Keresés

Részletes keresés

Peet.. Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64521

A nulla és a föld között 0.1V. A fázis - föld között 237V. Ugyanennyi a fázis - nulla is.

most akkor hogy számoljam ki vagy mérjem meg a földszonda ellenállását?

Amit számoltam meg ahogy leírtam az úgy nem jó?

Előzmény: cucu (64515)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64520

"Nem olyan merev az üvegszál. Amúgy láttál már olyasmit? Mert kis mozgatástól nem lesz semmi baja, de még csomót is köthetsz rá."

 

Nem is magával a szállal van a baj, hanem a toldásokkal meg a csatlakozókba bekötéssel. Ami esetet említettem, azon a helyen az utcáról bejött egyfajta (vastag köpenyes) üvegszál, aztán a modem előtt fél méterrel meg volt toldva egy vékonyabb típusú üvegszállal (a vastagot nem lehetett volna bevezetni a modembe). Ezen két kötésből valamelyik nem bírta ki csak egy napig.

Maga a szerelője is úgy fogta a két ujja között, mint a hímes tojást és pánikba esett, mert szerinte a toldásnál még kb 10 centis sugarú ívben sem szabad meghajlítani. Na ettől meg én rémültem meg, hogy mennyire vacak kötési/toldási technológiájuk lehet, ha még ennyit sem visel el biztonságosan.

Ipari környezetben csak szakember ér hozzá, majd évekig mozdulatlan. De családi házakban ennyire érzékeny megoldásokat alkalmazni szerintem öntökönlövés a szolgáltató részéről.

Előzmény: Jahno (64513)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64519

A baj ott van, hogy a modem falra felrögzítéséhez fúrógép+facsavar+dübel kell meg tíz perc extra idő,

és ezeket a tíz perceket a szolgáltató embere inkább összevonná nyaralásra :)

Előzmény: Törölt nick (64516)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64518

Ha rákattintasz a beszólásomban lévő második linkre, akkor a Gugli nagyjából feldúrja helyetted.

Előzmény: Törölt nick (64517)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64517

Köszi, feldúrom visszamenőleg.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64505)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64516

Talán, ha a picit hosszabbra hagyott üvegszálat feltekernéd és egy falra szerelt dobozban elzárnád, Mari néni is mindenhol kitakaríthatna... Doboznak jó egy falon kívüli elosztódoboz is, akár a routert is beledughatod, sőt felszerelheted az egészet a lakáselosztó doboza mellé is :) főleg, ha amúgy is vezetéknélküliként lesz használva.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64510)
cucu Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64515

Mérjél feszültséget a nulla és a földed között. Az mennyi a mérés szerint? Nem a számolás szerint. Csak érdekelne.

Előzmény: Peet.. (64511)
C20NE Creative Commons License 2015.08.28 0 1 64514

Az izzo ellenallasa nem linearis, fugg a szal homersekletetol, de nagysagrendileg le tudod ellenorizni a foldelest akar igy is.

Előzmény: Peet.. (64511)
Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64513

Nem olyan merev az üvegszál. Amúgy láttál már olyasmit? Mert kis mozgatástól nem lesz semmi baja, de még csomót is köthetsz rá. Hülyebiztossal az a baj, hogy a végét kell bilincselni és a szerelvéyneket tehermentesíteni. Sokkal rosszabb, de szerintem ahogy csnálják, ez a fajta hülyebiztosság jó.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64510)
kaposznyak Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64512

Köszi.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64508)
Peet.. Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64511

Sziasztok!

Hogy lehet pontosan lemérni a földelőszonda ellenállását telepítés után? Van egy ház ahová leverek egy 2m-es szondát. Rácsatlakozok egy 6mm2-es vezetékkel amit beviszek a házba és ott kialakítok egy EPH-t. Szeretném lemérni az "új" földelésem ellenállását. 

A próbalámpás megoldás az jó?

Arra gondoltam, hogy pl: van egy egyszerű 100W-os izzóm amit bekötök a fázis és a nulla közé normálisan. Tegyük fel hogy az izzó "lábainál" 230V-ot mérek. Az áramerősség I=P/U vagyis 434mA persze meg is mérem hogy pontos legyen a számítás. Az izzó ellenállása R=U/I azaz 531 Ohm.

Ezután bekötöm az izzót a fázis és a földelés közé. Itt mérek 228V-ot az izzó lábainál. Utána áramot is mérek ami 431mA. Az eredő ellenállás 529 Ohm. Mivel az új védőföld és a földszonda ellenállása sorosan kapcsolódik az izzó ellenállásával így akkor ha az izzón 228V-ot mérek, akkor a földszondán 2V feszültség esik. Ha ezt osztom az áramerősséggel akkor a földszondám ellenállása 4,6 Ohm ?

Jól számolok? Jó ez a módszer egyáltalán?

Előre is köszönöm a segítséget!

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64510

Ráadásul az üvegszálas szolgálatoknál fel kell készülni az optikai hibákra is (nekem már volt szerencsém). És az nem olyan hogy gyorsan feldobok egy új efcsatit a szolgáltató kábelére  oszt jóvan... Juli néni minden ősszel+tavasszal kitakarítja azt a sarkot is, ahol a jómerev üvegszál kanyarog...

Kíváncsi leszek, hogy a szolgáltatók rá-e fognak-e jönni  arra, hogy

- vagy hülyebiztos (erősített mechanikai védelmű) üvegszálból legyen a házon belüli szakasz

- vagy az üveg álljon meg közvetlenül a ház (belső) falára szereld dobozban (pl a modemet felrögzíteni a falra közvetlenül a lyuknál) és onnantól már csak réz menjen tovább.

Előzmény: C20NE (64507)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64509

Mondjuk én személy szerint korlátoznám a hőszigetelésben vezetett kábelek maximális terhelő áramát, de engem nem kérdez senki :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64508)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64508

"Közel van hozzá a villanyóra doboz. ...Kialakíttathatok egy dugaljat a villanyóra dobozban és ráköthetem?"

 

Ha a klíma teljesítménye nem túl nagy a dugalj áramához, akkor az a dugalj lehet a villanyóra dobozában, vagy akár a klíma mellett a falon is.

 

"Szigetelve lesz a ház. Elég a falon becsövezni a kábelt vagy vésessem meg a falat"

 

Kettős szigetelésű kábel mehet cső nélkül is (akár a falban vagy a falon kívül is),

de ami nincs csőben azt később nem tudod kicserélni (pl meghibásodás/átalakítás/bővítés esetén).

Tehát ha a falon kívül megy a (kettős szigetelésű) a kábel vagy a cső, az sem tilos, de lehet, hogy a hőszigetelősöknek nem fog tetszeni a dudor a falon a pluszmunka miatt.

Előzmény: kaposznyak (64481)
C20NE Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64507

Az eredeti állapotot helyreállítani kb. 2 mozdulat :-) Hiba esetén amúgy is azzal szoktam kezdeni az ismerősöknél, hogy a bejövő kábelen nézem a szolgáltatást függetlenül az utána lévő katranctól, ha ott jó nem telefonálgatunk, ha ott is szar akkor meg úgy hagyom a hibaelhárítás idejére, hogy a szerelő ne pampoghasson.

 

Mostanában komoly bajom csak a T-vel volt. Az UPC -től féltem mint a tűztől, de nagyon korrekt a rendszerük, rezzenéstelenül teszi a dolgát.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64503)
ike58 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64506

Több szem többet lát alapon kérdezd meg a Klímás fórumban is : http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9018927&la=135891918

 

Ezek rendszeresen használnak horonymarót és egyesek  nagyon büszkék rá hogy porelszívással együtt. Lehet hogy nekik is lesz valami javaslatuk.

Előzmény: Krisztián83 (64497)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64505

"XPS vágót kreált már valaki? Az a forródrótos verzió,"

 

(HŐ)Szigetelések topicban számos változata felbukkant már. Ott keress rá.

Előzmény: Narpbp (64483)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64504

Ha onnan már nem megy tovább TV kábel, akkor vegyél oda egy végzárós antenna aljzatot.

Ha ilyen nem kapható, akkor vedd meg a legkisebb csillapításút (3,5dB) és a kimenetét nem árt lezárni egy lezáró ellenállással.

Ha esetleg nem kapható 3,5 dB-s, csak nagyobb csillapítású, akkor is ugyanezt kell tenned, de minél nagyobb ez a szám, annál valószínűbb, hogy erősítő nélkül már túl gyenge lesz a jel az aljzatban.

 

Ha viszont megy tovább is kábel onnan, akkor tudni kellene az egy sorra felfűzött aljzatok számát és nagyjából a közöttük lévő kábelhosszokat is.

Előzmény: pocsolya84 (64490)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64503

"bejött a kábel a kazánházba és kértem, hogy ott legyen rajta a set top box. Kérdezte, itt fogom nézni? Mondtam igen, majd elment és ráakasztottam a ház rendszerére"

 

Pont ugyanezt a trükköt alkalmaztam több helyen is: odavittem egy kis TV-t a bejövő kábelük végéhez és oda kértem mindent (modem+settopbox), majd amikor elmentek, akkor ráakasztottam az egész házat a kábelre. Ez annyiból lehet problémás, hogy szolgáltatási gond esetén helyre kell állítani az "eredeti" állapotot, különben az extra erősítőre+alkatrészekre+kábelekre fognak mutogatni, hogy biztosan ott a hiba.

Előzmény: C20NE (64501)
pajaci Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64502

+1

Előzmény: C20NE (64501)
C20NE Creative Commons License 2015.08.28 0 2 64501

Amikor beköti mérhetne egy csillapítást, majd ezután döntsön ( ahhoz mondjuk műszer is kellene nem csak egy szál csavarhúzó ). Ha szar - szar, ha nem akkor kösse rá. Ha szar ajánljon alternatívát, pl Wireless cuccost ami a távvezérlőt és a audio/video jelet is áttolja. Megfelelően beszintezett erősítőt ami kikompenzálja a túl nagy csillapítást. De egy igényesen, frissen felújított normálisan kábelezett házban ne akarjon gányolni és ne ránézésre mondja azt, hogy szar.

 

Én megoldottam, bejött a kábel a kazánházba és kértem, hogy ott legyen rajta a set top box. Kérdezte, itt fogom nézni? Mondtam igen, majd elment és ráakasztottam a ház rendszerére ami azóta is hibátlan. Ha hiba lesz visszaviszem a kazánházba amíg elhárítja a hibát a cuccot egy monitorral.

Előzmény: Jahno (64500)
Jahno Creative Commons License 2015.08.28 -1 0 64500

Amennyit egy szolgáltató szopolik az ilyenekkel én meg is értem. Így az a kis basz sem lehet vitaalap, főleg ha kiszállás van, kiderül, hogy az a rossz és júzer nem akar fizetni, meg különben is. Nem olyan egyszerű a dolog, ráadásul azon kevés iparág egyike, ahol a rendes kábelen, csatalakozókon nem spórolnak.

Előzmény: C20NE (64498)
botsinkai Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64499

Kivételesen egy Makita SG150-nel talán ugyanolyan jól járnál.

Előzmény: Krisztián83 (64497)
C20NE Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64498

A dugaljak szabványos csillapítási sorral készülnek, hogy szintezhetőek legyenek. A legkisebb csillapítás pont a végzáróknál van mert ott nem kell tovább osztani a jelet. Ha átmenős akkor ideális esetben felére csökken a jel a kicsatolásnál hacsak a rendszer követelményei miatt ettől eltérő csillapítást nem állítanak be. A továbbmenő ágnak hasonlóan a végzáróhoz min. 1,5dB csillapítása van vagy ettől nagyobb. Gyártója válogatja de nagyjából ilyen.

 

A kábelszolgáltatók az átadási ponton akkora jelet szolgáltatnak ami min egy darab 3,5dB-s végzárót még minden esetben elbír, bár előszeretettel dobják ki az aljzatot és F - toldóval direktben kábelezik a készüléket. Optimális esetben egy 3,5dB-s kettes osztót és a két végén 1-1 végzárót tudni szokott a rendszer.

 

A fő gond a visszirány, ezért bármit is csinálsz a legtöbb szolgáltató nem hajlandó az általad kiépített rendszerre rákötni. Mérni nem hajlandóak a minőség nem érdekli őket, kidobják a cuccaidat és direktben kábeleznek, hacsak nem vagy szemfüles!

Előzmény: ficere50 (64495)
Krisztián83 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64497

Üdv villanyszerelő Urak és persze Hölgyek!

 

Falhoronymaró vásárlását tervezem. Ezt a gépszettet nézem ki: https://www.hilti.hu/v%C3%A1g%C3%A1s%2c-f%C5%B1r%C3%A9szel%C3%A9s-%C3%A9s-csiszol%C3%A1s/gy%C3%A9m%C3%A1nt-v%C3%A1g%C3%A1s--%C3%A9s-csiszol%C3%A1stechnika/gy%C3%A9m%C3%A1nt-v%C3%A1g%C3%A1s/435683 .

 

Tudom hogy nem olcsó de hosszútávra venném és hosszú évek óta spórolok rá, most összejött a pénz hogy igazi profi gépszettet vegyek, az olcsó 1-2 évet bíró kínai nevenincs gépek helyett.

 

Véleményeket szeretnék kérni. Ha lehet olyanok véleményére lennék kíváncsi aki ilyen gépeket használ.

 

Nem nagyon van tapasztalatom Hilti gépekkel mert Makita párti vagyok de van egy kb 20éves TE-72 vésőgépem ami még sosem hagyott cserben pedig vallatom rendesen, ezért is gondoltam Hiltire, meg azért mert kollégáktól is többször hallottam ha lenne rá pénzük akkor ilyet vennének.

pajaci Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64496

Amaz ipari kapcsoló, ez meg nem. Amazzal jobban aludnék.

Előzmény: Narpbp (64494)
ficere50 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64495

Azt nem ártana tudni, hogy mekkora a jelszinted, mert a vég-dugaljak általában nagyobb csillapítással készülnek. Ha kevés a jelszint és csak egy dugaljra van szükség,(végződés) akkor lehet egy kis csillapítású átmenő-dugaljat is használni, úgy, hogy a kimenő oldalon beteszel egy oda kapható "lezáró ellenállást"...

Előzmény: pocsolya84 (64490)
Narpbp Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64494
Előzmény: pajaci (64493)
pajaci Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64493
Előzmény: Narpbp (64492)
Narpbp Creative Commons License 2015.08.28 0 0 64492

Szia. Volt ott egy nagyon régi nagy barna kapcsoló, ami már nem működik.  A felújítás miatt szeretném, hogy ott legyen. Így szokták meg a nagyszülők. Csak gondoltam, hogy egy falon kívüli 102-es jó lehetne-e? 

Előzmény: Dreamer (64489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!