Keresés

Részletes keresés

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.09.14 0 0 340
Hurrá, ébredezünk ?!

Jelzem, nekem fázik a lábam…

Én, az un. utólag beillesztett sarok technikáját alkalmazom. A filmek nem erről készültek.

Azt javaslom, nézzétek vissza a topicot az elejéig. Nagyon célirányosan, csak szakmai kérdésekkel foglalkozik, (hála Istennek) Hirvike nagyon sok képes magyarázatot tett föl, többek között,  a „lyukakkal” is foglalkoztunk már...

További jó munkát !

nusa

eszterster Creative Commons License 2008.09.10 0 0 339

Elnézést... csak akartam mellékelni, de ahogy a zoknisarok úgy ez sem sikerült, mert túl nagy a fájl és valamiért kicsinyíteni sem tudtam szóval sok a baj :)   lehet, hogy az én készülékemben a hiba?  ;)

de majd nézem a "youtube" -ot és hátha úgy sikerül...

Majd beszámolok, köszi a segítséget,

Eszti

ovadi2 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 338

Az ősz legbiztosabb jele, hogy kezd beindulni a topic, aminek én nagyon örülök. Én az alábbi videón tanultam meg azt a fajta sarkot kötni, amit Nusa is köt.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=_yVikAvPuE4

 

http://www.youtube.com/watch?v=kFrVqx-iN7k&feature=related

 


Előzmény: eszterster (336)
A maranta Creative Commons License 2008.09.08 0 0 337
Hova  mellékelted?
Előzmény: eszterster (336)
eszterster Creative Commons License 2008.09.08 0 0 336

Sziasztok!

Nagyon örülök ennek az oldalnak mindig ámulattal nézem milyen ügyesek vagytok... Pár zoknin már túl vagyok de a sarokrész fogyasztásánál mindig kötök lyukat. Mit ronthatok el? Mellékeltem a leírást amit használok szerintem nagyon pontos, lyukról szó sincs benne valahogy mégis lesz. :) A zoknik így is nagyon szépek meg mindenki nagyon örül és nyilván ettől egyediek dehát gondoltam a fejlődés érdekében megkérdezlek Titeket, mi lehet a gond...

Köszi:

Eszti

A maranta Creative Commons License 2008.08.29 0 0 335
Az is lehet, hogy téged másol :-)
Előzmény: nusa-szegedről (334)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.08.29 0 0 334

NA, TESSÉK...

Hát, most mondjátok meg ?!

Valaki, a ködös Albionban a "babérjaimra" tör

(már megint nem sikerült föltalálnom a spanyolviaszt)

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.07.22 0 0 333

"Pihen a komp, kikötötték"

De aranyosak vagyunk, hogy így elültünk...

Pedig most kellene dolgoznunk a télire való, lábra valón

Önkritikusan bevallom: Jómagam is inkább kalapokat horgolok, ugyanakkora elánnal, mint ahogyan a zoknit kötöm, ha arra van belső, és külső késztetésem

Mea culpa...

Kívánok nekünk további szép nyarat, majd találkozunk ősszel!

Addig is:

ovadi2 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 332
Én a hirvike féle sarokmegoldást kötöm. A kettő nem ugyanaz, csak hasonlít. Nekem a Nusa féle valahogy nem sikerült, bár jobban tetszik.
Előzmény: emoke33 (331)
emoke33 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 331
Én nusa leirása szerint csináltam ami a képtárában van, a lábtyű leirását.
Előzmény: ovadi2 (330)
ovadi2 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 330

A sarokrésznél minden sorban 1 szemet kell fogyasztani. A három részre osztott szemszámnál (én ezt gondolatban szoktam 3 részre osztani, persze számolom) úgy fogyasztassz, hogy a középen maradó mondjuk 10 szem utolsó szeméhez a két oldalt várakozó szemekből hozzákötsz 1 szemet és együtt lekötöd.

Ha visszanézel itt a topicban, akkor ez képekkel van nagyon szemléletesen illusztrálva.

Való igaz, hogy én sem azonnal értettem meg.

Előzmény: emoke33 (329)
emoke33 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 329
Még azt szeretném kérdezni, a sarokrésznél egyszerre 2 vagy 3szemet kell fogyasztani? Én hármat fogyasztottam, és úgy veszem észre, hogy sok.
Előzmény: ovadi2 (328)
ovadi2 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 328

Szia!

5 tűvel kötöm a zoknikat. Eleinte én is nagyon megszenvedtem vele, lemásztak a szemek, nem jól tartottam a tűket, de egy idő után valahogy ráéreztem, és most már elég jól tudok így kötni.

Előzmény: emoke33 (327)
emoke33 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 327
Melyik zoknit tanultad meg kötni? a sikban kötöttet, vagy azt amit 5 tűvel kell kötni. Én elkezdtem egyet nusa mintája szerint, hát megküzdöttem vele. Körkötőtűkön kötöd vagy 5 tűvel?
Előzmény: ovadi2 (323)
vmartina Creative Commons License 2008.04.22 0 0 326
Csak azt akartam mondani ezzel én is, hogy nem akartam Allahot megbántani:-)
Előzmény: nusa-szegedről (325)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.04.22 0 0 325

Ha, meg nem sértelek:

a "javítani valók" maradjanak a Te "édes titkod"...

(mindenben, mit ember alkot akad ilyen, attól egyedi)

Szeditnek van egy kedvenc mondása, a mohamedán asszonyokról, és az ő prófétájukról: Nem szabad semmit tökéletesre csinálni, mert tökéletes csak Allah lehet. Annyira szellemes, és rafinált, ugye?

És milyen megnyugtató...

Előzmény: vmartina (315)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.04.22 0 0 324

Na, na!

Rafinált "kis darab" ám...

Egyszer csak azon kapod magad, hogy beindul a fantáziád, és akkor, "Neked annyi"...

(végtelenek a variációk, határ a csillagos ég, pedig "csak" egy zokni)

Előzmény: ovadi2 (323)
ovadi2 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 323

Szia Nusa!

 

Nagyon aranyos vagy, köszönöm. Ez már annyira követhető, hogy biztosan sikerül így befejezni a zoknit. Egyébként nem is gondoltam volna, hogy ennyire megfertőz a zoknikötés. Ha gyors sikerélményt szeretnék, akkor kötök egy zoknit. És amióta én kötöm, azóta csak ezt hordom otthon, de ajándékba is kötöttem már párat. Szóval nagyon örülök, hogy megtanultam!!!!

Nusa! Klassz az új fejlesztésű párnád, nem semmi az a fonás! Gratulálok!

Előzmény: nusa-szegedről (322)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.04.20 0 0 322
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.04.20 0 0 321

Ha, még nem késő, nekem van. Lefotózom és ha ide nem sikerülne akkor fölteszem a képtáramba.

Kérek pár perc (?!) türelmet

Előzmény: ovadi2 (314)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.04.20 0 0 320

Ezt csak megerősíteni tudom, a saját káromból okulva!

Csodás puha, rugalmas, 100%-s gyapjúból csodás, puha, rugalmas zokni olyan "rugalmasan" lyukadt ki, a frekventált helyeken, hogy csak ámultam-bámultam !!!

Tanuljatok a jószándékból elkövetett butaságomból: Legjobb, a 70/30 vagy 80/20%-s un. zokni kötőfonal, bár az 50/50%-sból kötöttek még mindig nagyon jól tartják magukat, szinte folyamatos használat mellett is. Úgy "alakilag, mint épségileg"...

Ez, a kis 100%-s gyapjú fuszekli bizony "félig van kész, és már félig is marad" hogy szabadon idézzem Balázs Fecót

hirvike Creative Commons License 2008.04.11 0 0 319
A gyapjú fonal (főleg a 100%-os) speciel jobban kopik, a pamutnál inkább az a kérdés, hogy mennyire rugalmas a fonal; amivel én találkoztam, az elég merevnek tűnt, csak "dísz-zoknit" kötöttem belőle.
Előzmény: vmartina (318)
vmartina Creative Commons License 2008.04.11 0 0 318

Köszi a bíztatást.:-)

Bár most vékony gyapjút vettem az újabbnak, de milyen lehet pamutból egy nyári zokni? Bírja legalább annyira mint a gyapjú?

 

hirvike Creative Commons License 2008.04.11 0 0 317
Gratula! Nem kell megijedni az egyenetletlenségektől, az első mosás ill.etve a viselés során rendeződni fognak.
Előzmény: vmartina (315)
ovadi2 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 316

Szia!

Gratulálok, szép a zoknid.

Előzmény: vmartina (315)
vmartina Creative Commons License 2008.04.11 0 0 315
Elkészült a második pár zoknim, még van ugyan rajta javítanivaló, de már mertem venni új fonalat, majd készül a következő.
ovadi2 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 314

Szia!

Köszönöm, hogy segítettél, én  szalagfogyasztással készítem a zokni orrát, a végén 8-8 szemet hagyok a két tűn és ezt szeretném szépen összeilleszteni, de a vége mindíg az, hogy belülről összevarrom, összehorgolom. Stabil megoldás ezt is, de lehetne szebb. Nekem a kötésöltés tetszik a legjobban. Majd még kutakodom, hátha ráakadok valahol.

Előzmény: hirvike (313)
hirvike Creative Commons License 2008.04.10 0 0 313

Lehet, hogy nem egyre gondolunk, de belinkelem ide a korábbi zoknileírásomat, aminek a végén található az ún. sugaras fogyasztás.

 

114. hozzászólás (az egyszerűség kedvéért azért bemásolom az idevágó részt)

 

 

 

Ha páratlan szemszámmal dolgozunk, gyorsan kössük össze minden tűn az 2 utolsó szemet - ezt a lépést ajánlatos pár sorral a kritikus kislábujjeltakaró határvonal előtt megtenni. Ha már páros szám áll a rendelkezésünkre, kerítsünk 4 db jelzőfonalat, és fűzzük be minden tű közepére. A fogyasztás ezekután gyerekjáték: minden jelzőfonal előtt és minden tű végén simán összekötünk két szemet. (Ez pl. 12 szem esetében így néz ki: "4 szem leköt - 2 össze - 4 leköt - 2 össze") Ezekután folytatjuk a kötést - mintha mi sem történt volna - annyi sor erejéig, amennyi a két fogyasztás között volt. (pl. itt 4), így az ötödik sorban megismételjük a cselt ("3 - 2 - 3 - 2"), most már csak 3 sort kötünk, fogyasztunk stb. Ha mindent jól csináltunk, akkor már csak 8 szem maradt - én ilyenkor már 2 tűre csoportosítom -, ennek örvendezünk, majd elharapjuk a fonalat, és egy horgolótű segítségével átbújtatjuk a szemeken, majd összehúzzuk, és csomót kötünk rá.

 

 

 

 

Egy másik módszer, az ún. szalagfogyasztás szerint a lábfej két oldalán történik a fogyasztás. Az 1. és a3. kötőtűn lévő szemeket lekötjük, addig, amíg a tűn már csak három szem marad. 2 szemet simán összekötünk, majd lekötjük az utolsó szemet. A 2. és 4. tűn lévő szemeket így kötjük: 1 szem sima, 2 szemet simán összekötünk, majd lekötjük a többi szemet. Ezt a fogyasztás ismételjük először minden 2. sorban, aztán minden sorban addig, amíg minden tűn már csak 2 szem marad. Osszuk el a stemeket két tűre, és öltsük össze a nyitott szemeket. (Magyarul húzzuk át rajta a fonalat.)

Ez a megoldás inkább kesztyűnél vagy házizokninál használatos, mert cipőben elég kényelmetlen.

Előzmény: ovadi2 (312)
ovadi2 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 312

Sziasztok!

 

Hála a segítségeteknek most már viszonylag jól és gyorsan tudok zoknit kötni, az 5 tű sem okoz problémát és a vékony fonal sem. De!!!!! Sehogyan sem tudok rájönni az orr szépen történő összedolgozására - ez a kötést utánzó öltés nekem nem megy. Itt is találtam már linket, amelyik lépésről lépésre mutatja, de nekem nem jött össze. Esetleg valami nagyon-nagyon részletes képecskét, vagy leírást, vagy valamit nem tudtok feltenni?

szaboildiko Creative Commons License 2008.03.30 0 0 311
Szia! Én nem vagyok perfekt zoknikötő, innen tanultam meg a fórumról mégpedig IQtól és a nusa-szegedtől, no meg ne feledkezzek meg Hirvikéről se. És, ha visszafelé olvasol a topikon egy pár oldalt a fentiek gyönyörően leírják és képekkel is illusztrálják, hogy hogyan csináld. Próbálkozzál szépen és, ha megakadsz bizton kapsz segítséget bárkitől, mert nagyon rendesek. Jó munkát.
Előzmény: evike001 (310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!