Keresés

Részletes keresés

papesz28 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49245

Ezek nem közhelyek , ezek tények ,de te ezt biztos jobban tudod,főleg hogy ez a legjobb érvelésed:)

de akkor nézzünk a kukacoskodásodat

" Viszont azt azért szeretném tudni : ha egy kintről is vezérelt kazánnál az egyik helyiség ablakát valaki nyitva hagyja, a másik helyiségben meg  egy fázos maca van a harmadikban egy  erőtől duzzadó fiatal ember, akkor a kazán kinek a parancsára fűt vagy nem fűt ??"

 

Senki parancsára ,a termosztátéra, ami egy központi helyen van, és lesz..ja , hogy ki hogy fázik vagy melege van ,ezt játszák le a benlakók

vagy a másik variáció,hogy szobánkénti vezérlést raknak és mindenki kap egy termosztátot, vagy a radiátoron vagy pedig a falon ami az osztón egy motort vezérel

a jelek pedig egy központi agyba fut és utasítja a kazánt ill. a motorokat a osztón

 

egyéb rosszindulatú megjegyzés?:)

Előzmény: Dunit (49244)
Dunit Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49244

 Ennyi közhelyet egy rakáson  !

 Viszont azt azért szeretném tudni : ha egy kintről is vezérelt kazánnál az egyik helyiség ablakát valaki nyitva hagyja, a másik helyiségben meg  egy fázos maca van a harmadikban egy  erőtől duzzadó fiatal ember, akkor a kazán kinek a parancsára fűt vagy nem fűt ??

Előzmény: papesz28 (49242)
golyo13 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49243

Nálunk 15 éve 50-55 fokos az előremenő víz,-atmoszférikus a kazán-, s semmi baja nincs. Minél lassabban fűt fel annál jobb !

 

Ha a kazán " nem ideges " ( ki/be kapcsolgat, )az meglátszik a gáz számlán !! -kevesebb !!!

Előzmény: paqito (49240)
papesz28 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49242

A legjobb kazánok sem tudnak teljesítményt szabályozni, ha a szabályozás módja nem
ideális, vagy nem használunk időjárás-követőszabályozót. Az időjárás-követőszabályozót
tanácsos az északi oldalra tenni. Így elkerülhetjük, hogy a kazán magasabb
hőmérsékletet érzékelve visszaszabályozzon a kívánt hőmérséklet elérése előtt. A
dinamikus (automatikus) szabályozás nagyban hozzájárul a jobb kazánhatásfokhoz.
Szabályozott égővel egzakt módon igazítja a teljesítményt a mindenkori hőigényhez -
automatikusan és fokozatmentesen. A hagyományos kazánokhoz képest a kondenzációs
készülékek jobban modulálnak5. Ezzel szemben a hagyományos égő állandó teljes
terhelés mellett (ki-be kapcsolva) dolgozik, ezáltal sok, energiaigényes égőindításra van
szükség. A folyamatos szabályozású üzemmódon keresztül az égő kevesebb ideig van
nyugalmi állapotban. Ennek előnyei: kevesebb készenléti hőveszteség, kevesebb
energiafelhasználás, kevesebb környezeti terhelés, kevesebb költség. Akkor fogyasztja a
legkevesebb gázt, ha a rendszert hőntartással tudjuk üzemeltetni. A hőntartást a külső
hőérzékelő jelei alapján a szabályozó automatika elvégzi, így elkerüli a gyakori kibekapcsolást,
mely jelentősen rontja a kazán hatásfokát.

 

http://www.kerygep.hu/letoltheto/Nagyitoalattakondenzacio.pdf

itt el lehet olvasni egy hozzáértő leírását ,ezt a szöveget is ebből másoltam

 

Egyet nem értek , mindenféle kötekedés nélkül, volt egy másik topikban egy vitám, és azóta folyamatosan nézem az emberek adatlapját, de csak és kizárólag informatikusok,és egyéb hasonló foglalkozású emberek beszélnek bele szakmai dolgokba, amit ők az asztal mögött elméleti síkon számolgatnak , csak az lehet igaz.

Az cseppet sem számít , hogy a példa kedvéért , én x évet tanultam , hogy ebből a szakmából megszerezzem az összes alszakmát, (víz ,gáz , központi fűtés)

és még egyéb kiegészítéseket, vagy hogy a csapat mögött minden szakmára és folyamatra mérnökök állnak szolgálatunkra, és az ezek éltal tervezett beüzemelt és működő rendszereket támadjátok,mert az asztal mögött ti "laikusok "jobban értetek hozzá!

 

Szóval ezzel csak azt akartam mondani,hogy nem elég kisztámolni,ill. elméleti síkon marha okosnak lenni ,kell hozzá tapasztalat, fizikai tapasztalat, és nagyon sok óra , amit mi ebbe belefektetünk,hogy az ügyfeleknek mindenben megfeleljünk, és a leggazdaságosabb rendszereket rakjuk össze , úgy , hogy az ő igényeikhez szabjuk.

 

 

Előzmény: pavarotti (49239)
Gabesz.77 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49241

Időközben problema sikeresen megoldódott, ...

Előzmény: halaloszto (49229)
paqito Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49240

sjonh!

 

Szerinted hogy jobb, a szakaszos vagy az egyszer 22 fokra emelt, és inkább csak szinten tartós fűtés?

A szakaszosnál lehül a lakás kb. 2-3 fokot estére...

 

A fűtésünk, mint írtam Junkers euroline (tip:?) ez 2004-ben került beép-re, valszin nem egy felső kat. , pláne nem kondenzációs...

 

Most csinálok egy nap próbát így, egy nap próbát úgy, közben nézem a gázóra áll-t és a hőmérőt :-)

 

Még 1: én 60 fokos vizet állítotam a géphez, ez jó? ÍGy kb 21-ről 22 re egy óra alatt emeli meg.

 

 

Köszönöm az eddigieket és a továbbiakat!

 

Előzmény: sjohn (49234)
pavarotti Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49239

Izé. Elhiszem, hogy van olyan eset is.

 

Azért tisztázzuk:

  Az autós példa nagyon-nagyon sántít. Az autónál épp az a helyzet, hogy mindegy mit csinálsz, ha fékezel, akkor energiát vesztesz el, hiszen újra növelned kell majd a sebességet. A házra ilyen szempontból az általad sugalltakkal szemben fordított ökölszabály vonatkozik: Ha csökkented a hőmérsékletet, akár időlegesen, akkor kisebb a hőveszteséged (mivel kisebb a bent-kint hőmérsékletkülönbség), tehát energiát nyersz.

 

Amennyiben az így nyert energia kevesebb, mint amennyit a nagyteljesítményű ki-bekapcsolgatás ill. üzem "eltékozol", csak akkor járhatsz jól.

Előzmény: papesz28 (49232)
OrSi_0421 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49238

egyébként sokféle típusú kondenzációs kazán kapható? gondolom elterjedt lehet, ha az ember spórolni akar és/vagy korszerűsíteni...,szerintetek melyik gyártót érdemes becélozni?

 

 

Előzmény: Wattocsak (49197)
Dunit Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49237

 Nagyon biztos, de aki nem hiszi, járjon utána.

 Vagy számoljon  !!

Előzmény: sjohn (49234)
sjohn Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49236

Neked már csak hivatalból is tudnod kell:-)))

Előzmény: halaloszto (49235)
halaloszto Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49235

mint a halal.

 

vajk

Előzmény: sjohn (49234)
sjohn Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49234

Ez biztos?

Előzmény: Dunit (49227)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49233

Szia Cucu! Nincs valami ötleted?

Előzmény: Törölt nick (49220)
papesz28 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49232

Egy jó kondenzációs kazánnál, ami akár 3-4 kW-ra képes modulálni, gazdaságosabb ha megy , nem kell teljes 22 fokot tartani , de kikapcsolást semmiképpp nem ajánlom.

atermosztátot be lehet úgy állítani , hogy neked csak akkor legyen meleg ha te akarod, de kihülni nem célszerű hagyni egy lakást.

Nem tévhit , hanem tény hogy ha állandóan indul a kazán , kvázi ki-bekapcsol többet fogyaszt, nem véletlen , hogy egy házhoz mértezni kell egy kazánteljesítményt,és nem úgy mint régen ,hogy jó az a nagy teljesítmény biztos ami biztos alapon.

mindenhol ahol megkapja a ház a rendes szigetelést, ott vesszük ki a régi 25-35 kW-os kazánokat, mert magasabb a fogyasztása ,mint a szigetelés nélkül, aminek azaz oka , hogy ki-bekapcsol mert egyszerre betol egy nagy hőmennyiséget , majd leáll,aztán ezt naponta x-szer, és minden egyes indulásnál beindulnak az égőfejek teljes teljesítménnyel , aztán győzd fizetni. ha viszont kisebb teljesítményű és modulálni tudó kazán van benn , akkor egésznap szépen elszöszmörög , és felét fogyasztja a nagy teljesítményű állandó kapcsolgatású kazánnal szemben pedig a hőigény ugyanakkora.

 

de ettől elvonatkoztatva, nézzünk egy példát: ha mész az autóddal a városban és állandóan megállsz elindulsz , majd újra és újra többet eszik, mint ha hosszútávon mész egyenlő sebességgel,pedig még gyorsabban is mész. Ez hasonlít a modulációra képes kondenzációs kazánra is.

 

És ez a helyzet igaz a konvektorra is.

 

Nem beleszólni akartam , de a több éves tapasztalatot, ill. a gyártók ajánlását figyelembevéve, ezt tanácsolom , de mindenki tapsztalja ki, és meglátja:), hogy neki mi hogyan jön ki.

 

 

 

 

 

Előzmény: paqito (49217)
Gabesz.77 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49231

A legnagyobb terhelés amit max kaphat egy vevőegység az 1000 W (2db 500W os panel) ez összehasonlítva 1200W al ez határesetnek számít? De mondjuk fürdőben ahol csak 1 db 500W os van ott se működik a dolog.

 

Előzmény: halaloszto (49229)
paqito Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49230

Köszi Dunit!

 

 

Előzmény: Dunit (49227)
halaloszto Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49229

a vevoben van rele, persze, de a szokasos kazanokhoz tok pici aramokat kell kapscolni. az elektromos futeshez meg nagy aramokat. a vevoben valo kockacukor meretu rele arra nem igazan alkalmas.

 

q7rf papirja szerint kb 1200W-ot tud kapcsolni, de en nem jaratnam a hataron.

 

 

vajk

Előzmény: Gabesz.77 (49225)
Gabesz.77 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49228

Időközben beszéltem a szerelővel megint és lesett hogy mít mondott: azaz közvetlen bekötötte az egyik termosztátot a rendszerre a vevő egység kihagyásával hogy lássa mi a hiba tehát a bibi a vevő egységnél van. ... de mi lehet ?

Előzmény: halaloszto (49224)
Dunit Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49227

  Takarékosság szempontjából akkor jársz jól, ha nem  ott tartozkodás esetén nincs fűtés !

 Az állandóra vett hőmérséklet pocséklás !

 Az csak egy tévhit, hogy a felfűtéshez több energia kell mint a hőntartáshoz !

Előzmény: paqito (49217)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49226

Másik ,hasonló konvektort megnézve ,ezen nem elég  nagy  a nagyláng. Ez nem szabályozható valahogyan  nagyobbra?

Előzmény: halaloszto (49222)
Gabesz.77 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49225

Szia,

köszönöm a választ

 

1. igen a vevőn is világít a led, ezt végig játszottam mindegyikkel egyenként mikor is "párosítottam" őket.

2. erre most nem tudok válaszolni de a termosztát leírásáan szerepel ez: A vevõegység egy váltóérintkezõs, potenciálmentes relén keresztül
vezérli a kazánt, ...

 

Előzmény: halaloszto (49224)
halaloszto Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49224

1. a megfelelo vevon is vilagit a lampa, hogy ot vette az adast, es o most fut? ha nem, akkor a termosztat parositasaval van a gond. ha igen, akkor a vevo bekotesevel.

 

2. a panel leirasa szerint lehet ra mezei termosztatot kotni? nem kell ele relé? valoszinu nem kell, de ha megis, akkor mar lehet ki is csinalta a vevoket.

 

vajk

Előzmény: Gabesz.77 (49219)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49223

Közben utánna néztem;,FÉG F 8 konvektorról van szó,CR6 gázszeleppel (kijelzővel  nem  rendelkező).

Előzmény: Törölt nick (49220)
halaloszto Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49222

nem ugy mukodik mint hiszed!

 

egyfele meretu langgal tud futeni nagyjabol. azaz ketto: orlang+nagylang.

 

viszont van valahol egy erzekeloje, ami meri a szoba homersekletet, es ha eleg meleg van a szobaban, kikapcsolja a nagylangot. a tekero azt allitja, mi szamit eleg melegnek.

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (49220)
Gabesz.77 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49221

Lehet a kérdésnek a villanyos topikban jobb helye lenne(?) de gondolom fűtés szerelők is találkoznak termosztáttal ezért is írtam ide.

Előzmény: Gabesz.77 (49219)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49220

Sziasztok ! Vásároltam egy régebben gyártott ,de jó állapotban lévő FÉG tipusu konvektort. A készülék müködik csak ugy tünik ,de a szabályzógombot hiába  tekerem  7-es fokozatra a konvektor nem ad le lényegesen több hőt. A gombot már próbáltam a tengelyen más pozicióba átrakni,de nem javult a helyzet.Tudtok tanácsal segiteni? Gépész levén nem idegen a terület ,sőt a ZV 4 gázkazánt teljesen felujitottam(kiválóan  müködik)de szétszerelés előtt minden tanácsot szivesen vennék.

Gabesz.77 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49219

Sziasztok,

 

a következő a problémám:

a lakásban infrapanelok lettek felszerelve (most lehetőleg ne tereljük el a témát hogy hogyan gazdaságos e vagy sem meg miért ilyen lett stb. ez van és kész)

szobánként/légterenként egy rádiós hordozható termosztát + a falra szerelhető vevőegység COMPUTHERM Q7RF (http://quantrax.hu/termosztatok.html)

Háló 2x300W Panel + termosztát/vevőegység (t&v)

Nappali 2x500W +t&v

Konyha+Étkező 2x500 +t&v

Fürdő 1x500 +t&v

 

a héten szerettem volna beüzemelni de ez a szitu (mindegyik egységnék ugyanez):

a hordozható termosztát kapcsolatban van a vevőegységgel látják egymást és ki is írja kijelző hogy éppen fűt a panel, csak éppen nem történik a valóságban semmi kvázi a panel nem megy.

 

A villanyszerelő gyerek aki csinálta sajnos nincsen a helyzet magaslatán (nem látott még ilyet) nem egy proaktív személyiség ő azt mondja mindent jól kötött be ahogy a bekötési rajz kívánja és hogy ő nem fűtésszerelő. Hol lehet a bibi? Azt gondolom kizárhatjuk hogy az összes panel illetve illetve termosztát rossz lenne egyszerre.

 

K@urvára idegesít a dolog (van még más probléma is a lakásban de ez most felhúzott) Az előbb hívott és mondta hogy megint ott volt valamit ki be kötött a biztosítótáblán ideiglenesen (kiszedett biztosítékot?) hogy lássuk mi a baj nem igazán értem mit mondott és az egyik működik de a többi nem.

 

Valaki aki ismeri ezt a termosztát családod vagy jártas a témában tud valamit mondani?

Ne adjiste  7. kerület útba esik neki ma délután :) ...

 

Köszönöm

cucu Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49218

Mennyire gyakori?

Hát annyira mint az, hogy Belfast belvárosában éjjel kettőkor összetalálkozik egy arab terrorista meg egy ortodox zsidó...

Előzmény: ja nyugi (49216)
paqito Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49217

Sziasztok!

 

A "cirkó"-ról jöttem át, mivel ez a topi mozgalmasabb:

 

A kérdésem az lenne, hogy: hogy  járok jobban: ha állandóra állítom a termosztátot, azaz nappal csinál 21-22 fokot éjjel 19-20, és ez állandóan,

 

vagy ha nem vagyunk otthon csak 19.00 órától, akkor reggeltől 18-ig pihi, majd 18-kor elkezdi a 21-22 fokos programot éjjelig?

 

Párom szernt jobb ha 1x felfűtjük a kecót, és csak szintentartjuk, szerintem reggel kikapacs, este bekapcs... .

 

A cirkó egy junkers ecoline.

 

Köszönöm a segítségeteket!

ja nyugi Creative Commons License 2010.11.26 0 0 49216

ZV 4-es vizmelegítöm, mióta kicseréltem a kazántestet, elég hangosan kavitált, alacsony mértékű melegítésnél.

Hétfőre, már bizonytalnul, illetve nem szolgáltatta a melegvizet.

Kicseréltem a membránját, azt hittem kilyukadt, de nem, hanem a membránlap merevítését biztosító müanyaglap törött el.

Mi okozhatta. a törést, mennyire gyakori, ez a jelenség?

 

Üdv:

Józsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!