Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.06.18 0 0 1663
Hát nem biztos, hogy a pizza olasz találmány....

Az általánosan elterjedt vélekedés szerint az olaszok találták fel a pizzát, bár eredete egészen az ókori időkig visszanyúlik. Már a babilónok, izraeliták, egyiptomiak, valamint egyéb közel-keleti kultúrák népei is fogyaszottak kovásztalan kenyeret, amelyet sárból tapasztott kemencékben sütöttek. Ez a kenyér nagyban hasonlított a pitá-hoz, amely Görögország és a Közel-Kelet szerte napjainkban is gyakorta fogyasztott tésztaféle . Az is köztudomású, hogy az ókori mediterrán népek, úgy mint a görögök, rómaiak és egyiptomiak ezt a kenyeret olívaolajjal és helyi fűszerekkel ízesítve ették.

Előzmény: bogyó (1660)
mkoteles Creative Commons License 2004.06.18 0 0 1662
Pedig tényleg nagyon jó pizzák vannak Görögországban. A pizza nem görög étel ? :)
bogyó Creative Commons License 2004.06.18 0 0 1661
Reggel hattól olyan 5 körülre érsz Blagoevgradba. Onnan a görög határ +2,5 óra, szerintem érdemes átmenni.
Előzmény: hybe (1656)
bogyó Creative Commons License 2004.06.18 0 0 1660
Pizza? Görögországban?

Mondtam én, hogy az olaszok elcsatolták a Meteorákat.

Előzmény: mkoteles (1657)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.18 0 0 1659
Az "Autóval Görögországba" topikba tegnap bemásoltam az itineremet. Ráhagyással van számolva, amit teljesíteni is lehet.

A vendéglői főételárakat (halak, egyéb tengeri herkentyűk kivételével) nyugodtan lehet 5 eur-ral számolni. A saláták nagyok, de gyakorlatilag szintén ugyanennyi. Külön köretárakkal én még nem találkoztam Görögországban. Kis sör/üdítő 1,5 eur, nagy 2 eur. Gyros utcán át 1,1-1,4 eur.

Előzmény: hybe (1658)
hybe Creative Commons License 2004.06.18 0 0 1658
Köszi!

A menetidőre vonatkozó tapasztalatokat továbbra is várom, persze ha gasztronómiai élményetek van, azzal se kíméljetek ! :-)

Előzmény: mkoteles (1657)
mkoteles Creative Commons License 2004.06.18 0 0 1657
Az árak nem nagyon változak az utúbbi időben, tehát:
Pizza:4 EUR-tól
Éttermi főétel:5-10 EUR, annél csak a tengeri herkentyűk drágábbak. Jellemzően olcsóbbak a helyi jelegzetességek, mint a muszaka, souvlaki. Legutóbb 8 EUR-ért ehettünk polipot is, bár nem volt egy nagy adag. Köret 1-1,5 EUR. Üdítő 1,5 EUR körül.
Az üdítő+főétel kombinációt jellemzően 25-30 EUR-ból meg lehet úszni 4 főnek. Ha nagyon igényes az ember, akkor 40. Ennél többért már sokat kell enni. A borok nem drágábbak, mint az üdítő, az ásványvíz sem olcsóbb. A koktélok, frissen készült narancslevek, stb. igen drágák tudnak lenni. 3-5 EUR-nál kezdődik. Egy pizzériában két főre a 15 EUR-os számánkból fele a két narancslé volt :)
Ha olcsóbbat akarsz, akkor a gyros büfék kiválló lehetőséget adnak egy 10 EUR/4 fő-ből történő kajálásra.
Alapvető szabály, mint mindig, hogy ki kell nézni azokat a helyeket, ahol sok a helyi. Oda kell figyelni, mert sokkal drágábban meg lehet kapni ételeket, amik nem is jobbak.

Persze más is írhat tapasztalatokat.

hybe Creative Commons License 2004.06.18 0 0 1656
Két kérdésem lenne:

Tud valaki átlagos, aktuális É-görögországi éttermi árakat ? Mennyiből hozható ki egy vacsi főétellel, itallal, salival ? Csak a büdzsé tervezése miatt. :-) Nem szeretnék főzőcskézni, 1-2 hétig talán megengedhetem magamnak ...

Szerintetek ha reggel hatkor indulok Budapestről, kb. mikorra érek Blagoevgradba ? Ott tervezek tranzitálni, gyerekkel nem nyűgösködnék éjszaka, na meg másnap én is fittebb lennék. Átlagosan, sebességhatárokat betartva mennék, rövid pihenőkkel tarkítva.

mkoteles Creative Commons License 2004.06.17 0 0 1655
Paraliaban - amikor ott is laktunk - akkor a "lángolós" diszkóhoz legközelebb lévő sarki apartmanban laktunk, amelyik alatt egy színvonalas cukrászda és gyrosos van. A parttól tényleg csak a kis keskeny közút választott el. Nagyon jó volt leszámítva azt, hogy hajnalig ment a zene, csukott ajtónál meg a melegtől nem lehet aludni. Viszont ez június leg elején volt.
Két éve voltunk ott utoljára, július végén. Ekkor viszont már egy tűt sem lehetett elejteni a parton, ráadásul a víz is koszos volt.
mkoteles Creative Commons License 2004.06.17 0 0 1653
Paralia nagyon szörnyű, főleg nyár közepén. Még májusban ki lehet bírni, de júliusban nem ajánlanám.
Ellenben Nei Pori-tól délre már szerintem jó. Mi Platamonasban jártunk, és az kifejezetten tetszett. Magyar embert ritkábban látni, mint máshol. Ellenben szokás szerint könnyű megismerni. :) Pl.:Vasalt nadrágban és ingben rendkívül feltűnő valaki az esti görög forgatagban.

Egyébként a legfontosabb dolognak tartom a hely kiválasztásánál, hogy minél kevesebb külföldi legyen ott, és minél több görög. És ez mindenre igaz: az étteremre, a kepingre, szóval bármire. A kempingben, ahol voltunk a lakók 98 %-a görög volt, és nagyon jó volt a hangulat.

Törölt nick Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1652
Egyszer sem voltam sem busszal, sem Paralia környékén Görögországban. Az idei lesz az 5.alkalom. S szándékosan Korfu olyan részére autóval, ahová nem utaztatnak magyar irodák.
Előzmény: ercsibe (1650)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1651
Erről beszéltem!

Pelopponeszosz rulez for ever!!!

Előzmény: Törölt nick (1648)
ercsibe Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1650
Csatlakozom. Persze értem Zoli, hogy mire gondolsz, csak itt nem arról van szó, hogy a buszos a bunkó utas. Mi egyszer voltunk Katerini-Paralián. Az első felirat: Magyaroknak olcsó sör. Második: Ne lopj magyar. És a többi kiírás oroszul meg németül. Alig bírtunk valami görögöset lencsevégre kapni. Magyar diszkó, magyar éttermek, szóval csalódás az egész. Persze nem Göröghonban, mert ugye ez csak azért épülhetett meg, mert kereslet volt rá... :\
Előzmény: Törölt nick (1648)
kovacs_istvan Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1649
Most talaltam Thassoson egesz olcso szallashelyeket. 2 fore 20 euro/nap, meg van 43euros, de ebben benne a reggel és ebed vagy vacsora. Nem rossz mi?:-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1648
Az a rész klasszikus tömegturizmus, semmi köze Görögországhoz, ha egy más országban raknák le a turistákat hasonló helyre, akkor sem venné észre. Én ha nyaralni megyek, nem feltétlenül vágyom arra, hogy a nyaralóhelyen több legyen a magyar mint a külföldi :)
Előzmény: Törölt nick (1641)
szalapala Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1647
Előzmény: misstick (1646)
misstick Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1646
Sziasztok, zakynthosra szeretnenk menni es szuksegunk lenne egy utleirasra. tudna valaki segiteni? hozzavetölegesen mennyi ideig tart az ut?
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1645
Én a Litsában voltam (ami a Stellához nagyon hasonló). A Jorgosz emlékeim szerint a Litsa-Stellától a partra tartó út (Kavala felől nézve a második), és a sétálóutca legvégének (ami már nem is igazáns sétálóutca) sarkán van. Legfeljebb a robogók fognak zavarni. Egyébként minden közel lesz.
Előzmény: chrissycat (1644)
chrissycat Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1644
Köszi mindenkinek az infokat. Mi a Jorgosz apartmanban leszünk, esetleg nyaralt ott valamelyikőtök? Ha igen, milyen, merre van?
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1643
Van 1 forgalmas főút (Theszaloniki-Kavala),amin csak a lámpánál tudsz átmenni. Szerencsére szinte minden a főút és a tenger között van. Szinte sakktábla az egész falu. 2 út párhuzamosan a főúttal, 7 arra merőlegesen. A kavala felőli végén, a főút túloldalán van egy görög utazási iroda, ott székel az Eurotours is. 3 bank is van, automatával, posta, Lidl hipermarket. Van egy szép tér szökőkúttal, játszótérrel a parttól nem messze. No meg egy sétálóutca, amit este lezárnak a forgalom elől. Ez elég zajos. A legjobb girosos egy saroképület a főúton, annak a tenger felőli oldalán. Utcán keresztül is árulnak. Szezonban akár 5 nyárson is sütnek. A helybéliek is ott vásárolnak. A tenger gyorsan mélyülő, aprókavicsos. Kisgyerekkel praktikusabb átmenni Stavrosba. Ott lassan mélyülő, finomhomokos.
Előzmény: chrissycat (1638)
k.valcsi Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1642
Szia Kriszti!
Sajna nincs térképem róla, de nem olyan nagy hogy eltévedjetek benne. Üzlet, üzlethátán és még pósta is található (a tengerparti úton) ami pl. Vrasnában egyáltalán nincs és supermarket is csak 3. Próbáltam keresni én is Neked valami infót a neten, de eredménytelenül. Látnivaló (túristacsalogató) nincs, ha csak nem a kis templomuk, de az szinte minden faluban van, hiszen a görögök nagyon vallásosak. Thesszalonikibe indul busz Apstrovaltáról, ha kirándulni szeretnétek menni érdemesebb egyénileg, mert így sokkal olcsóbb.
Üdv. Valcsi
Előzmény: chrissycat (1638)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1641
Ha mást ilyen módon primitívnek tartasz, én is hagy tartsalak téged annak a beírásod alapján.
Előzmény: LUCzI FERencz (1640)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1640
Tömegturizmus, tele buszos primitívekkel, és ordibáló németekkel!

De az egész Olympic Beach ilyen. (Nei Pori, Platamonas, Katerini)

Csak le Délre, a Pelopponeszoszra szabad menni!

Előzmény: chrissycat (1639)
chrissycat Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1639
Szia Rage,
Nei Pori gyönyörű, csodálatos, a tenger vize hihetetlenül tiszta, a klímája egyedülálló ( a városka mögötti Olympos hegy miatt). Kicsit már sajnálom, hogy idén nem oda fizettünk be, de jövőre tutira oda megyünk vissza. Eurotours-sal mentünk, idén is, annak ellenére, hogy az odafelé uton a klima bedöglött (szerencsére még Mo-on). Ilyen apró kellemetlenségekkel számolni kell (ami elromolhat, az el is romlik-Morphy t. :))
Szóval csendes kis városka, a gyrosuk isteni, nem zajos, a plázs gyönyörű, az emberek kedvesek... jó választás volt!!
Üdv: Kriszti
Előzmény: rage. (1637)
chrissycat Creative Commons License 2004.06.16 0 0 1638
Szia Valcsi,
Köszi az infot, esetleg egy térképed nincsen a városkáról? Netán egy webcímed? Megköszönném, mert én sajna sehol nem találtam:(
Előzmény: k.valcsi (1636)
rage. Creative Commons License 2004.06.15 0 0 1637
Szia elmondanád milyen volt nei pori.Esetleg átmentetek platamonasba?
Egyébként asprovalta szerintem olyan közepes.Nagy élet van a föuton és a tengerparti uton nagyon sokan vannak.Van mindenféle bolt.Van 1 szép park szerüség.Csak minden zsufolt.Most megyünk platamonas-ba.Sarti szerintem tul van ajnározva.Azt nem tudom nei pori-hoz képest milyen mert ott még nem voltam.Ha asprovaltára mész át tudsz ugrani vrasnára és stavrosba.Vrasna csendes kis üdülö övezet.Stavros szerintem ugyanugy mint sarti már már "balatoninak" mondanám.
Előzmény: chrissycat (1635)
k.valcsi Creative Commons License 2004.06.15 0 0 1636
Szia chrissycat!
Összehasonlítani nem tudom ugyan őket, de Apstrovaltán tavaly voltam. Szerintem kicsit nagy a forgalom, de szép gondozott volt a tengerpartja. Rengeteg taverna és üzlet található. Esténként nagy a nyüzsgés, de nem olyan zavaró és hangos, mint Korfun Sidari. Az árak is mérsékeltek. Szóval nem rossz hely, de Sarti a legszebb és legklasszabb. Csak ajánlani tudom, hogy jövőre ide menjetek nyaralni.
Üdv. Valcsi
Előzmény: chrissycat (1635)
chrissycat Creative Commons License 2004.06.15 0 0 1635
Sziasztok!
Tavaly Nei Poriban voltam a kislányommal, idén Asprovaltara megyünk immár hármasban a párommal és a lányommal. A kérdésem az lenne, akinek van összehasonlítási alapja, az segítsen nekem: van-e olyan szép Aspr. mint Nei Pori?/tengerpart, város, stb.. csendesebb, zajosabb??/ Minden infot szívesen veszek!!! Köszi előre is.
GÁbor Creative Commons License 2004.06.11 0 0 1634
Hello!
Pontosan erre gondoltam, annak a széles utcának a vége elágazik, a bal oldalin csak fölfelé. Kamerát, fényképezőgépet vigyetek. Ha pár szót megtanultok görögül, a pincérek imádni fognak. Teljes étkezés esetén mindig van valamilyen bónusz/ de nem ez a lényeg/MINDENKÉPP MENJETEK FÖL!.
Előzmény: georgios (1633)
georgios Creative Commons License 2004.06.11 0 0 1633
Hello Gábor!

Köszi a választ. Azt hiszem tudom, melyik étteremre gondolsz, ha az az, akkor a templom melletti úton lehet feljutni oda. Este jól látszik lentröl, ahogy ki van világítva a terasz. Még nem voltam benne, bár már jártam azon a környéken. Van arra egy nagy, világító kereszt is.

Előzmény: GÁbor (1627)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!