Keresés

Részletes keresés

kisenn_n Creative Commons License 2008.12.28 0 0 978

 

Előre is nagyon köszönöm!

Előzmény: blerocs (974)
chlodvig2 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 977
Mar le is jött, kössz:)
Előzmény: repanse (976)
repanse Creative Commons License 2008.12.28 0 0 976
http://www.4shared.com/file/71862543/cffc69cb/Rudolf_Steiner_-light_course.html?s=1
repanse Creative Commons License 2008.12.28 0 0 975
Steiner előadásai a fényről , letölthető angolul:
blerocs Creative Commons License 2008.12.28 0 0 974
Az Antropozófiai Társaság ki fogja adni a "Ha pedig Krisztus fel nem támadott" című könyvét (már le van fordítva), amiben szó van a feltámadásról, a pokolraszállásról, az első Pünkösdről. Épp most fordítom egy Vízkeresztől szóló írását, ami tavaly jelent meg a Das Goetheanum hetilapban. Ha kész lesz, elküldöm neked, vagy Antrapo. :-)
kisenn_n Creative Commons License 2008.12.28 0 0 973

 

Ja, május 31... :( hát az nem mostanában lesz... sebaj.

Előzmény: blerocs (938)
kisenn_n Creative Commons License 2008.12.28 0 0 972

 

Honnan lehetne többet megtudni Judith von Halle-ról? Én egy előadását olvastam csak eddig, de nagyon érdekelne minden más is tőle. A dec. 29-i előadás egyrészt túl közel van, másrészt nem tudok németül, de a március 31-i, ha lesz angol szinkrontolmács, akkor az még témájában is igen jól hangzik...

 

 

Előzmény: blerocs (929)
Mirdad Creative Commons License 2008.12.27 0 0 971

 

  "Nincsenek életben.
Ahhoz, hogy teljes intenzitással hathass a világra, a szellemnek és anyagnak egységben kell lennie és ez csak élő lényben jöhet létre."

 

  Az "anyagra" nemcsak az "anyagi" hat. A dolgok mindig először magasabb szinten keletkeznek; finomabbtól a durvább felé "hatnak":  lsd. először van a gondolat, ötlet, hogy felemeljem a kezem, utána a kézmozdulat.

 

  Ami magasabb szinten létrejött, az később kezd megvalósulni az anyagban.

Az emberiség legnagyob tanítói (Hermész, Buddha, Jézus, stb.) valóban anyagi megtestesülésük alatt hatottak leginkább - hisz így értesült róla a "nagyközönség".

  Azonban ha akkor is csak az anyagi megnyílvánulást észlelték volna (mint pl. a farizeus "írástudók"), akkor mindhiába az a szellemi megnyílvánulás, ami miatt igazából ők megjelentek az anyagban.

 

  Vagyis szemek, fülek nélkül valóban "csak anyagi embereknek" fogták fel őket;

ezért mondta Jézus, hogy hagyjátok, hogy a halottak eltemessék a halottaikat...

 

  Ha nincsenek is már jelen az anyagban ("halottak" testileg) az a Forrás, amiből ők táplálkoztak, és hírt adtak, nagyon is ÉLŐ. Aki pedig megleli azt a Forrást, maga is

ÉLŐ lesz, Örökké Élő.

Üdv!

 

Előzmény: Dorien (967)
Mirdad Creative Commons License 2008.12.27 0 0 970

 

  "Nincsenek életben. /Buddha, Jézus/
Ahhoz, hogy teljes intenzitással hathass a világra, a szellemnek és anyagnak egységben kell lennie és ez csak élő lényben jöhet létre."

 

  Micsoda világos észrevétel! :) De ez már csak azért sem igaz, mert matéria, "mint olyan", a modern tudomány szerint SEM létezik: energia van, és ennek különböző

megnyílvánulási formái.

 

  Nézzük a legfontosabbat:

Zarathusztra, Hermész, Buddha, Jézus, Máni, Lao-Ce, stb. ... nem haltak meg.

Aki számára meghaltak, azok maguk is halottak - szellemi szempontból. Szomorúan kell ezt megállapítani, de a megnyílvánulásaik évszázadok óta ezt bizonyítja:

min is ügyködnek olyan buzgón?

  Azon-e, hogy felemelkedjenek a fennti magasztos lények állapotához, hogy akár egy mustármagnyit is megsejtjenek abból a kristálytiszta bölcseségből, mely csak abban a tudat(lélek) minőségben érthető meg, amiben keletkeztek...?

  Vagy nem ezen munkálkodnak, hanem holt szavakon vitáznak, iskolákat alapítanak

a ködös dogmatika továbbadására, (keleten, nyugaton egyaránt)...? ...

Előzmény: Dorien (967)
kisenn_n Creative Commons License 2008.12.27 0 0 969

 

És ezt mire alapozod? Kétségkívül más hatni a fizikai világban inkarnálódva, és más hatni a szellemi világból. De az intenzitásukat összevetni merész próbálkozás... főleg ha nem ismerjük a szellemvilágbeli munkásságukat, vagy esetleg a földit sem teljes egészében. Bizonyos szempontból nézve az anyagba zártság korlátozhat.

Előzmény: Dorien (967)
chip33 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 968
Ugyan Dorien....

A te képzeleted az, hogy én minek képzelem magam...és az is hogy egyáltalán képzelem-e magam..
....és az is, hogy...mennyi mondatból való... :))..
Csak figyelj oda...ne ide hanem magadba...
Ez lenne a lényeg.....ezt mulasztotta el a szerző is(pedig neki ideje éppen lett volna javítani)....és te is.

Üdv!
Előzmény: Dorien (966)
Dorien Creative Commons License 2008.12.27 0 0 967
Akkor így fogalmazok: Nincsenek életben.
Ahhoz, hogy teljes intenzitással hathass a világra, a szellemnek és anyagnak egységben kell lennie és ez csak élő lényben jöhet létre.
Előzmény: antrapo (956)
Dorien Creative Commons License 2008.12.27 0 0 966
Szeretem az ilyen egy mondat utáni csípőből történő ítélkezéseket. :)
Gondolom, te valami látónak képzeled magad. Csak éppen önmagadról beszélsz.

Jézus és Hórusz összehasonlítása
Előzmény: chip33 (961)
DéZsé61 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 965
Köszönöm, szép napot :)
Előzmény: fejlődő (964)
fejlődő Creative Commons License 2008.12.27 0 0 964
Ha jól tudom a lanoo, a chela, azaz a tanítvány. Blavatsky Titkos tanításaiban lehet a lanoo-t olvasni.
Előzmény: DéZsé61 (963)
DéZsé61 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 963

Jó reggelt!

Teszek még 1 próbálkozást, hátha valaki, aki segítőkész, olvassa itt. Fontos volna tudnom, ki vagy mi volt Lanoo. Megtudhatnám? :)

repanse Creative Commons License 2008.12.27 0 0 962
Mindig nagy csodálattal (sajnálom, de nincs rá jobb szó) olvastam Z.Tóth Csaba írásait az Országépítö c. folyóiratban és most megtaláltam a honlapját :D és egy egész csomó írását, amit így elolvasatlanul is ajánlok az antropozófia iránt érdeklődők figyelmébe.

http://www.ztothcsaba.hu/3_asztalfiok.htm
chip33 Creative Commons License 2008.12.26 0 0 961

Még saját maga előtt sem tudja megkülönböztetni, hogy mi az amit tud, és mi az amit nem tud.....ezzel kellett volna kezdenie.
Amíg idáig el nem jut, addig csak növekszik az idő amit hiába tölt el...ebben az esetben 50 év az sajnálatos.
Ilyen embert nem csodálni kell, hanem inkább segítségre szorul.


Én ezt "hallom":..." ....segítség emberek, lássátok, hogy összevissza ítélek és beszélek....mentsetek meg!..." Nem, nem azért írok, hogy higgyetek nekem, hanem azért..hogy észrevegyétek bennem a bajt...HELP!.."

Na jó csak viccelek...
......de komolyan gondolom! ;)


Chip
Előzmény: Dorien (959)
DéZsé61 Creative Commons License 2008.12.26 0 0 960
Kár :( Annyira bíztam, hogy valaki tud segíteni.
Dorien Creative Commons License 2008.12.26 0 0 959
Én tudom, mi Isten. :)
És lehet, hogy az az ember, aki ezt mondta, nem ismeri Istent, de 50 éve az élete nagy részét a vallás és az okkultizmus kutatásának szenteli.
Előzmény: chip33 (957)
Dorien Creative Commons License 2008.12.26 0 0 958
Elnézést, ha megsértettelek. Majd megpróbálok tudás szerezni. :)
Előzmény: Kováts Gábor János (955)
chip33 Creative Commons License 2008.12.26 0 0 957
:)) Kedves Dorien!

Ez a zeitgeist-mozi-hülyeség nem az amire szüksége van bárkinek :))..
Remélem ugyanazt kezdtem nézni..

"..nem tudom, hogy mi az az isten, de tudom, hogy mi nem az.."

Ilyen nincs...ez tulajdonképpen nevetséges.
Bármire kicserélheted "istent" nem fog működni, próbáld ki.

Chip
Ez a film nem világít...ha világítana, akkor bizonyságokkal jönnél ki belőle.
Ez a film vakít....ezért lehet belőle kijönni bizonytalanabul, mint ahogy belemegy az ember..
antrapo Creative Commons License 2008.12.26 0 0 956
"Krisztus, Buddha, Krisna, Steiner, Blavatsky - ők mind elmúltak." Talán éppen az a titok nyitja (s a nézőpontbéli eltérés lényege), hogy csak a materialista szemlélet szerint múltak el illetve nem hatnak.
Előzmény: Dorien (953)
Kováts Gábor János Creative Commons License 2008.12.26 0 0 955
Mond, tudod te azt, hogy a Holt-tengeri tekercsek pont a Biblia állandósága és hitelessége mellett szólnak?

Tudod egyáltalán miről beszélsz?

Talán a film mellé próbálj hiteles tudás is szerezni.

Előzmény: Dorien (953)
DéZsé61 Creative Commons License 2008.12.26 0 0 954
Meg tudná valaki mondani ki vagy mi volt Lanoo?
Dorien Creative Commons License 2008.12.26 0 0 953
A Biblia magában is egy ezerszer átferdített, átértelmezett nagy csúsztatás, ha a Holt-tengeri tekercseket is figyelembe vesszük. Lehetetlen találni benne egyetlen stabil pontot, így én inkább nem is nagyon foglalkozom vele. Ez a film legalább rávilágított, hogy mennyi hazugság van az egész világban, és ez alól a vallás sem kivétel - sőt...

Krisztus, Buddha, Krisna, Steiner, Blavatsky - ők mind elmúltak. Jó dolgokat tanítottak, de felesleges kultuszt csinálni belőlük. Isten, a lélek a jelenben, a jelenlévők szívében él.

Alapvetően fontosabb az igazságnál, hogy az ember megtalálja az életcélját, élettémáját, életfeladatát, önmagát de hogy ezeket maradéktalanul elérhesse, feldolgozhassa, elvégezhesse, megismerje, ahhoz igen, tisztán kell látnia az igazságot.
Nekem legalábbis.
Előzmény: antrapo (951)
antrapo Creative Commons License 2008.12.26 0 0 952

(előbbi hozzászólásomban szándékom ellenére jelentek meg nagyobb betűvel bizonyos mondataim, csak a tech. ördöge(angyala?) adott nyomatékot nekik)

antrapo Creative Commons License 2008.12.26 0 0 951
Köszönöm az ajánlást, már láttam e filmet, igen sok csúsztatás van benne a Bibliai idézetek kapcsán (a többiről meg nem tudok nyilatkozni). 

Én is meglehetősen ateista légkörben nevelkedtem, aztán éppen huszonegy éves koromban fordult egy nagyot a világ körülöttem és bennem. Ezután a keleti vallások és a keresztény gyülekezetek között hintáztam majd tíz évig, amíg 2000-ben rám nem talált (újra) az antropozófia. Addig a reinkarnáció tana nélkül érthetetlen volt számomra a Biblia, és Krisztus megjelenésének is csak felszínes okaira láttam rá. Nagy a mozgás, áramlás a felszínen, hullámok csapnak fel, néha hordalék lepheti el, de a mélyben más állapotok rejlenek. Teljesen meg tudlak érteni, ha széttekintve az a benyomásod alakul ki, amit leírtál.

Kérdés, hogy mi az igazság?

Talán még ennél is fontosabb az alapkérdés, hogy tartjuk-e oly fontosnak az igazságot (a világról, Krisztusról), hogy igazi szomjérzet tudjon fellépni?

Tulajdonítunk-e magunknak, az életünknek akkora értéket, hogy lehetetlennek kezdjük érezni és gondolni, hogy ne tudjunk az igazságról?

Előzmény: Dorien (948)
Dorien Creative Commons License 2008.12.25 0 0 950
Ikrek vagyok, Skorpió aszcendenssel, ami szerintem tíz év múlva éri el a zenitet. Gyerekkoromban anyai ágon vallásos, apai ágon materialista nevelést kaptam.
Igyekszem... :)
Előzmény: repanse (949)
repanse Creative Commons License 2008.12.25 0 0 949
Rengeteg hazugság fonja be a világot, a hétköznapokat is. A középkorban még pontosan tudták, hogy e világ ura a "Hazugság fejedelme".Hazug filmek, hazugság beszédek, rejtett csapdák és tévutak.Ha nem rendelkezel megfelelő ítélő képességgel, akkor könnyen eltévedhetsz...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!