Keresés

Részletes keresés

fekvőrendőr Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1132
Ez így van, mi letelepszünk a lakóval, ott ez nem probléma. Az útközbeni hűtésre a peltier elemes a megoldás.
Előzmény: feanorthegreat (1129)
tabernaculum Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1131

Csak most léptem be ebbe a Fórumba. Tényleg hasznos a csevegés és egyben - hála Istennek - viszálymentes is!

futóék Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1130
Köszi, erre nem is gondoltam.....szeressük a (potya)sört!
Előzmény: fekvőrendőr (1126)
feanorthegreat Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1129
A probléma a vízszintezéssel az, hogy útközben nem megoldható. Elindulunk otthonról egy 7-8 órás útra tele ládával és mire megérkezünk elmászik minden amit beleraktunk, mert mikor kirakom a földre vízszintbe utána is néhány óra mire rendesen lehül. Ez akkor jó, ha letelepedsz egy helyen 1 hétig, ott használható, de ha 2-3 naponta továbbállsz és nagyobb távolságokat teszel meg, akkor nem igazán praktikus.
Előzmény: fekvőrendőr (1110)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1128
Nahááát!Hogy mik vannak?Lépten nyomon ismerősbe botlok!
Előzmény: fekvőrendőr (1126)
sfi Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1127
Nagyon igazad van, ezt én el is felejtettem, mert nem én szoktam intézni. A férjem nem szögeket, hanem valami erős anyagból szokott kampókat hajlítgatni, mert a gyári semmire sem jó köves talajon.
A kalapács a másik fontos, nálunk ez szokott körbejárni a kempingezők közt. De olyan is volt már, nem is egyszer, hogy segítettünk sátrat állítani.
Volt már itt szó a sátor alá valóról is. Mi mindig teszünk takaróponyvát a sátor alá. Ennek akkor van jelentősége, ha nagy eső jönne. Volt már olyan, hogy ezt haza sem hoztuk, mert annyira sáros volt, viszont megvédte a sátor alját a sártól. Ez a ponyva pár ezer forint, általában több évet kiszolgál, de ha úgy adódik, nem fáj érte a szívünk, ha ott kell hagyni.
Előzmény: fekvőrendőr (1126)
fekvőrendőr Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1126
A sátorhoz vegyetek egy gumikalapácsot, hogy legyen mivel beverni a cövekeket. Azért jó a gumikalapács, mert nem csattog használatkor, így éjjel is vissza lehet vele ütni a kirúgott cöveket. A helyszínen talált kő nem jó megoldás!

Vegyetek 10-20 nagy 250-es 300-as szeget, és olyan alátátet amit rá lehet húzni. Ez köves talajon beverhető, mikor a gyári cövekek már rég elgörbülnek. Én itt szoktam venni: Csavarbolt, 1066 Budapest, VI. kerület, Dessewffy utca 26., bár biztos más hasonló profilú boltban is lehet kapni.

Általában miden nyaraláskor elosztogatok néhányat a kempingben, mikor látom a szenvedést az alu cövekekkel. Olcsó, egy jobb cövek árán ebből vehettek 20 darabot. Sok potya sört lehet kapni a hálás szomszédoktól néhány filléres szegért! :-)))
Előzmény: futóék (1124)
sfi Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1125
Jó ötlet, hogy az első kempingezés előtt valahol felállítsátok a sátrat, mert a hosszú utazás után úgy sem egyszerű, ha már tudjátok hogy hogyan kell.
Előzmény: futóék (1123)
futóék Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1124
Igen. Az air-t. Kéket. Hatalmas. Biztos nem fogunk benne szorongani, és ahogy írtad alul is körben tleg van szúnyogháló. És elcsomagolni sem volt egy nagy vaszizdasz, igaz nem lett felállítva.Harminc napig cserélik, ha baja van, addig talán fel is állítjuk, ha nem lesz sár. Fekvő alkalmatosságnak mit javasolsz? Felfújós puha matrac, vgay önfelfújós kemény?Tudom, hogy ráért volna még megvenni, de egyszerűen már nem bírtam magammal. De most, ha kedvünk szottyan menni akárhová, hát megyünk.Nem kell a szállással vacakolni.Csak indulunk és kész...és ezt imádom.Kössz a "megerősítést" a választásban.
Előzmény: Törölt nick (1121)
futóék Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1123
Hát, hihihi próbáltuk felállítani a nappaliban, de sajna kicsinek bizonyult a hely, így jót röhögtünk és profin elcsomagoltuk.....Ha majd jó idő lesz, akkor a kertben lesz kipróbálva, és élesben pedig Kofun, Dassia-ban a Karda kempingben...ha minden jól megy augusztusban, de az is lehet előtte elmegyünk egy hosszú hétvégére esetleg Gergelyugornyára.....vagy Balcsi....majd csinálok képet....
Előzmény: sfi (1119)
kojonó Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1122
Köszönöm a segítséget.
Előzmény: futóék (1096)
macimoci Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1120
Sziasztok!

Ez a lakó nem ismerős valakinek?
Valami ilyesmit vennék.
sfi Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1119
És ha nem titok, hol lesz a beavatás?
Előzmény: futóék (1118)
futóék Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1118
Nem haragszom, arra fogom használni, hogy a csomagokat, cipőket, cuccost, játékokat és egyéb dolgokat tároljak benne. Ne a hálóból foglalja a helyet.Főzni, és a sátorban tartózkodni az estén kívűl nem nagyon szeretnénk. És az eső remélem messze el fog kerülni. Ja, és már be is ruháztunk a sátorra, most hoztuk haza.......szállást lefoglaltam és ezerrel várjuk a nyarat.
Előzmény: feanorthegreat (1101)
fekvőrendőr Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1117
Bocsánatot kérek, figyelmetlen voltam!

A KÁkos által belinkelt ACSI magyar leírás is korrektül tartalmazza az előszezoni korlátozást:

"Ezek a díjak még a legkedvezőbbnél is alacsonyabbak Önnek, ha a főszezonon kívül szeretne kempingezni!"
Előzmény: fekvőrendőr (1112)
fekvőrendőr Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1116
Most néztem meg, a legolcsóbb Autóklub tagsági 2500 Ft., egyszeri belépési díj az Autóklubba 1100 Ft., az FICC kártya vagy helyes nevén CCI kártya éves díja 1000 Ft. ez összesen 4600 Ft. Simán visszajön egy nyaralás alatt, nem beszélve az egyéb plusz szolgáltatásokról. Minél többen mentek annál nagyobb a kedvezmény...
Előzmény: fekvőrendőr (1115)
fekvőrendőr Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1115
International Federation of Camping and Caravanning (F.I.C.C.)
http://www.ficc.org/novo/
bocsájtja ki a Camping Card Internationalt:
http://www.campingcardinternational.com/published/cci/content/pagina/homepage/homepage.nl.html

Az FICC-nek tagja a Magyar Autóklub és a Magyar Camping és Caravaning Club.
Ezek tagjai válthatják ki a Camping Card Internationalt. Én Autóklub tag vagyok, így a itt váltom ki évente a Visegrádi utcai irodában a kártyát.

Egy kéthetes nyaraláson azért összejön annyi kedvezmény, hogy a tagsági díj és a kártya ára visszajön vagy majdnem visszajön.
Előzmény: futóék (1114)
futóék Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1114

Köszi a válaszokat! De mi ez a Ficc kártya és hol találok róla vmi  leírást? Linkelnél vmit?Köszi

Előzmény: fekvőrendőr (1113)
fekvőrendőr Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1113
Én is kiváltom minden évben az FICC kártyát (1000 Ft. egy évre), mert a kis kedvezmény mellett, az tartalmaz egy biztosítást is a más személynek okozott kárra. Nekem a nyáron majdnem szükségem volt rá, mert a lakókocsi elé felállított pavilon sátrat a vihar nekicsapta a szomszéd holland kempingező autójának. Szerencsére a csövek nem sértették meg, de ha megrongálom, az FICC kártyára rendeztem volna.
fekvőrendőr Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1112
Az általad belinkelt magyar leírás nem tér ki arra, hogy ezek a szabott áras lehetőségek csak elő- és utószezonban érvényesek:

Once again you can enjoy bargain camping with CampingCard ACSI in 2008! By showing your CampingCard you can once more enjoy an inexpensive holiday in the early and late season for 11, 13 or 15 euros per night!
The choice this year is greater than ever, something we are proud of! You are welcome with your CampingCard ACSI at no fewer than 1601 camp sites in 18 countries!

And the good news for you is that, by showing your CampingCard you will always pay less than the lowest rate that the camp site offers in low season. The discount can increase considerably!
Just as nice as in the high season!
The campsite itself is just as nice as it is in the high season, the owners guarantee the same level of hospitality and service. Most of the facilities are available in the low season as well, you just pay less. A lot of campsites will even give you extra discount the longer you stay.



A kártyára is rá van írva: "Az Ön szezonon kívüli diszkont kártyája."
Előzmény: KÁkos (1111)
KÁkos Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1111
Üdvözöllek !

Volt ilyen kártyám, az alábbi cég küldte ajándékba, használtam, kaptam reá némi kedvezményt is. Nem névre szóló. Én jobban szeretem a nemzetközi FICC kártyát, de arra szinte alig adtak kedvezményt, viszont helyettesítette az útlevelet és Dániában szinte elvárják meglétét.

Leírás itt : http://www.kemping-katalogus.hu/fooldal.php?menu=1&PHPSESSID=61d7469ab0153613c1d511ea7efdcd31#campingcard
Előzmény: futóék (1108)
fekvőrendőr Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1110
Nem olyan macerás ez, csak egy kicsit oda kell figyelni. Nekem van peltier elemes hűtőtáskám is, de az azért nem hűtőszekrény, bár nem olyan nagynevű márka mint a Waeco. A Vaterán szoktam látni abszorbciós kempinghűtőket tízezer és huszonötezer közötti árakon, úgy már pláne megéri. A vízmértéket néhányszáz forintért meg lehet venni OBI-ban, stb., és csak egyszer kell stabilra vízszintbe állítani a táborhelyen és már kb egy óra múlva hűt is.
Előzmény: feanorthegreat (1109)
feanorthegreat Creative Commons License 2009.01.30 0 0 1109
Köszi a választ! Ez így elég macerásnak hangzik. Lehet, hogy inkább valami jó fajta peltier hűtős ládát kéne szereznem? A Waeco-nak vannak elég jó típusai úgy nézem. Azokra is azt írják, hogy 25 fokkal hűtenek a környezet alá, és még vízszintezni se kell.
Előzmény: fekvőrendőr (1105)
futóék Creative Commons License 2009.01.30 0 0 1108
Campingcard ACSI. Van valakinek ilyen? Hogy kell igényelni és használni?
fekvőrendőr Creative Commons License 2009.01.30 0 0 1107
Nem a vízszintező a kötelező, hanem egy kismértű vízmérték, pl. egy ilyen:


Előzmény: fekvőrendőr (1105)
fekvőrendőr Creative Commons License 2009.01.30 0 0 1106
Itt látható a lábakon álló hűtő a kerék előtt.


Előzmény: fekvőrendőr (1105)
fekvőrendőr Creative Commons License 2009.01.30 0 0 1105
Nekem van tapasztalatom - ha nem is Dometic, hanem Lehel - aszorbciós ládával kapcsolatosan, de a gép ugyanaz, csak más néven gyártja a Lehel pl.: Sibir Annyi a különbség, hogy a Dometicnek már nem teljesen szögletes a formája.

Nekem nagyon jól működik, pedig van már vagy 15-20 éves a gép. Egy a lényeg csak akkor hűt, ha vízszintesen áll a doboz, kötelező tartozék hozzá egy kisméretű vízszintező, ha azt akarod, hogy rendesen hűtsön. Az is tapasztalat, hogy a kempingben alárakott kövekkel kiszintezett hűtő a második kinyitáskor már nem áll vízszintesen, és csak azt veszed észre, hogy meleg benne minden. Én szereztem alá olyan ún. álpadló lábakat, amiket a négy sarka alá beállítottam, és villáskulccsal állítható vízszintbe. Ezeken stabilan áll, de jó megoldás a beépített konyhaszekrények állítható lába is. Egy barkácsoló kedvű ember pikk-pakk megoldja vele a vízszintezési gondot.

Nekem meg van PDF-ben a használati utasítás, ha kell küldöm mailben.
Előzmény: feanorthegreat (1099)
futóék Creative Commons License 2009.01.30 0 0 1104
Nagyon szépen köszönöm a gyors és kimerítő választ!!!Azt hiszem a leírtak( és látottak) alapján erre a sátorra esik a választásunk!! Mégegyszer köszönöm.Zsuzsa
Előzmény: Törölt nick (1102)
feanorthegreat Creative Commons License 2009.01.29 0 0 1101
Szia!

Már ne haragudj, nem kötekedni akarok, de minek a lezárható nappali, ha nem akarsz ott üldögélni? Szerintem az a hely pont arra van kitalálva, ha szar az idő akkor ott lehet enni, játszani a gyerekekkel, stb... Másra mire jó? Bogárbiztos tartozkodási helynek ott a hálófülke.

Üdv:
F
Előzmény: futóék (1100)
futóék Creative Commons License 2009.01.29 0 0 1100
Arra lennék kíváncsi mennyire lehet lezárni alulról a nappali részét, pl. be tud-e mászni pár vipera, pár óriásbogár, gyíkocska...egyebek.Nem szándékszom benne asztalnál üldögélni, (bár én csak 60 kg vagyok), sem főzni, sem ilyesmi, esetleg tárolni . Bogárbiztos menedéket kersek.
Előzmény: feanorthegreat (1099)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!