Keresés

Részletes keresés

Timna Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1881
OK, kössz a tippet, talán segít. Nem is az a baj, hogy nincs ötlet, hanem nincs semmi konkrét :) Csak működő magok vannak, de hogy mi legyen a tartalmuk...
Előzmény: Murphy_GS (1878)
bubis Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1880
bubis mi van az exo relocate-el? Kéne, hogy lássam mennyi helyem lesz még... :)

Khhm, en soha nem modtam, hogy mecsinalom ezt neked. En ilyen kod bujkalasra eleve keptelen vagyok. Szerintem jard azt az utat amit ajanlottam, vagy hasznalj kod relokalot, mert ugy tudom monitorban kodolo emberkeknek keszultek ilyen cuccok.
A helyedben en a forrast hasznalnam (le van irva, hogyan kell hivni, mire kell figyelni), mindent exomixerrel tomnek es ugy szerveznem a dolgokat, hogy a depacker vegig bent csucsuljon a memben, ne kelljen ide-oda pakolaszni.
A time crunch-al meg szerintem egy bitet sem tudsz tomni egy exoval becsomagolt cuccon.

Andras

Előzmény: lavinaGOTU (1870)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1879
nahát... csak ámulok. 8-O
Előzmény: TLCCNS (1876)
Murphy_GS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1878
Timna: Ha effect otlethianyban szenvedsz, akkor erdemes c64-es demo-kat nezegetni, lehet eleg sokat tanulni, ok azert elottunk jartak, es ott nem pauzalodott le 95-ben a dolog, sot akkor volt egy igazi attores. Nehany figyelemre erdemes csapat: Oxyron, Reflex, Crest, Booze Design, Byterapers, Smash Designs, es Resource, hogy egy kicsit haza is beszeljek! 94-95-tol napjainkig erdemes nezegetni, emu-nak ccs-t, vagy vice-t hasznalj, mindketto szinte tokeletes...
Murphy_GS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1877
Bubis!

A Rulez-en lattam, hogy kiadogattad az effectjeidet, nem neztem forrast, a torus ill knot a reflex-es polar kordinatas modszer-el megy?

A demoDev levlist-re kaptatok tolem levelet? Itt valamit nagyon elcsesztek a mail server-el!

TLCCNS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1876
Hi!

Találtam egy prg-t ami DOS-ból, a PC drive-val képes 1581-es lemezeket olvasni/írni image-ből/be. Itt van: http://www.funet.fi/pub/cbm/crossplatform/transfer/misc/1581cp53.zip . Ezzel tegnap formáztam DD-s 3.5"-os lemezt 1581-formátumúra, írtam ki (Star Commander-ben összehozott ;-) ) d81 file-t lemezre ill. vissza is olvastattam :-), azaz a tech működik.

Ha van fent egy Win98-ad vagy hasonló ezzel magad is megpróbálhatod beolvastatni a lemezt egy image-be, ill. ha nem megy akkor itt a notebook, oszt' viszem :-).

(Többit később, attól függően hogy be lehet-e olvastatni a lemezt szektorhibák nélkül vagy sem. Ha nem akkor asszem extra coding van kilátásban, mert ugyan a dolog nehezebbnek néz ki, de sejtek egy módszert arra, hogy hogyan lehet bitenként bescannelni a kérdéses tracke(ke)t és "kézzel" dekódolni ami megmaradt belőlük. Se kész prg. nincs a feladatra, azaz a dolog "eseti" :-). Jó móka lesz... :-). )

L.

Előzmény: TamasS (1641)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1875
Úristen! 8O :)) hardware guru.
Előzmény: TLCCNS (1874)
TLCCNS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1874
Hali!

Igen, a gond az hogy azóta gagyik az LPT-k ;-) (sima X1541 csak régebbi LPT-verziókkal megy, függetlenül attól hogy az újat milyen módban (standard stb.) próbálod használni. XE1541 a megoldás, vagy egy LPT-kártya ;-).

Ha el tudod Péntekig juttatni hozzám a kábelt (itt vagyok Pesten), akkor hazaviszem és átforrasztom (van asszem még hozzávaló diódám valahol), azaz menni fog :-). Utána egy darabig asszem nem megyek haza, azaz almás :-(.

(Ehhez kapcsolódik egy új "tapasztalatom" :-/. Talán meséltem hogy a notebook-om LPT-jével az XE1541 sem ment rendesen; ezen felbuzdulva, azért is menni fogsz alapon hétvégén összeraktam egy XA1541-et (egy kb. annyi idős 7406-os IC-t használtam fel benne meghajtó-áramkörként mint magam |-D ). Ment is. ...Éppúgy, mint az XE1541; kb. három percig >-]. K***ára zabos voltam, elcsesztem egy fél napot hogy összehozzak egy ugyancsak használhatatlan interface-t. ...Aztán rájöttem, hogy az LPT mindig akkor nem megy, amikor a CPU-t hűtő ventillátor alacsony fordulatra áll. ...Némi keresgélés a BIOS setupban, és amit sejtettem, bebizonyosodott -- egész végig a BIOS gányul megírt power management programja szivatott. Amikor megy a ventillátor, az LPT is megy. Amikor leveszi a teljesítményét, az LPT is "leáll". ...F*sza. ...De legalább rájöttem.)

Előzmény: CseriAttila (1807)
Murphy_GS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1873
Tenyleg erdemes valamilyen cross assembler-re atterni, nagyon megeri, kenyelmesebb, gyorsabb, es sokkal optimalisabb code-ot lehet irni pl hossz tekinteteben, arrol nem is beszelve, hogy a normal esetben csak nagyon maceras memoriateruleteket is problema nelkul tudod hasznalni, szoval az utolso byte-ot is megkapod a 16k-bol, ami most eleg jol jon, es veletlenul se irod felul a memoriat eyg roszul szervezett ciklussal!
En pl Visual Studio-t hasznalok, alatta a Bigfoot fele Tass64-el, sourcesafe, meg minden ami kell, tiszta luxus!
Ha megis ragaszkodsz a monitor-hoz, akkor erdemes gyakran snapshotokat mentegetni, az is sokat jelent, de hidd el erdemes atterni, ha egyszer rakapsz, nem fogod erteni, hogy birtad ki eddig nelkule!
Előzmény: lavinaGOTU (1870)
LucaFIRE Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1872
Check rulez.org for a new upload session! Added the Cosry's converted adventures and other cool stuff, plus last donations from GS and Methabolix.

Gaia: now I'd understood when 1541/1551 fails! It happens for read only files! BTW, get the non trained Jerry's Quest version and the working copy of Cloud Kingdoms on rulez, all for you! :D

unrealMX Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1871
Gaia: neked melyik az a mailcimed ami mukodik is???:) mar 3 alkalommal probaltam neked elkuldeni ezt az mx protector dolgot

csa
unreal.graphics@freemail.hu < ide irjal

lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1870
bubis mi van az exo relocate-el? Kéne, hogy lássam mennyi helyem lesz még... :) Bár lehet, hogy az exo-s prg-re ráengedek még egy time crunchot, mert azt legalább tudom relokálni... :D
Timna Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1869
szerinem ez maximálisan a Yape-n múlik, hogy hányban indul el. Press F12 :)
amúgy Attilával meg lehetne csináltatni hogy reuse-olja az ablakokat a Yape, nem nehéz.
Előzmény: cRAFTy (1867)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1868
szevasz crafty! Na, elküldtem a SD-t. Műxik? Indulsz a compón? Mert akkor felrakok egy logót, illetve felraknák, ha a nexus nem lenne ilyen *******. FUCKOFF.
Előzmény: cRAFTy (1867)
cRAFTy Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1867
HAHÓ !!
Nem tud valaki egy jó fórdító programot, ami angolról magyarra fórdít komplet szövegeket ? DANKE !
MC: Nem lehetne úgy megcsinálni az AP4-et, hogy compile and run után ne indítson el 83 db yape-t ?
TLCCNS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1866
Azt vettem észre, még régen, hogy a magnóra ideges :-D. Ha pl. csatlakoztatod a magnót, és benyomsz rajta egy billentyűt, a dekódolás elhasal :-). Lehet hogy az az egy-két bit a processzor I/O regiszterében az amitől (a többin kívül még) függ.
Előzmény: Gaia (1856)
Timna Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1865
csucs.hu vagy freeweb.hu
Előzmény: lavinaGOTU (1864)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1864
Sajnos az egész nexus úgy sz*r ahogy van. Már megint 2 napja offline. Volt, amikor 3 hétig volt offilne. Ez a fasza szolgáltatás nem?? :(

na hova rakjam át a gotu lapot?

Előzmény: Gaia (1858)
Timna Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1863
De nagy a csend! Akik használják az AP4-et azoknak teccik-é az 1.0.2-es verzió?
Ha minden jól megy, ma este lesz 1.1.1-es, aholis bepakolom az illegal kódokat.
Timna Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1862
és tényleg, X-re elindul :DD
Előzmény: Gaia (1860)
Timna Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1861
igen, erre gondoltam én is
Előzmény: Gaia (1860)
Gaia Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1860
Vszleg a loader valami BASIC vektorra tolt es autostartos (mint ahogy az is). Viszont ha monitorbol toltod be nem indul el, mert ott ugye nincsenek BASIC vektorok hasznalatban... Meg kene nezni a loadert. Mindketto ugyanoda tolt, igy elvileg X-szel kilepve el kene indulnia annak is....
Előzmény: Timna (1859)
Timna Creative Commons License 2003.05.27 0 0 1859
betojok :))
mi a difi a basic load"*",8,1 és a monitor l"*" 8 között, ezt mondja el valaki. ugyanis az utóbbival nem megy :)
Előzmény: Gaia (1857)
Gaia Creative Commons License 2003.05.27 0 0 1858
Valami gaz lehet a cache-sel :-/ De nem a cegnel, mert ha refresh-eltem, itthon sem tolti be mar az oldalt. Nem lehet hogy ezek az internacionalis routerek vagy micsodak cseszik el valahogy? Mintha becachelte volna hibas update-et (amikor nem ment a Nexus feltoltes) A fooldal feljon, de a Contest page sehogy sem :-((( Itt az uzenet:

404 Not Found - The requested item could not be located. (12028) Internet Security and Acceleration Server

Valaki el tudna nekem kuldeni kepestul mindenestul??? Pliiz :-) groszaKUKAChotmail.com

Előzmény: lavinaGOTU (1827)
Gaia Creative Commons License 2003.05.27 0 0 1857
Azert nem toltodik, mert LOAD"*",8,1 -gyel kell es 1541 modban :-)
Előzmény: Timna (1854)
Gaia Creative Commons License 2003.05.27 0 0 1856
Ugy ahogy mondod. Az MX time defender nem muxik. A minap "beszeltem" Unreal-lel es aszonta neha rendes plussyn sem ment (ala tudja ezt valaki tamasztani? mert nekem muxott igazi gepen). Viszont igert hozza crack-et (valami egy byte-os :-o )
Előzmény: Timna (1854)
CseriAttila Creative Commons License 2003.05.27 0 0 1855
Ninja, itt a 10 éves hülyeséged:)
Előzmény: NinjaOfGS (1826)
Timna Creative Commons License 2003.05.27 0 0 1854
látom vannak új rilízek. A Plastic Dreams a time defender miatt nem megy?
A Syndrome viszont be se töltődik!!
*-gal valami szemetet hoz be, sehogy nem tudom elindítani!
Timna Creative Commons License 2003.05.27 0 0 1853
Én kódoltam, jelentemalássan!

Assembler for Plus4 v1.0.2 has been released. Some fixup and a new,
important keyword added. Planning to add support for "illegal" codes.

1.0.2 - released 2003.05.27
- fixed CLD opcode - CLD had been compiled as INY previously :(
- fixed binary keyword
- added SCREEN keyword
usage:
SCREEN [text] - text will be translated into C+4 codepage characters.
Only english lowercase and upcase letters, numbers and symbols are
supported.
All characters after the SCREEN keyword enclosed between ~ symbols
will be translated. SCREEN keyword can NOT be spanned through multiple
rows.

Supported letters and symbols:

?,.;:-*$'"+!%/=()[]<>@&#
0123456789
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

See screen.ap4 for example.

- Common.inc and example.ap4 have been changed. (SCREEN -> SCREENBANK)

http://elvtars.hu/timna/pub/ap4v102.zip

Előzmény: Gaia (1852)
Gaia Creative Commons License 2003.05.27 0 0 1852
Na mi ez a nagy csend? Remelem mindenki buzgon kodol! :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!