Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49451

  Ertem en, hogy nyitott teru a kazanod es bentrol veszi az oxigent, de a hazon,ha jo nyilaszarok vannak es nincs legbeejto, akkor oxigen sincs elegendo. Igy a kazan kozeleben nyiss egy ablakot es akkor nezd meg a lang szinet. Ha nem valtozott, akkor nem ez a gond. A szomszedodtol is megkerdezhetned, hogy nala milyen a lang szine, mert nagyobb hidegekben sajnos keverik a gazt " adalekkal" igy a futoerteke is romlik es ez is okozhatja.

  A keringeto fordulatat ne bantsd, mert ha lejjebb veszed, akkor a kazan ki-be fog kapcsolgatni, merta viz nem fogja tudni elszallitani a termelt hot. De, ha akarod egy par percre megprobalhatod es akkor biztos leszel benne, hogy a radiatorok nincsenek jol meretezve.

  A harmadik pontot meg egyszeruen tudod tesztelni. Kevesbe nyitod meg a csapot es varsz, ha gyorsan emelkedik a viz homerseklete es esetleg meg a kazan is lekapcsol, akkor nincs gond, csak nem gyozi az altalad elvart mennyiseget felfuteni a nagy vizelvetelnel.

 

Előzmény: fapeter (49448)
papesz28 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49450

"a kazánkör eléggé melegnek tünik, de a höcserélöböl kilépö HMV mégsem az igazi."

 

meg kéne nézni , hogy a hőcserélő nincs-e elvízkövesedve , eldugulva

 

esetleg próbáld meg a radiátor torlókat folytani , így tovább marad a víz benne és több hőt tud leadni

 

Előzmény: fapeter (49448)
inmi Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49449

Köszönöm! MIndenképpen megpróbálom, amit tanácsoltál őrláng tisztításilag!

 

Tudod, az a gáz, hogy a férjem séf, és amit nem lehet megfőzni, megsütni, az erősen távol áll az érdeklődésétől. Én viszont már pucoltam ki ilyen égőt:) Ha ez nem okés, szólok a szerelőnek a faluban. Szereti a piját, de csak utána kínálom meg ekkis házikörtével... (naggggyon jól sikerült, gyógyszernek használom).

Előzmény: SolnesN (49438)
fapeter Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49448

  Szia !

 

   Engedd meg, hogy en is belekotyogjak ! Nem vagyok szerelo, csak felhasznalo.

Engedem, hiszen ezért van a fórum! :-)

   1. pont : Keves az oxigen, nincs levego utanpotlas, vagy koszos a kazan.

A kazán alja gyakorlatilag nyitott, ha az alján benézek, látom a lángot. szóval szerintem az égéslevegövel nem lehet baj. vagy mégis? nem ismerem a kazánt, de észnélkül sem akarok tekergetni rajta semmit. most szervízdoksit keresek hozzá.

   2. pont : Ha az eloremenod 60C fokos es a visszaterod 50C fokos, akkor kicsi a holeadofeluleted.

Én is erre jutottam, hogy nem tudja leadni a megtermelt höt, így sokat veszítek a kéményen. A keringetöje maximumon jár, ha annak visszavenném a teljesítményét, gondolom több ideje lenne a höleadásra a radiátorokban (?)

   3. pont : Attol fugg, hogy mennyire nyitod meg a melegvizcsapot. Egy ilyen 24kW-os kazan szerintem 15liter/perc atfolyasnal kepes a 10C fokos belepo hidegvizet 35C fokkal felfuteni. Tehat probald meg kisebb atfolyassal. Ha felmelegszik a viz, akkor ez a gond. Ha akkor sem melegszik jobban, akkor a kazanodnak ki-be kellene kapcsolgatnia menet kozben es ez a kazankori szennyezodest igazolna.

Ezt tesztelni fogom, a szelep müködése még nem teljesen tiszta, ami a központi fütés vizét a HMV höcserélöbe engedi. a kazánkör eléggé melegnek tünik, de a höcserélöböl kilépö HMV mégsem az igazi.

 

   Udv, fapeter

 

.

Előzmény: peterch (49446)
papesz28 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49447

Szombathely , hm az 90 km tőlünk, az semmi:)

 

Előzmény: fapeter (49444)
peterch Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49446

   Szia !

 

   Engedd meg, hogy en is belekotyogjak ! Nem vagyok szerelo, csak felhasznalo.

   1. pont : Keves az oxigen, nincs levego utanpotlas, vagy koszos a kazan.

   2. pont : Ha az eloremenod 60C fokos es a visszaterod 50C fokos, akkor kicsi a holeadofeluleted.

   3. pont : Attol fugg, hogy mennyire nyitod meg a melegvizcsapot. Egy ilyen 24kW-os kazan szerintem 15liter/perc atfolyasnal kepes a 10C fokos belepo hidegvizet 35C fokkal felfuteni. Tehat probald meg kisebb atfolyassal. Ha felmelegszik a viz, akkor ez a gond. Ha akkor sem melegszik jobban, akkor a kazanodnak ki-be kellene kapcsolgatnia menet kozben es ez a kazankori szennyezodest igazolna.

 

   Udv, Peter.

Előzmény: fapeter (49433)
nemnyaralo Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49445

Egyszerű: jó a sztemkó (rövidrezárod, és úgy se marad égve  az őrláng), és jó a termoelem (kiméred multiméterrel a két végén a feszültséget, miközben melegíted). Nálam ezen az úton jutottuk el a következtetésre...

Előzmény: SolnesN (49440)
fapeter Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49444

Akkor, elsö körben meglátom, mit érek el a takarítással, aztán jön a többi...

 

Az átalaítás eléggé anyagi kérdés, mivel a ház több, rejtett hibával is rendelkezett,

ami jelentösen felemésztette a tartalákokat. - A fütési rendszer kialakítása ránézésre sem feltétlenül SZAKEMBER-re vall... :-(

eléggé lenullázódott a kassza, de azt sem szeretném, hogy a gázszolgáltatónak fizessem ki az átalakítás árát.

(Szombathely)

Előzmény: papesz28 (49443)
papesz28 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49443

a kitakarítás növelheti a teljesítményt kvázi a hmv hőm. növelését is

 

a rendszer átalakításra nekünk is lenne ajánlatunk , ami gazdaságos, és működik is:), erre van már pár referenciánk is

 

merre laksz?:)

 

ha komolyabban érdekel, írj privit:)

Előzmény: fapeter (49442)
fapeter Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49442

Köszönöm az eddigieket!

 

A kazán kitakarítása nem hiszem, hogy problémát okozna, szerintem azzal én is megbírkózom, de a HMV problémával nem tudom mit kezdjek. Szigetelés be lett tervezve, de majd csak tavasszal, idén már nem teszi lehetövé az idöjárás.

Közben felvetödött hogy a vegyestüzelésü kazánunk ráköthetö-e ennek a háznak a fütési rendszerére. Több fütésszerelö is látta már a rendszert, de mindenki másképp oldaná meg.

Van aki a külön vízkörös nyitott rendszer, keringetö szivattyú-höcserélö- keringetö szivattyú, meglévö gázos rendszer kiépítést ajánlja,

van aki simán bekötné a kazánt párhuzamosan a gázkazánnal, nagyobb tágulási tartállyal, keringetöszivattyúval

mi lenne a célravezetö, gazdaságos megoldás?

 

(nem pesti vagyok)

Előzmény: papesz28 (49437)
papesz28 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49441

"(azert irok max.-ot, mert lennenek olyan korok, amik kivul esnek a termosztatok hataskoren, meg nem tudom, hogy mi legyen a sorsuk)"

arra figyelj , hogy ha semmilyen vezérlést nem kapnak ezek a körök, akkor csak akkor megy majd ha egy másik kör is , tehát vmelyik kört indítja a termosztát, elindul vele az is , ha kell ha nem, és visszafelé is igaz ha nem megy egykör sem akkor az sem fog még ha szükség lenne rá akkor sem 

 

"Milyen mukodesi zavart okozna, ha maradna a jelenlegi keringetoszivattyu, fix fordulatra beallitva?"

 csökkenti a szívattyú élettartamát

Előzmény: poloska irto (49432)
SolnesN Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49440

 Az már komolyabb probléma, azt csak szerelő reparálhatja !!

 De , hogy lehet felismerni  ??

Előzmény: nemnyaralo (49431)
SolnesN Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49439

 Mondjuk az hogy hosszabb ideig relatív - főleg az ember nagyon szubjektiv. Mérni kell - nekem min. 40 másodperc - számolok, ha előbb engedeem el kezdhetem előlről !!

Előzmény: inmi (49427)
SolnesN Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49438

 Ja , hogy ez egy FÉG! C12 . vagy 24 ?

 ha  12 -es : leveszed a borítást és kitísztítod az őrláng pipát, ezzel nagyobb láng lesz. Aztán ráirányítod az őrlángot a termoelemre.

 Ha ez sem segít akkor termoelem probléma van. Az ma kb. max. 1500 ft.

 Ezt kell cserélni. Akinek van némi gyakorlata az elektromos szereléshez sk. megcsinálhatja.

 Jobb oldalt a termoelem kötést oldod, óvatosan kiszereled - itt egy vagy kettő szigeteletlen drót megy a termoelemhez. Ezeket kiveszed és  újra kötöd a termo másik végét (végeit) majd indítod a kazánt.

 Ennél a műveletnél a gázt vezetéket megbontani nem kell (ami amúgy szabálytalan  és veszélyes ).

 Ha nem mersz hozzányulni - kérj meg egy ezermester férfi ismerőst  - vagy szerelő, az min. 12000 eft.

Előzmény: inmi (49425)
papesz28 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49437

a hőszigetelésben egyetértek, a 10 cm sokat segít , de födém szinten is érdemes szigetelésről gondoskodni, viszont ez csak a fűtési problémát oldhatja meg, viszont a melegvíz előállítás nem függ össze a szigeteléssel, szóval kazán szintű is a probléma

Előzmény: Fed30 (49436)
Fed30 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49436

Szia, legjobb lenne, ha papesz28-nak te is megadnád a számodat, ha Pest-i vagy.

Ha nincs hőszigetelés a házon, bizony sokat fog zabálni a kazán. Nagyon sokat segit a hőszigetelés és ez esetben egyáltalán nem meglepő ha lassan melegszik fel otthonod. Nem kell töb radiátor, sem uj kazán. szerintem 10 centi szigetlőanyag hiányzik.

a többit mások.. :)

Előzmény: fapeter (49433)
papesz28 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49435

Bocs Wolframe-ot akartam írni , csak megzavart egy pillanatra a megszólítás:))

 

Fapeter- a teljesítmény csökkenés lehet a gázláng sárga színéből adódó probléma, hisz ha sárga, akor vagy szennyeződés van , vagy kevés oxigén

célszerű egy nagy takarítás a gépen belül

Előzmény: papesz28 (49434)
papesz28 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49434

Wattocsak , mi holnap megyünk Pestre , ha van időnk bemenjünk megnézni, mi lehet a baj?

Ha igen , akkor adj egy telszámot légyszi e-mailben , és rád telefonálok, hogy mikor érünk oda

 

Előzmény: Wolframe (49430)
fapeter Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49433

Üdv Mindenkinek, Boldog Mikulásnapot!

 

Fütéstechnikai kérdésem lenne, egy gáz-központi rendszerrel kapcsolatban.

adott egy 24kWh-ás hydrotherm kombi gázkazán, amivel mindkét funkcióban problémám van.

 

Gázláng:

A kazán a szerintem szokásos kék láng helyett nagyon narancssárgán ég.

 

Fütés:

Kazán elöremenö kb 60 fok, visszatérö kb 50 , termosztát a közlekedöben... a radiátorok melegek, de a 140 m2-es ház rendkívül lassan melegszik, külsö höszigetelése nincs.

Kevés lenne a höleadó felület a helységekben? vagy a Kazán teljesítménye kicsi a feladathoz? vagy valami meghibásodott?

 

HMV:

A kazán tartósan, csak kézmeleg vizet tud elöállítani.

Melegvízcsap megnyitásakor (mikor a meleg víz a csaphoz ér) egy darabig szinte forró víz folyik, aztán elhül, és nem is melegszik kézmelegnél melegebbre, akkor sem, ha a kazán teljesítményét maximumra állítom. Ez is teljesítmény probléma, vagy müszaki hiba?

 

A házat nemrég vásároltuk, még soha nem volt dolgom gázkazánnal, így túlságosan sok a nyitott kérdés bennem. a kazánról sem találok dokumentációt. Mit javasoltok, mit ellenörizzek (ellenöriztessek)?

poloska irto Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49432

Koszonom mindenkinek a segitseget.

 

Tehat ha jol ertettem, akkor le kell cserelnem az osztokat (egy 6-os meg egy 3-as), kellenek a plusz termoszatok (3 szobaba tennek, sima hofokszabalyzos, a jelenlegi programozhato meg maradna a helyen, tehat 4 lenne osszesen), kell a max 9 darab szabalyozo motor az osztora (azert irok max.-ot, mert lennenek olyan korok, amik kivul esnek a termosztatok hataskoren, meg nem tudom, hogy mi legyen a sorsuk), kell egy vezerlo, ami a termosztatok jele alapjan vezerelne az oszton levo motorokat, kapcsolna a kazant es a keringeto szivattyut, esetleg annak a fordulatszamat is.

 

Ha vki tudna linkelni ilyen osztot, szabalyzomotort, vezerlot, megkoszonnem, csak a d-eg-es oldalt talaltam meg, de ott nem latok arakat.

 

Milyen mukodesi zavart okozna, ha maradna a jelenlegi keringetoszivattyu, fix fordulatra beallitva?

 

Koszi!

Előzmény: papesz28 (49414)
nemnyaralo Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49431

... vagy a mágnesszelep halt meg benne.

Előzmény: Masgas (49428)
Wolframe Creative Commons License 2010.12.06 0 0 49430

Wattocsak, ha Budapest környéki lennél, nem tudsz valakit Budaörs Kamaraerdőre kellene segíteni ez a témát megoldani. Nő létemre amit tudtam eddig megcsináltam most feladom. Ha valaki tudna egy normális szerelőt megköszönöm.

Előzmény: Wattocsak (49421)
inmi Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49429

Értem, köszönöm!

Előzmény: Masgas (49428)
Masgas Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49428

Nos ha nem akar égve maradni az őrláng még egy perces melegítés után sem akkor valószínűleg ez a termo biztosító elem van meghalva, vagy az őrláng nem elég nagy.

Akárhogy is szerintem hívj féges, vagy általános készülékszerelőt.

Előzmény: inmi (49427)
inmi Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49427

Mit nyomjak / toljak / stb. rajta, hogy az őrláng meg is maradjon égésében? Mert odáig jutottam, hogy meggyújtom, amíg nyomom a gombot, ég, aztán elengedem a gombot, és elalszik. Próbáltam hosszabb ideig tartani nyomás alatt a gombot, addig ég, utána elalszik.

 

Nőből vagyok (tudom, mindjárt gondoltad:), és nem boldogulok vele. Mondjuk, megy a vegyes kazán, de nyugodtabb lennék, ha égne az őrláng, ha át szeretnék váltani egyikről a másikra.

Előzmény: halaloszto (49426)
halaloszto Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49426

gyufa?

 

vajk

Előzmény: inmi (49425)
inmi Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49425

Kedves mindenki, főleg hozzáértők!

 

Hogyan lehet ebben a kazánban újra begyújtani az őrlángot, majd újra működésre bűvölni? Elaludt az őrláng, elfújta a kémény szele.

 

andreacsk' Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49424

természetesen igazad van, az hogy "korszerűsítés" se nem olcsó se nem rövid se nem egyszerű folyamat, kihívom a jövő héten a szerelőt, hogy nézze meg, ha tényleg úgy van ahogy mondod, és a kattogás és időnként az őrláng kialvása nem jelent akkora problémát, akkor én örülök majd a legjobban

 

más: a hőszigetelés rendesen meg van oldva, legalábbis 5-6 éve lecseréltük a nyílászárókat egy kisebb felújítás keretében

megint más: volt aki azt mondta, hogy ha a 20éves kazán vacakol akkor lehet hogy le kell cserélni egy újabbra úgy ahogy van, főleg ha egyre többször romlik el. másrészt viszont fűt rendesen, amíg a fixen beállított 22 fokot eléri és akkor lekapcsol, majd rendesen vissza, ha bizonyos fok alá hűl a lakás. szóval a működésére nem panaszkodom, a szerelő pedig remélem megoldja a többit a héten.

 

köszönöm szépen a válaszokat,

 

andi

Előzmény: Zoltanuss (49407)
ppmr Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49423

Sziasztok!

Kb 2 hónapja cseréltük a fűtésünket konvektorról cirkóra. Nem tudom számít- e mifélére, de a radiátor vagy a falakban a cső kattog, mikor bekapcsol a fűtés. Pont mintha konvektor lenne. Nyilván a hőtágilás, de ez normális? Korábbi "vadi új" fűtésnél ilyen nem volt.

A másik, hogy a nappaliban van a termosztát (2 db kb 100*900 mm -s radiátor 23 nm- re), és akárhogy állítjuk be, a háló (1 db kb 1200*900 mm- s radiátor 12 nm a helyiség) mindig hidegebb kb másfél fokkal. Az ablakok gondot okozhatnak, mert annyi és akkora ablak van a hálóban, mnint a nappaliban. Erre mi a megoldás? Az ablakok régiek. A nappaliban a radiátorokon kicsit lejjebb vettük a fűtést. (külső hőmérsékletérzékelő nincs jó heyen, de nem hiszem, hogy ez ilyenkor számít... vagy mégis?)

Előre is köszi a segítséget!!

Wolframe Creative Commons License 2010.12.05 0 0 49422

Sokat olvastam a régi hozzászólásaidat, tudom értesz a dolgodhoz. Ezek szerint ezeket lehet szelepenként cserélni? Ez még eszembe sem jutott, de annyi bajom van, hogy már teljesen triviális dolgok sem természetesek. Benézek holnap egy üzletbe, megkérdezem. Nagyon köszönöm a törődéseteket.

Előzmény: Wattocsak (49421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!