Keresés

Részletes keresés

krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13145
Nagyon szépek !
Előzmény: wanda21 (13143)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13144

Riki !

Ez nekem is új :)

Massif de L'Etoile, Pepiniere Filippi-től, Fr.országból ./  www.jardin-sec.com /

Egyenlőre ez az első, ami sziveskedik virágot mutatni.

Előzmény: riki86 (13139)
wanda21 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13143

Elkezdtek nyiladozni:

 

 

 

OriTeri Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13142

Sziasztok!
Azért írok, mert tanácsot szeretnék kérni az itteni leander-szakértőktől.

Van 2 pici (tavaly nyáron Horvátországból csempészett, és cserépben meggyökerezett) leanderem, amit valami furcsa parazita támadott meg. A paraziták (vagy a peték?) úgy néznek ki, hogy a levelek és a szár találkozásánál lévő hegyesszögben pici, sötét színű "tüskék" meredeznek az ég felé. Jellemzően a fiatalabb leveleken, és főleg a csúcs közelében vannak. Van valakinek ötlete, mi lehet ez, és hogyan tudom kiirtani? Próba-szerencse alapon lefújtam pajzstetű ellenes szerrel (az volt otthon), de nem használt.

Köszi előre is a segítséget!

vm.aniko Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13141
Előzmény: Encsi84 (13133)
vm.aniko Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13140
sásdon
Előzmény: Encsi84 (13133)
riki86 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13139

Krampuszka: Ez a legfelső nagyon érdekes színnek tűnik, nagyon szépséges! Már bocs, hogy most reagálok a képekre, de az elmúlt napokban nem nagyon volt időm fórumozni.

Ilyen dupla sárgám nekem is van, még négy évvel ezelőtt vettem az OBI-ban :) Aztán tavaly ő is átesett egy csúnya atkafertőzésen, de most már ismét a régi szépségében pompázik :)

Előzmény: krampuszka1 (13048)
riki86 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13138

Hát igen, én is rosszul lettem még a gondolatától is, hogy mi lenne, ha....

 

Viszont az angyaltrombitád is gyönyörűűűű!!! Ez mostani kép? Mert nekem még csak bimbókezdemények sincsenek rajtuk. Tavaly is elég későn kezdtek el virágozni. A tegnapi jégeső meg jól kilyukaszgatta a leveleit :((((((

Előzmény: Szaci (13117)
riki86 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13137

Sziasztok!

 

Jó régen jártam erre, (sajnos nem volt időm), de most végre megcsodáltam a gyönyörű képeiteket!!! :)))

 

Ez jó volt: Óvakodj a törpétől!!! :))))) Igen, sokkal drágábbak, de szerencsére nekem nem is tetszenek annyira! Én pont azt szeretem a leanderben, hogy olyan látványosan tud fejlődni.

 

A szár felkopaszodás nem biztos, hogy azért van, mert atkás volt a növény. Nekem sajnos volt "szerencsém" tavaly nyáron az atkákhoz, minden leanderre jutott belőlük :(

Azt hallottam, hogy a sárgák és fehérek között vannak olyanok, amelyek különösen hajlamosak a felkopaszodásra.

Itt a fórumon kaptunk egy nagyon jó tanácsot (asszem, hogy Cserella ajánlotta), hogy Wuxallal (megfeleően higítva) permetezzük a felkopaszodott szárat.

 

 

Előzmény: Bálint3 (13120)
anblock_italia Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13136
Kaposváron (!) is meg Pécsett is találkoztam már kertbarátokkal, egy időben sokat jártunk arra, mindkét városban dolgozott a férjem.
Előzmény: vm.aniko (13132)
anblock_italia Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13135
Sokáig megúsztuk (bár más okokból hiányoltuk) az esőt, de tegnap hajnalban elkezdte és azóta legalább hatszor esett, most is éppen. Ennyi már bőven elég lenne!!! Most éppen szakad.
Előzmény: Encsi84 (13130)
anblock_italia Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13134

Bár ez nem a rózsás topic, de..., biztos nem azért pusztult el, mert kiültetted, hanem valamiért a körülmények éppen akkor nem stimmeltek. Sokan merjük állítani, hogy jó nekik odakinn télen, nyáron. Télen cserépben könnyen kifagyhat, vagy sok gondoskodásban kell részesíteni, míg kiültetve nincs vele gond (általában).

 

Maga az eső, ami jön az égből és áztatja a virágainkat, az valóban árt a virágoknak, de a növénynek az esővíz miért ártana? Nagyon sokan kútból locsolnak és gyönyörűek a leandereik (pl.Rágica) és magam is emlékszem, amikor egy évben volt kutunk sokkal szebb színük volt a leveleknek. Az igaz, hogy a kútvíz nem feltétlen egyenlő az esővízzel, hiszen a talajon átszivárogva adódik hozzá ez, meg az, de az esővízben nem létező anyagok hiánya nem hiszem, hogy komoly hiányt jelentene. Lehet, hogy ha állandóan azzal locsolnánk, akkor nem lenne jó, de néhány alkalommal...?

Előzmény: Encsi84 (13131)
Encsi84 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13133
:)) Szigetvár felé laksz?
Előzmény: vm.aniko (13132)
vm.aniko Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13132
tőled is kb 20 km re lakom,pont kaposvár és pécs között féluton:))
Előzmény: Encsi84 (13130)
Encsi84 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13131

Nagyon szépek a növényeid, és a kis palántáid is!

Szépek a rózsid:(...az enyém,amit kaptam anyáknapjára a barátomtól (nem vagyok anya,csak úgy) az kipusztult,amint kiültettem.Máskor átültetem inkább nagy cserépbe,ha kapok.Mert ahogy látom nálad abban díszelegnek,és nem tűnnek úgy,mint akik nem érzik jól magukat.

Előzmény: Szaci (13117)
Encsi84 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13130

Én kaposvári vagyok. Szóval inkább hozzád vagyok közelebb,mint Bphez.

Itt is detto ugyanez a helyzet.Viszont annyit én hozzáfűznék,hogy nem minden növény van oda az esővízért.A leander spec. nincs oda úgy tudom, bár cáfoljon meg valaki aki úgy tapasztalta,hogy szeretik.

A kaktuszok, és a citrusok, hibiscusok szeretik, az biztos.Rajtuk látom is a változást,ha kiteszem őket az esőre.

Előzmény: vm.aniko (13129)
vm.aniko Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13129
kedves a italia!pécstől kb 20 km re lakom egy kisvárosban.nálunk  2 hete minden másnap esik,de most 3 napja minden nap esik,és örülök neki mert utánna és előtte meg 25-30 fok van csak a virágokat totál szétveri.2 db 300 l es esővizes hordó mindig csurig van ugyhogy most abban a szerencsés helyzetben vagyok hogy esővizet kaphat" mindenki" a kertben.
Előzmény: anblock_italia (13126)
LeandEra Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13128

megértelek... :))

Nagyon tetszik a lépcsős képed :)

Előzmény: Szaci (13117)
Island* Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13127
Ha az Oázisos akcióról beszélsz, akkor én is beleestem ebbe a "csapdába", de nekem egy nagyon szép sötét meggyszínű dupla virágú növény jutott, ami persze jó zömök a hormonkezeléstől, de tudom, hogy majd kinövi....szóval nekem bejött 2.500-ért, többet nem is adtam volna érte.
Egyébként arra gondolj, hogy ezeket a növényeket éri egy nagy sokkhatás, hiszen a hollandok üvegházaiból felpakolják őket először kamionokra, aztán az itteni kertészetekben vagy kiteszik a napra, ami megint egy szárazabb klíma, vagy bent tartják...úgyhogy én nem csodálkozom, hogy hetekbe tellik, mire hozzászokik szerencsétlen...

Később teszek majd fel róla képet....
Előzmény: Bálint3 (13120)
anblock_italia Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13126
Persze hogy normális:-) Azt mondják rózsás rózsaszín, azok elég nehezen nyílnak. A nagy bokrok még nekem sem, remélem nem tesz kárt bennük ez a sok eső. Nálatok is sok az eső? Pontosan hol is laksz?
Előzmény: vm.aniko (13125)
vm.aniko Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13125
aqz én leanderem még mindig nem nyilt ki.ez normális?
Előzmény: anblock_italia (13121)
anblock_italia Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13124
Ha már ilyen szép nagyok, akkor már nem fognak tönkremenni:-) Csak egy virág magjából ültettél? Kérdem ezt azért, mert a különböző virágok magjaiból különböző éretű gyerekek nőnek, ezért is lehet különbség a nagyságukban. Bár színeiben mások lehetnek az egy tokból származók, de habitusban általában egyformák.
Előzmény: Szaci (13123)
Szaci Creative Commons License 2007.06.06 0 0 13123
Hát én először vízbe tettem a magocskákat. Amikor már szépen kihajtott, volt két kicsi levélkéje akkor ültettem el óvatosan földbe. Folyamatosan nedvesen tartom a földjét. A legtöbb szépen növöget. Két három darab száradt csak el belőle.
A mostaniak közül is, mint ahogy a képen látod van nagyobb is meg van ami olyan kis nyeszleteg. Én is most ültettem először magról leandert, úgyhogy még nem nagyon értek hozzájuk. Remélem legalább egy pár megmarad majd belőlük és szépek lesznek :)
Előzmény: wanda21 (13119)
anblock_italia Creative Commons License 2007.06.05 0 0 13122
Az atka miatt nem kell annyira kétségbe esni, csak időben észre kell venni!!! Most már felismered korán és akkor nem lesz baj, mert akkor kiírtható szinte károsodás nélkül.
Előzmény: Bálint3 (13120)
anblock_italia Creative Commons License 2007.06.05 0 0 13121

Az én tavalyi törpéim sem feltétlen hozzák a formájukat, már ami a chopint illeti, a Bach az nagyon szépen tartja a méretét és sok virágot hoz. A chopinon kevés a bimbó, és nagyon nőnek az ágak, de azért van miben gyönyörködnöm:-) Sajnálatos, hogy a szép bimbóid nem nyílnak ki, biztos valami hiányosság az oka, ami szállítás közben történhetett vele.

Előzmény: Bálint3 (13120)
Bálint3 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 13120

Óvakodj a törpétől… Ez jutott eszembe törpésített leander ürügyén. Többször elsírtam itt, hogy a tavalyi atkafertőzés miatt minden csúcshajtást levágtam. Itt a Fórumban fantasztikus szép virágokat látok, nekem pedig az idei hajtásokból csak kb. 10 virágkezdeményem van. Nahát láttam csodálatos bimbós törpéket. 3900.- Ft.-ért. Hétvégén leszállították 2500.- Ft.-ra. Nem tudtam ellenállni. Megvettem. Vártam, mert a bimbók olyanok voltak, hogy néhány nap alatt ki kellett volna nyílni. Ennek 4 hete. A bimbók olyanok, mintha viaszból lennének, nem nőnek. Pedig a hatnyelvű használati útmutatóval ellátott  műanyagcserépből ¼ marhatrágyaföld + ¾ virágföld  talajba sűllyesztettem, Osmocotet is kevertem mellé és bőségesen locsolom. Már elkezdett új hajtásokat is hozni, csúcsán virágkezdeményekkel, de az eredeti rengeteg bimbó nem fejlődik. Lehet, hogy ez nem is igazi élő leander, hanem egy internacionális ipari termék?

Szóval: óvakodjatok a törpéktől…Kicsit drágák a törpék…

Tanács: ha atkát észleltek, ne sajnáljátok tövig visszametszeni a növényt, nekem a megmentett atkás levelek szép sorjában sárgulnak el és kopaszodik felfelé a szár. Persze itt a Fórumon többen tanácsoltátok, hogy a teljes megsemmisítés az atka ellenszere, de hát tudjátok, az okos ember a más bajából tanul, a buta pedig…

wanda21 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 13119

Megkérdezhetem, hogy a magoncok hogyan lettek így ültetve?? Vagyis így lett már eleve egyesével, vagy szétpalántáztad? Eddigi első kisérletem nem sikerült, amikor vízben csíráztak ki és úgy tettem őket földbe mert kinyúltak:( Most földbe vetettem a magokat, szépen ki is keltek, már szép nagyok! Nagyon szeretném ha megmaradnának, csak nem tom hogyan is csináljam! Vagy így már nagyobb az esélye, hogy megmarad, mert földben van már eleve??

Ezer bocsánat megint a hülye kérdésekért!!!!!!

Előzmény: Szaci (13118)
Szaci Creative Commons License 2007.06.05 0 0 13118
A kis magonckáim viszont nagyon eltérően fejlődnek. Vajon miért? Kettő még a végét is járja pedig ugyanúgy kezelem mindet.




A tavasszal leanderrák miatt nyakigvágott leanderjeim viszont szépen hajtanak. Egyenlőre nem látok rajtuk semmi gyanúsat.
Szaci Creative Commons License 2007.06.05 0 0 13117
Hahó

Néhány ok miért is esne nehezemre, hogy megválajak a nyanús növénykéimtől:




Az Osmocateos ötletet a rózsáim és trombita virágaim is köszönik nektek:)

virimic Creative Commons License 2007.06.05 0 0 13116
Sziasztok!
Hát, levágtam a fertőzött részeket a leanderjeimről, a kicsiből nem sok maradt (mellette a rózsából sem, az is atkás volt):

Egyébként összesen három leanderem van, egy nagy két méteres rózsaszín (szegényt ősszel kicsit visszavágjuk, nagyon felkopaszodtak az ágai), egy kisebb egy méteres fácska jellegű rózsaszín (a képen a nagy mögött, azt is meg kellett nyesni), és ez a pici sárga virágú:


Még volt egy kis Decis-em, lefújtam minden virágomat vele, föltakararítottam az erkélyt, remélem elpusztult minden csúszó-mászó bogár, tetű, atka stb. Ahogy írtátok, valószínüleg az elkövetkezendő időkben csak megelőzés jelleggel is fogom permetezni a virágokat, ha nem árt nekik. Ti milyen időközönként szoktatok permetezni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!