-pici Bendegúz Creative Commons License 2012.02.14 0 0 49240

Szegény kutyus:((((

November végén halt meg a férjem:( Dorka labink elveszítette imádott gazdiját:(( Természetesen maradt az otthonában, a körülményei annyiban változtak, hogy csak pórázas séta van, mert nekem nem fogad úgy szót, mint a férjemnek és a mai napig szomorú:((( 

Amikor a fiam jön látogatóba, mindig elviszi sétálni, akkor vidámabb, illetve ha az Ő kutyusukkal játszhat. Szóval azért ez nem olyan egyszerű ám.

Előzmény: Pisces72 (49229)
lustica Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49239

Szerintem nem. De a tulajdonjog szerintem öröklődik.

Az RR-nél volt már olyan kutya, aki előtte le se sz@rta szegény kutyát, mikor vki meg befogta, pattogott és visszakövetelte, csak azért meg jogilag az övé, és másé ne legyen. Nem egy ilyen volt már sajnos :(

Így fő a biztonság, sose lehet tudni mikor futtok ti is bele egy ilyenbe. Ha gondolod átdobok egy lemondónyilatkozatot.

Előzmény: Pisces72 (49238)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49238

Sztem a kutya csak problémát jelentene nekik, és örülni fognak, h más megoldja helyettük. Ill. remélem. :)

Jogilag "érték" egy ilyen -képzetlen, öregecske, házikedvenc, nem különlegesen ritka fajta- kutya? Értem ez alatt azt, h szerepel pl. a hagyatéki listában?

Előzmény: lustica (49236)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49237

Biztosan. :)

Előzmény: kriseva (49235)
lustica Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49236

Irassatok velük egy lemondó nyilatkozatot, és kérjetek dokinál egy chipet, ha még nincs neki.

Innentől kezdve jogilag is tiszta az ügy, nem tudnak mit kezdeni, ha meggondolnák magukat.

 

Sok sikert hozzá, és majd hozzál képeket, kíváncsi vagyok :)

Előzmény: Pisces72 (49234)
kriseva Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49235

Hát elvileg úgy illene,ha kell az örökség,akkor a kutyát is illene bevállalni.De lehet a kutya járna rosszabbul?

Előzmény: Pisces72 (49234)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49234

Csak nehogy vmelyik "örökös" megkívánja magának...

Én mindenesetre örülnék neki. :) Mármint Bettynek. :)

Előzmény: kriseva (49233)
kriseva Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49233

Ja,így már értem.

Hát biztos el fog telni egy kis idő,mire megszokja,hogy nem bent,ha 8 évig bent élt.De lesz társa,így könnyebb lesz.

Szerintem is kinti kutyánál jobb ha min. ketten vannak,jobban elvannak,nem érzik magukat olyan egyedül.És az biztos,hogy ha megszokik,akkor jobb lesz ott neki,hisz egy nagy családba kerül,és biztos többet fogtok foglalkozni vele,mint a volt gazdája.

Jó lesz neki:))

Előzmény: Pisces72 (49232)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49232

Azért ez ennyire nem egyszerű, meg nagyon egyszerű is. A kutyák nem velünk laknak, hanem apósoméknél, csak épp olyan közel hozzánk, h a kapcsolat gyakorlatilag napi szintű. Épp ezért is tudtuk megoldani, h bár különbözik a lakcímünk, mégis minden nevelési feladatot mi oldjunk meg velük. Csak épp abban nem dönthetünk, h a kutyák bent vagy kint lakjanak, de végső soron nem mi fogadtuk be, hanem ők. :)

És pont azért, mert eldöntött kérdés a kint, azzal már mindenki szembesült és egyetért, h kint jobb a több kutya, mint az egy. Rogernek is jobb lesz, és ha megszokja a kutyaházat -amit Betty korábban még soha nem látott :)-, neki is, mert egy lényegesen népesebb és élménydúsabb családba került, és sok szokatlan, de kellemes új élmény vár majd rá a jövőben. Idővel... :)

Előzmény: kriseva (49231)
kriseva Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49231

Lesz még egy kutyusod?Befogadod?Mennyire rendes vagy:)Megszokja majd a másik kutyád mellett,ha jól kijönnek egymással.

Szegény kutyus,azért sajnálom,ilyen idősen már ne igazán jól viselik a váltást:((

Előzmény: Pisces72 (49229)
kriseva Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49230

Azt hiszem egy picit.))).Úgy tűnik a Te kutyádnak sokkal több a szőre,de gondolom azért van még ilyen:))

Az enyének a hasánál nem nagyon van szőr,azt simán kikefélem,viszont máshol nagyon tömör.A médiumot hiába húzgálom rajta.

A large is nehéz,annyira tömör,de mégis könnyebb vele,mint a médiummal.

Na és utána képzeld el a kájomat:(((Egy majdnem teli kuka:((És 2 napi kézlógás,olyan zsibbadt,hogy nem tudom használni.

És hatan vannak!

Előzmény: Pisces72 (49228)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49229

Ma déltájban egy kedves szomszédnénink révén -Isten nyugosztalja szegényt!- megörököltük Betty kutyát. Illetve valószínűleg meg fogjuk örökölni, ismerve a rokonok hajlandóságait.

Betty kutya 8 éves, ivaros sárga labi szuka, asszonyosan telt, Rogerhez képest mérve szinte kopasz, viszont végtelenül nyugodt és kiegyensúlyozott. Pár napja már nálunk vendégeskedik, és lassan már oldódni látszik. Nem ment messze, csak a szemközti házba, ráadásul mindenkit ismert már korábbról, csak éppen egy eddig éjszakánként bent lakó kutyának átszokni a kintre.... furcsa lesz. Most éjszakánként garázsmenetben van.

Kíváncsi vagyok...

Pisces72 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49228

Kutyája és kutyája... :) Ha nem kellett volna a hasát is kefélni, mi is a nagyot vettük volna, aztán utólag nagyon örültünk, h csak a közepes lett, mert annyi a szőre, h így sem tudom izomláz nélkül végigcsinálni, a nagyot meg lehet, h végighúzni sem tudnám rajta. :) De ezzel a szőr-problémával úgy látom, elég egyedül vagyunk mink itten... :)

Előzmény: kriseva (49227)
kriseva Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49227

Nekem nem jó a médium,kevés a szőrének.Azért vettem utána larget.A hasánál meg nincs annyi sok szőr,azt sima kefével szoktam kikefélni.

Előzmény: Pisces72 (49225)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49226

Köszi! Akkor már csak azt kell megálmodnom, hogy large vagy medium....

Pisces72 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49225

A hamisítástól sztem nem nagyon kell félned, mert nálunk a fresiben, amikor megnéztük a vásárlás előtt, kínai gyártmáynú volt eredetiként, akkor  meg max annyi történt, h kilopták a technológiát, és gyártják több helyen is, vagy ugyanott esténként....

Nincs szőrkilökő gombunk, ha megtelik, magától kidől belőle a szőr. Vagyis 5 kefélésenként... :)

Médium, mert a hasánál és az érzékenyebb részeken ezzel könnyebb manőverezni.

Előzmény: Törölt nick (49222)
kriseva Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49224

Szerinte felesleges a delux változat,drágább,és semmi értelme nincs.Simán kézzel kiszeded belőle egy mozdulattal.

Előzmény: Törölt nick (49222)
kriseva Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49223

Nekem large van a labradornak az kell.Van médiumom is,de azt a két kisebb kutyámnak használom.

A szőrkioldó gombról nem tudok véleményt mondani,nekem nins rajta,de simán kézzel is leszedhető róla a szőr.

Nyugodtan megveheted,nincs azzal semmi baj,eredeti csomagolásban küldi.

Előzmény: Törölt nick (49222)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49222

Király! Köszi szépen! És melyik van nektek, a large vagy a medium? Mert azt írják, 23 kg felett a large kell, ugyanakkor nem egy labradoros gazdinak medium van.... és az igaz, hgoy a deluxe szőrkilökő gombja könnyen elromolhat? Nektek deluxe van vagy a sima? 

És ez szerintetek jó? Úgyértem... eredetinek tűnik...??

http://allateledel.vatera.hu/kutyatartas/apolas/furminator_large_10_1_cm_azonnali_szallitas_1546954454.html

Előzmény: kriseva (49221)
kriseva Creative Commons License 2012.02.12 0 0 49221

Én használok,és nagyon jó.Nem tudnám másképp azt a sok szőrt kiszedni.Mióta használom,vedléskor sincs semmi szőr a lakásban.

Előzmény: Törölt nick (49218)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 49220

Na igen, ez lett volna a másik kérdésem, mert olvastam, hogy hamisítják is, és nem akarok pórul járni, hogy nem eredetit veszek és akkor szxrt sem ér... de halottam, hogy vaterán, ebay-en is van eredeti, de olcsóbb...

Előzmény: Pisces72 (49219)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 49219

Mi használunk. A tapasztalataink azonban nem mérvadóak, mert Roger kutyán annyi szőr van, h tavasszal furminátor ide vagy oda muszáj fodrászilag kopasztani. Egyébként iszonyat mennyiségű szőrt szed ki, az összes eddigi eszközünk közül messze ez a leghatékonyabb. (De ha komolyan gondolkodsz a beszerzésén, akkor ebay. Szabad szemmel is jól látható az árkülönbözet.)  

Előzmény: Törölt nick (49218)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 49218

Sziasztok, hasznáé valamelyikőtök furminátort?

Mi a tapasztalatotok? Főleg aki lakásban tartja... megéri?

Gabiiiiii Creative Commons License 2012.02.11 0 0 49217

ez tok jo modszer,tetszik:)

Előzmény: Pisces72 (49210)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.11 0 0 49216

Köszi ez tök jó!

Előzmény: donci2 (49215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!