Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2015.09.09 0 0 64660

Nekem volt ilyenem, a Lenin krt-on az Ezermester boltban vettem a '70-es években. 8 perces volt. Szellőző ventilátort kötöttem rá.

Amikor elköltöztünk, bent hagytam a helyén, mert egy kapcsoló helyére építettem be. Sajnálom.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64657)
ficere50 Creative Commons License 2015.09.09 0 0 64659

Mielőtt leszólja valaki a DIW-márkát, hogy sima Intertechno, közlöm, hogy anno, amikor én náluk vásároltam, még "DiplomIngeniurWeber" gyártmányok voltak. Ma rá néztem a honlapra és az én készülékeim nem láthatóak, hanem az ismertebb Intertechno. Hogy a minőség ezáltal milyen irányba változott, azt megítélni nem tudom...

Amúgy az én 65-ös dobozba rakható vevő-kapcsolóim még "soft-start"-al is rendelkeznek a halogének élettartamát növelendő.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64652)
ficere50 Creative Commons License 2015.09.09 0 0 64658

Az egész házban és a külső téren lévő vevők, illetve a 2 födém után lévő padlástéri vevő működik a konyhából vezérelve.

Nem volt olcsó, de jó...én ezt annak tulajdonítom, hogy a 230 V-os hálózaton, igenis továbbítódik a 420 MHZ körüli RF jel.

 

Innen származik: http://www.diw-gmbh.de/

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64652)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.09.09 0 0 64657

Egyszer volt a kezemben egy orosz gyártmányú kapcsoló, amely úgy működött, mint a mikrohullámú sütők időkapcsolója: egy tárcsát eltekertél X percig, elkezdett halkan ketyegni, miközben a mutató ment lefelé a nulláig. Addig adott áramot, amíg ketyegett.

Ha ez kibírja az elektromos  fűtőtested áramát (nem írtad, hogy hány wattos), akkor pont jó lenne neked,

de sajnos tudtommal Magyarországon nem kapható ilyesmi, ezért az olcsó+egyszerű megoldás helyett csak olyan megoldások vannak, ami kevésbé olcsó és kevésbé egyszerű: pl időkapcsoló+relé+nyomógomb egy dobozba beépítve, a dobozon meg átmegy pl egy hosszabbító vezetéke.

Előzmény: vizimento (64656)
vizimento Creative Commons License 2015.09.09 0 0 64656

Üdv! 

 

Egy elektromos fűtőtestet szeretnék úgy működtetni, ahogy a lépcsőház világítást szokták megoldani: 

A kapcsolóra bekapcsol, és adott idő után (kb 15perc) lekapcsol.

Hogy tudnám ezt a legolcsóbban és legegyszerűbben kivitelezni?

Létezik kifejezetten ilyen kapcsoló esetleg ami x idő után leold?

 

Köszi az ötleteket!

stevemegane Creative Commons License 2015.09.09 0 0 64655

Ezek szerint semmiben nem különbözik a többi szerződéstől?

Nekem csak a munkadíj fog szerepelni benne, mert az anyagot a kiírás alapján én veszem.

Előzmény: Peter atyuska (64654)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.09.09 0 0 64654

Ugyan úgy néz ki mint egy sima kivitelezői szerződés, annyi a különbség hogy nem malter van feltüntetve hanem cső meg vezeték meg stb.

Előzmény: stevemegane (64653)
stevemegane Creative Commons License 2015.09.09 0 0 64653

Sziasztok!

 

Épülő családi házunk villamos szerelése lassan aktuális lesz.

Nem generálkivitelezésben megy az építkezés, én szerződök le külön-külön a vállalkozókkal.

Az lenne a kérdésem, hogy mintának egy egyszerű vállalkozási szerződést a villamos szerelésre tudnátok-e adni, vagy esetleg megmondani, hogy a neten honnan lehetne letölteni.

Képbe szeretném hozni magam, hogyan is néz ki egy ilyen szerződés.

 

 

Köszönöm.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.09.09 0 0 64652

"Tapasztalatból írtad??? Mert én igen..."

 

Tehát

- egy 65-ös dobozban lévő bekötött kapcsoló mögé beraktad egy rádiós távkapcsoló vevőjét
- és ezután a rádiós vevő vételi érzékenysége jobb lett annál, mintha szabad térben lenne?

Ez elég hihetetlen számomra, lehet, hogy kipróbálom. Légy szíves add meg a rádiós vevő típusát (és a kapcsoló típusa is jó lenne).

Előzmény: ficere50 (64651)
ficere50 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 64651

"az esetek maradék 99,999 százalékában csak javítja az adó jelének eljutását a mögé eldugott vevőhöz"

 

Tapasztalatból írtad??? Mert én igen...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64641)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.09.08 0 0 64650

Én a világűrre gondolt, ott mindig süt a nap.

 

Vagy lehet a földön is az a napelem, de akkor egy energiatárolóval kiegészítve.

Előzmény: Törölt nick (64647)
C20NE Creative Commons License 2015.09.08 0 0 64649

Nem, nincs rakotve, csak a ket antenna van osszekotve es igy besugarozhatsz amugy arnyekban levo teruletet, a vevo antennaja az arnyekos helyen van ahol enelkul a passziv atjatszo nelkul nem lenne vetel.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64645)
ficere50 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 64648

Ezeken a frekiken a tápvezetékek, mert, ugye a vevőről beszélünk, inkább segítik az összeköttetést, mint rontják.

Lásd: kisfeszültségű hálózaton történő WLAN kapcsolatok...

 

Itt nem zavarnak???

http://www.computerbild.de/produkte/devolo-dLAN-1200-WLAN-AC-PowerLine-DSL-WLAN-Netzwerk-Computer-Hardware-11272344.html

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64641)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.08 0 0 64647

Igen, fél évig. Aztán fél évig töksötét van.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64646)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.09.08 0 0 64646

"Az csak max napkeltétől napnyugtáig működne."

 

Létezik olyan hely is, ahol mindig süt a nap ;)

Előzmény: Törölt nick (64644)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.09.08 0 0 64645

Igen, de ebben az esetben

- az az antenna rá van kötve a vevőre és nem csak ott van a közelében

- az az antenna rezonáns az adott frekvencián, plusz az összekötő tápvonal is illesztve van mindkét végén impedanciailag.

Ez egy picit különbözik egy, a vevő mellett kanyargó véletlenszerű dróthalomtól ;)

Előzmény: C20NE (64643)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.08 0 0 64644

Az csak max napkeltétől napnyugtáig működne.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64642)
C20NE Creative Commons License 2015.09.08 0 0 64643

Vannak ám érdekes megoldások. Ha fogsz két irányított antennát, összekötöd őket, az egyiket az adó felé fordítod a másikat egy olyan helyre ahonnan az adó nem látszik létrehozol egy passzív átjátszót.

 

Tehát pár madzag is kiadhatja ezt a hatást, de ronthatja is a jel terjedését....

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64641)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.09.08 -1 0 64642

"amíg összehozzátok neki még a perpetuum  mobile-t is"

 

Az örökmozgó összehozása valószínűbb, mint a gyárinál olcsóbb (és azonos tudású) házibarkács redőnymotor.

 

Egyébként örökmozgó már régóta létezik: pl napelemes ventilátor ;)

Előzmény: ike58 (64640)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.09.08 0 0 64641

"a vezetékek antennaként segítik az RF-jel terjedését..."

 

Egy vezeték csak akkor antenna, ha rá van kötve a rádiós vevő antenna bemenetére,

az esetek maradék 99,999 százalékában csak rontja az adó jelének eljutását a mögé eldugott vevőhöz.

Előzmény: ficere50 (64639)
ike58 Creative Commons License 2015.09.07 -1 0 64640

Csak addig b@szogat a nyugger amíg összehozzátok neki még a perpetuum  mobile-t is.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64638)
ficere50 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 64639

Ezt azért nem venném biztosra, mert a vezetékek antennaként segítik az RF-jel terjedését...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64624)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.09.07 0 0 64638

Persze egy okos motoráram-figyelő elektronikával meg lehet spórolni a végálláskapcsolókat meg a megszorulás/ütközés védelmet, de egy ilyen áramfigyelő sem terem minden bokorban.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64637)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.09.07 0 1 64637

"Pont ezen agyaltam, hogy milyen kapcsolás"

 

Pont hogy a kapcsolás az, ami nem bonyolult, ha van pár reléd (váltó érintkezős végálláskapcsolók esetén még egyszerűbb).

A fő gondok:

- mire/hogyan szereled rá a végálláskapcsolókat

- mi fogja benyomni a végálláskapcsolókat

- hogyan fog elmenni a vezeték a végálláskapcsolókhoz

- hogy fog kinézni mindez

- el fog-e indulni a motor akkor is, amikor a szerkezet úgy áll meg, hogy nincs egyik végállásban sem

- mit fog tenni a kapcsolásod, ha a szerkezet megszorul vagy akadályba ütközik

...hirtelen csak ennyi jutott eszembe...

 

"erre eddig igazán nem is gondoltam"

 

Pl úgy, hogy az egész kisfeszültséggel működik (pl 12 vagy 24 volttal), a tápegység meg benn van a házban szárazon.

 

"a motor a tengelynek meg egy lyuk"

 

Ezen a lyukon át folyik befelé a víz, amikor szakad az eső. Rá az elektromos dolgokra.

Persze erre is van megoldás (pl szimering vagy kúp-a-kúpban), csakhogy erre is elrepül egy kis forint meg egy kis idő...

Előzmény: GTI100 (64636)
GTI100 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 64636

Ezek tényleg nagyon jó hasznos és konstruktív kérdések, ezeket köszönöm szépen.

 

- mitől/hogyan fog megállni a motor, amikor a napernyő külső+belső végállásba kerül - és mindez hány forintba fog kerülni?

 

Pont ezen agyaltam, hogy milyen kapcsolás vagy kapcsoló tudná azt hogy végállásban megszakítja az áramkört de ha megnyomok egy gombot akkor meg mégis elindítja az ellenkező irányba. Létezhet ilyen mert a redőnyöm az motoros (gyári) és pont ezt tudja.

 

- egy kiadós nyári zápor közben hogyan lesz NEM életveszélyes a szerkezeted? (áramütés v. FI relé lecsapkodás)

 

Ez egy nagyon fontos szempont erre eddig igazán nem is gondoltam. Lehet hogy pont emiatt hagyom  fenébe az egészet.

 

- hogyan fog kinézni az egész esztétikailag és a szép burkolat hány forintba fog kerülni?

 

Egy lambéria burkolatra gondoltam. Egy kis kocka (téglatest) benne a motor a tengelynek meg egy lyuk. Van a teraszon egy lambériából készült tároló szekrény azzal teljesen összhangban lenne.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.09.07 0 0 64635

"Nyugdíjas vagyok, szeretek ilyen dolgokkal foglalkozni."

 

Az előző bejegyzéseidből az jött le, hogy azért csinálod, mert meg szeretnél takarítani kb 10-20 ezer forintot. Ha egyből egyértelműen azt írod, hogy ez neked csupán hobbi és kihívás, akkor nem próbálom meg felhívni a figyelmedet arra, hogy a gyári 30 ezer forintos megoldáshoz képest valószínűleg csak az idődet+pénzedet pazarlod.

 

Remélem tisztában vagy azzal, hogy a tervezett 6-8 ezer forintos villanymotoron felül még jó néhány alkatrészt be kel szerezned. Már más is felsorolt itt dolgokat, kiegészíteném a listát:

- mitől/hogyan fog megállni a motor, amikor a napernyő külső+belső végállásba kerül - és mindez hány forintba fog kerülni?

- egy kiadós nyári zápor közben hogyan lesz NEM életveszélyes a szerkezeted? (áramütés v. FI relé lecsapkodás)

- hogyan fog kinézni az egész esztétikailag és a szép burkolat hány forintba fog kerülni?

- összesen hány forint csak az anyaglista?

Előzmény: GTI100 (64633)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.07 0 0 64634

Az áttételes motoros húsdarálók között keresgélj.

Előzmény: GTI100 (64633)
GTI100 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 64633

Ne zavarjon. Nyugdíjas vagyok, szeretek ilyen dolgokkal foglalkozni. Ha meg tudom csinálni. öröm és siker, meg jó érzés. Max 8 óra lenne szerintem. Ez nem vagy nem csak a megtakarításról  szól. Egyszerűen 30 ezer Ft-ért eltekergetem én azt a napellenzőt, de 6-8.000 Ft-t meg megérne a kényelmem. Egyébként meg hogy mivel töltöm az időmet, mire mennyit költök vagy nem költök, arról csak annyit hogy: Közöd? Ez villanyszerelős topic nem életmód tanácsadó. Konstruktív javaslat van, akkor kérem a beszólásokat meg nem kérem.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64632)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.09.07 0 0 64632

" csuklós kuplung ha nem akarunk töréssel vacakolni"

 

Itt nem kell komoly terheléssel számolni (időben sem),

egy egyszerűbb hardy tárcsát akár házibarkácsilag is össze lehet hozni (pl autógumiból),

vagy lehet magának a motornak rugalmas a felfüggesztése és akkor a tengely-kapcsolat lehet merev.

 

"és kb annyit beleöl vezérléssel, hővédelemmel, végállással, áramkorláttal, amit írtál"

 

Engem ennél sokkal jobban zavar az, amikor valaki negyven munkaórát pazarol el az életéből azért, hogy ezzel megtakarítson tíz ezer forintot.

Előzmény: GeriSoft07 (64630)
GTI100 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 64631

Hát senki nem lelkesedik az ötletemért? Pedig olyan jónak tűnt. Időm mint a tenger meg szeretek is  molyolni ilyen dolgokkal.  Használt villanymotor 3-5.000 Ft , hajtóművel kicsit több, hajtómű külön szintén kb. ugyanennyi. valahogy ebből kalkuláltam a 8.000 Ft-s keretet. Az hogy 2-3 perc amíg kinyit vagy becsuk szintén nem zavar, mondjuk nem várnám meg hanem végálláskapcsolóval kapcsolgatnám. De ha nem hát nem. Azért köszi, de még agyalok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!