Keresés

Részletes keresés

vaidoo Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340953

Számold újra...

 

Segítségnek a tavalyi játékengedélyek:

 

http://nyilvantartas.hunbasket.hu/csopje/je-hun-9800-x1314.pdf

 

 

Előzmény: redmiller (340946)
redmiller Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340952

Vagyis, ha az amcsi marad, akkor honosítanunk kell... Hacsak egy játékos nem marad ki!

Előzmény: redmiller (340951)
redmiller Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340951

Ők már magyar állampolgárok! A zárójelbe írtak nem...

Előzmény: Demetrius#8 (340947)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340950

Azt tippelem, sok csarnokban felhangzik majd Ivko tiszteletére a "Ria-ria" mikor a Kte pályára lép a Kinney,Rakics,Djeraszimovic,Ivosev,Barovics kezdőötössel....:)

Előzmény: KámánMVP (340948)
A Sporttárs Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340949

És a százötvenedik - ics. Nem baj, szerethető kiscsapat, cél a nyolcba kerülés.

Előzmény: redmiller (340946)
KámánMVP Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340948

Azt már talán nem is érdemes hozzátenni, hogy mindez a válogatott szövetségi kapitányának keze alatt, aki nem győzi minden egyes interjúban elmondani, hogy a magyar kosárlabda így, a magyar kosárlabda úgy...

 

De legalább teljesítve lesz a cél. A 8 közé jutás.

Előzmény: Demetrius#8 (340947)
Demetrius#8 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340947

Plusz Rakics meg Ivosev. Éljen a magyar kosárlabda. :)))

Előzmény: redmiller (340946)
redmiller Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340946

Valószínűleg mi is beállunk a honosítók sorába...
http://www.bb1.hu/tartalom/cikk/18014_james_kinney_kecskemeten

Ugyanis ő lesz a 4. nem magyar állampolgár. (Djera, Kara és Barovics után)

Tökmindegyis Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340945

Azt biztosan te is tudod, hogy a Biztonsági Bizottság képviselője, nem egyszer vezetője gyakran ott van a mérkőzéseken.

Ha ők most azt követelik meg, hogy ezt ellenőrizzék, akkor valószínűleg a gyakorlatban is ezt várják majd el.

Nem hiszem, hogy a klubvezetés felvállalná azt, hogy saját szakállára lazítson a szabályokon. még ha az most sokkal szigorúbbnak is tűnik az eddigi gyakorlatnál.

Mert az átruházást szerintem is valamilyen módon lehetővé kellene tenni, természetesen a bérlettulajdonos felelősségvállalásával.

Előzmény: pependre (340944)
pependre Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340944

Ez tényleg baromságnak tűnik. Mármint az, hogy még ellenőrzik is...

Előzmény: belfera (340939)
pependre Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340943

Én azt gondolom, hogy ez semmi másról nem szól, mint a törvénynek való megfelelésről. Ez, legalábbis nálunk, kimerül abban, hogy ráírják a bérlet hátuljára.

Előzmény: Willie_3 (340933)
albamama Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340942

Bár nem vagyok jogász, de szerintem ez jogilag simán támadható.

Még repülőgépjegyet is át lehet ruházni utólag, pedig ott valamivel fontosabb a biztonság. Nyilván van költsége, de messze nem az eredeti jegy duplája.

A kérdés, hogy ki mire akar rámenni, mert ha a biztonságra, akkor az általam leírt pótjegyes verzió simán működne, ha viszont a lehúzás a cél, akkor kapják be.

 

 

Más: Reál-jegyek. Hááát nem kígyóznak a sorok a Kígyó térig. Szóval szerintem nem reménytelen nem bérletesnek, nem fehérvárinak is jegyhez jutni.

Még egyszer, SZERINTEM, tehát néhány telefont megérhet annak, aki el akar jönni.

Előzmény: belfera (340939)
Tökmindegyis Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340941

De vajon mit kellett volna tenni a körmendi vezetőknek, ha mindenhonnan ezt az infót kapták?

Hazudnának a szurkolóknak, akik majd akkor szembesülnének a valósággal, amikor valaki más akar bemenni a bérletükkel valamelyik meccsere, és nem engedik be?

Azzal biztosan sok hívet szereznének maguknak...

Előzmény: Willie_3 (340940)
Willie_3 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340940

Ez egy igen komoly ontokonrugas a kormendi vezetok reszerol mert biztosan vissza fog esni a berletvasarlasok szama. A fehervari megoldas szinte tokeletesen kezelne a helyzetet, dehat Mo-on nem mindig az esszeru dolgok gyoznek...

Előzmény: belfera (340939)
belfera Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340939

Természetesen semmi bajom azzal, hogy névre szól a bérlet, vagy, hogy meg kell adnom a megvételéhez az adataimat.
Körmenden is szkennelték már jó pár szezon óta a bérletet.

A nagy problémának az át nem ruházhatóságot látom, ugyanis a családunkban eddig volt 4-5 bérlet, és természetesen előfordult, hogy valamelyikünk nem tudott elmenni adott meccsre, akkor ment helyette más a családból.

Ez BélaBá infoja a bckormenden:
"A klub egyeztetett jogászokkal, az MKOSZ Biztonsági Bizottságával és a rendőrség adatvédelmi szakértőkkel együttműködő munkatársával.
Minden helyről azt az egybehangzó információt kaptuk, hogy még meghatalmazással sem lehet átruházni a névre szóló bérletet másra.
Csakis az használhatja, akinek az adatait tartalmazza, akinek a nevére megvásárolták.
Ezt a beléptetésnél ellenőrizni fogják, más nem mehet be vele a csarnokba.
"
Innentől kezdve valóban a biztonságiak jóindulatán múlik, csak így pl. tesóm biztos nem vesz bérletet 40 rugóért, mikor tudja, hogy csak a meccsek felére tud elmenni, és a maradékra nem biztos, hogy beengedik a bérletével fateromat.

Willie_3 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340938

Rossz a peldad, raadasul nem is igaz. A berelt lakast siman tovabbadhatod, csak neked kell vallanod a felelosseget, ha a te berloddel problema van. Ez jobb helyeken olyannyira legalis, hogy kulon ezzel foglalkozo irodak vannak a nyugati egyetemeken. en is adtam igy ki az amerikai berelt lakasomat, mikor hazalatogattunk nyaralni.

 

A mondandod masodik felevel meg nem ertem mit akarsz mondani. Miert hagyna ott valaki valamit, amiert mar egyszer fizetett? Szerintem egyaltalan nem eletszeru, hogy valaki nem igenyli a neki jaro ingyenes jegyet es azt a klub eladja meg egyszer. Meg ha nem is tudok elmenni, akkor is elkerem a jegyet, mert biztos lesz valaki a kornyazetemben, aki szivesen elmegy helyettem. Ez egyebkent egeszen pontosan megegyezik az atruhazhato berlettel, csak a technikai megvalositasa egy kicsit bonyolultabb...

Előzmény: Aegopolis4 (340937)
Aegopolis4 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340937

Ha bérelsz egy lakást, szerintem azt sem adhatod tovább bérbe, ha elutazol a hétvégén. Olyan helyeken, ahol cél (és persze realitás) a teltház, a bérlet csak arra jogosít, hogy x nappal az esemény előtt ingyenes jegyet igényelhetsz. Ha ezt elmulasztottad, felajánlják a helyet regisztrált, de nem bérletes alkalmi nézőknek.Nyilván pénzért, tehát egy helyért akár kétszer is kasszíroznak, persze ehhez olyan produkció is kell.

Előzmény: Willie_3 (340933)
albamama Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340936

Ebben is példamutató az Alba, mint sok minden másban. :-)

Előzmény: Willie_3 (340935)
Willie_3 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340935

Persze nyilvan be lehet menni a nem atruhazhato berlettel is, de jobb lenne azert ha jogilag tisztan is kolcson lehetne adni es nem a beengedobacsi joindulatan mulna a dolog. 

 

Előzmény: ájzéjá (340934)
ájzéjá Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340934

Az Olaj bérletre is rá van írva hogy nem ruházható át, de pl. tavaly egy meccsen nem voltam és akkor olyan személy használta a bérletem, akiről ránézésre látszódott, hogy nem stimmel a keresztnévvel. :))

Szóval nem veszik azt oly' komolyan.

Biztos rá kell írni, mert rá kell írni, oszt jó napot.

Előzmény: Willie_3 (340933)
Willie_3 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340933

Itt nem az a baj Endre, hanem az, hogy elvileg nem adhatod kolcson a berletet abban az esetben, ha nem ersz ra elmenni. Erre meg azt is ra lehetne fogni, hogy korlatoznak a tulajdondod szabad felhasznalasaban, hiszen te azt a helyet megvetted arra az idore, mig a meccs tart es szerintem az lenne a normalis, hogy azzal te szabadon rendelkezhess a meccs ideje alatt. Azaz, ha egy baratodnak akarod adni ajandekba, akkor legyen ra legalis lehetoseged.

Pl. en sosem jutottam volna be egy University of Arizona meccsre, ha nincsnek joakaratu kollegaim, akik egy-egy meccs erejeig atengedtek nekem a berletuket.  (mert a jegyeket evekkel elore eladjak, azokert meg amik a vendegcsapat kontingensebol megmaradnak a meccs napjan majdnem annyit kell sorbanallni, mint egy iphone6-ert)

Előzmény: pependre (340930)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340932

Jó,jó,értem én. Azt is értem,hogy ettől még a ruandai kosárlabda nem jobb (ugye,nem...?) a magyarnál,de akkor is...

Előzmény: Willie_3 (340931)
Willie_3 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340931

Viszont, ha valaki eljut egy Afrikai bajnoksagra, akkor mar kaphat akar 0.1 pontot is. Mo-nak viszont definicio szerint 0 pontja van tehat rangosolhatatlan, azaz barki megelozhet bennunket, aki egy kontinensviadalon reszt vett az elmult 10 evben.

Előzmény: Törölt nick (340929)
pependre Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340930

Nem. Bár én mindig ugyanoda vettem a bérletemet, ismernek már a beengedők ezer éve, ha kérnék, annyira azért nem szarnék be a dologtól, s nem rohannék valamelyik jogvédő szervezethez. :-)

Előzmény: albamama (340922)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340929

http://www.bb1.hu/tartalom/cikk/18006_tovabbra_sem_vagyunk_rajta_a_kosarterkepen

Mi nem,de pl. Ruanda igen. Úgy látszik,két népirtás között másra is van idő.

De most komolyan: olyan országok vannak rajta,amikről elképzelni sem tudom,hogy van csarnokuk.

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340928

Személyit szerintem nem ellenőrizhetnek, az jogkör függő, meg lennék lepve, ha a security rendelkezne ilyennel.

 

Az Alba bérlet sarkán rajta van, hogy a bérlet névre szóló, és hogy a bérlet adott sportrendezvényre történő átruházása ( jogi tekintetben) a bérlet tulajdonos felelőssége!

 

Szerintem ez így korrekt, hogy nem adom oda a fiamnak a bérletet, ha tudom róla, hogy huligán :)

Előzmény: Demetrius#8 (340925)
Demetrius#8 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340927

Nincs leolvasós ember. Szép fordító kapuk vannak. Annak az érzékelőjéhez kell odatartani, mint Veszprémben. Egyszerre egy ember tud átmenni. Hidd el, hogy lassabb lesz. :)

Előzmény: albamama (340926)
albamama Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340926

Nem értelek, azon kívül, hogy most műanyagból (divatosan plasztikból) van a bérlet az eddigi papírral szemben, lényeges változás nem történt - ugyanúgy rajta van a vonalkód. Az idősebb és a fiatal is odatartja a leolvasós embernek, akárcsak tavaly.

 

Előzmény: Demetrius#8 (340925)
Demetrius#8 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340925

Így sem lesz gyors a beléptetés a kapuknál, az a tapasztalatom, hogy minden ilyen technikai újdonság eleinte marha lassan megy és bénáznak az emberek. Főleg Fehérváron lesz ez így, ahol sok az idősebb, akik kevésbé vannak hozzászokva az ilyen kütyükhöz. Ha még személyit is ellenőriznek, akkor aztán tényleg lehetetlen lesz normális tempóban haladni.

Egyébként azt hallottam, amit már valaki itt leírt: átadhatom a haveromnak, de ha részegen bemegy és keresztülharapja Báder torkát, akkor engem tiltanak ki.

Előzmény: albamama (340924)
albamama Creative Commons License 2014.09.24 0 0 340924

Az át nem ruházhatósággal azért van baj, ha az komolyan veszik.

Vámpír példája a buszbérletekkel azért nem jó, mert abból sokkal többet eladnak, mint ahány ember egyszerre fölférne egy buszra - ha történetesen véletlenül mindenkinek pont egyidőben lenne kedve buszozni. De ez nem életszerű, hiszen sok időben, sok járat van.

Szemben a kosármeccsel, ami kéthetente egyszer egy alkalom. Tehát, ha én nem érek rá elmenni, akkor se adhatják el a bérletes helyemet, leginkább azért, mert nem tudják, hogy megyek-e, vagy sem.

Én viszont tudom, hogy nem megyek, ezért kölcsönadom egy ismerősömnek a bérletet.

Szóval, ha tényleg lenne személyi ellenőrzés a beléptetésnél, akkor kellene megoldást találni a bérletkölcsönadásra is.

Pl. haverom viszi a bérletem, a jegyárusoknál vannak biankó jegyek, amire akkor ráírják a bérletem sor és székszámát - mondjuk egy jelképes 200 ft-os áron.

Előzmény: spider8 (340923)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!