Keresés

Részletes keresés

éretLenke Creative Commons License 2012.02.22 0 0 49301
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 49300

Meg fogsz lepődni: segíteni próbáltam. Épp ezért jeleztem, h a kutyád benemhívhatósága nem determinált magatartás, nem születési előjog, hanem nevelési kérdés, amit sajnos, Te rontottál el, de jó hír: mivel nem determinált kérdés, ezért kijavítható. Ajánlottam, h beszéljünk erről, mert ebben tudok segíteni. Olvass vissza, mi volt rá a válaszod?

 

Tenyésztési és küllem kérdésekbe nem szólnék bele, mert nem értek hozzá, és komolyabban nem is érdekel, de meglepett, h miután jelezték feléd a hozzáértők, h nem kéne tenyészteni, te mégis és továbbra is azt találod megoldásnak, h szuka kell. Nem kérdezted meg, h ez egyáltalán megoldaná-e a rámászás problémáját (jelzem: nem, sőt hosszútávon sokat rontana, olyannyira, h mint magatartásforma, még az ivartalanítása után megmaradhat - csak persze, eredmény nélkül), hanem ragaszkodtál hozzá, h jó, ne legyen tenyésztés a dolog neve, nevezzük csak tárürítésnek. Erre kérdeztem rá, h jól értem-e, h ilyen típusú megoldást találsz megfelelőnek? Vagy mit értettem félre? Hogy csípős, esetleg bántó volt a stílusom? (Kizárólag ebben a hszben, a többiben nem.) Meglehet, elnézést érte. De gondold át a helyzetet lszi, és azt is, amire rákérdeztem -ezúttal a stílusom nélkül. És kérdezd meg, h "miért?", ha vmit nem értesz, (ne azt, h kinek van "üres" szukája), és akkor itt mindenki fog segíteni. Én is, ha igényt tartasz rá -nevelési kérdésekben.

 

 

Előzmény: Törölt nick (49298)
Hó-pici Bendegúz Creative Commons License 2012.02.22 0 0 49299

Azt írod, szereted a kutyádat. Akkor ivartalanítsd légy szíves. Ezzel megoldod, hogy nem kell "tárat üríteni". A "tár ürítés"-nek sajnos mindig vannak/lesznek nem kívánt következményei. Ugye nem szeretnéd, hogy a Te "kényelmedért" jöjjenek a világra potenciálisan gazdátlanságra, kóborlásra, sanyarú sorsra ítélt kutyusok.

Azt írod, a kutyádnak nincs törzskönyve, gondolom nem vettél részt vele kiállításon, tenyész szemlén sem. Így párként is csak olyan szuka jöhet számításba akinek szintén nincs törzskönyve, szintén nem vett részt szemlén, tehát nem tudni milyen genetikai tulajdonságokkal rendelkezik.

Nagyon fontos kérdés az is, pl. részt vettél-e a kutyáddal DP-szűrésen (2 éves korában adják ki a végleges negatív minősítést). Részt vettél-e szem szűrésen? Ugyanis létezik a labradoroknál egy örökletes szembetegség, aminek kb. 5 éves korukra vakság a következménye.

Sajnos évekig "divat" kutyának számított a labrador, ezért boldog-boldogtalan szaporította őket. Nagyon sok a beteg, vagy genetikailag betegséget hordozó kutya. 

Az ivaros kanok nemcsak ráugranak minden kutyára párosodás céljából, hanem ha tüzelő szuka jár feléjük, bizony mindent elkövetnek azért, hogy a közelükbe kerülhessenek. Megszöknek, autó elütheti őket, aminek szintén súlyos, akár halálos következményei is lehetnek. Összeverekedhetnek más kan kutyákkal a szukákért.

Nekem 6 éves, ivartalanított szukám van, aki már meg tudja magát védeni, de amíg fiatal volt, idegbajt kaptam a rámászó kan kutyáktól. Mostanra már elég ha megmutatja a fogait. Nyilván Te sem leszel a szukatulajdonosok kedvence a "kanos" kutyáddal. 

Szóval én azt mondom a tenyésztést hagyjuk meg azoknak az embereknek, akik értenek hozzá. (Mint pl. Szepibá).

Bár Te azt írod, nem akarsz tenyészteni, de az egyszeri alom is tenyésztés.

Előzmény: Törölt nick (49298)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 49297

Csak tájékozódásképp: élete folyamán hányszor tervezel "tárat üríteni"? Mondjuk évente 2x, vagyis kb. 20x? Ha átlagos alomokkal számolunk, akkor létrehoznál csak azért 100 db kiskutyát, mert ez a "kézenfekvő" megoldás? És ha őurasága menet közben többre vágyna?

És mennyit hoznál létre, ha szándékodban állna tenyésztésbe is bevonni?

Vagy hogy is van ez? 

Előzmény: Törölt nick (49296)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.22 0 0 49295

Corel egy nagyon szép házi kedvenc de én tenyésztésbe nem venném .

Gufi egy éves korában ilyen volt :

Előzmény: Törölt nick (49294)
dock27 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49292

Eladó  1 éves krémszínű szuka Golden Retriever.

Ápolt.Kutyachip, féregtelenítve, kötelező- veszettség elleni oltásai megvannak.

Fajtatiszta, törzskönyvnélküli, családi körülmények között nevelkedett, udvaron tartott rendkívűl értelmes és mindenre könnyen tanítható kutyus.

Semmijen baja, betegsége nincs.

Eladás oka: családi okok miatt.

 

Ár. 40.000 Ft. Alkuképes

Somogy megye- Kaposvár

 

Érdeklődni, Tel: 70/ 574 22 10. vagy  82/ 423 - 480.

Abrash Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49291

azon a képen az már zászlós faroknak számít?

akkor a mi farkunk is zászlós... és egy környékbeli fekete törzskönyves labi meg jól elvan pilinkcavékony farkazattal

Előzmény: Hó-pici Bendegúz (49275)
Abrash Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49290

tedd ki a kaját

és vidd ki sétálni.

 

nem lesz álmos, és tudni fogja, hogy séta után jön a kaja, tehát érdemes sétálni.

 

én valahogy így kezdtem... az enyém is szeretett háton sétálni (hanyatt feküdt és várta a vakarászást :) )

Előzmény: Törölt nick (49289)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49289

Sziasztok! Mondjátok, hogy ay esti "nem akarok sétálni és leülök a járda közepén" szindróma csak ilyen kis kölyök korban fordul elő!!! Este, ha vacsi után kiviszem, NEM AKAR JÖNNI!!!! És igen, még elbírom, de már nem sokáig.  

Pisces72 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49288

Nálunk sokáig sokszor fordult elő, h idősebb (4-7 év) ivaros kan kutya mellé került kölyök (8-10hét) ivaros kan kutya. Egyszer fordult elő, h mikor felnőtt a kisebb, probléma volt a dominanciával, soha máskor.

Előzmény: Mentol frász (49278)
secperc Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49287

Szia Lustica:-)))

 

Na igen, a kitalálásban nagyon jók:-)))

Jól van már, csak most nem tudom hányadán állok vele, az elmenéssel:-(((

Mindenesetre a szomszédba menést most egyenlőre kiiktatjuk:-))))

Előzmény: lustica (49284)
secperc Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49286

Szia Lustica:-)))

 

Na igen, a kitalálásban nagyon jók:-)))

Jól van már, csak most nem tudom hányadán állok vele, az elmenéssel:-(((

Mindenesetre a szomszédba menést most egyenlőre kiiktatjuk:-))))

Előzmény: lustica (49284)
lustica Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49285

A felnőtt/fiatal felnőtt kutyáknál van egy már kialakult "világnézet", így mindenképp meg kell ismertetni a kiszemeltet a saját ebbel, hogy lássátok hogy jönnek ki. De ált. retrievernél ebből nem szokott gond lenni. Meg pl. RR-nél is már az ideigleneseknél kiderül, ha az adott kutya nagyon antiszoc lenne!

Nézzetek ott szét, van megint örökbefogadható kutya rengeteg :-(((

 

Nekem az a tapasztalatom, hogy 2 azonos nemű jobban kijön egymással, kevesebb a sorlódás, mint ha kan-szuka van.

mondjuk ivartalanítás mindenkinél javasolt :)

Előzmény: Mentol frász (49278)
lustica Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49284

Kis lököttke :-((( mielőbbi jobbulást Berrynek!

valamit mindig kitalálnak.

 

nálunk se túlzottan csípik, ha szomszédban látnak, és ők nem jöhetnek... de ilyet azért még sosem csináltak.

Előzmény: secperc (49268)
Mentol frász Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49283

OK, köszi!

Előzmény: Szepi bá (49279)
secperc Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49282

Szia Drágám:-)))

 

Nem megyek többet a szomszédba:-)))

Egyébként sem sűrűn jártunk, most mnég annyira sem fogunk. csak azon csodálkozom, hogy miért nem hallottunk semmit az egészből????

Nagyon tanácstalan vagyok.....

Előzmény: Hó-pici Bendegúz (49273)
secperc Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49281

Szia Drágám:-)))

 

Nem megyek többet a szomszédba:-))) Egyébként sem sűrűn jártunk, most mnég annyira sem fogunk. csak azon csodálkozom, hogy miért nem hallottunk semmit az egészből????

Előzmény: Hó-pici Bendegúz (49273)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49279

Szia , véleményem szerint egy ivartalanított szuka lenne a leg megfelelöbb választás .

Előzmény: Mentol frász (49278)
Mentol frász Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49278

Sziasztok,

Egy amatőr kérdés: kertes házba, a majdnem 3 éves kan labradorkeverék mellé milyen feltételekkel lehet másik kutyát rendszeresíteni?

Úgy általában, egy már az adott helyen lakó tini(?) kutya gond nélkül megfér egy új lakóval, akár szuka, akár kan a másik? Akármennyi idős lehet az új lakó?

Pisces72 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49277

Nálunk a "zászlós farok" eredete ismert: 1/16 (vagy 1/32) rész goldi a felmenők között.

Előzmény: Hó-pici Bendegúz (49275)
Hó-pici Bendegúz Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49276

Mondok még egy, pontosabban 14 okot, amiért nem kellene tenyészteni. Ha benézel a retriever mentők honlapjára, (http://www.retrieverhelp.hu/phpBB3/viewforum.php?f=5&sid=126113e389d72c9fdd0eb3f4211acba8) most épp ennyi kutya vár gazdára. Azért csak ennyi, mert ennyiről van kapacitásuk gondoskodni. Sajnos hosszú a várólistájuk:((( Ajánlom, olvasgass náluk, különösen a "Rossz hírek" c. topikot.

Előzmény: Törölt nick (49255)
Hó-pici Bendegúz Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49275

:)

Akkor jól gondoltam. Sőt, régebben valahol olvastam is, hogy a zászlós farok kifejezetten hibának számít. Nyilván tenyésztésből kizáró ok. Tehát esetünkben nem csak a törzskönyv hiánya a gond.

Előzmény: Szepi bá (49274)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.20 0 0 49274

A Labrador retriever erős felépítésű kutya, vízszintes háttal és széles, erőteljes lágyékkal. Közepes hosszúságú farka a tövénél igen vastag; a rövid, sűrű szőrzet miatt hengeresnek tűnik. A farok alakja e fajta egyik jellegzetessége: néha „vidrafaroknak” is nevezik. Széles, mély mellkasa van, a bordák szépen íveltek. Vállai hosszúak és lejtősek. Lábai izmosak és egyenesek, határozottan kirajzolódó térddel, és erősen leeresztett csánkkal. A Labrador retriever mancsai kicsik és kerekek, a lábujjak erősen íveltek. Nyaka feszes és erős.

Feje: A koponya széles és határozott vonalú, nincs húsos pofarésze. Az arcorri rész közepes hosszúságú, nem csőrszerű. A stop határozott. A fülek sem túl nagyok, sem túl súlyosak nem lehetnek; meglehetősen hátul tűzöttek, és a fej közelében lógnak. A szemek közepes nagyságúak, értelmes tekintetűek. Erős, teljes, szabályos ollószerű harapása van.

Marmagassága: A kanok marmagassága 56-57 cm, a szukáké 54-56 cm.



Előzmény: Hó-pici Bendegúz (49272)
Hó-pici Bendegúz Creative Commons License 2012.02.20 0 0 49273

 

Secikém:)

Sajnálom Berryt, remélem gyorsan rendbejön mind lelkileg, mind egészségileg.

Én sem mehetek át a szomszédba, mert folyamatosan ugatnak, sírnak utánam. (Mondjuk látják, hogy hová megyek.) Az első kutyánk egy dog-labrador keverék volt, ugyanígy hallotta a hangukat a 3. szomszédból, látni nem látott. Be volt zárva a lakásba és annyira utánunk akart jönni, hogy beszorult a feje a macskaajtóba. Szerencsére a fiamék hazajöttek és észrevették. Nem volt egyszerű úgy széttörni a macskaajtót, hogy a kutya ne sérüljön meg.

Messzebbre mehetünk, hosszú időre is, nincs semmi gond.

Előzmény: secperc (49268)
Hó-pici Bendegúz Creative Commons License 2012.02.20 0 0 49272

Te, mint tenyésztő, mit szólsz az "erős, hosszú, vitorlás farok"-hoz?

Előzmény: Szepi bá (49259)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.20 0 0 49271

Jó ég és akkor úgy néz ki, komolyabb baja nincs? Ez durva!

Vasárnap meg mit láttam.... undorító volt! Egy csendes mellékutcában sétáltunk, amikor jön egy kutya pórázon, akkor csak átmegyünk a túloldalra, vagy ha nincs pórázon, felveszem a kutyát. most egy kereszteződés választott el minket két idiótától. De végignéztük, mit művelnek. Az egyik egy félnótás férfi volt, a pórázon vezetett Németjuhász keverékkel. Egyfolytában káromkodott és szidta a kutyáját, tudnám miért. Először azt hittem, magában beszél, de nem, folyton a kutyáját szidta. A másik oldalon egy vizslás pasi volt, a kutya nem volt pórázon. Nem is fogadott szót (mondjuk nem értem, akkor miért engedi el, nem is volt már kölyök!!!), össze-vissza rohangált, mikor meglátta a túloldalt a másik kutyát a pórázon, át is rohant, hiába hívta a gazdája. Majdnem össze is verekedtek a kutyák, de a vizsla elrohant. Erre a pórázos kutya gazdája még idegesebben ordibált, hogy: "BÁRCSAK SZÉTTÉPETT VOLNA! AZT ÉRDEMELNÉD!" 

Aztán a vizsla visszarohant, de még mindig nem a gazdájához, és mikor jött egy autó, szépen elérohant, nagy csikorgás, puffanás, vonyítás... majd rohanás a gazdához, aki egy idióta barom, mert ezek után még jól meg is verte a kutyát! A sofőr meg el sem mert indulni, csak mikor végig tapogatta a gazda a kutyát és mutatta, hogy ok! Hát halljátok jól felment a vérnyomásom!!! 

Előzmény: secperc (49268)
kriseva Creative Commons License 2012.02.20 0 0 49270

Mert még nagyon fiatal,és biztos nem jól,vagy nem eleget foglalkozol vele.

És a legnagyobb tisztelettel javaslom,hogy inkább a nevelésével törödj egy iyen fiatal kutyának,mint a pároztatásával.

Előzmény: Törölt nick (49265)
kriseva Creative Commons License 2012.02.20 0 0 49269

Milyen kis ravasz vagy:)))

Előzmény: Gabiiiiii (49262)
secperc Creative Commons License 2012.02.20 0 0 49268

Sziasztok!

 

Most olyat mesélek Nektek, amire nem is találok szavakat. Szombaton átmentünk a szomszédhoz, ami közvetlenül melletünk van, és egy kapu választ el bennünket tőle, ott szoktunk közlekedni, ha átmegyünk. A kapu folytatása drótkerités, alul kifeszitve, és rajta végig nádszövet, hogy Berry ne lásson át a szomszédba, na meg a szomszéd kutya se mihozzánk. Nyáron amikor átmentünk semmi probléma nem volt, elvettük az eltakaró lemezt a kaputól, igy Berry ha odafeküdt a kapu elé látott minket, és szépen megvárta, amig hazamegyünk. Most, ugye tél lévén nem kint ültünk le a kertben:-))) - hanem bent a lakásban. Nem is az elválasztó kapun mentünk át, hogy ne kelljen a hó miatt megbontani, hanem az utcáról. Már ott voltunk egy ideje, amikor Berry megjelent!!! A szomszédnál!!!! Kifeszitettte a kaput és a támasztó lemezt is félrelökve átjött utánunk. Még jó, hogy a szomszéd kutyával nem ugrottak össze. Apa gyorsan hazaparancsolta, megszidta és betámasztotta a kaput, az elválasztó lemezt is visszatette a helyére és még ki is támasztotta a szomszéd oldaláról, hogy nehogy megismétlődjön az eset. Kb. 4 óra hosszat voltunk távol. Mire hazajöttünk, Berry leszedte az összes nádszövetet a keritésről, minden csupa vér volt, ugye a nád meg a nádat összetartó drót összehasogatta a száját meg a lábát, a frász majdnem rámjött, még a kifeszitő drótot ismegpróbálta az orrával felnyomni. Teljesen apatikus lett, a szőre fénytelen volt, csapzott, fájlalta a száját, először azt hittem a fogainak is baja lett, de szerencsére azoknak nem. Enni evett rendesen szombaston is + tegnap is + ma is, de a szőre fénye csak ma kezdett helyreállni és a kedélye is. Mondjátok meg hallottatok már ilyet? S érdekes, ha elmegyünk nélküle autóval, vagy gyalog - bármeddig szépen el van egyedül, még esküvőt is végigcsináltunk úgy, hogy kb. 12 órát is egyedül volt, simán vette az akadályt. A tanyán szintén simán egyedül lehetett hagyni egész napra, amikor elmentünk a barátaunkhoz disznót vágni, de ez a szomszédolás, hogy hallotta a hangunkat és nem jöhetett utánunk - teljesen kiboritotta és ilyen vandál munkát csinált, ráadásul ez az apátia? Meg tudnátok mondani, hogy mitől van ez? Teljesen értetlenül állok a dolog előtt. Meg sem mertem szidni a kárért, mert igy is elborzasztott az a sok vére a fehér havon......

Pisces72 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 49267

Enyém másfélszer akkora volt, mint az utána következő az alomban. Abszolut domináns a többiekkel szemben. Az önérzetét és a büszkeségét tekintve almon kívül is volt "edzési" lehetősége, aminek következtében bármikor nekimegy egy rotinak, ha... De a behívást feltétel nélkül... Ismétlem: nevelés kérdése. :) (Nekem feltétel nélkül bejön, de a családból nem mindenkinek.)

Előzmény: Törölt nick (49265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!