Keresés

Részletes keresés

olahtamas Creative Commons License 2019.01.16 0 1 68768

Lébény temploma pl. nagyon klassz, és az ottani fogadóközpont is elég modern.

Mi is tervezzük, hogy nyáron elnézünk megint arrafelé.

Összekötve vízitúrával, kerékpártúrával is.

Még nem alakult ki a koncepció, de minél több impulzív beszámolót szívesen elolvasok a témában!

 

Ha túl hosszú, vagy sok a kép, akkor azokat inkább linkkel, hogy ne terhelje a fórumot,

de ha egy (képernyőnyi)oldalon elfér, akkor szerintem simán jöhet ide is!

Előzmény: jzp2107 (68767)
jzp2107 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 68767

Hogy ez már milyen kérdés?

 

Még nyáron kissé lemaradtam a fórumolvasással és tegnap elkezdtem átnézni visszamenőleg
És volt ott valami olyan ekézés, hogy "ide csak túrabeszámolót szabad írni, más esetben dühbe jönnek a csocseszek.."

 

Ezért van, hogy megkérdeztem érdekel-e egyáltalán valakit, nehogy túlságosan uraljam a topikot (hiszen tegnap is volt hozzászólásom :-)

De ha már egy embert érdekel (ha hármat akkor meg pláne :-), majd írok róla, hátha sikerül népszerűsíteni (annak ellenére, hogy itt egymás közt bevallhatjuk, nem egy túl impulzív szakasz)

 

 

Előzmény: olahtamas (68764)
jzp2107 Creative Commons License 2019.01.16 0 2 68766

Másfél éve együtt utaztunk egy hölggyel, mi a Bodajk-Kisgyón OKT szakaszt csináltuk ő meg KDP-zni ment talán Fehérvárcsurgóról. A hosszú buszúton persze végig túrás élményekről beszéltünk, kiderült hogy az OKT-t már végigjárta, mutatta a KDP-s füzetét is és már akkor nagyon csodálkoztam hogy totál megváltoztak a bélyegzők (javukra) az "én időmhöz" képest

A vicces az volt, hogy elkísért minket a kéken Bodajktól, és a Gaja-völgyön meg ő csodálkozott hogy ez milyen szép és hogyhogy ő még itt nem járt? (én meg azon, hogy ez OKT teljesítőként hogy lehet)

Lehet hogy személyesen a legendás kockamamival találkoztunk? :-)

Előzmény: Pulmy (68765)
Pulmy Creative Commons License 2019.01.16 -1 0 68765

köszönöm a fotósom nevében is. Valóban mindenhol egyen dobozban vannak,a pecsétek pedig egységesek.A Veszprémiek anno az OKT-ra is csináltak ilyen sörnyitós pecséteket.Ilyenek vannak a BFK-n is. Kíváncsi leszek a többi két megyében is ilyen-e a pecsét?

 

igen,érdekel!

Előzmény: jzp2107 (68762)
olahtamas Creative Commons License 2019.01.16 -1 0 68764

Ez már milyen kérdés? :)
Persze, hogy érdekel!

Előzmény: jzp2107 (68762)
kuperta Creative Commons License 2019.01.16 0 0 68763

Igen!

Előzmény: jzp2107 (68762)
jzp2107 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 68762

Öröm látni, hogy a KDP-t is elérte a fejlődés

8-10 éve még nem voltak saját bélyegzők, és szerintem a zirci kezdőpontotn sem volt ott a tábla (én legalábbis nem láttam, persze attól még..)

 

Nekem a kék eges-felhős-havas kép a kedvencem! :-)

 

Szent Márton útról (Rajka-Lébény) beszámoló érdekel valakit?

Előzmény: Pulmy (68745)
Pulmy Creative Commons License 2019.01.15 -1 0 68761

Igen ,én is így éreztem,de most a vegatáció miatt könnyebben volt járható.Látszik,hogy ez a rész már ne!m olyan frekventált,kevesen járják.A turistahadak Porvánál v.visszafordulnak v.vonatra űlnek.

Előzmény: alnibell (68760)
alnibell Creative Commons License 2019.01.15 0 0 68760

A Porva-Cesznek vm. - Zirc szakaszt (Zirc felől indulva) még a múlt őszön jártam be. A mintegy 8,5 km hosszú szakaszon nincs egyetlen pihenőhely sem, számomra nagyon elhanyagoltnak tűnt. Egy jó másfél - két kilométeres szakaszon annyira benőtt volt, hogy bizony hiányzott a machete.
Van persze alternatív lehetőség, de az járva már nem KDP.

Előzmény: Pulmy (68758)
Pulmy Creative Commons License 2019.01.15 -1 0 68759

Köszönöm! Tényleg nagyon nyugis volt minden,igazán fel lehetett töltődni. Nagyjából négy és fél óra volt az időnk.Normál ,ideális körülmények közt ebből akár egy óra is lefaragható.De ez olyan mint a Mecsek legszebb helyei,ha megfog a táj rohadtúl elszalad az idő.Mi pl Kisújbányáról két óra alatt értünk át Óbányára és szuper idő volt.

Előzmény: Okulare (68757)
Pulmy Creative Commons License 2019.01.15 -1 0 68758

Köszi a figyelmeztetést,valszeg elfogalmaztam és nem vettem észre a hibát,de már kijavítottam.

A gázlókat most sem számoltam,de most soknak tűntek😂,demég Porva után is adódott egy pár.Ott volt egynél,hogy maradtunk az addigi oldalon és felkapaszkodva a töltésre egy hídon keltünk át a Cuhán.Olyan Bódvás híd volt behavazva,de itt volt rajta korlát.Majd holnap keresek képet.

Tudom,hogyVinyénél megkerűlhető az első,de akkor mi értelme😂😂😂 és,hogy lettünk volna vízesek rögtön az elején😁😂😂😂

Előzmény: alnibell (68756)
Okulare Creative Commons License 2019.01.15 0 0 68757

Végigolvastam a beszámolót. Nagyon klassz lehetett! Szépek a képek. Különösen a "havas pihenő" tetszett. Csak úgy árad róla a nyugalom és az érintetlenség. Ha mi járunk arra, akkor még elő sem tudtam volna venni a fényképezőgépet, a gyerekek máris lekotorták volna a havat. :-) De hát ezért gyerek, a gyerek!

Persze a patak vizének bakancsban történő átszűrése az kevéssé tűnik komfortosnak :-), de ettől eltekintve én is vágynék egy ilyen túrára. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi idő alatt tettétek meg ezt a 14,7 km-t és mondjuk mennyi lett volna ez tavasszal, amikor a hó nem hátráltat? (Mert feltételezem, hogy hátráltat.) Én a múlt hétvégén és most vasárnap is tettem egy-egy kisebb - pár km-es - kört a Mecsekben és ebből az első 2,3 km az mindkét alkalommal ugyanaz az útvonal volt. Először az apró szemű, de szakadó hóban hótaposó csizmával (igaz többször megállva) 1 óra 4 perc volt ez a 2,3 km, a második alkalommal szikrázó napsütésben, letaposott hótól kemény, de csúszós borítású úton túrabakancsban ugyanez kereken 50 perc volt. Az én "normál" menet sebességem
erdőben, turistaúton kb. 3-3,5 km/h. A csúszkálás is sokat lassít, igyekeztem azokon a részeken haladni, ahol már olvadt egy picit, netán már átsejlett az őszi avar.

Előzmény: Pulmy (68745)
alnibell Creative Commons License 2019.01.15 0 0 68756

Csak egy kicsi korrekció: Eplény vasútállomás a településtől viszonylag távol, attól D-re helyezkedik el, a 11-es vasútvonal leghosszabb (230 m) alagútja pedig, ívesen kialakítva, a település É-i részén van.

 

A TuHu térképén szereplő átereszek egy gyalogos pályabejárás eredményeként láthatóak.

Vinye és Porva-Csesznek vm. között 9 db gázló van, az egyébként jól járható úton. Ezek közül egy megkerülhető egy gyaloghídon Vinyénél.

Előzmény: Pulmy (68745)
akárkibárki Creative Commons License 2019.01.15 0 0 68755

Az a baj,hogy önző vagyok és megtartom az élményeimet magamnak...:)

Előzmény: Pulmy (68754)
Pulmy Creative Commons License 2019.01.15 -1 0 68754

elképzelehető minden ebben a zavarodott világban😁😂😂😂🍻,akkor viszont itt az ideje szárnyaid bontogatásának😁🍻

Előzmény: akárkibárki (68752)
akárkibárki Creative Commons License 2019.01.15 0 0 68753

Eplény...Egy cimbimmel az átadás előtti estén a kilátóban aludtunk.:)

Előzmény: annyi baj legyen (68750)
akárkibárki Creative Commons License 2019.01.15 0 0 68752

Szerintem összekeversz valakivel,mert nem szoktam beszámolókat írni.De ha írnék,akkor tutira lendületes és remek stílusúak lennének.:)

Előzmény: Pulmy (68749)
Pulmy Creative Commons License 2019.01.15 -1 0 68751

Köszönöm,élek vele!

Előzmény: annyi baj legyen (68750)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.01.15 0 1 68750

2018.december 30.-i képek, szabad asszociációval a blogposztra:


Az eplényi alagút kijárata, kicsit más szögből:

 



Közvetlenül az alagút után, a bozótban látható az egykori Lókút megállóhely romjai:

 

 

 

És a Cuha, szintén Eplénynél. Itt még nehéz róla elhinni, hogy 15 kilométerrel arrébb milyen gondokat tud okozni :)



Előzmény: Pulmy (68745)
Pulmy Creative Commons License 2019.01.15 -1 0 68749

köszönöm dicsérő szavaid. Én is rendszeresen(hétről-hétre) olvasom és élvezem lendületes,remek beszámolóid!

Előzmény: akárkibárki (68747)
Pulmy Creative Commons License 2019.01.15 -1 0 68748

köszönöm a méltatást. Nekem is hosszú a sor,van mit szemezgetni róla.

 

Előzmény: hadidoki (68746)
akárkibárki Creative Commons License 2019.01.15 0 0 68747

Tetszett a beszámolód erről a szívemnek kedves vidékről.Köszi!:)

Előzmény: Pulmy (68745)
hadidoki Creative Commons License 2019.01.15 0 0 68746

Köszönöm a beszámolót, komoly kedvem kerekedett ehhez a vidékhez. Ezt is felteszem a "bakancslistámra", bár most van néhány évre szóló elképzelés rajta. Persze lesznek még ínséges idők, amikor jól fog jönni!  

Előzmény: Pulmy (68745)
Pulmy Creative Commons License 2019.01.15 -1 2 68745

Írtam pár szösszenetet a múlt heti Cuha-szurdoki túránkról. Fogadjátok szeretettel!

jzp2107 Creative Commons License 2019.01.14 0 1 68744

Igen, régen a négyzet/háromszög/pötty jelzéseknek csak a körvonala volt festve, most meg ki vannak töltve.

Ezt a felirat alapján ahogy írod, meghagyták emléknek. Nem hiszem, hogy kell javítani.. (akkor már nem emlékjel lenne, hanem szabványon kívüli hibásan festett jel)

Előzmény: Okulare (68743)
Okulare Creative Commons License 2019.01.14 0 2 68743

Ezzel a jelzéssel találkoztam tegnap a Mecsekben. Feltételezem, hogy régen ilyen körvonalas turistajelek voltak rendszeresítve, majd ez megváltozott a ma ismert teli kivitelezésre. Kérdésem, hogy jól gondolom-e, hogy mi ez? Az, hogy ezt meghagyták, tulajdonképpen tisztelgés a régi jelzések előtt. Másik kérdésem, hogy ezt viszont érdemes lenne kijavítani, mert nemsokára annyira lekopik, hogy nem lesz értelme. Szoktak ilyet javítani? 

olahtamas Creative Commons License 2019.01.13 0 0 68741

Én ott leszek, mert általában szoktam rá járni, de a túrázással kapcsolatos kérdések ritkán jönnek elő.

Viszont ha jön túrázó, akinek turista kérdései lesznek, akkor arra is szívesen válaszolunk :)

Előzmény: AttHunter (68740)
AttHunter Creative Commons License 2019.01.13 -1 0 68740
viki_liks Creative Commons License 2019.01.12 -2 5 68739

Nem, nem te tartod magad távol a túraszakiktól, hanem ők magukat tőled.
A legtöbbüknek ugyanis már feltűnt, hogy te tíz hozzászólásban minimum nyolc emberbe kötsz be, miközben szórod a kinyilatkoztatásaidat minden témában, amiről egyszer már beszéltek a füled mellett, és adod elő az ebből származó képtelenségeidet, függetlenül attól, hogy ismernéd, vagy megpróbáltad volna valaha is megismerni egy mozgalmat fenntartó egyesület működését. Persze, kibicnek semmi sem drága, csak ő legyen a központban.
-mert annyi gerince nincs, hogy az eredeti nickje alól írjon, - írta Gizi aljas Feri, Özvegy Halpakker Dodóné, Remélemilyennicknincsen, és még ki tudja ki, megfordult pár érdekes nevű hozzászóló ezen a fórumon.
Füzeteddel kapcsolatban meg, akkor hiszem el, hogy rendesen pecsételtél, ha az egyik ellenőr leigazolta. Add be, utána is elégetheted, jó kis instagramm lájkvadász kép lesz ;)

Előzmény: Gizi aljas Feri (68737)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.01.12 0 0 68738

Köszönöm!

Előzmény: akárkibárki (68694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!