Keresés

Részletes keresés

TLM Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6108
Földhözragadt :

Szerintem ott arra gondoltak, hogy attól a dátumtól kezdve nem csak kínaiakat tanított. De lehet hogy tévedek. Ezt arra alapozom, hogy 73-tól (ezt egy ausztrál chow gar page-en olvastam) kezdtek el Hong Kong -ban Chow Gar-t "idegeneknek" is tanítani.

Üdv : TLM

Előzmény: Fődhözragatt (6104)
praclee Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6107
nem minden fénylik ami csillog!

Vagy vmi ilyesmi.

Előzmény: Fődhözragatt (6103)
praclee Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6106
Nekem úgy rémlik hogy Yip Man W.C.-t(!) tanított.pl.Bruce Lee-nek!Aztán hogy W.T.-t azt már nem tudom!
Előzmény: Fődhözragatt (6104)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6105
Wazull,
Csak a lényeget felejtettem el: ezek szerint a 372 nyilván csak sajthiba a könyvben, és 327 az igaz dátum. Így stimmel. Mégsem eladó a könyv! :-)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6104
Wazull,

A miskolci cikkben érdekes részleteket találtam.

"Az elzárkózáson csak 1972-ben nyílt jelentõs rés, amikor Yip Man nagymester Hongkongban nyilvánosan tanítani kezdte a Wing Tsun mûvészetét."

Yip Man nagymester 1971-ben, 1972-ben vagy 1973-ban halt meg, mindhármat olvastam már, nem tudom, melyik az igazi, de egy biztos: nem akkor kezdett tanítani. 1949-ben tartotta első bemutatóját, és 1950-ben indult az első csoportja. Furcsa, hogy egy (volt) WT instruktor ennyire el van tájolva.

"Ez egy olyan kínai autentikus harcmûvészet, mely annak aki már régóta foglalkozik vele filozófiát és vallást jelent."

Nesze neked, kung-fu mint valláspótlék! Yip Chun (Yip Man nagymester idősebbik fia) ennek éppen az ellenkezőjéz hangsúlyozza könyvében, ha megtalálom, szállítom a pontos idézetet.

Visszatérve Kernspecht könyvére, van benne egy kronológiai táblázat. Idézem. (időszámítás előtti dátumok)

648 Pankration becomes an Olympic discipline.
540 Milo wins his first wrestling victory at the Olympic Games.
334 Alexander the Great goes to war against Persia. Victory over Darius II at Issos in 333.
332 Occupation in Egypt. Foundation in Alexandria. The new wrestling champions come (sic!) from Alexandria rather than Sparta and Athens.
327 March on India.
323 Death of Alexander in Babylon at the age of 32.

Nincs itt egy történelemtanár? :-)

Előzmény: Wazull (6098)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6103
Gemini, Wazull és a többiek

Íme PP szakmai életrajza a Ki kicsoda 2000-ből.

POPPER Péter
pszichológus
Született: Budapest, 1933. nov. 19.
Családi adatok: Sz.: Popper Viktor, Mandel Margit. Nős, Glauber Anna. Gy.: Gábor, 1960.
Tanulmányok: ELTE BTK, Lenin Int., 1952–57.
Életút: 1957–58 a Gyógypedagógiai Tanárképző Főisk. előadója, 1958–60 a Fiatalkorúak Átmeneti Nevelőint. pszichológusa, 1960–63 az ELTE JTK büntetőjogi tanszékén aspiráns, 1963–67 a SOTE I. Sz. Gyermekklinika tud. munkatársa, 1967–80 főmunkatársa, 1980–92 a SOTE orvospszichológiai oktatási csop. vez., 1980–84 docens, 1984–92 egy. tanár, 1992– korkedvezményes ny., állásáról és minden hazai közéleti funkciójáról lemond, 1992–94 az izraeli Bar-Ilan Egy. vendégprof., 1994 hazatér, jelenleg az ELTE-n, a Színház- és Filmműv. Főisk.-n, a Rabbiképzőben és a MÚOSZ Újságíró Isk.-n tanít, a Láthatatlan Kollégium konzultánsa. 1994–96 a min.eln. személyes tan.adója. 1974–90 a Magyar Pszichológiai Szemle főszerk. Az MTA Pszichológiai Biz., a TMB pszichológiai szakbiz. volt tagja. 1989–91 a Népjóléti Min. Klinikai Pszichológiai Kollégium eln. 1986–94 a Nközi Alk. Pszichológiai Társ. v. b. tagja. Kut. területe: pszichoterápia, társad. beilleszkedési zavarok, valláspszichológia. 1982– klinikai gyermekszakpszichológus, 1984– pszichoterapeuta. A pszichológiai tud. kand. (1969).
Főbb művei: A kriminális személyiségzavar kialakulása (1970), Személyiségünk titkai (Ranschburg Jenővel, 1978), Színes pokol (1979), A belső utak könyve (1981), Rorschach-szótár (1981), Az orvosi pszichológia alapkérdései (1983), Lexikon a szerelemről (szerk., 1987), Studies in Clinical Diagnostics and Psychoterapy (szerk., 1987), Training der Gefühle (1989), Az orvosi pszichológia speciális kérdései (szerk., 1990), Az önmagába térő ösvény (1990), A jövő orvosai (szerk., 1990), Hogyan öljük meg magunkat? (1991), A pokol színei (1991), Belső utakon (1991), Gyerekek, szülők, pszichológusok (társszerk., 1992), Az Istennel sakkozás kockázata (1995), Istenek órája (1996), Peloni avagy Pilátus testamentuma (1997), Sajtópszichológia (Garai Lászlóval, 1998), Fáj-e meghalni? (1999), Hazugság nélkül (1999). Színdarabok: Színes pokol (1985), Útvesztő (1987), Kék balett (1988).
Hobbi: irod., vallásfilozófia, Lurkó kutya, gondolkozás.
Cím: ELTE társadalom- és neveléspszichológia tanszék, 1064 Bp., Izabella u. 46. Tel.: (1)322–3815.

Mit gondoltok, hányan akarnak most elbeszélgetni vele? Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy tucatszámra fogja fogadni a felháborodott küldöttségeket? A harcmesterséget tanulók közösségét szerintem csak valamelyik nagyágyú (szövetségi elnök, szakágvezető mester) testesítheti meg és képviselheti, vagy egy PP szintű tudós, aki harcot tanul. Ők egyenrangú vitapartnerek lehetnének, őket PP is komolyan venné, és mi is elfogadhatnánk saját ügyünk méltó szószólójának. Akire gondolok a tudóstársadalomból, azt itt nem nevezhetem meg, mert milyen alapon mutogatnék rá a nyilvánosság előtt, hogy "védjen meg minket". Ha közvetlen kollégám lenne, megmutatnám neki a cikket, de nem az, egy másik egyetemen tanít. Ami a szövetségi vonalat illeti: sifunak megmutatom a cikket, a kung-fu szövetség pedig majd eldönti, hogy reagál-e. Szerintem ez nem a nagyok mögé bújás, hanem önkritika. Nekem is lenne néhány kellemetlen kutatásmódszertani kérdésem PP-hez állításainak (nyilvánvalóan nem létező) vizsgálati alapadatait illetően, de nem kérdezem, mert ki vagyok én, hogy az egész közösségünk nevében fellépjek.

Előzmény: Wazull (6096)
GBotond Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6102
Kedves Bassman_!

Betennéd a linket ahhoz a fórumhoz?

Köszi:

GBotond

Előzmény: Bassman_ (6099)
bout Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6101
Nem érted, vagy nem akarod érteni?
Van benne egy kívül koszos. Az nem is igazi harcművész, mi? :-)

bout

Előzmény: hiryu (6084)
Unsui Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6100
P.P- tel kapcsolatban, találtam egy ide vágó idézetet nekem tetszett:

”Ütni, sérülést okozni vagy rombolni a legnagyobb bűn, amit egy emberi lény elkövethet. Az igazi budo a Béke Ösvénye.”
Ueshiba Morihei

Ma idézgetős hangulatomban vagyok, ha valaki unja ugorja át:

„Mi tudjuk, hogy a lótusz egészen más, mint a mocsár, amiből kinőtt – de a mocsárból nőtt ki. Nem szabad a mocsárt elítélni, mert anélkül, minden lótusz életképtelen. Igen a víz piszkos, iszapos de azt is meg kell élned, keresztül kell menned rajta, hogy majd a tetején, messze felül kivirágozhass, mint egy lótusz. Szinte hihetetlen, hogy ez a gyönyörű lótusz abból a koszos mocsárból nőtt ki. Ez egy átalakulás, egy mutáció.”

Ezt a harcművészetek múltja és jelene közti különbség érzékeltetésére írtam, szerintem igazán szép.

Dlala

Végre valaki ilyet is ír, már azt hittem egyedül vagyok a fórumon, aki ezt tapasztalja (vagy csak a többiek nem írják le? Nem tudom), az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor már nagyon pengének érzem magam mindig „pofán rúgnak” (sarkítok).
Semmiképpen ne pihenj, gyakorolj tovább, csak ezután többet gondolkodj a miérteken (saját vélemény).
Találkoztál már az általam relatív időnek nevezett eseménnyel? Ilyenkor azt tapasztalod, hogy az ellenfél (partner) mozgását a tényleges sebességnél sokkal lassabbnak érzékeled. Ezt úgy definiáltam magamnak, hogy az agy működési sebessége felgyorsul. (Amennyiben megmaradunk az idő keretei között). Ezt más sportágakban edző emberek is mesélték nekem, én a strandröpin tapasztaltam még.

Amit nem tudok pontosan, hogy hogyan lehetne ezt a képességet fejleszteni. (ha ismersz vmi rövidebb, levágós utat szólj:-))

Szóval szerintem nem elfele borul az agyad, hanem most kezd megjönni az eszed:) (csak szójáték volt).

Edzeni, edzeni! :-)))))

Üdv, Unsui

Előzmény: DLala (6059)
Bassman_ Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6099
Wazull

Nehany dologhoz hozzaszolnek.
Eger - errol rogton eszembe jutott egy nev. Be is jott. Ha veszi valaki a faradtsagot es atfarad a Juhasz Zoltan fele vcs forumra, ott a cikkben emlitett `uriember` (V.A.) stilusarol arnyalt kepet alkothat. Asszem o is nagy Popper Peter rajongo lehet.

Amikor meglattam a `papi saru` es `papi also` kifejezest, hangosan mosolyogtam. Ez nyilvan valami ujsagiroi duma. Azokat a ruhadarabokat nem lehet annak nevezni. Es szerintem Madaiek sem akarjak annak nevezni.

Ami altalaban zavar, hogy mesternek neveznek mindenkit, aki letette az 1. technikusi fokozathoz szukseges vizsgat. Mesternek lenni sajnos nem ruha, fokozat meg vizsgadij kerdese. A huszoneves mester fogalma is kisse santit. (a fiatalabb meg inkabb)

A kilepett leanyzo esete nem egyedi. De ezt mar kitargyaltuk asszem.
Mondjuk, amit irt, az eleg szimpatikusan hangzik:
"Én azt tanultam, hogy a kung-fu szív, lélek és gondolat. Azt nem tanultam, hogy a kung-fu a H. W. T. O."

Előzmény: Wazull (6098)
Wazull Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6098
Bassman_,

Termeszetesen en sem akarok itt semmifele tuzet szitani. Nekem aztan tokmindegy, hogy eppen hogyan hivjak (irjak) az adott stilus nevet, ki a fonoke, es eppen milyen modszerekkel gyakorolja a hatalmat. Kommentar nelkul ket cikk, amik nekem kivulallonak elegge beszedesek voltak:
http://www.agria.hu/hmhirlap/archiv/2000/0525/wing.htm

http://www.uni-miskolc.hu/univ/jogasz/VADLAW/vl9602b.htm
(ez utobbi tobb, mas temaju cikk kozott van, de kis keresessel megtalalhato)

Előzmény: Bassman_ (6097)
Bassman_ Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6097

Pingyi

Okulasul:
Madai 30 ev koruli szemely. Mindenesetre nalam fiatalabb nehany evvel.

Wazull, Fodhozragadt

Egy ev utan sikerult visszaszereznem kolcsonadott Wing Tsun Kuen c. konyvemet, mely
anno 5000 forintot kostalt, es csak a fele anyag van benne, mint az eredeti angol nyelvu kiadasban. A 2. resz azota sem jelent meg, ha jol tudom. (WT-sek javitsanak ki, ha nem igy lenne)

Idezet:

Utam Leung Ting Nagymester Wing Tsun rendszerehez

A sulyom stabil 205 font. Bizonyara nem ilyennek kepzel egy Wing Tsun embert. De az utam a Wing Tsunhoz nem volt egyenesiranyu.

16 eves koromtol kezdtem gyakorolni harcmuveszetet. -Birkozast, Judot, Ju-Jitsu-t, Kempo-t
Shotokan-t, Karate-t. Tae-Kwon-Do-t, es a Kung-fu-t. Nehany stilusban 2 Danos fekete ovet szereztem, es senki nem tudta kivedeni az uteseimet, en azonban nem voltam elegedett es valami mast kerestem.

Azt gondoltam nem sikerult mast talalnom, amikor felvettek egy iskolaba ahol Wing Tsun-nak nevezett stilust oktattak, azt a nevet maskeppen betuztek es a leckek, melyek stilusok keverekebol lettek letrehozva, csak hasonlitottak az igazi Wing Tsun-ra.

Nem sokkal kesobb talalkoztam Leung Ting nagymesterrel es tanitvanyava lettem. Megtalaltam az igazi WingTsun-t - a Kung-fu stilust, mely kielegitette a vagyaimat - puhasagaval es nem nehezkes, de emelett vad es veszelyes harci technikaval. (sic, sic, sic - emelett is)

Es valoban ez egy tudomanyos utja a gyozelemnek, amely semmi eselyt nem ad az ellenfelnek.

Most mar tudom a kulonbseget a kokorszakbeli dulakodas es a harcmuveszet kozott.

Keith Ronald Kernspecht
Nemetorszag, 1977 majus 5.

**********
Meg egy idezet:

Miert van olyan sok megelegedett tanitvanya Sifu Leung Ting-nek a vilagon? Az o sikerenek a titka: ha te a tanuloidat felelossegteljesen es lelkiismeretesen tanitod, akkor mindig halasak es megelegedettek lesznek. Maskulonben Sifu Leung Ting nagyon vigyaz a tanuloi viselkedesere, beallitottsagukra es moraljukra. Nem mindenkit vesz fel az o iskolajaba es sokaknak el kellett hagyni az iskolat, mert nem tartottak be a jatekszabalyokat.

Tanitvanyai nem a "mestertol valo felelemben es remuletben" elnek, ahogyan azt sok Kung-Fu filmen latjak, es ahogyan az eger fel a macskatol.

***
Es igy tovabb.
Ujra vegiglapoztam a konyvet, es... ugye ismeros a stilus. Igazan nem akarom itt szitani a tuzet ez ugyben (volt mar erre pelda, ugye), de az egeszrol valami pilotajatek, vagy Amway jutott eszembe (szinten nem eloszor, de most ujult erovel)

A legnagyobb baj az, hogy atlatni valamit csak folulrol lehet, alulrol nemigen.

Előzmény: Wazull (6095)
Wazull Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6096
Gemini,

Meg kell-e huzni P.P. fulet, vagy sem? Ez itt a kerdes?
Persze, konnyen kibicelek, mert en biztosan NEM tudok ott lenni.
Szamomra nyilvanvalo, hogy P.P. gyakorlatilag semmit sem tud a harcmuveszetekrol, mondjuk a Mai Nap-bol megszerezheto infokon kivul. Ez persze meg nem lenne baj, mert rajta kivul kozel 10 millio magyar van ugyanigy. A gond ott kezdodik, hogy meg igenye sincs (nem volt) ra, hogy utananezzen, utanakerdezzen dolgoknak, hanem csak ugy serobol irt egy cikket, amiben az volt, ami. Ugye.
Tehat meg egyszer: szerintem P.P.-t nem erdeklik a harcmuveszetek. Azok csak az urugyet szolgaltattak neki, hogy megvillantsa szeleskoru muveltseget. Igy az emberek bolcsen bologathattak: "igen, ez a P.P., ez tud valamit"...
Es ettol az embertol tartatok? Hogy egy "vitaban" alulmaradtok vele szemben? Egy olyan dologrol szolo vitaban, amirol neki fogalma sincsen, Ti meg naponta gyakoroljatok, evek ota? Nem lehet, hogy ez a "nevek", a tekintely tulzott tisztelete lenne? Egy olyan ember tisztelete, aki gatlastalanul "szakert" olyan dolgokat, amirol halvany lila fingja sincs? Es egy "nagyagyu", valamelyik szakag nagyfonoke, mennyivel tud jobb erveket felhozni, mint Ti? Mondjuk egy olyan nagyfonok peldaul, aki a hetkoznapi "halandok" szamara elerhetetlen, merthogy a sajat elefantcsont-kolostoraban szamolgatja a stekszet?
Mindig ugy gondoltam, az en igazam az, amit azert tettem, hogy jobb legyen ma a Kendo-m, mint tegnap volt. Az edzesek, a gyakorlasok, a mindennapi eletem. Ha ez egy vitaban, egy versenyen, egy edzesen, barhol az eletben keves ahhoz, hogy a sajat igazamat megvedjem (de legalabb is megprobaljam megvedeni), akkor miert csinalom? Nem hivhatom a Mesterem segitsegul: "Sensei, segits nekem vitaban (versenyen, az eletben barhol...) legyozni egy masik embert"!!! Amit edzeseken a Kendo-bol megtanulok, es megprobalok sajat magamma tenni, az vagyok en. Annyit erek mindossze. Hiaba mondom en, hogy: "bocsi, igaz, hogy levertem a lecet 120 cm-en, de ha nem fuj a szel, meg nem lejt a biro, akkor tudok am en 180 cm-t is ugrani magasba"!!! Annyit erek, annyit er a Kendo-m, az igazam, amit adott pillanatban elo tudok hozni belole, es megmutatni, igen, ezt tudom, ennyit erek. Iteljetek meg engem ez utan.
Azt nem gondoljatok, hogy ha egy "olyan nagy ember", mint P.P. sokiranyu bokros teendoje mellett (mondjuk eppen ket sor rendelese kozott) tud "draga idejebol egy kicsit szakitani ratok", akkor o majd teljesen lehengerlo ervekkel fog Titeket az asztal ala mosni? Hat ezert gyakoroltok, ezert edzetek? Ennyit er a harcmuveszetetek? Ezt nem hiszem! Ugyan mar, bizzatok magatokban! Legalabb annyira, hogy egy kotetlen beszelgetes formajaban egy masik emberrel tudjatok kozolni a sajat velemenyeteket, ami feltehetoleg elter az o velemenyetol. Nem hiszem, hogy valami "szent embert" kellene segitsegul hivnotok, akinek a koponyege moge bujva kellene helyeselgetnetek az o velemenyere. Hiszem, hogy kepesek vagytok erre.
Vegezetul:
Senkit sem akartam megserteni ezzel a hozzaszolasommal, de a Te velemenyed volt, amire ezt valaszkeppen irtam. Ezt a hozzaszolasomat az egesz topic-nak szantam, aminek termesztesen en is a tagjanak vallom magam...
Joruto irt egy peldat meg cirka egy eve (most nem tudom sajnos megkeresni). Tomoren: arrol szolt, hogy Japanban egy edzesen ugyanaz a szituacio fordult elo naluk, mint egyszer itthon. Egy vendeg bemutatokuzdelmet vivott a mester tavolleteben a mester utani legmagasabb rangu tanitvannyal, es meg nem engedett technikat hasznalva kellemetlen helyzetbe hozta a Sempai-t. Ebben a szituacioban teljesen maskeppen reagaltak a klubtarsak Japanban, es maskepp Magyarorszagon...
Legyunk urra a felelmeinken, es gyozzuk le a ketsegeinket. Drukkolok nektek, hogy legalabb a sajat igazatokat meg tudjatok vedeni. Es sajnalom, hogy en nem lehetek ott.

Előzmény: Gemini (6089)
Wazull Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6095
Orltran,

"megolelgette reg latott ismeroseit"
Biztosan nagyon kedves ember, akinek belulrol jonnek ezek a rendkivul oszinte erzelmek, es nem akar pozolni a vilagert sem...
En mar lattam embereket olelkezni, mikozben nyitott bicska volt a kezukben...

"Eleve 2 honapig probatanitvany vagy, megnezed, teccik e, addig se tagsagi, se semmi."
Akkor ezek szerint nem a penzvadaszat lenne a kozponti targya ennek az iranyzatnak? Hat kerem szepen, en meg lettem tevesztve, mint a kobor apacak...
Vagy csak ket honap mulva kezd el tejelni a "paciens"? Addig meg a beetetes megy? Vagy ne kezdjek mar el itt ismeretlenul fikazni egy makulatlan embert?

OFF
Hogy miert volt ilyen titokzatos az egesz telefonszam-megszerzos buli, arrol vannak elmeleteim, de nyilvan nem akarom senkibe beleverni a csufot.
Hat de Pingyi, meg praclee! Miert nem azzal kezdtetek a mondandotokat, hogy: "kerem szepen, de mi NEM az APEH-tol (kivant ceg igeny szerint behelyettesitendo...) vagyunk am!!!"
Istenem, hogy miert vagyok en ilyen rendkivul rosszindulatu es gonosz ember?!?!?
Tul sok magyarorszagi harcmuvesz szervezet fonoket nem ismerem, csak a Magyar Kendoszovetseget. Ok emberlepteku, kozvetlen emberek, akikhez barki az utcarol odamehet, es kerdeseket tehet fel (persze nem edzes kozben, hanem elotte, vagy utana...) a Kendo-val, az edzesekkel kapcsolatban. Es valaszokat is kap ra...
UFF

Előzmény: Törölt nick (6087)
Wazull Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6094
hiryu,

"Rájöttem, az élet értelme a halál"

/Hagakure/

Lehet belekötni"

A Hagakure Budo Shop-ot ket baratom, es egyben klubtarsam birtokolja. Ok biztosan nem mondanak ilyeneket...
:-))))

Előzmény: hiryu (6086)
Wazull Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6093
hiryu,

en nem felek...
:-)))

Előzmény: hiryu (6086)
Wazull Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6092
Kedves Pingyi,

nem allithatok minden szmajli melle kozlekedesi rendort...
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: PINGYI (6082)
Wazull Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6091
praclee,

"Ém akkor is fanatikusan Máday ellen vagyok!!!:))Punk TUMMM:D"
Micsoda?!?! Az egy szent ember. Kolostorban lakik. Vagy mi...

"És jó lenne ha megmondanád hogy jössz-e vagy sem:)"
A dolgok jelenlegi allasa szerint: nem. Innen a nagy lavor tuloldalarol nem tudok csak ugy hipp-hopp atugrani agyutolteleknek :-)))
Decemberben viszont Magyarorszagon (gy.k.: Mogyi...) leszek, ha akkora tervezed a D-day-t, akkor tudok menni...
:-)))

Előzmény: praclee (6072)
Wazull Creative Commons License 2000.10.10 0 0 6090
Fodhozragatt,

Mint irtam, a fent nevezett nagy emberek szavaiba nem akartam belekotni, de kisse szubjektivre vettek a figurat, kicsit sajat kepukre formalva az igazsagot...
Milon: ezek szerint angolosan szerette a steak-et... :-)))
Kernspecht: a nevet itt hallottam a forumon eloszor, tehat gyakorlatilag semmit sem tudok errol az uriemberrol. A konyvek sok bolcsesseget hordozhatnak, de iszonyuan felre is vezethetik az embert. Kedvenc anatomia professzorom mondta mindig, hogy ne legyunk "homo unius libri" (egy konyv embere- csak egyfele elmeletet ismero emberek), mert a vilag elegge osszetett tud lenni...
Hogy miert Bulgariaban nyomul es miert nem otthon profeta, nem tudom, de vannak sejteseim a dologrol...

Előzmény: Fődhözragatt (6071)
Gemini Creative Commons License 2000.10.09 0 0 6089
Földhözragadt,

na jó, én nem akarok mindenáron hülyét csináltatni magamból P.P-vel, de akkor tessék: ki az a professzor emeritus, akiről irsz, és karatés meg magasabb tudományos fokozatú Prof. P.P.-nél? Akkor legalább annyit tegyünk, hogy hivjuk fel a figyelmét, béreljünk ki egy (előadó)termet, és eresszük össze őket.

(Egyébként: engem nem érdekel, ha hülyét is csinál belőlem, fontosabb az, hogy ne hagyjuk a sötétséget hanem legalább próbáljuk meg eloszlatni... különben is, mély meggyőződésem, hogy az emberiség bajai legalább 85%-a a rossz kommunikációból ered - tegyük meg, amit lehet az eszmék áramlásáért, aztán lesz, ami lesz).

Bocs ez egy kicsit szenvedélyes volt...

Előzmény: Fődhözragatt (6056)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.09 0 0 6088
praclee, ez az indexes emil a cimed? mert bedoglott a vinyom, es most uj van
Előzmény: Törölt nick (6087)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.09 0 0 6087
Praclee,

en annyira nagyon nem akarok allast foglalni Maday Norbert ugyben, leven, hogy eletemben egyszer talalkoztam vele:)
Olyan hadsereges benyomast keltett, de egyebkent rendben volt, megolelgette reg latott ismeroseit, stb.

Debrecenrol annyit, hogy ha itt akarsz tanulni, gyere.:) Eleve 2 honapig probatanitvany vagy, megnezed, teccik e, addig se tagsagi, se semmi.
Csak azon ne lepodj meg, hogy rengetegen vagyunk:(

Meg annyit, hogy szerintem(!) ugy all hozza Si-fu, hogy azert csak o vezeti ezt a magyar csapatot, es tele vannak jo instruktorokkal, ne az o idejet huzza olyan,akit nem is erdekel az egesz. (egyebkent ebbol is laccik, hoyg azt az egy havi tandijat sem akarja leakasztani rolad:)))))) Meg szoval a mesterek is nala tanulnak. De igazabol nem tom, szoval ez csak az en szereny velemenyem:)

Előzmény: praclee (6072)
hiryu Creative Commons License 2000.10.09 0 0 6086
Piros sarokban a fanatikus:
Szóval a dojo olyan hely, ahol harcosok tanulnak, nem? Tetszik, nem tetszik, ha komolyan csinálod, fegyverré edzed a tested. Miben különbözöl hát attól, aki mondjuk pisztolyt hord magával éjjel, nappal?

Félelem? Aki nem fél az vagy halott, vagy elmebeteg.
Légy halott.

"Rájöttem, az élet értelme a halál"

/Hagakure/

Lehet belekötni

Előzmény: Rorimack (6037)
hiryu Creative Commons License 2000.10.09 0 0 6085
És ezek közül mihez ért?
Előzmény: Fődhözragatt (6052)
hiryu Creative Commons License 2000.10.09 0 0 6084
Te még élsz?
Ki keresett Kanizsán aikidót?

Josikava: ott a polcomon, nagy japán regény.
De spec nem a középkori japánban vagyunk.

Előzmény: brioska (6081)
praclee Creative Commons License 2000.10.09 0 0 6083
Mert valahol ólom vna és azon nem látok keresztül:))
ja meg velede akarok találkozni:)))
ha jössz

Pingyi nálad akadt el!!!!
én már vagy 600-at írtam!!!!Képeslapot 2-őt is küldtem vagy3-at és nem jött válasz!!!:(((
szóval írj!!

Előzmény: Wazull (5963)
PINGYI Creative Commons License 2000.10.09 0 0 6082
violator
Köszi, majd írj a fejleményekről!

praclee

Hogy éppoly gyerekes vagy, mint én, ez tetszett!! :))) De Bassman is pályázott a babérokra.
Az újságra az volt írva, szeptember, ez megvan neked? Elküldjem?
Szó szerint azt történt a telefonban, amit írtál. De úgy emlékszem, én is leírtam ezt akkoriban.
praclee én ontom az emileket feléd, nem igaz, hogy egyet sem kapsz!

Wazull
Azt írtad, másrészt jól végzi a munkáját és megérdemli, hogy nagy háza legyen. Nem maradt le innen a szmájli?

brioska Creative Commons License 2000.10.09 0 0 6081
Kijo + Cikk
Nem vitatom, szerintem is ez a harcmuveszet (egyebkent is kulonben mi a fenenek lenne benne a neveben), de ennyi erovel irhatott volna az ijaszatrol, kardvivasrol, mert ugye azok is tokeletesen a vadaszatra-gyilkolasra valok. Cikket olvastam, es dicsoiteni tuti nem kell, ha ez a harcmuveszet, ha nem.
Előzmény: Kijo (6012)
praclee Creative Commons License 2000.10.09 0 0 6080
thai chi.Harcművészet ,életforma.Azt nem az ember leölésére lett megteremtve.ja egyébként nem is teremtették mert volt!!!
judo jóó..jó... tudom hogy az küzdősport de az sem arra van.

hmm...
bnekem a múltkor beszéltek P.P.-ről hogy így meg úgy.És mit ad isten aznap pont láttam a tv-ben.Hm.. nem emlékszem mit mondott de ahogy ránéztem már láttam jhogy nem szimpi:)
Szóval nekem nem keltett jó benyomást tudni illik én nagy emberismerő vagyok:))

mindenkinek az a harcművészet aminek felfogja,és amivé teszi!

praclee

Előzmény: Kijo (6012)
praclee Creative Commons License 2000.10.09 0 0 6079
Még 1 zenerajongót üdvözölhetünk a forumon:DDD
Tán még tudsz hangszeren is jétszani?!:))

Előzmény: Gemini (6025)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!