Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2018.06.16 0 0 229934

Ezek közül a megfeszítve kinyújtás a jó megoldás, behajtás és masszírozás csak később, ha már elmúlt a közvetlen görcsveszély. Többféle kenőcs is létezik, ami ilyenkor használható, szerintem jó pl. a Nicoflex. (Óvatosan kell kenni, mert csípős.) Fontos még a jó magnéziumpótlás.

 

Előzmény: Törölt nick (229933)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.16 0 0 229933

Izomgörccsel mit lehet kezdeni, hogy hamar elmúljon?

A hátsó combizmom életemben egyszer vagy kétszer görcsölt, istentelenül szar érzés volt. Most ahogy észrevettem, hogy álmomban próbálkozik... próbáltam megfordulni, próbáltam ráállni, behajlítani, kinyújtani, masszírozni, de semmi. Érzésem szerint jó tíz percig tartott, mire úgy-ahogy elmúlt.

Van rá valami házi praktika, amivel gyorsabban elmúlik?

*Iguana* Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229932

"Inkább maradok a blues-rock vonalon. Bár igen kedvelem a barokk és klasszikus zenét is"

 

ez én vagyok

Előzmény: SzeZo (229931)
SzeZo Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229931

Inkább maradok a blues-rock vonalon. Bár igen kedvelem a barokk és klasszikus zenét is, de elképzelem, amint az Asz-dúr trombitaversenyt hallgatva átsuhanok (jó, az úthibák miatt inkább zötyögök) Hevesvezekényen... Még a végén garabonciásnak néznek:-).

Előzmény: Alexfux (229928)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229930

Na idefigyelj, Fux Sanyi! Én elmegyek rendőrnek. És együtt fogunk kémkedni? Hát én lebuktatlak tééged... fekveszem a bukó sisakomat, berúgom a suzuki motromat, a lámpában megint friss a rúdelem, a rendőrnőket meg felcsípem, de jó is lesz, istenem... :D

 

Előzmény: Alexfux (229928)
hitman Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229929

Korpiklaanit, hogy a tempó is meglegyen... =}

Előzmény: Alexfux (229928)
Alexfux Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229928

Nem hülyeség, ha jól fel tudod rögzíteni valahova. Valamivel biztonságosabb, mintha fülessel hallgatnál zenét. Ami nekem van, az leginkább telefonálásra van használva kerékpározás közben. És leginkább hívásfogadásra. 

De jó lehet bringázás közben valami andalító Voga-Turnovszky-t vagy Pink Floydot hallgatni. :-)

Előzmény: SzeZo (229913)
Alexfux Creative Commons License 2018.06.15 -1 0 229927

Ebben igazad van. Egyszer gurultam át boldogan Pestről Budára és két öregasszony ballagott csöndesen a kerékpárúton. Óvatosan rájuk csengettem, nehogy elém ugorjanak a nagy trécselésben, mire az egyik elküldött Éccsanyámba. Persze rögtön megálltam elbeszélgetni velük. Tele lett a tundrabugyi, de én csak arra hívtam fel a figyelmüket, hogy kerékpárúton sétafikálnak, ami erősen tiltott és balesetveszélyes.

 

De volt olyan is, hogy a déli oldalon, a gyalogjárdán előttem sétált egy nagyobb társaság betöltve a járda teljes szélességét. Ott meg egy ideges bringás üvöltözött velük, akinek aztán el kellett magyaráznom elég határozottan, hogy ő van rossz helyen, jobban tenné, ha befogná.

De azért mert mások hülyék, azért nekem nem kell annak lennem, ugye?

 

ÉS az utolsó sztori (ebben a hsz,.ben :-) ).

 

Augusztus 20., a Tüzijáték estéje. A fél III. kerület az akkor valamiért lezárt alsó rakparton nézte az attrakciót. Miután végetért elindult a kerület, köztük mi is vissza a Duna partról a híres Tímár utvai felüljárón. A felüljáró dugig tele volt. A gyerökkel a nyakamban bandukolok felfelé a népes családdal, amikor valaki veszettül el kezd csengetni mögöttem. Egy bringás család, apa, anya, és két gyerek akart a tömegben előre és feljutni a gyaloghídon. A lényeg, hogy el akartak verni, mert szóvá tettem, hogy ott nem lehet bringázni, különben is tömeg van, inkább tolják a gépeket. De az apa, az anya unszolására nem engedett. 

 

Engem csak az idegesít, ha egy közlekedő, tilosban, szabálytalanuk a többi szabályosan közlekedő rovására akar előnyt szerezni pofátlanul, és ha rászólnak, akkor még neki áll feljebb.

Előzmény: dhpage (229916)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.15 -1 0 229926

Sisak vásárlás... hát limitált kerettel és bizonyos elvárásokkal nem egyszerű menet manapság... volt Cratonim, Uvex-em, most kinéztem egy jópofa Tesc... izé... Cascot, aztán végül Specialized lett. Ez volt az egyetlen, ami nem nyom sehol, stabilan rögzíthettem és még az erre szánt keretbe is belefért... a Casco óriási csalódás volt. A pántja fixen rögzített és hát... kb 5mm-rel hosszabb kellett volna :(

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.15 -1 0 229925

Ma is jártam ott, a Bergusonba menet (szegények... már sokadik alkalom, hogy félóra válogatás után vásárlás nélkül vagyok kénytelen távozni  :( )

A hídra felfelé már előre hergeltem magam, hogy hogy elküldöm a jó k.anyukájába a mellettem elhajtó bicikliseket, de csak egyetlen árva biciklissel találkoztam, úgyhogy ott még csak csendben morogtam. Ennek kapcsán jutott eszembe: egy esetben tartanám bocsánatosnak az északi járdán sétálást: ha fotózni akar az illető. Nagyon szép tud lenni az a sok távoli hegy...

 

Viszont a Pacsirtamező utcában már kiélhettem volna magam: legalább öt biciklisre szóltam rá, hogy nem kéne... valahogy mind eljátszotta a süketet...

Előzmény: dhpage (229916)
SzeZo Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229924

Az én tuc-tucomtól biztosan nyugtod lesz:). A komáromi körözésnél, a 42 km-es pályán ritkán lehet bringással találkozni. Az ellenőrző pontoknál kikapcsolom a zenét (kivéve hajnali 3 környékén, amikor majd Bill "3:20-as blues" c. száma szól, abból is az első sor végtelenítve:-)))

A Tisza-tó látogatásokhoz is vinni fogom a kütyüt, mert Petőfivel ellentétben én csak annyit tudok mondani az Alföldre, hogy nem csúnya. De 5 - 6 órán át élvezni a tájat, az sok. Hiába idézek fel fejben dallamokat, sokszor kapom magam azon, hogy már két órája egy szám pörög a fejemben. Kell a külső segítség.

A Pilist, vagy a Börzsönyt és társaikat viszont soha nem sérteném meg még halk zenével sem. Ők zenélnek olyankor nekem és azt nem hagynám ki.

Előzmény: Pinyo (229922)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229923

Az RTL híradójában is most megy, pórbálnak hét bőrt lehúzni erről a pár másodperces videóról. Nyilván kezdődik az uborkaszezon.

Előzmény: Törölt nick (229898)
Pinyo Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229922

Ajaj. Én ettől beteg vagyok, eddig csak fekete Golfokból, most már mindenhol bringáról is jön a dumdum és tuctuc. Direkt lemaradok ha üvöltetik egy bringáról, nem állok távol a beszólástól.

Előzmény: SzeZo (229915)
XNC Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229921

Ez a mondat 1 jó vicc:  "membránnal a mély basszus hangoknak".

 

Meg is nézem, mi az a "basszus", ami ebből kijön.

 

Én inkább itthon hallgatok zenét, a Hifi-men.

dhpage Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229920

ezekből lesznek a diszkóbalesetek :D

Előzmény: SzeZo (229919)
SzeZo Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229919

Nem bömböltetem és max. a nyulak és rokkák fognak ijedezni, mert éjszakára kell.

Előzmény: dhpage (229918)
dhpage Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229918

múltkor fent a Normafánál az aszfalton keringett egy outis ilyen szerkezettel...gyerek meg is jegyezte, ki ez a hülye aki zenét bömböltet az erdőben :)

Előzmény: SzeZo (229913)
SzeZo Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229917

Öt éve, az árvíz idején lépésben lehetett átgurulni, mert tele volt bámészkodóval a híd. Pedig a másik oldalról is látszott a Duna:).

Előzmény: dhpage (229916)
dhpage Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229916

"Az Árpád híd déli járdáján rendszeres a kerékpár forgalom"

mindeközben az északin meg a gyalogos forgalom

 

múltkor egy srác fotózott állványról naplementét a barátnőjével...a teljes északi járdát elállva.

Előzmény: Alexfux (229903)
SzeZo Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229915

Zenelejátszásra, de a füles nem vált be, mert a menetszél befúj és élvezhetetlenné teszi a zenét.

Előzmény: Pinyo (229914)
Pinyo Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229914

Most végül szimpla zenelejátszásra kell fülesen keresztül?

Előzmény: SzeZo (229913)
SzeZo Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229913

Azt hiszem, ez lesz a kiválasztott: http://www.evolveo.com/hu/armor-xl5

A tervezők nem tudnak elszakadni a gondolattól, hogy lámpa is legyen egy ilyen szerkezetben. Van már lámpám, jobb is, mint ezekben és nem használnám az akksit világításra. A rádió sem csábít, meg a bluetooth vezérlés, de ez van.

Alexfux Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229912

Ezzel sem tudok nagyon vitatkozni. Az én "kedvenc" kereszteződésem a Margit hídra felvezető kerékpárút ott, ahol keresztezi a villamosok vágányait. Ott gyakorlatilag mindenki átmegy a piroson. De szerintem oda felesleges a lámpa, inkább valami korlátot tennék oda, ahol mindenképpen le kellene szállni. Vagy más forgalom lassítót.

Előzmény: Friczy (229906)
Alexfux Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229911

És, ha szólsz neki, megsértődik. 

Előzmény: hitman (229904)
Pinyo Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229910

Tartsa meg a jó szokását, Tanár úr :)

Előzmény: SzeZo (229887)
Alexfux Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229909

Ebben tökéletesen egyetértünk!

Előzmény: Fishtax (229905)
Pinyo Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229908

A vele párhuzamos szintén egyirányú ellenirányban pár hete majdnem frontálisan ütköztem egy hasonló észlénnyel. A héten meg csak láttam, hogy amikor én a Batyi után délre menet lekanyarodok jobbra a Fő utca felé, full speed rongyolt tovább az egyirányú felfestésre a delikvens (pedig van ott nyíl, extra tábla), aki meg szabályosan jött a szélén szembe, az meg mentésként kicikázott egy autó elé, aki szerencsére félre tudta húzni a kormányt.

Előzmény: hitman (229904)
Apacs77 Creative Commons License 2018.06.15 0 0 229907

Huuu ez nagyon gáz! 

Előzmény: hitman (229904)
Friczy Creative Commons License 2018.06.15 0 3 229906

A rossz hír, hogy vannak olyan kereszteződések, ahol tízből kilenc bringás átmegy a piroson.

 

Az ilyen kereszteződéseket meg kéne nézni, hogy ott vajon nem lehet-e a lámpa beállításával javítani a helyzeten. Nem vagyok egy pirosozós típus, de van olyan kereszteződés, ahol én is szinte mindig átmegyek.

 

Az egyik ilyen a Népliget, Könyves Kálmán körút-Üllői út kereszteződés. Itt a kerékpárút egyik elágazása átvezet az Üllői úti felüljáró alá, és van három lámpaszakasz, úgy beállítva, hogy a kerékpárral szinte mindig háromszor meg is kell állni. A harmadik szakasz két útpályát fog, ebből az egyiken amikor a piros lámpához érek, garantáltan nincs forgalom, mert a párhuzamos autóforgalom lefogja. A második útpályán pedig azok mennek (meglehetősen ritkán), akik valamiért az Üllői úton vissza akarnak fordulni a város központja felé. Ez utóbbit kéne kivenni a lámpavezérlés alól (sima elsőbbségadás kötelezővel), és akkor a másik szakasznak sokkal jobb lehetne a lámpafázisa.

 

Továbbá értem én, hogy egy bonyolult kereszteződésben szeretik úgy összehangolni a különféle lámpafázisokat, hogy ha már egyszer zöld a kerékpárosnak, akkor teljesen átmehessen, azonban ez több helyen olyan hosszú indoklatlan(nak látszó) pirosat jelent, hogy amikor a kerékpáros látja, hogy a vele párhuzamos gyalogosnak már rég zöld, neki meg nem, akkor bizony el fog indulni. Ilyen pl. az Üllői út-Ecseri úti kereszteződés, és lehetne sorolni a hasonlókat, vannak sok helyen.

 

Az induktív hurok-vezérelte lámpák pedig egy külön szám, azok ugyanis a biciklit nem érzékelik.

Előzmény: Alexfux (229903)
Fishtax Creative Commons License 2018.06.15 0 1 229905

Ha az autós fórumokon, amikor előjön a "hülyebiciklis" téma, fel szoktuk hozni, hogy nem hülye biciklis van, hanem hülye közlekedő, akkor ezt itt is el kell mondani.

 

robi

Előzmény: Alexfux (229903)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!