Keresés

Részletes keresés

little_brunette Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75626

Ja, só és fehér bors ment rá.

Előzmény: little_brunette (75625)
little_brunette Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75625

Novemberben vizsgáztam a szakellenőrin, ha nincs "rendes" gomba, liofilizáltat kell azonosítani. :-)

A pilóca magyarul piruló galóca. :-) Nekem a tavalyi nagy szerelmem, korábban soha nem találtam ilyen mennyiségben használhatót, nagyon szeretik a csigák, kukacok is. Elég aromás, nekem nagyon bejön és akikkel eddig kóstoltattam, azoknak is. Simán lepároltam olíván hagymával, aztán rá a pirítósra. Semmi faxni! :-)

Előzmény: Pofeteg vadasz (75624)
Pofeteg vadasz Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75624
Egyenlőre a pilócát mind szót próbálom beazonosítani. Legalább azt hogy milyen nyelven van.:-)) Nálunk pirítosra csak a szarvasgombás májpástétom meg a fülőke vajon fokhagymával fogadható el. De várom Te mit ajánlasz.:-)
Előzmény: little_brunette (75622)
Pofeteg vadasz Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75623
Mikor tegnap taliztam a Gizivel nekem is említette hogy ami most lesz tanfolyam márciusba ott is ilyen gombák (liofilizált) kerülnek bemutatásra. Meg 3 napos terep Örségben meg jaj mennyi sok jó dolgot mondott. Meg elég jó ára is van most a szakellenőrinek, de nem merem bevállalni. Az utiköltségem még egy tanfolyamdíjat elvinne minimum. :-(Pedig nagyon jó fejnek tűnt Ő is meg Csaba is. Majd egyszer csak lesz valami.
Előzmény: little_brunette (75619)
little_brunette Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75622

Köszi! Ki lesz próbálva!

(Meg hétvégén vendégeknek a pilócás pirítós is. Azt próbáltad már?)

Előzmény: Pofeteg vadasz (75620)
Szvaleria Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75621

Néha be kell festeni őket, mert van olyan faj, ami elveszti a jellegzetes színét. Igen egy néhány gombának nem az eredeti színét láttam, de igy is szépek.

Pofeteg vadasz Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75620
Nálunk nagyon menő a gombás melegszendvics. Meg az őzlábból mindig van és elég kiadós is. Egy finom pörköltet szoktam csinálni belőle. A levét liszttel besűrítem, meg nem sajnálom belőle a fözőtejszínt.:-) Amúgy szokásos pörkölt: hagyma üvegesre, pirospaprika bele a gomba mikor a levét kiengedi akkor lisztezem só, bors, kis fokhagyma(ha), bele a tejszín és készre főzni. Meg petrezselyem ha gondolod a végén. Még annyi hogy az igazi pörkölttel ellentétben itt zsír helyett megteszi egy kis oliva vagy vaj is. Nálam nem, de a lányok jobban szeretik így. ;-) Mikor kész bele szoktam rakni a mixerbe egy pillanatra megpörgetem. Nem teljesen pépesre csak olyan darabosra, mert jobb kenni a későbbiekben.
Ja meg egy titok: megtaláltam anyum ósdi jégkockatartóját.( alumíniumtálca és abba kell beletenni azt a műanyag rácsot) ebbe fagyasztom le. Utána bele egy nagy dobozba. Egy kocka egy szendvics. Tuti adagolás:-)
Üdv
Előzmény: little_brunette (75617)
little_brunette Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75619

Az a gyanúm, hogy a liofilizált gombabamutatókhoz csak Vasas Gizi készít anyagot a Természettudományi Múzeum liofilizálójával. Nem is tudom, van-e még máshol, azt a tanfolyamon mondták, hogy brutál drága eljárás, de a bemutatókhoz ez a legjobb ma ismert eljárás. Néha be kell festeni őket, mert van olyan faj, ami elveszti a jellegzetes színét. 

 

A rozsdasárgáról majd lesz itt más, aki elmondja a tutit... :-)

Előzmény: Szvaleria (75618)
Szvaleria Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75618

Sziasztok.

 

Ma először jártam a Fehérvári úti csarnokba. Nagyon szép és tanulságos ez e gomba bemutató.  Ki készítette ezeket a diorámákat? Viszont láttam hogy a rozsdasárga tölcsér gomba ehetőnek van bemutatva.  Nekem viszont a gombavizsgáló azt mondta hogy mérgező. Helyes válasz?   Csak gratulálni tudok,ehez a nagyon szép igényes munkához. Ui: Már csak a gombamanók hiányoznak.

 

little_brunette Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75617

Ez a melegszendvicskrém tetszik! Idén kipróbálom, őzláb biztosan lesz. :-) Mit raksz bele? Vagy csak felhasználáskor ízesíted? Én pilócát fagyasztottam főleg, tavaly volt elég sok szép. Olíván hagymával lepirítva isteni pirítósra.

Előzmény: Pofeteg vadasz (75615)
magyar bucó Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75616

A tavalyi nyersen eltett vargánya maradéka teljesen jó állapotban van a fagyasztóban.

Egyébként általában párolva fagyasztom, úgy kisebb helyet foglal.

Előzmény: Törölt nick (75613)
Pofeteg vadasz Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75615
Reménykedjünk a bőségben. Szerencsére felénk nem sok az "éhenkolbász", így mindenkinek jut néhány finom falat még télire is.
Főleg szegfű, sárga, szürke tölcsérgomba került hűvösre.:-) Őzlábból melegszendvicskrémet szoktunk(tam) fagyasztani. Megenni segítenek azért.:-)
Előzmény: Törölt nick (75613)
little_brunette Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75614

Néhány napja kíváncsiságból gombás rizottót kóstoltam egy szórakozóhelyen. Fagyasztott vargánya és rókagomba volt benne, és friss csiperke. Mondhatni ízetlen volt. Ehhez szerintem sokkal jobb a szárított vargánya, a többi meg igazából felesleges. Ráadásul nyers lilahagyma és kaliforniai paprika volt még belekeverve, valószínűleg hogy színesebb legyen, az pláne nem kellett volna bele....

Előzmény: Törölt nick (75613)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75613

Nyersen,vagy dinsztelve egy év?Nálam 1-2 hónapnál tovább még egyik sem bírta!-Mert megettem...

Akkor idén többet fagyasztok,hogy télen is fogyaszthassak..Nekem csak szárítmányom van ilyenkor,ezen változtatunk!

 

Előzmény: magyar bucó (75610)
magyar bucó Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75612

Persze, hogy nem gyakori (soha nem volt jelentős szerepe a halzsákmányban), de nem is nagyon ritka.

Előzmény: Abu Ramla (75607)
magyar bucó Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75611

rókagombát

Előzmény: magyar bucó (75610)
magyar bucó Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75610

A rókagombár és a rizikét nem érdemes nyersen fagyasztani, megkeseredhet. Egyébként általában kibírnak egy évet.

Előzmény: Törölt nick (75608)
j007 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75609

őzlábat én már nem fagyasztok nyersen, kesernyés lesz 3 hónap után, a panírozott pedig zsírpapírhoz hasonlatos vékonyságú lett a télen nekem, ezek csak az én tapasztalataim

Előzmény: Törölt nick (75608)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75608

Egy kérdésem is lenne:

Szerinted(szerintetek) hogy ,és meddig lehet a gombát mélyhűtve tárolni?Valószínű nem jól tudok valamit.

Mondjuk őzláb bepanírozva,pörköltnek,levesnek,mártásnak valót dinsztelve.Meddig?Bármelyik gomba fagyasztható szűzen,nyersen?

Abu Ramla Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75607

Senki sem állította, hogy a horgászok nem fogtak, fognak manapság is magyar bucót.

De az ettől még nem feltétlenül gyakori faj.

üdv, Abu Ramla

Előzmény: magyar bucó (75596)
Pofeteg vadasz Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75606
Na, így már sokkal jobb.
:-)
Előzmény: Törölt nick (75605)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75605

Vivát,vivát!

Én sem őrlődöm hidd el,de vitatkozni azért lehet..Jólvan nem azért,de egy régebbi hozzászólásnál már kaptam hogy,nemcsak gombák léteznek,meg nem is bírtam a véleményemet nem leírni..

Hejj!Csak eljő a mi időnk!!Közel már,mondjuk egy nappal közelebb mint tegnap..

 

Előzmény: Pofeteg vadasz (75604)
Pofeteg vadasz Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75604
Ne kérj bocsánatot! Nincs miért. Beszélgetünk, írkálunk, tanulunk egymástól. Ez tök jó. De nem örlődöm egy topikos hozzászólásán sem. Szóval éljen a kucsmagomba meg a szentgyörgy. :-)
Üdv.
Előzmény: Törölt nick (75603)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75603

Bocs,de nem én kezdtem!Beszéljünk a gombákról Gombaszedő!

Előzmény: Pofeteg vadasz (75602)
Pofeteg vadasz Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75602
Csak maradj a "röhögök"- nél. A feldúltságon meg tedd túl magad. Vigyázunk a bucóra megígérem és többé nem azonosítjuk a szélhajtó küsszel.:-) Ha elfogy nem rajtam fog múlni meg szerintem az előttem szoló Bucón sem.
Üdv: egy gombaszedő (miről is beszélünk?) :-)
Előzmény: Törölt nick (75601)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75601

Nézd,ez kábé olyan mintha azt mondtad volna, hogy fehér cápa elég ritka a magyar tengerben.. Nézőpont kérdése?

A bucó ritka és védendő halfajunk,a Dunában,ahol valóban elő-előfordul!Még jó hogy "ritka" a tavakban,meg a hegyi patakokban!

 Majdhogynem "legébezitek"ezt a csodálatosan szép halunkat!Fel vagyok dúlva!(röhögök,de nem is olyan vicces..)

Előzmény: Pofeteg vadasz (75600)
Pofeteg vadasz Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75600
"A védetté nyilvánítás gyakran  meglehetősen ötletszerű és észérvekkel nem indokolható."
Igen. Valami ilyesmire gondoltam én is. Szóval jól körbeírtam ha megértetted.:-)) Viszont a "nagyon ritka" gondolom helyfüggő is. Úgy értem a bakonyi horgásztavakban meg a gyors hegyi patakokban tényleg ritka fajnak számít. :-) De amint említettétek a Dunában meg fogható hal.
Minden nézőpont kérdése. De ha mindenki ugyonnan nézné, akkor miről "vitatkoznánk". :-)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75599

Mindenki tanulhat a másiktól..

Pár darab akadt már a horgomra,még a testvéréből,a német bucóból is!

Érdekes,Budapesten, a Dunán..Ettől még szerintem igenis ritka,védendő halunk ő!

Ne a kárókatonát védjük már,mert tényleg nem lesz bucó!Az nem RITKA!!!

Előzmény: Pofeteg vadasz (75597)
magyar bucó Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75598

A védetté nyilvánítás gyakran  meglehetősen ötletszerű és észérvekkel nem indokolható.

Amikor nálunk megjelent, egy ideig védett volt a folyami géb. Agresszív, a Balkán felől terjeszkedő, nálunk nem őshonos faj. 

Előzmény: Pofeteg vadasz (75597)
Pofeteg vadasz Creative Commons License 2011.02.17 0 0 75597

Bucóval kesztyűzni horgászatban? :-) Eleve veszett dolog szinte minden olyan témában ami itt felmerülhet, de a peca meg ráadásul a kisújjában. :-)

Amúgy sok ilyen van ami védett, de nem biztos hogy azokat a dolgokat ennyire kellene vigyázni. Ezek szerintem többnyire néhány ember miatt vannak. (véleményem szerint) Mármint úgy gondolom hogy ott a hóvirág. Már most a hétvégén nem lehetett lépni tőle annyi van. Szőnyeg szinte és még nincs is itt az ideje annyira. De mégis védett mert néhányan tolólappal meg markolóval szedték ugye a hagymája miatt amit pénzzé tudtak tenni. Szóval a túlzás miatt is sokmindent védenek. De ez nem jelenti azt hogy csak néhány példány él belőle.

üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!