Keresés

Részletes keresés

Szakkii Creative Commons License 2010.12.30 0 0 49987

Sziasztok!
Vásároltam Immergas Zeus 24kw kazánomhoz egy DRC fali termosztátot. Beüzemelés után a DRC szabályozza a fűtővíz hőmérsékletét és nem veszi figyelembe a kazánon beállított értéket. A házban csak padlófűtés van, de a termosztát 60 fok fölé is engedi fűteni a vizet. A használati útmutatóban benne van, hogy a DRC-n be lehet állítani a vízhőmérsékletet csak azt nem írják, hogy hogyan! Ha van valakinek ez ügyben tapasztalata kérem írjon!
A válaszokat előre is köszönöm!

kendu Creative Commons License 2010.12.30 0 0 49986

Sziasztok. Egy hoszigetelt hazban van regi tipusu futesem. Gazkazan, vegyes tuzelesu kazan, vastagabb vas csovek, es radal radiatorok. 
A gyerekszobaban igencsak elmertek a radiatort, mert ott van aranyaiban a legkisebb es a leghidegebb is. Egy 185 centis radiator a jelenlegi 150es helyett erezhetoen jobb, vagy az meg keves? Termeszetesen szinten radal. Kb 50 legkobmeterrol beszelunk.

sjohn Creative Commons License 2010.12.30 0 0 49985

Ha jobbmenetes a cső , akkor az óramutató járásával egyező irányba , ha balmenetes akkor ellenkezően.

Egy kis gumilány , vagy szilikonzsír.

 

Előzmény: csollanb (49984)
csollanb Creative Commons License 2010.12.30 0 0 49984

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki tanácsot adni, hogy a kenderkócot milyen irányba kell feltekerni a menetre, hogy ne mozduljon el betekeréskor, illetve sima gépzsírt, vagy valami spéci anyagot kell-e rákenni?

Előre is köszi a válaszokat.

Wattocsak Creative Commons License 2010.12.30 0 0 49983

Szerintem jobban jársz, ha keresel egy tervezőt aki mindezt leméretezi. Már most is olvastam olyat ami a jelentős túlméretezésre utal.

Ha csak ökölszabályt alkalmazol akkor a padló felülete elégséges a ház kifűtéséhez. Most uszodáról, télikertről nem beszélünk. A fűtővized 35 C nem lenne magasabb.

De mivel hűteni is szeretnél akkor ezt a felületet tedd a mennyezetre. A fűtésed meg van és hűteni is tudsz vele. NA nem lesz jégverem a ház, de kellemes idő lesz bent, ha a napot kizárod külső árnyékolással. Amennyiben a födémed monolit lenne akkor a csöveket a betonba is belehet tenni, és még költséget is spórolsz.

Ne kereskedővel terveztesd meg, mert az ő érdeke, hogy minél többet adjon el a termékből, a te érdeked, meg, hogy csak annyit amennyi kell!

 

Száz szónak is egy a vége keress egy tervezőt. Kétségtelen tény, hogy pénzbe kerül, de 30-50 m2 felületfűtés még többe.

 

Előzmény: szgb (49979)
azistenit+1 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 49982
Előzmény: enginer (49976)
KömKel Creative Commons License 2010.12.30 0 0 49981

Ja, még annyi a falfűtésről: ZSENIÁLIS! 

Olyan mintha mindenhonnan sütne a nap, mi imádjuk.

Előzmény: KömKel (49980)
KömKel Creative Commons License 2010.12.30 0 0 49980

1. Nálam is igy van, az a lényeg, hogy mindenhol legyen benne vasháló, ne csak a padlófűtés csöveknél. (helyiségen belül)

 

2. Ritkább csövezésnél nem fog gondot okozni, ha ugyanaz a hőmérséklet fog belemenni. Ha a fafűtést hűtésre is méretezitek, az azt jelenti, hogy jelentősen túl lesz méretezve fűtésre (2.5x annyi cső kell a hűtés miatt), azaz a padlóba menő alacsonyabb hőmérsékletű viz elég lesz a falakba is.

 

3. A vizteres kandallót felejtsd el ehhez a rendszerhez. A magas hőmérsékletű vizet ugyanis nem tudod illeszteni a rendszerrel, csak pufferral. Ez jelentős költség, plusz akkor a kondis kazánnak is a pufferba kellene termelnie... rengeteg plusz költség, plusz gépészet, plusz hely kell. Csináld inkább meleg levegősre.

 

 

Az én fafűtés rendszerem házilagos, nem is terveztem hűtésre, ugyanis annyi szabad falfelületem nincsen. Általában hűtésre 40 W/m2 felülethűtést számolnak, mig fűtésre 100 W/m2-t. Hacsak nem űzöl ki minden bútort a helyiségekből, erősen kétséges, hogy összejönne a felület (külső) falon. Ezért szokták a mennyezetet is becsövezni.

Előzmény: szgb (49979)
szgb Creative Commons License 2010.12.30 0 0 49979

Sziasztok!

 

Építkezés előtt állunk, falfűtés/hűtés és padlófűtés kombinációban gondolkodunk. A hálószobákban tisztán falfűtés lenne, a nappliban és a többi helyen padló+fal, de szeretnék a helyiségek hőigényét minél inkább a falfűtéssel megoldani, legfőképpen amiatt, mert a falfűtő felületet nyáron majd hűtésre is tudom használni, ellenben a padlófűtéssel. Az elképzelés eddig az lenne, hogy ritkábban csöveznénk a padlót, de azért úgy, hogy kellemesen langyossá tegye a hidegburkolatot. (Elméletileg egészségügyileg is jobb, ha nem nagyon meleg a padló.)

 

A kérdéseim a következőek lennének:

1. Padlófűtésnél megtehető-e, hogy csak részben csövezek be egy helyiséget? Bútorok helyét, szőnyeg helyét, fal mentén egy részt, ahol úgysem járunk kihágynánk. Az aggályom itt az, amit már hallottam, hogy ha nincs faltól-falig becsövezve a padlófűtés, akkor a hideg-meleg részek találkozásánál megrepedhet a hidegburkolat. Ez valós probléma vagy valahogy kikerülhető?

2. Az egész rendszer egy kondikazánnal lenne meghajtva, törekedjünk-e arra, hogy egyforma hőmérsékletű víz menjen a padlóba és a falba? Tudom, hogy a falba 5-10 fokkal melegebb is mehetne, de nem-e lenne egyszerűbb, ha nem kellene a rendszernek kétféle vízhőfokot előállítani? Szakmai részéhez nem értek túlságosan, de a radiátor+padló rendszernél is azok a problémák, hogy túlságosan eltérő hőfokon üzemelnek és kiegészítők kellenek emiatt a rendszerbe.

3. Továbbmenve lesz még egy kandalló is, játszok a gondolattal, hogy talán vízteressé kellene tenni és rákötni a rendszerre. Az alacsony vízhőmérséklet miatt viszont nem lesz éppen optimális a rendszer, úgyhogy jobban járnék, ha az egyébként is betervezett szellőző rendszerrel dobatnám szét a kandalló meleg levegőjét? (és akkor nem kell puffertartály, szünetmentes ellátás a keringetőszivattyúnak és hasonlóak..)

 

Köszi előre is a segítségeteket!

 

u.i: valakinek van működő fal-hűtési rendszere? Mennyire vált be a gyakorlatban?

gmkiev Creative Commons License 2010.12.30 0 0 49978

Szerintem, nyugtatónak hallgassátok ezt.

 

HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.12.30 0 0 49977

Próbáld már meg te tökkelütött, de hamisítás nélkül azt a mondatomat idézni, ahol megpróbáltam osztani az észt! A legutóbbin kívül, mert az már idegből ment. :-)

Előzmény: enginer (49969)
enginer Creative Commons License 2010.12.30 0 0 49976

"Mikor indul a szivattyú akkor is lehet hallani, hogy mintha csurogna ott a csőben a víz."

 

Így első hangzásra valóban egy levegős rendszert feltételezek, de megkérdezném, hogy mennyi a nyomás abban a rendszerben?

Előzmény: azistenit+1 (49975)
azistenit+1 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 49975

"Ha viszont a radiátorok teljesítménye nem éri el a gyártó által megadott minimális értéket, az már hiba. Ilyenkor többet fogyaszt a kazán és nem attól függ milyen mértékben szabályozod a potmétert. Levegő pedig akkor is belekerűl amikor utántöltesz,ha az tömlőről történik. Ennek a készüléknek viszont saját töltö szelepe van,feltéve,hogy a víz rá van kötve."

Ez a rész kicsit ködös nekem, nem értem. Miért fogyaszt többet a kazán, ha egyszer kevesebb víz megy át a radiátoron mondjuk a fürdőben?

Utántöltésnél nyilván kilégtelenítem a rendszert ahogy kell, és továbbra is ahogy írtam, levegő jelenkezik minden egyes légtelenítés után abban a légtelenítőpontban. Ha ujra kilégtelenítem, de akkor már csak azt a pontot, mert a többiben nincs mit, akkor is levegő lesz ott mindig. Mikor indul a szivattyú akkor is lehet hallani, hogy mintha csurogna ott a csőben a víz.

enginer Creative Commons License 2010.12.30 0 0 49974

Hmmm.

 

Te még csak most olvastad

és megtetszett? :)

Előzmény: Wattocsak (49973)
Wattocsak Creative Commons License 2010.12.29 0 0 49973

Sajnálom, ha valaki magára veszi, azt a kis szösszenetet amit most olvastam és nagyon megtetszett, ezért gondoltam megosztom veletek.

Idióta? Az aki magára veszi.

Előzmény: kapanyél1 (49972)
kapanyél1 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 49972

Te hová sorolod magad,hogy idiótáknak nevezed a fórumozó társaidat. Tudhatni,hogy kinek intézted és kik az idióták?

 

Egyébként minden vita súrlódásokkal jár, meg kell próbálni tolerálni és túllépni rajta.

Előzmény: Wattocsak (49967)
enginer Creative Commons License 2010.12.29 0 0 49971

Mondom, hogy csal a hőméröm(k), mert nálam is csak -9 és nem -19. :)

Előzmény: ANONYMOUS (49968)
kapanyél1 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 49970

Ami a "T" elosztást illeti, az nem jelenti,hogy az kétkörös.  Az,hogy a kazán termosztát magasra van állítva vagy sem csak az első felfűtésnél van jelentősége, hogy ne kapcsolgasson sűrűn a készülék mikor a szobatermosztát kéri a fűtést. Amikor a rendszer beáll egy adott szoba hőmérsékletre már csak a szoba termosztát vezérel és nem biztos,hogy eléri a 70 fokot a fűtővíz amikor már nem kéri a meleget. Ilyenkor már a 70, vagy 60 fokos kazánbeállítás nem releváns. Lényeg az, hogy túl alacsonyra sem kell állítani,mert akkor nem mindig a szobatermosztát fog vezérelni. A radiátor szelepeket érdemes teljesen kinyitni, kivéve ha van olyan helyiség ahol kevesebb melegre van szükség. Ha viszont a radiátorok teljesítménye nem éri el a gyártó által megadott minimális értéket, az már hiba. Ilyenkor többet fogyaszt a kazán és nem attól függ milyen mértékben szabályozod a potmétert. Levegő pedig akkor is belekerűl amikor utántöltesz,ha az tömlőről történik. Ennek a készüléknek viszont saját töltö szelepe van,feltéve,hogy a víz rá van kötve. A légtelenítés nagyon fontos,mert az is okozhat többlet fogyasztást.

Előzmény: azistenit+1 (49900)
enginer Creative Commons License 2010.12.29 0 0 49969

Próbálod félremagyarázni!

Nem arra írtam, hogy mi vagy, mert nem tudom jobban, hogy hol mennyi fok van, (mert nem vagyok meteorológus), hanem arra, hogy olyan dolgokban osztod az észt, amihez lövésed sincs.

Ennyi.

 


Előzmény: HegyenVolgyon (49966)
ANONYMOUS Creative Commons License 2010.12.29 0 0 49968

Itt -11 van és ez is pest,ráadásul dél:-)

Előzmény: enginer (49961)
Wattocsak Creative Commons License 2010.12.29 0 0 49967

Most olvastam

Ne állj le vitatkozni az idiótákkal, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.12.29 0 0 49966

"Te tényleg egy ritka hülye vagy."

 

Valóban, hogy belementem a veled való vitatkozásba.

Arra nem vagy képes, hogy tájékozódj, milyen hőérsékleti viszonyok vannak az országban Bp-en kívül, hogy várjak akkor konszenzust más témában? Teljesen más dologban mentegeted magad, mint amiről beszéltünk, így nincs is értelme.

Mondjuk ha nem hülyéztél volna le most, azzal nem kapáltad volna el magadat teljesen, bár ez a porbaalázós tekintélyelvű stílus legutolsó kártyalapja, remekül beleillik a pszichológiai profilodba :-)

 

Előzmény: enginer (49965)
enginer Creative Commons License 2010.12.29 0 0 49965

Szerintem a "Céltalan, rosszindulatú cinizmus" az lenne, ha azt írnám, hogy a régi készüléket cseréld le 1 újabb egymilliósra (mint itt sokan) , mert az a trendi és nem az, hogy azt írom, hogy ne, vagy gondold meg, hogy érdemes-e lecserélni.

Szerinted az az épitőjelleg, hogy vegyél újat?? :) és nem az, hogy a régit hogyan lehet jobban/hatékonyabban használni?

 

Te tényleg egy ritka hülye vagy.

Előzmény: HegyenVolgyon (49956)
azistenit+1 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 49964

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=105959315&t=9054448

Erre tud valaki valami értelmeset monadni?

enginer Creative Commons License 2010.12.29 0 0 49963

Ifjonc vagy még és nem érted, hogy mire írtam ezt!

 

Soxor leírtam, hogy egy sima kazáncserétől nem kell csodákat várni, (úgy hogy én is abból éltem akkor) és láttam a csalódott ügyfelek arcát.

Fontosabb jól illeszteni a rendszerbe a készüléket.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: HegyenVolgyon (49956)
enginer Creative Commons License 2010.12.29 0 0 49962

Alapjáraton csak hidegvizes és árammal fűtené a vizet, de nálam levan kapcsolva a fűtése (van ilyen is rajta) és minden fázishoz melegvizet kap, mert szerintem ez így jobb és olcsóbb.

Előzmény: td cdx (49959)
enginer Creative Commons License 2010.12.29 0 0 49961

Asszem, hogy nincs nagy gond, mert ez -7-et mutat a digitális meg -8-at (ennyi szórás lehet)

de akkor milyen -17 - 20C-ról beszélgettek itt?

 

Előzmény: enginer (49960)
enginer Creative Commons License 2010.12.29 0 0 49960

Jajj!

 

Most jutott "eszembe", hogy kitettem a szobai hőmérőt az udvarra.

Előzmény: azistenit+1 (49958)
td cdx Creative Commons License 2010.12.29 0 0 49959

Helló!

A mosógéped hideg-melegvizes, vagy melegvizet használ öblítésre is, vagy valami más megoldást használsz?

üdv.

Előzmény: enginer (49887)
azistenit+1 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 49958

Ja bocsi, a mostani hidegeket az éjszakai -18-ra és nappali -8-ra értem, itt Hatvan mellett.

Előzmény: azistenit+1 (49948)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!