Keresés

Részletes keresés

SAdam27 Creative Commons License 2018.07.05 -1 0 19855

Üdv,

 

egy kis segítséget szeretnék kérni: szeptemberben szeretnénk Rodoszon tölteni egy hetet a feleségemmel, azt eldöntöttük, hogy Faliraki esz a cél, és jelenleg 2 hotel között hezitálunk, az egyik az Elysium Resort & Spa, a másik pedig a Mitsis Faliraki Beach. Esetleg van itt valaki, aki egyikben-másikban-mindkettőben járt, és leírná a véleményét?

 

Előre is köszönöm,

 

Ádám

bazidzsó Creative Commons License 2018.07.03 0 1 19854

Szívesen:)

 

Az esti sétához a rodoszi óváros lenne a legjobb, de ezt tömegközlekedéssel is meg lehet oldani egy-egy este, ha Falirakiban lesztek.

 

Faliraki közelében van a sziget csúszdaparkja, amit egy 15 éves szerintem nagyon is tudna majd értékelni. Mellesleg a felnőtteknek sem rossz választás egy napra: WaterPark

 

Előzmény: maya0419 (19853)
maya0419 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 19853

Köszi válaszod, gyerekkel megyünk, bár 15 éves lesz. Csavarogni nem igazán szeretünk, nekünk a lényeg, hogy közel legyen a part egész nap fürdés, napozás függők vagyunk. Este vacsi után jöhet egy kis séta és talán 1 fakultatív belefér, mert a 8 napból 2 utazással telik. 

Tömören ennyi. 

 

További szép napot! 

Előzmény: bazidzsó (19852)
bazidzsó Creative Commons License 2018.07.03 0 1 19852

Fontos lenne tudni:

- kettesben vagy gyerekkel (gyerekekkel) utaztok

- szerettek csavarogni vagy inkább helyben töltitek el az időt

- járművet fogtok-e bérelni

 

Rákerestem a kugliban és a Tripadvisoron mindkettőt közepesre értékelték az utazók. Ha jól láttam, akkor a Lagonas közel van ahhoz ahol mi voltunk 2016-ban (Faliraki Bay). Ez már nem olyan zajos rész, mert a központtól távolabb fekszik. A tengerpart is közel van hozzá, ez is plusz pont. Jó éttermek és az egyik legjobb autókölcsönző is itt van a közelében (Efrem).

 

Az El Greco viszont Rodosz városban van bent, a nyüzsgő és zajos részen. Viszont itt meg az óvárosi rész van ehhez a hotelhez nagyon közel, ami esti programnak kiváló.

 

Nekem személy szerint inkább a Lagonas tetszik Falirakiban, ha e kettő közül kellene választani...

Előzmény: maya0419 (19851)
maya0419 Creative Commons License 2018.07.02 -1 0 19851

Sziasztok!

 

Az idei nyaralás letudva, viszont már a jövőévit nézegetem, tervezgetem. 

Tudnátok segíteni abban, hogy volt-e már valaki a Hotel Lagonas Beach**-ben?(Faliraki)

Nem sok infót találok róla, ez volna az egyik, a másik a Hotel El Greco** (Rodosz város)

Ha tudtok segíteni megköszönném.

 

További szép napot! 

balazsh Creative Commons License 2018.06.30 -1 3 19850

1. Nem alkottam véleményt, csak megjegyeztem, hogy azért a pár sorért kár volt regisztrálni, hiszen mondanivalódnak se füle, se farka. 

2. Sajnos ugyan ilyen a többi hozzászólásod is.

3. Szerintem ne fecséreld idődet itt. Töröld a nicked és szívódj fel csendben.

 

Köszönjük! 

Előzmény: grand funk railroadk (19844)
KAti Creative Commons License 2018.06.30 -2 1 19849

Nem, nem szórakoztató. Lehetne, hogy privát üzenetekben folytatjátok?

Előzmény: ZsB (19848)
ZsB Creative Commons License 2018.06.29 -2 4 19848

istenkém, hány ilyen janit láttam már azóta, hogy beregeltem az internetto törzsasztalára (te jó ég, 20 év). bunkó poszttal tetszettél indítani, ez van, és persze azóta is lapátolod magadra a szart. elég jól el lehet szórakozni rajtad

Előzmény: grand funk railroadk (19847)
grand funk railroadk Creative Commons License 2018.06.29 -6 1 19847

Húha ! Te most valami nagyon frappánsat szerettél volna mondani, csak sajnos nem sikerült. Alaposan mellétrafáltál, súlyos baklövésed következményeit most viselned kell... Úgy vélem hogy a bölcs bagoly szobrát, valószínűleg nem rólad fogják megmintázni. Azt ismered, hogy Ludas Matyi háromszor veri vissza...,de ha Isten ostorát akarod, virtuálisan akár feléd is suhinthatok. Értem én, hogy gyenge vagy és szeretnél az erősebbnek tűnő "bloggerek" hullámhosszára hangolódni, de azért legyen már valami önbecsülésed és ne pitizz mások véleményei előtt. Javasolom lefekvés előtt,hogy a szenilitás babérkoszorúját ne hagyd a fejeden, helyezd a többi mellé a polcra...

Előzmény: ZsB (19842)
ZsB Creative Commons License 2018.06.29 -2 0 19846

higaggyá le, kisfiú, az nem a homokozó

Előzmény: grand funk railroadk (19844)
Pontikos1 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 19845

Nem nekem volt nyűgöm, hanem neked... ;-) A zárójelet elolvastad? Ha má' szövegértelmezés.

Előzmény: grand funk railroadk (19843)
grand funk railroadk Creative Commons License 2018.06.29 -7 1 19844

Elég bugyuta vállalkozás volt a részedről, hogy első blikkre ítéletet alkottál rólam. Ki vagy te ? Valami regisztrációs főbíró vagy egy eszelős  tekintetű inkvizítor. Összefércelt  szavaid üresen konganak, akár a fejed.  Csak nem megkarcoltam azt az érzékeny, mimóza lelkedet,hogy ilyen durva kritikával illetted színre lépésemet ?Van egy drámai hírem a számodra,csak aztán nekem nehogy elszaladj Jeruzsálembe a siratófalhoz bömbölni, ha most megtudod. Szóval, az a nagy harci helyzet, hogy nem miattad regisztráltam. Ugye most nem ájultál el? Értelmes emberekkel szerettem volna diskurálni, erre pont az utamba sodort a szél. Micsoda pech ! " Azt hittem, hogy a Postánál, nincs nagyobb csapás, erre itt vagy te . "- csakhogy idézzek egy szépirodalmi klasszikust is .Nem is pazarolom rád tovább a tintát, mert felesleges

Előzmény: balazsh (19839)
grand funk railroadk Creative Commons License 2018.06.29 -8 1 19843

Látom nem vetted az adást, mert egy kicsit nehéz eset vagy. Ezért elmondom úgy, hogy te is megértsed...Szerintem a görögök dolgos emberek és keményen megdolgoznak a napi betevőért. Bármerre jártam, tiszták voltak az utcák és rend volt. Lehet,hogy te náluk térdig gázoltál a szemétben, de akkor a fakultatív programot nem a szeméttelep meglátogatására kellett volna befizetned. A buszok légkondicionáltak voltak, sűrűn jártak, a sofőrök pedig vidám kurjongatással jelezték a turistáknak,az aktuális megállókat.Káosz valószínűleg  te fejedben van,mert képtelen vagy olvasni a sorok között.Ha szorulásod lett, az általam bedobott görög WC-témától,forduljál kezelőorvosodhoz vagy gyógyszerészedhez. A helyszínen megtapasztalt furcsaságokat ,mediterrán mókaként könyveltem el, és úgy is tálaltam ezen a fórumon. Aki véresen komolyan vette első szösszenetemet,nézzen önmagába, tartson önvizsgálatot és gyorsan fusson el a pirulája után,mert elgurult. A Balatont,pedig csak óvakodva közelítsd meg mert a Balaton nem felejt...Aki szidja, a haragos hulláma egyszer csak beszippantja!

Előzmény: Pontikos1 (19840)
ZsB Creative Commons License 2018.06.24 -1 0 19842

isten nem ver bottal...

Előzmény: blaze73 (19841)
blaze73 Creative Commons License 2018.06.24 -1 1 19841

Faliraki már csak ilyen.

 

Én kimondottan örülök neki, hogy Magyar felirat sehol sem látható.
Nem értem miért hiányoltad.
Amiket leírtál kb. minden szigeten megvannak, ha nem védekezel ellene : pórul járhatsz.

Rodosz ezek szerint nem Neked való.    Én már számolom vissza a napokat, hogy megint mehessek, noha nem is iszkok

csizmából 8-10 eurós sört Falirakin..... :D :D

Előzmény: grand funk railroadk (19838)
Pontikos1 Creative Commons License 2018.06.24 -2 4 19840

Azt nem hagytad ki, hogy lusták a görögök, és mindenhol szemét van eldobálva, a busz pedig megbízhatatlan? (*irónia*)

Irány a Balaton, ott egész nap egészen biztosan minden fillért behajtanak, a föveny sem forró, a sör olcsó, ismered a kiszerelést, nem leszel frusztrált a wc-n,  és magyar felirat is lesz!

Előzmény: grand funk railroadk (19838)
balazsh Creative Commons License 2018.06.22 -3 5 19839

Ezért kár volt regisztrálni. :(

Előzmény: grand funk railroadk (19838)
grand funk railroadk Creative Commons License 2018.06.22 -7 3 19838

Friss infók Rodoszról a ravasz görögökről

A  hosszú faliraki tengerpart tele van állítható, kényelmes nyugágyakkal és a hozzá tartozó színes napernyőkkel. Úgy 40 méterenként a partra vezető utakon kis táblák figyelmeztetik a strandolókat, miszerint 1 napra 1 darab ágy bérleti díja 5 EUR. Reggel 8 órától, úgy kábé 11 óráig vadásznak a pénzbeszedők a mit sem sejtő strandolókra, s miután már megvan a napi kvóta, már nem törődnek a jónéppel. Ezért az a család aki mondjuk 11 óra 30 perckor levonul, és ott marad estig, egy fillért sem fog fizetni...Persze, ha ledobjuk magunkat az apró kavicsos fövenyre az sem kerül semmibe,de nemsokára úgy érezhetjük, mintha tűzforró vaslapon hevernénk.

Más. Az éttermek előtt,az úgynevezett beterelő emberek, leszólítják és meg próbálják betuszkolni az éhezőket,ami nem gond, csak arra kell figyelni,hogy az étlap árait rendelés előtt mindig nézzük át.Kedvenc görög trükk, hogy a pincér megkérdezi, kicsi vagy nagy sört, üdítőt kér -e a vendég.Persze ilyen melegben ki szeretne kicsit, jöhet a nagy, meg utána a meglepetés, mert kihoznak egy másfél literes kólát vagy sört egy csizma alakú üvegpohárban, aminek az ára nincs feltüntetve az étlapon...( 8-10 EUR )Az a bor, amit egy átlagos tavernáben kínálnak,kb 30-35 EUR,s ugyanaz a boltban 6 EUR..

Ha kis vagy nagy dolgod támad az utcán, csak akkor engednek be bárhová(múzeum,étterem)ha rendelsz valamit, vagy megveszed a belépőt.A helyiektől akár össze is csinálhatod magad,de ha mégis eljutsz az illemhelyiségbe és valami "nagy dologra"készülsz,akkor szigorúan tilos a használt wc papírt a csészébe dobni,mert olyan elbaltázott a görög vízvezetékrendszer,hogy a papírtól!!!eldugul.Elvileg a szemetesbe kell hajítani...

A buszok olcsón visznek ide-oda, például 2 fő/jegy Falirakiból Rodoszba nincs 5 EUR, de ha fakultativ programon Rodoszba mennél min 27 EUR-ot is elkérhetnek,ráadásul nem maradhatsz ott kedvedre.Rodoszon az orosz, német,cseh, lengyel,angol nyaralók a kiemelt sztárok, magyar feliratokkal sehol sem találkozunk,bár egyre több honfitársunk választja ezt gyönyörű szigetet.

bazidzsó Creative Commons License 2018.06.22 0 0 19837

Igen, az a legjobb, ha közvetlenül írsz nekik. Szerintem nem lesz plusz költsége, ha házhoz viszik.

Előzmény: Bendianyu (19836)
Bendianyu Creative Commons License 2018.06.22 0 0 19836

Szia! Köszi a gyors választ. Rámentem az oldalra,de csak a Diagorast hozta ki, hotelt nem tudtam megadni. Attól függetlenül irok nekik,de gondolom sokkal drágább,ha házhoz viszik.

Előzmény: bazidzsó (19835)
bazidzsó Creative Commons License 2018.06.22 0 0 19835

19827-s hozzászólásban emítettet lenne érdemes email-ban megkeresni. Házhoz fogják hozni Neked a megbeszélt időre a kocsit és itthonról is foglalhatsz.

Előzmény: Bendianyu (19834)
Bendianyu Creative Commons License 2018.06.22 -1 0 19834

Sziasztok! Hétfőn indulunk Rodoszra. Tavaly Falirakiban voltunk, most Afandouban leszünk. Eléggé távol van mindentől, így autót szeretnénk bérelni. Tudtok Afandou 10 km körzetében megbízható, jó áron dolgozó autókölcsönzőt?

blaze73 Creative Commons License 2018.06.21 -3 0 19833

Aki jelenleg Rodoszon van, vagy most volt.

Milyen üzemanyag árak vannak?   Benzin 95-ös :)

 

Árak tavaly óta változtak ?   Gyros, ételek, italok stb... 


Köszi.

bazidzsó Creative Commons License 2018.06.12 0 0 19832

Talán a Jumbo-ban lesz ilyen: https://goo.gl/maps/d6JneXN3ABx

Előzmény: sectorzotya (19831)
sectorzotya Creative Commons License 2018.06.12 0 0 19831

Sziasztok! Fariraki környékén keresek gyerek vagy sport boltot, esetleg hiper markatet ahol a kisfiamnak tudok venni kis motort vagy vmi járgányt, nem akarunk itthonról vinni. 

zsizsikke Creative Commons License 2018.06.12 0 0 19830

A bécsi egyezmény az nem véleményes, hanem egyértelműen rendelkezik a hatálya alá tartozó országokról.

 

Ráadásul az EU-ban sehol sem kell nemzetközi jogsi.

Előzmény: Falk,a vezér (19825)
blaze73 Creative Commons License 2018.06.11 -1 0 19829

Tavaly is a legtöbb helyen gond nélkül lehetett fizetni kártyával, kivéve pici (családi) kajások,  stb...

Előzmény: bazidzsó (19827)
Falk,a vezér Creative Commons License 2018.06.11 0 0 19828

Köszönöm.

Előzmény: bazidzsó (19826)
bazidzsó Creative Commons License 2018.06.11 0 0 19827

Ma már hozzánk nőtt a mobil sokszor jól jöhet, ha valaki elkeveredik s fel kell hívni, vagy éppen waze segítségére lenne szükség. Ebből adódik a kérdés, mindhárom magyar szolgáltató roaming partnere megfelelő szolgáltatást nyújt, már amennyiben több szolgáltató van?! Mint FLaci is írta, a görög szolgáltatókkal nincs gond, csak ha véletlen Törökországira kapcsolódtok, akkor kell magasabb tarifával számolni. 

 

Már jó ideje leszoktam a kp használatáról, így félve kérdezem, hogy mennyire elterjedt a bankkártyás fizetés? Nyilván nem a parton a fánk árusnál, hanem "nagyobb" boltokban, étteremben. 2 éve Zakyn ezzel nem volt gondom. Általában a legtöbb helyen elfogadták (2016-s infó), max. ha kisebb értékben akartok vásárolni, akkor kérik, hogy készpénzzel fizess. Kb. 10-20€ alatt. 

 

Én még sajnos olyan korban születtem amikor nem az angolt oktatták kis hazánkban. Persze ez nem mentség akar lenni. Mivel ez egy nagyobbacska sziket, így a robogó bérlés nem lenne túl praktikus. Az autó talán jobb lenne. De itt a kérdés, hogy minimális angollal merjek e autót bérelni. Teszem azt itthonról lefoglalom így lehet valami nagy buktató? Alap angol is jó, sőt a legtöbb helyen a német, olasz vagy az utóbbi időben az orosz nyelvtudással is lehet boldogulni. 2 fő esetében a robogó is jó választás lehet, de nem nulla kezdőtudással!

 

Falirakiba megyünk így ott, vagy Rodoszban tudtok ajánlani megbízható helyet? Bármilyen tanácsot, útba igazítást, ötletet szívesen veszek. Nem csak a gépkocsi bérléssel kapcsolatban. Előre is köszönöm. Mi tőlük kölcsönöztünk és itthonról foglaltuk, előleg sem kellett: http://www.efremrentacar.gr/en/ A megbeszélt időben ott voltak a kocsival.

Előzmény: spicy45 (19821)
bazidzsó Creative Commons License 2018.06.11 0 0 19826

Nem kell nemzetközi jogsi.

Előzmény: Falk,a vezér (19825)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!