Keresés

Részletes keresés

inmi Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49425

Kedves mindenki, főleg hozzáértők!

 

Hogyan lehet ebben a kazánban újra begyújtani az őrlángot, majd újra működésre bűvölni? Elaludt az őrláng, elfújta a kémény szele.

 

andreacsk' Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49424

természetesen igazad van, az hogy "korszerűsítés" se nem olcsó se nem rövid se nem egyszerű folyamat, kihívom a jövő héten a szerelőt, hogy nézze meg, ha tényleg úgy van ahogy mondod, és a kattogás és időnként az őrláng kialvása nem jelent akkora problémát, akkor én örülök majd a legjobban

 

más: a hőszigetelés rendesen meg van oldva, legalábbis 5-6 éve lecseréltük a nyílászárókat egy kisebb felújítás keretében

megint más: volt aki azt mondta, hogy ha a 20éves kazán vacakol akkor lehet hogy le kell cserélni egy újabbra úgy ahogy van, főleg ha egyre többször romlik el. másrészt viszont fűt rendesen, amíg a fixen beállított 22 fokot eléri és akkor lekapcsol, majd rendesen vissza, ha bizonyos fok alá hűl a lakás. szóval a működésére nem panaszkodom, a szerelő pedig remélem megoldja a többit a héten.

 

köszönöm szépen a válaszokat,

 

andi

Előzmény: Zoltanuss (49407)
ppmr Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49423

Sziasztok!

Kb 2 hónapja cseréltük a fűtésünket konvektorról cirkóra. Nem tudom számít- e mifélére, de a radiátor vagy a falakban a cső kattog, mikor bekapcsol a fűtés. Pont mintha konvektor lenne. Nyilván a hőtágilás, de ez normális? Korábbi "vadi új" fűtésnél ilyen nem volt.

A másik, hogy a nappaliban van a termosztát (2 db kb 100*900 mm -s radiátor 23 nm- re), és akárhogy állítjuk be, a háló (1 db kb 1200*900 mm- s radiátor 12 nm a helyiség) mindig hidegebb kb másfél fokkal. Az ablakok gondot okozhatnak, mert annyi és akkora ablak van a hálóban, mnint a nappaliban. Erre mi a megoldás? Az ablakok régiek. A nappaliban a radiátorokon kicsit lejjebb vettük a fűtést. (külső hőmérsékletérzékelő nincs jó heyen, de nem hiszem, hogy ez ilyenkor számít... vagy mégis?)

Előre is köszi a segítséget!!

Wolframe Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49422

Sokat olvastam a régi hozzászólásaidat, tudom értesz a dolgodhoz. Ezek szerint ezeket lehet szelepenként cserélni? Ez még eszembe sem jutott, de annyi bajom van, hogy már teljesen triviális dolgok sem természetesek. Benézek holnap egy üzletbe, megkérdezem. Nagyon köszönöm a törődéseteket.

Előzmény: Wattocsak (49421)
Wattocsak Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49421

Az elmúlt évben egy gyártó aki dömping áron adta az osztókat annak termékével voltak gondok. Több szelepet is kellett cserélni. Lehet, hogy te is belehúztál ebbe?

Fagytól nem kell tartani, ha hétből egy nem működik akkor a fagy kizárva.

 

Előzmény: Wolframe (49420)
Wolframe Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49420

papesz28

sajnos nem egyforma az osztó, két különböző helyiségben vannak, egy vastag falon keresztül kapja a "noname" a szerelő által korábban hozott és bekötött gagyi a kazán felől jövő tápvizet. A másik, a kazán mellett van, az egy olyan, hogy minden körön áramlásmérős holmi, de valami egyirányúsító lehet benne, mert amikor légtelenítettem, csak az alul lévő közösítő tagonkeresztül lehetett megtáplálni. Nyilván azért van így, mert az áramlásmérők csak egyik irányból hajlandóak működni. A noname az pont fordítva van kötve.

 

Watocsak:

igen nagyon nagy gondom van. korábban leírtam (49383) most röviden: amikor légtelenítettem a rendszert észrevettem, hogy a gagyi olcsó, a korábbi szerelő által hozott típuson, a hét kör közül az egyik csak éppen csordogál. Most két esetre gondolhatok. A padlóba rosszul fektették le a fűtéscsövet, a másik eset, hogy rossz a szelepe az osztónak. Sajnos nem tudom eldönteni mi lehet a baj, és igazából már egyik szerelőben sem bízom, mert volt már kettó is nálam. De egyet biztosan meg tudok ítélni: fogalmuk sincs semmiről, s az a jobbik eset amikor békésen elmegy és nem akar átrázni.

Persze igazad is van azért kapkodok itt jobbra-balra, hogy legalább a fagyhatártól feljebb próbáljam a rendszert tartani. Holnap szét fogom bontani a hibás kört és valahogy beleküldök egy erős damilra kötött laza dugót, hogy megnézzem hol állhat meg. Még a burkolás előtt tudnom kell, valóban működik-e a rendszer. Ha egyetértesz ezzel.

Előzmény: Wattocsak (49418)
KömKel Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49419

Tudsz valami konkrét tipust a szelepmozgató motorra, ami ilyen olcsó? Mert én csak sokkal drágábban láttam, és nekem kelleni fog 10 db...

Előzmény: papesz28 (49417)
Wattocsak Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49418

Csak akkor van gond, ha ugyan az az osztó gyűjtő típus egyszer így egyszer úgy van bekötve. A szerelvényezetség szempontjából az egyik bekötés nem szerencsés.

De mivel hidegebbre fordult az idő kérdésedből valami hűvös helyiséget vizionálok. 

Van valami gond?

Előzmény: Wolframe (49412)
papesz28 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49417

a hidraulikus váltót ki lehet váltani egy grundfos alpha2-vel mert az visszaszabályoz áramlásváltozásra, tehát ha zár vmelyik,akkor visszavesz a teljesítményből. és nem kell átalakítani a csövezést , mert befér a másik szívattyú helyére

a váltót rendszerre méretezni kell ,plussz átalakítás anyag plussz munkadíj, kb annyi mint a szivattyú, amikb 50000ft körül mozog

az osztóra a motor darabja márvan pl.honey-well ami kb 5000ft

Előzmény: KömKel (49415)
papesz28 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49416

függ attól hogy milyen az osztó, mert újabban az olasz osztók fordítottan vannak felül visszatérő,alul előre, ilyen pl  a Valsir osztó is, szóval ha nem egyforma , akkor lehet.

amúgy teljesen mindegy , mivel van ahol az osztón az előremenőt lehet zárni, és van ahol az osztón az átfolyás szabályzó van az előremenőben , és a visszatérőt lehet zárni.

és van olyan osztó amin, nincs is elzáró , ez a legfapadosabb leg kisebb költségű

nincs rá szabály, max esztétikai

Előzmény: gmkiev (49413)
KömKel Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49415

Ahogy papesz is irta előttem, nem kell minden körhöz külön termosztát.

Számold össze hány helyről akarsz vezérelni (ennyi termosztát kell).

Számold össze hány köröd van, ezek mindegyikére kell majd egy motoros szelep (kb. 15-20e/db)

Kell az egészhez egy vezérlés, ami a termosztátmennyiségtől függ, hogy mekkora (azaz hány kört kell vezérelnie). A vezérlés lehet barkácsolt, akkor 30e körül már találsz, de határ a csillagos ég.

 

És tényleg kell valaki, aki ezt összerakja rendesen...

Ha még nincs hidraulikus váltód, akkor az is kelleni fog (20e), mert különböző tömegáramokat fogsz vezérelni.

Előzmény: poloska irto (49405)
papesz28 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49414

szia

igen természetesen lehet körönként vezérelni, mi elég sok ilyet telepítünk, mert gazdaságosabbá teszia rendszert , és nem utolsó sorban komfortosabbá, természetesen ez felületfűtésnél aktuális

kell egy olyan osztó, ami motorokat tud fogadni, kell minden körhöz egy motor, kellenek termosztátok azokba a szobákba , helyiségekbe amiket vezérelni szeretnél, mivel nem kell mindent külön vezérelni ha nem akarsz( egy légtérben több kör, pl. két fal +két padló, mégsem kell csak egy vezérlés, itt a termosztát 4 fejet vezérel)

ezen kívül kell egy relés vezéregység, ami megkapja a jeleket , osztályozza , és elvégzi a feladatokat

ehhez kell vki aki ezt összerakja:)

Előzmény: poloska irto (49405)
gmkiev Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49413

Ha az osztógyűjtő egymás fölé van helyezve, akkor a szokás az, hogy a felső az előre menő, az alsó a visszatérő.

Demindenféleképpen egyformán egy épületen belül.

Előzmény: Wolframe (49412)
Wolframe Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49412

Urak, van arra valami előírás, hogy padlófűtés osztónál a betáplálás kerüljön alulra vagy fordítva van, mert a különböző helyiségben két osztót teljesen különböző módon kötötte be a szerelő

hor34 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49411

A falra felkerül 14-15centi grafitos a lábazaton a 10 centi már fent van az ablakok is cserélve lesznek 3 rétegű üvegezésűre a tetőbe meg megy 30centi kőzetgyapot. Sajnos a fűtésre már nem igen marad pénz így az később lesz megcsinálva kb. 3 év. Pont ezért kérdeztem ezt az átalakítás dolgot, de így a leírtak alapján már nem éri meg.

Előzmény: SolnesN (49409)
SolnesN Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49410

 Aztán a kazánt is be lehet állítani !!

Előzmény: hor34 (49399)
SolnesN Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49409

 Helló  ! 
 Akkor ott sok mindent lehetne csinálni !

 Oldal falak szigetelése rendben ?

 Ablakok rendben !

 

 Vagy csak nagyon szeretitek a meleget.

 Ha nem is 1250 m3 gáz a norma, de azért egy 1600 - 1700 m3 -ig illene lemenni.

 Építkezés után mindenképen szigeteld a ház külső falait is legalább 10 cm -rel.

Előzmény: hor34 (49408)
hor34 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49408

Üdv!

100m2-es a házunk. Szigetelés csak a födémen van 10 centi gyapot leterítve. Többet most nem teszek fel, mert jövő tavasszal beépítjük a tetőteret éa akkor úgy is bontani kell.

Előzmény: SolnesN (49404)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49407

 Hát hogy mennyire vészes azt nem lehet innen tudni.

 A radiátor kattogásról egyébként nem írtam, az inkább fűtéstechnikai probléma.

 Egy 20 éves kazán, ha jól van beállítva, gazdaságos tud lenni. Az hogy áll/leáll sok ok miatt lehet. Maga az őrláng kialvás néha egész bagatel ok miatt lehet.

 

 

 "nem ártana a korszerűsítésen is elgondolkoznom lassan"

 

 Na ez közhely a javából.

 Mert a fűtést korszerűsíteni lehet sokféle képen.

 Pl. lecseréljük az egészet - a vizes és a kazános részt is.

 De ez nem 2 ft 50. Rá lehet szánni majd másfél milliót .

 Aztán a fűtési költségeket lehet úgy is csökkenteni, hogy hőszigetelünk, alacsonyan tartjuk a lakás hőmérsékletét, vagy egy korszerű kazánt szereltetünk fel. Igaz ezt a én csak akkor javallanám, ha már tényleg javíthatatlan az a kazán.

 Aztán a korszerű kazánok is elromolhatnak - a javítás ott sem kétfillér.

Előzmény: andreacsk' (49406)
andreacsk' Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49406

ezek szerint nem olyan vészes a probléma mint hittem?, azt hittem, vehetek új kazánt.

persze lehet nem ártana a korszerűsítésen is elgondolkoznom lassan

Előzmény: Zoltanuss (49394)
poloska irto Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49405

Sziasztok!

 

Erdeklodnek, hogy elmeletileg van-e arra lehetoseg, hogy tobb termosztattal az osztonal koronkent vezerelni lehessen a kozponti futest? Ha lehet, akkor ennek kb. koronkent mennyi lehet a koltsege? (gondolom koronkent 1 termosztat + 1 elektromos vezerlesu osztoszelep?)

 

Elore is koszi!

SolnesN Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49404

 Üdv. !

 az ok. hogy 2500 m3 az éves gázfogyasztás. De mekkora a ház ?

 nekem 100 m2 -n pont a fele, azaz 1250 m3.

 Ha 300 m2 a házad, nem rossz, de ha csak 130m2 hát lehet javítani !

 A házat és akár a kazánt is !!

 

 

 SN.

Előzmény: hor34 (49401)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49403

Köszönöm a válaszod.

Én is erre gyanakodtam, csak gondoltam megkérdezek előtte egy hozzáértőt. Jövő hét elején rákérdezek a szerelőknél, hogy ezt biztos így akarták-e.

Előzmény: papesz28 (49393)
Lacivill Creative Commons License 2010.12.04 0 0 49402

akkor ha én jól számolok akkor nem 3 hónap, hanem 2 év alatt térülhetne meg az50e ft-os beruházás, és nem 3 hónap alatt.

Előzmény: hor34 (49401)
hor34 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 49401

Annyi nincs nagyjából éves szinten 2500m3 gázt használunk el ami olyan 330.000ft körül mozog mostanság. A főzés és melegvíz nem gázról megy.

Előzmény: Lacivill (49400)
Lacivill Creative Commons License 2010.12.04 0 0 49400

havi 100e a gázszámlád?

Előzmény: hor34 (49399)
hor34 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 49399

Ma volt kinn és szedte szét a kazánt és pucolt ki mindent rajta amit szerintem lehetett. Azért kérem ki hozzáértők véleményét mert nem tudom eldönteni. Ha tényleg 3 hónap alatt visszahozza az árát akkor szerintem megéri, mert az egy fél fűtési szezon. Ez a kazán nagyjából még 3 évig lesz nálunk üzemben ha addig nem megy tönkre és utána vagy nyugdíjazzuk vagy megy be a vegyes kazán mellé mint tartalék.

Előzmény: sjohn (49398)
sjohn Creative Commons License 2010.12.04 0 0 49398

A linken ott  a tálca ára .

Az biztos , hogy jobb lenne a hatásfoka , de már akkor is ha csak ezeket a roburégőket kitisztítaná.

Hogy megéri-e egy 25 éves kazánra ennyit költeni az döntsd el  Te.?!

Előzmény: hor34 (49397)
hor34 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 49397

Köszönöm a gyors reagálást. 25kw-os a kazán. Az égőre 25-30.000ft-ot mondotti és 15.000ft lenne a munkadíj. Szerinted megéri beszereltetni? Tényleg 10-15%-al jobb a hatásfoka? Azt mondta a srác, hogy 2-3 hónap alatt behozná az árát.

Előzmény: sjohn (49396)
sjohn Creative Commons License 2010.12.04 0 0 49396

Valóban a "robur" égő nem egy mai találmány.

Mekkora ÉTI ez , hogy ilyen drága lenne bele a meteorcsöves tálca?

http://www.langor.hu/webshop/termekek.php?lginfo=csoport_egocso-egotalca_LG12_pg30

Előzmény: hor34 (49395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!