Keresés

Részletes keresés

C20NE Creative Commons License 2015.08.27 0 0 64488

Haromfazisu rendszerhez van kitalalva es az altalad vazolt esetben a nullan nem folyik aram. Egyfazisu rendszerben az altalad felvazolt konfiguracioban nem hasznalhato.

Előzmény: büszkemagyar (64487)
büszkemagyar Creative Commons License 2015.08.27 0 0 64487

Tiszteletem!

Öteres kábelekkel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Van ugyebár egy földvezetőm, egy nullvezetőm és 3db fázisvezetőm. Teszem azt, 5x1,5-es MBCU-ról beszélünk, a 3 db fázist lebiztosítom 1-1 db 16 A-es kismegszakítóval. Mindegyik fázison pl. 14 A folyik. Az ugye összesen 42 A. Nem sok az a 42 A az egy árva 1,5-es nullámnak? Én úgy tudom, tartósan a 1,5-es eret 20 A-rel lehet terhelni, épp ezért jellemzően 16 A-es biztosítóval kínáljuk meg. Ebben az esetben azonban a nullán 42 A fog folyni visszafelé. Hogy is van ez? Elnézést, ha butaságot kérdeztem, nem vagyok villanyszerelő. Köszönöm!

Tízenhármaska Creative Commons License 2015.08.27 0 0 64486
Előzmény: Narpbp (64485)
Narpbp Creative Commons License 2015.08.27 0 0 64485

Köszi. Esetleg valami olcsóbb akadna?

Előzmény: Tízenhármaska (64484)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.08.27 0 0 64484
Előzmény: Narpbp (64483)
Narpbp Creative Commons License 2015.08.27 0 0 64483

Sziasztok. Villanybojler /1800 W / elé szeretnék tenni egy falon kívüli kapcsolót. Milyet ajánlotok? Kazánházban van a bojler, nem nedves helyiség. Köszönöm. 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.26 0 0 64482

XPS vágót kreált már valaki? Az a forródrótos verzió, amivel lappal párhuzamosan és keresztben is lehet nyisszantani. Állítólag törpefesszel, 300°C fok körüli ellenálláshuzallal működnek.

kaposznyak Creative Commons License 2015.08.25 0 0 64481

Sziasztok.

 

Beszereltettem egy klímát. Az áramot a kültéri egység kapja. Közel van hozzá a villanyóra doboz. Több kérdés felvetődik:

1.Kialakíttathatok egy dugaljat a villanyóra dobozban és ráköthetem?

2. Vagy kell neki egy kültéri dugalj a falon?

3. Szigetelve lesz a ház. Elég a falon becsövezni a kábelt vagy vésessem meg a falat és úgy csöveztessem be?

 

Előre is kösz.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 64480

:) Nahát, meg is van a hunyó. Hozzáértőbbek majd megmondják mit csinálj, de ha nem tévedek egy földpotenciál közösítés lesz a megoldás, azaz kösd össze a két földelést egy vastag betonvassal.

Előzmény: vtmgq8 (64479)
vtmgq8 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 64479

A ház az tiszta, bár én már így vettem, de egyszerű nem kókányolt munkának tűnik. A szomszédok nem tőlem lopnak J

Az utcai légkábelről saját oszlopra vagyok bekötve és a mérőhelytől 40m földkábelen jön be a kötődobozba. A mérőhelynél a kapu és a garázs kap közvetlenül áramot, de az előtt is csinálta, hogy a garázs meg a kapu ki lett volna építve.

Amihez nem értek: külön földelő szonda van a mérőhelynél és külön a házi elosztónál úgy látom a kettő nincs összekötve. Ez okozhat ilyesmit?

Előzmény: Törölt nick (64476)
Dreamer Creative Commons License 2015.08.25 0 0 64478

Feszültség méréshez a kisebbik csatlakozót a kivezetésekhez kötni (max 30V egyenáram), a nagyobbik kivezetés az áramméréshez kell, Piros kivezetés pozitív csatlakozás, fekete kivezetést SÖNTHÖZ kell kapcsolni méghozzá a negatív potenciálra, a sárgát a sönt másik oldalára, a készülék MÍNUSZ csatlakozó pontjához.

 

Megfelelő söntöt az áramerősséghez kell méretezni!

 

 

Dreamer

Előzmény: dracke (64477)
dracke Creative Commons License 2015.08.25 0 0 64477

tudna nekem valaki segíteni ennek a volt /amper mérőnek (YB27VA) generátorhoz való bekötésébe (járműbe lenne)

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.23 0 0 64476

Hmm érdekes. égkábelen vagy bekötve?

Nincs ott valami régi régi kalózdrótozás, szomszéd-áramlopás? Melléképület? Nem lehet, hogy külön potenciálon vagy külön villanyórán vannak? Kábel TV? Telefon? Gémeskút?

Előzmény: vtmgq8 (64468)
Calcitos Creative Commons License 2015.08.23 0 0 64475

 ' Javaslatom: a kötődobozokat tapogassa végig, hátha valamelyik melegebb a '   a dobozokon van még egy fedél, azt kell tapogatni !!

Előzmény: Tízenhármaska (64472)
Calcitos Creative Commons License 2015.08.23 0 0 64474

 Nos nekem hasonlókat javasoltak, de  a melegedést  un infraérzékelővel/hőkamerával akarták észlelni.

Előzmény: LyPapa (64469)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.08.22 0 0 64473

Javasolnam :-))

Előzmény: Tízenhármaska (64472)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.08.22 0 0 64472

A csajokat sem tapizzuk,nem hogy a vazatekkotest.

Mind a ketto valasza kellemetlen tud lenni :-))

En is a kismegszakito vizsgalatat Jackson's.

Előzmény: LyPapa (64469)
LyPapa Creative Commons License 2015.08.22 0 0 64471

Köszönöm !

 

Üdv: LyPapa

 

Előzmény: C20NE (64470)
C20NE Creative Commons License 2015.08.22 0 0 64470

Én inkább a döglődő kismegszakítóra tippelnék.

Előzmény: LyPapa (64469)
LyPapa Creative Commons License 2015.08.22 0 0 64469

Egy gyors kérdés: nagy fiam az alábbi problémát vetette fel: kiégett egy égő, és utána az egész hálózaton egyfajta berregés jelent meg - a forrása nem volt azonosítható. A konnektorokból sorra eltávolítva a villásdugókat, semmi változás nem volt tapasztalható, a berregés maradt. A biztosítékot kioldva a berregés is abbamaradt,  visszakapcsolva újraindult, majd a biztosíték leoldott. Visszakapcsolva a berregés tovább már nem jelent meg. Mindez a közelmúlt egyik vihara után, az áramszünet elmúlását követően volt.

 

Tippem: valamelyik csatlakozásnál megnőtt az átmeneti ellenállás, és hasonló működés keletkezett, mint ahogy az autó index reléje működik. Javaslatom: a kötődobozokat tapogassa végig, hátha valamelyik melegebb a többinél - valószínű ott a probléma.

 

Nagyot tévedtem ?

 

Üdv: LyPapa

vtmgq8 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 64468

Valami ilyesmi lehet, bár itt a falu szélén semmi nagyfesz nincs. A hibás szigetelést kéne megtalálnom, de igazán még viznyomokat se találok sehol. Az is gyanus hogyha már nem szakad teljes erőből (kb 100 mm/óránál jobban) akkor már nem vág le, pedig még biztos nem száradhatott ki semmi. 

 

Ha egyszer végép nem tudok mit kezdeni magammal akkor végigmegyek szálanként az egész rendszeren, nem nagy meló kicsi új ház minden a egy dobozban osztva én onan a padláson át vezetékezve.

 

 

Előzmény: Törölt nick (64467)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.22 0 0 64467

Kóbor. Rossz a szigetelés valahol. Véletlenül nincs villamos, troli metró, vonat, trafóállomás, nagyfeszvez. a környéken, vagy valami más aminek van gerjesztett mágneses mezeje?

Előzmény: vtmgq8 (64452)
Csuklósbusz Creative Commons License 2015.08.21 0 0 64466

Hogyhogy még nem lettek picsánrúgva és szarrábüntetve? 

 

 

Itt a környékemen is van jópár család akik már évek óta áram nélkül élnek.  Pénzük sincs, illetve nem is tudják magukat átverekedni a bürokrácián...

 

Szélessávú netet akarnak az egész országban, közben meg az áram sincs megoldva hogy jusson akinek kell. 

 

Meg ilyen hogy 6 hónapos átfutási idő?? 

 

Olyan egyszerűvé kellene tenni az árambekötést mint egy telefonszolgáltatást.... sőt ahogy az okostelefonokat odatudják adni részletfizetésre, addig a villanyt is beköthetnék így, majd a havi számlával részletekben rendezné az ügyfél. 

Előzmény: Peter atyuska (64465)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.08.21 0 0 64465

www.mekh.hu

Hát ezért szentségelünk :) mert változtatnak valamin de basznak szólni. És nem hiszed el de szolgáltatón belül is nem mindegy hogy melyik kirendeltség melyik emberéhez tartozik az adott cím, mert az utca páros oldalán elég ha van papír 30 napon belül, addig a páratlan oldalon nem elég szabványosítani kell. Na ilyenkor magyarázd meg a két szomszédnak nem te vagy a hülye.

Igen az üzletszabályzatban nagyon kevés van leírva, a lényeg mindig a műszaki utasításokban vannak amik viszont nem részei a szabályzatoknak így nem lehet jogilag követelni. Az MSZ 447 meg annyira részletes amennyire muszáj. A másik gond a szekrények, valahol csak és kizárólag a szolgálató adja ki az anyagokat kötött áron, valahol 3-4 gyártó 3-10 féle doboza közül választhatsz, máshol meg egy gyártó termékeiből. Holott ha megfelel egy gyártó az MSZ 447 meg az egyéb szabványoknak nem lehetne megtiltani a termékük használatát, ha meg előírja valaki mit használhatnak akkor fizesse ki ő annak a költségét.

Előzmény: Csuklósbusz (64464)
Csuklósbusz Creative Commons License 2015.08.21 0 0 64464

Démász terület. 

 

De az is furcsa nekem.. ahány szolgáltató annyi rákfene...  miért nem lehet ez egységes?

Illetve miért nem tudják részletesen leírni hogy pontosan mi az ügymenet és mennyiért?

 

Mert ők maguk sem tudják néha, maga az ügyintézők sem értik néha.

 

 

Igen, ma azt mondták hogyha kikapcsolták és eltelt 30 nap akkor kell a belső!! hálózatról egy szakértői vélemény is a visszakötéshez, amennyiben meg eltelt 1 év akkor teljesen új bekötésnek minősül, ugye új műanyag szekrénnyel stb stb.

Én tudtommal is csak a mérőszekrényről kellett régebben a nyilatkozat. 

 

Más meg: ha át van írva az albérlő nevére és a bérlő tartozást csinál akkor azt csak őrajta hajtják be elvileg.

Gyakorlatilag egyik infó szerint ha törik ha szakad ugyanazon helyen nem lesz áram amíg ki nem lesz fizetve minden.
Ezt egy regisztrált szerelő írta, amíg nincs rendezve a fogyasztási hely tartozása, tökmindegy ki és milyen szerződéssel csinálta addig nem lesz áram.

Másik infó szerint azé a tartozás akinek a nevén van, ha felmondódik a szerződés akkor lehet újjat kötni az előző személy tartozásának kifizetése nélkül. 

 

Nagy a zavar visszakötés ügyben az is biztos.

 

Egy biztos, közérthetően, egyértelműen sehol sincs leírva egyben.

 

Ezügyben hol tehetek panaszt? Fogyasztóvédelem? 

Mert érdekes mód minden internetszolgáltató meg tudja mondani előre és egyértelműen hogy mennyibe kerül a bekötés...  

Előzmény: Peter atyuska (64463)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.08.21 0 0 64463

Regszerelő díja (ha csak elég egy papír kiköltése az megúszható olcsón, ha szabványosítani kell akkor már nem és az ár nagyban függ hogy mennyire kell szétbarmolni mindent)

Hálózati engedélyes kiszállási díja

Energia szolgáltató és Hálózati engedélyes üzletszabályzatában rögzített díj ha van. Tartozást rendezni kell, vagy megállapodni részletfizetésben, ha védett fogyasztó lehet kérni előre fizetős órát akkor annak nincs költsége.

Előzmény: Csuklósbusz (64461)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.08.21 0 0 64462

Melyik szolgáltató? mert eddig még ilyennel nem találkoztam, csak annyit kérnek hogy maga a mérőhely megfelel e a szabványnak az ingatlan első elosztójáig. Ez új.

Előzmény: Csuklósbusz (64458)
Csuklósbusz Creative Commons License 2015.08.21 0 0 64461

40-80 ezer Ft közötti árakat nézem, elég húzós a felülvizsgálat ára.

Akkor most egy visszakapcsoláshoz kell egy 80 ezres felülvizsgálat + kiszállás + visszakapcsolási díj? 

Előzmény: Csuklósbusz (64460)
Csuklósbusz Creative Commons License 2015.08.21 0 0 64460

Tételezzük fel hogy nincs hiba.... :-) 

 

Egy hétvégi házról lenne szó. 

Bojler dugvillás, konnektorok mind földelt kivitelűek, szivattyút ellopták.

 

Egyáltalán ilyenkor mit vizsgál a szerelő ha visszakötéshez kell a vizsgálat?

Gondolom földelést hogy van-e minden konnektorban, megnéz egy kötődobozt szúrópróbaszerűen vagy hogy?

 

 

Vagy ha nem az áramszolgáltatónak kell a visszakötéshez hanem pl kihívok egy embert a kötelező x évenkénti felülvizsgálathoz, ő pontosan miket fog csinálni?

Illetve milyen tarifákat számláznak ezért?

Előzmény: Jahno (64459)
Jahno Creative Commons License 2015.08.21 0 0 64459

Inkább az a kérdés, hogy ha hiba van, akkor azt mennyiért lehet rendbetenni nem?

Előzmény: Csuklósbusz (64458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!