Keresés

Részletes keresés

névtelen Creative Commons License 2001.06.21 0 0 321
Rinochort aqua?
(orrspray)
Előzmény: Wic (319)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.20 0 0 320
Igen.
Előzmény: Nagyharang (315)
Wic Creative Commons License 2001.06.20 0 0 319
Hali!
Itt új vagyok, az allergiások között meg kilenc éve szenvedek :). 23 éves koromban kezdődött, egyszerű orrfolyással, ősszel. 2 év múlva már erős tünetek, a 4. évtől tavasszal is. Most ott tartok, hogy télen jól vagyok, tavasztól ősz legvégéig szenvedek, július eleje kivételével. Tavaly augusztusban majdnem sikerült megfulladnom éjjel sátorozás közben, akkor kaptam Diprophos injekciót, attól jól voltam egy hónapig, de az orvos azt mondta, nem ajánlja rendszeres használatra, mert erős mellékhatásai vannak. Három éve próbálkozom homeopátiás készítményekkel, talán ezek a legjobbak (a sátorozás alatt elfogyott, akkor volt a fulladásom...), mivel nincs semmilyen káros mellékhatásuk.

Tapasztalataim a gyógyszerekkel a következők:
Tabletták:
Zyrtec: álmosít, de kicsit hat is.
Claritine: semmi
Teldane: semmi
Kalcium pezsgőtabletta: eleinte jó volt.

Orrcseppek:
Afrin: nagyon jó, de rám már nem hat (3 év alatt teljesen elmúlt a segítő hatása)
Nasivine: 1 évig jó volt, azóta ez se hat...

Szemcsepp:
Visine: jó

Injekció:
Diprophos: Nagyon jó volt, 2 adagot kaptam két nap alatt, egy hónapig semmi tünet.

Homeopátiás készítmények:
Coryzalia: jó
Pollinil: ismerősöm használja, azt mondja, jó
Luffel tabletta és orrspray: most kezdem, még nem tudom, talán jó lesz.

Sziasztok:
Wic

Hanzika Creative Commons License 2001.06.06 0 0 317
Sziasztok!

Egy fél napja tapaszokkal a hátamon, és pár napja Zyrtec nélkül élek.

A gond csak az, hogy Zyrtec nélkül be szoktam dagadni - ödémás lesz a torkom és arcom. Viszont ha gyógyszert szedek, bármit, a teszt szart sem ér.

A kérdés az: megfulladjak vagy derüljön ki, hogy mire vagyok még a tejfehérjén kívül allergiás?

A tejfehérje persze szigorú diétával gyógyítható, de mi van, ha nem csak az tartja fent az allergiát? Meg hogy kerülöm el, hogy ne egyek valami rejtett allergiás dolgot és ne is használjak (pl. krémek, gyógyszerek)?

A kecsketej is lutri - mert ugyebár a protein a bűnös és a kecsketej fehérjeproteinje nem sokban különbözik a tehéntejétől. Juhtej dettó... :(

Szóval ez a tényállás mostanság nálam. A doktornőm elég pipa volt ma telefonon kereszül, nem csoda, hisz szabadidejében zavartam úgy, hogy nem is adta meg a telefonját (a kolléganői tették), ráadásul gyermekallergológus. Ami nem gond, mert szuper okos, csak éppen nem tartozhatnék oda már ugyebár (bár fejkvóta utánam is jár :)).

Üdv,

Hanzika

Nagyharang Creative Commons License 2001.06.06 0 0 316
aztma=asztma
Nagyharang Creative Commons License 2001.06.06 0 0 315
Ja, meg mondta a dokinő, hogy érdemes kezelni az allergiát, mert átmehet aztmába is. Ez igaz lehet ?
Nagyharang Creative Commons License 2001.06.06 0 0 314
10 éve voltam kb. de csak azért mentem, mert új gyógyszert akartam felíratni, a régi el is fogyott meg sz@r is volt, folyton aludtam volna tőle, de amit most kaptam az jó, napi 1 szem és nem álmosít.
Előzmény: n0ri (313)
n0ri Creative Commons License 2001.06.06 0 0 313
Milyen gyakran kell felülvizsgálatra menned?
Előzmény: Nagyharang (312)
Nagyharang Creative Commons License 2001.06.06 0 0 312
Sziasztok

Tejallergiásoknak jó hír lehet, hogy a KECSKETEJ nem tartalmazza a tejallergiát kiváltó AS-kazeint.
Most voltam allergia felülvizsgálaton: sajna az eddigiekhez (pázsitfüvek,feketeüröm) hozzájött még a macska- és kutyaszőr. Elmúlt viszont a penészgomba érzékenységem.

Előzmény: Hanzika (302)
n0ri Creative Commons License 2001.05.31 0 0 311
nekem még annyi sem, csak a párom nem bírja a horkolást:))
Előzmény: Kobzoska (310)
Kobzoska Creative Commons License 2001.05.31 0 0 310
Sziasztok!

Rólam ma derült ki, hogy allergiás vagyok. A bűnösök: rozs, lándzsás útifű, parlagfű és por.

Egyetlenegy tünetem volt, elég gyakran fújni kellett az orromat. Semmi egyéb.

A doki most írt fel klaritint, orrsprét, és azt mondta, hogy ezeket ezentúl mindig használnom kell.
Szerintetek érdemes egy kis orrfújás miatt belekezdeni az örökös gyógyszerszedésbe?

pályázó Creative Commons License 2001.05.31 0 0 308
Szavad ne feledd!!
Előzmény: tikke (307)
pályázó Creative Commons License 2001.05.28 0 0 306
Az a bosszantó igazán, hogy ki akar évtizedekig gyógyszereket szedni, gyanús mellékhatásokkal?
Nálam az allergia februárban kezdődik (mogyoró-virág) és októberig tart. Fél év. A fene akarja ezt csinálni évtizedekig. Ráadásul a mostani tesztem szerint romlott.

Mit lehet itt tenni? Milyen alternatív gyógymódok vannak? Minden érdekel: akupunktúra, homeopátia stb.
???

backspace Creative Commons License 2001.05.17 0 0 304
Hali!
Szepen osszejott akkor mindenkinek ez a tavasz! Volt egy ket nap az elmult hetekben, amikor minden tunet teljesen elmult, mintha semmi nem tortent volna, de mar megint kellett gyogyoszert ennem, hogy letezni tudjak.
Erdekes en is leszokoban vagyok a kola es mas uditokrol, es mar naponta 2 liter teat iszunk a parommal (csalan, citromfu, csipke, zold, jazmin, bodza), de lehet hogy nem igazan tettek jot, pl. ahogy tudom, hogy bizonyos gyumolcs teakkal akar ki lehetne nyirni engem.
Az ejszakak szornyuek, hat meg a reggelek, iszonyatosan tud a garatom fajni, eg, viszket, csip.
Hat johetne egy kis enyhules.
De mi lesz majd 30 ev mulva? mert majdnem minden nyar egyre rosszabb.
kitartast!
udv
bs
Herbie_ Creative Commons License 2001.05.17 0 0 303
Sajnos nem tudok semmi jót ajánlani.A hegyen Én is voltam kétszer.Ott állapították meg,hogy szénanáthám van.
Még a korábbi hozzászólásaimban elfelejtettem mondani,hogy amióta kivették mindkét mandulámat azóta vannak a tünetek.
Más is van így?

Herbie

Előzmény: Hanzika (302)
Hanzika Creative Commons License 2001.05.17 0 0 302
Sziasztok!

Én lassan 3 éve vagyok allergiás, ami nem sok idő. A gond csak az, hogy a csecsemő- és gyerekkorban gyakori tejallergia alakult ki rajtam/bennem :(

Egy horvátországi nyaralás után kezdődött az egész. Először azt hitték, hogy valami rossz kaja miatt lett vírusos fertőzésem, aztán meg a csalánkiütés. Másfél évig jártam fűhöz-fához (még a SOTE Bőrklinikáján is feküdtem 1 hetet - szart sem ért .((), mire gyerekallergológushoz (!!!!) kerülve kiderítette egy egyszerű vérvételből, hogy ezt bizony a tej okozza.

Akkor 3 hónapig nem is ettem semmi tejtartalmút és elmúlt. De sajnos - hiszékeny fejemmel azt gondolva, hogy elmúlt - ismét rákaptam, a joghurtra, sütikre és csokira. Decemberben - karácsony után -ismét jelentkeztek a csalánok, durvábban, mint azelőtt :(

Azóta próbálok diétázni, de a rejtett allergének miatt nagyon nehéz. Azt pl. tudtátok, hogy a sonkafélék (gépsonka stb) tejcukrot és tejfehérjét tartalmaz?????

Az Irgalmasrendi Kórházban is voltam, vettek vért, másfél (!) hónap múlva közölték, hogy az eredmény negatív. Persze, mert a táplálékallergia olyan, hogy ha nem eszed, akkor ürül a vérből és nem mindig lehet kimutatni - ezt is most tudtam meg.

Szóval, igazából segítséget kérnék. Egy jó orvost (vagy menjek vissza a gyerekallergológushoz a Svábhegyre?), illetve javaslatokat táplálkozást illetően. Mert már unom, hogy a testem állandóan csalánkiütéses, és hogy néha fulladok :(

Köszi előre is

Hanzika

Ui: Ha lehet, akkor a SOTE-t kerüljétek, mert ott nem ér semmit a vizsgálat :(

Herbie_ Creative Commons License 2001.05.17 0 0 301
Szerencsére engem nem zavarnak a pihék.
A gép hogy horkol?:-)
Leht,hogy hülyeség(valaki már írta korábban) de Én az ominózus időben nagyon sok negrót eszek.Szerintem jó.
Jut eszembe,a párom bejelentett jövő hét péntekre egy allergia vizsgálatra.Kíváncsi vagyok az eredményre.Majd leírom az eredményt.

LJÉV Herbie

Előzmény: n0ri (300)
n0ri Creative Commons License 2001.05.17 0 0 300
szerencsés ember, én most is vakarózom és be van dagadva az orrnyálkahártyám, horkolok, mint a gép
Előzmény: Herbie_ (299)
Herbie_ Creative Commons License 2001.05.17 0 0 299
Ma egy hete,hogy szinte tünetmentes vagyok.Ez szinte hihetetlen.Az elmúlt egy hét alatt max 25-30 pzs-t használtam el,Ez nagyon JÓÓÓ.
n0ri Creative Commons License 2001.05.17 0 0 298
mostmeg mintha ezer bolha mászna rajtam, úúúútálom a kanadai nyárfát
Előzmény: n0ri (297)
n0ri Creative Commons License 2001.05.14 0 0 297
az étrend vagy gyógytea engem is érdekel
tegnap kertészkedtem, húztam-vágtam a gyomot, ahol a fűnyíró nem éri el, utána folyt a nózim, pedig én házipor-allergiás vagyok

Ja, és szeretek kertészkedni

Előzmény: Herbie_ (294)
Herbie_ Creative Commons License 2001.05.14 0 0 296
Nem ismerem.Infót pls.
Előzmény: whisper (295)
whisper Creative Commons License 2001.05.14 0 0 295
Garasone?
Előzmény: Herbie_ (294)
Herbie_ Creative Commons License 2001.05.14 0 0 294
Üdv mindenkinek!

A Rhinocort egész jó egészen augusztusig,utána sz..t se ér.A Zyrtec ua.Van egy szemcsepp amit néhány éve felír a doki az viszont nekem nagyon jó.Ha viszket a szemem cseppentek és kb 1 óra múlva megszűnik.A neve nem jut eszembe,ha valakit érdekel beírom legközelebb.
Érdekelne viszont egy jó és bevált étrend,ha valaki nem lusta leírhatná ide vagy emilbe.
Előre is KÖSZÖNÖM.
A csalánteát lehet ízesíteni,mert ha nem akkor bűn rossz íze van?
Egyébként a 18 éves allergiás tapasztalatom az,hogy egyre hosszab a kínlódásos időszak.
Évvekkel ezelőtt mindíg a suli utolsó heteiben jelentkezett és augusztus végére véget ért.Előző évben is és az idén is már áprilisban jelentkezett és még novemberben is taknyos voltam,gondolom az idén is ez lesz.Bárcsak tévednék.
Nem fárasztok tovább senkit.

sIr:bocs,hogy nem közvetlen a topic kezdő témájához szóltam hozzá.

Köszi a figyelmet.

n0ri Creative Commons License 2001.05.10 0 0 293
van, de ilyenkor mindig van, vakarózom, mint aki bolhás, ez a nyárfaszöszöktől van
Előzmény: tikke (291)
pályázó Creative Commons License 2001.05.10 0 0 292
A legjobb az, hogy a János kh. allergológiáján (Pethényi köz) akár rosszul vagy, akár nem, 3-4 hétre előre kapsz időpontot. Ez, úgy érzem, orvosetikai problémákat is erősen felvet. Nem is beszélve arról, hogy sz_rul vagy...
Jó lenne, ha volna itt valaki, aki érdemben válaszolna arra, hogy miért is van ez így a magyar egészségügyben, holott köztudottan az allergiás megbetegedések száma egyre nő (=népbetegség). Azt hiszem, az egézségügyünk gazdasági csődje az etikai határokat is döngedti, nem is beszélve arról a kitüntető hátsó helyezésről, amit a magyar egészségügy a világ országainak rangsorában - felmérések szerint - elfoglal.
pályázó Creative Commons License 2001.05.06 0 0 289
Ki tud valami alternatív gyógymódot?
dEvil Snail Creative Commons License 2001.05.05 0 0 288
Üdv sorstársak!

23 éves vagyok és 23 éve vagyok asztmás és hyperallergiás.
Volt/van idöm megfigyelni a betegségem.
A parlagfüben már nagyon régóta nem hiszek. Gyakorlatilag talán az utolsó lenne amire gondolnék. A választ abban a rohadt nagy civilizációban kell keresni (szerintem).
Kb. 2 éve nem iszok üdítöitalt (Coca-cola, Sprite...stb). Jobb.
Elkezdetem lassan leszokni a gyógyszarokról, nem egyszerü - még tart a folyamat -, de hiszem, hogy tudok nélküle élni.
Nem is írok most többet, majd legközelebb átfogó tanulmányba kezdek, saját tapasztalatokról, ha valakit érdekel.

Gonosz Csiga

pályázó Creative Commons License 2001.05.05 0 0 287
Üdv!

Gáz van.
3 éve vagyok pollenallergiás (fa, parlagfű, fűfélék) eddig a Claritin + Flixonase orrspré bevált. Idén viszont annak ellenére, hogy szedem és fújom nagy hévvel, az utca végéig sem jutok, máris rosszul vagyok. Orrviszketés, orrfolyás, tüsszentőroham, orrvérzés. Olyan, mintha egy nagy tű lenne az orromban, és az agyamba érne véget... + fül- és torokfájás. (Kimerítő leírás volt, hű.)

Elmentem az orvoshoz, még februárban, aki tőlem kérdezte, mit írjon fel... (?) (II. ker. Pethényi köz, János kh.)

Mit tegyek?
És mit tehet az ember, ha nem akar 50 évig fél éveken át gyógyszeren élni, amelyeknek ki tudja, milyen mellékhatása van?

Herold Creative Commons License 2001.05.04 -1 0 286
Köszörülés helyett próbáld meg a nyelv hátsó részével "vakarni" a viszkető részt. Én már elég jól megtanultam. Csak le ne nyeld a nyelvedet!
Előzmény: tikke (285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!