Keresés

Részletes keresés

Ffi64 Creative Commons License 2006.05.09 0 0 292
Őszintén szólva a pontos címét most nem tudom ideírni. Nyilván nem a Szent Márk tér mellett :) A topicban korábban itt említett Végh Izabella nevű hölgyet hívtam fel és Ő tett ajánlatot nekem. A Rialto hídtól 10, a Szent Márktól 20 perce valamilyen palota mellett van. Nincs előttem a levelezés. Képeket küldött a szobáról. Nekem bőven megfelel aludni. A lényeg, hogy a szigeten legyen és ne kelljen esténként kibuszozni, mert az éjszakai Velencét is szeretném megismerni.
Előzmény: compot (291)
compot Creative Commons License 2006.05.09 0 0 291
Merre fele van ez?
Előzmény: Ffi64 (290)
Ffi64 Creative Commons License 2006.05.09 0 0 290
Lehet félreérthető volt. A 650Euró 1 hétre két személy részére ennyi.
Előzmény: compot (289)
compot Creative Commons License 2006.05.08 0 0 289
Mi a Szent Márk tértől kb 2-3 perc sétára laktunk, 150/szoba. De lehet találni 100-130 között is.
Előzmény: Ffi64 (287)
compot Creative Commons License 2006.05.08 0 0 288

Nagyon sok templom van amit érdemes megnézni.

 

A Dózse palota nagy!

Előzmény: dexi66 (275)
Ffi64 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 287

Magam május31-től június 7-ig megyek. Mivel mással mint Skyeuroppal :)

Szállást én a Szigeten foglaltam, ami 650Euro volt reggeli nélkül egy kis panzióban két fő részére. Lett volna olcsóbb is de már elköteleztem magam. Előtte azt hittem lehetetlen lesz találni, de rájöttem, olyan nincs hogy lehetetlen.

Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.05.07 0 0 286
Hát dobj egy emailt a linkeden lévő címre, és megmondják  a tuti biztosat. De a dormitorium  az 2-3-4 stb ágyas szoba, és nyilván összezárnak valakivel. Hacsak ki nem fizeted az egészet, viszont az így képzett ár már összehasonlítható egy normál 1-2-3 csillagos 1 ágyas szobával.
Előzmény: igus (285)
igus Creative Commons License 2006.05.07 0 0 285
B-(( Ó de kár, pedig milyen jó lett volna, ha lett volna ott valaki még, hogy ne egyedül kellett volna töltenem az időt. B-((
B-((

Mennyire vagy jártas a különböző internetes szállás-foglalási lehetőségek között ?
Tudnál-e segíteni nekem a megértésében ?

Olyan nehezen igazodom el rajta, hiába vizsgálgatom, csak nem tudom megállapítani a kínálatukat pontosan, főleg azt, hogy akkor most végülis mennyi az éjszakánkénti ára, ha egyedül vagyok, szóval hogy ki kell-e fizetnem a szobában lévő összes ágyat is, vagy csak azt az egyet, amire szükségem van, stb.
Ehh ! B-((

Itt vizsgálódtam, de nem jutok előbbre a semminél. B-(((

http://europeforvisitors.com/venice/articles/venice_hostel.htm
Előzmény: dexi66 (284)
dexi66 Creative Commons License 2006.05.07 0 0 284
Sajnos én már 17-én jövök. Busszal megyek 12-én éjjel, 13-án reggel van ott. Visszafelé Skyeurope-al jövök. Odafelé is azzal mentem volna persze, de nagy kavarás volt, nem is nyaralni mentem volna eredetileg, hanem munka miatt. Tolmácsolás, ilyesmi, de abból most nem lett semmi, én meg úgy döntöttem, hogy most már akkor mindenképpen kimegyek, mivel már meg volt véve visszafelé a repjegy. Padovában alszok, ha minden igaz. Legalábbis ott foglaltam szállást, de van egy B terv is, mert mindig egy csomó hülyeség szokott velem történni utazások alkalmával, pl. közlik, hogy nincs is foglalásom a szállodában, repjegyre stb.
Előzmény: igus (283)
igus Creative Commons License 2006.05.05 0 0 283
Én pontosan május 17-én megyek oda, igaz, hogy a SkyEuro-val repülök, 24-ig maradok ott.
Te mennyi időre mégy ?
Hol fox lakni ?
Előzmény: dexi66 (282)
dexi66 Creative Commons License 2006.05.05 0 0 282
Nagy itt a csend az utóbbi időben. Senki nem jön Velencébe, mondjuk május 17-én az Eurolines-al? Vagy mindenki majd csak nyáron? A Róma topicban azért nagyobb élet van ám:)
honey26 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 281
Igazán nincs mit!:)))

Talán a legfontosabbat kihagytam: a wc mindehol 1 Euro, Murano-Burano esetében közel van a kikötőhöz, ki van táblázva... Velencébe több helyen is van!:))
Ha szembe állsz a szent márk térrel, mögötted a gondolakikötő, jobbra a Dózse palota.... balra ha elindulsz, kb. 50 méter, asszem, van egy kirakodó rész, ott is érdemes üccsit venni, nem annyira drága, (persze velencében minden drága:)) és jobbra látni fogsz egy nagy épületet, kerítés+kapu, bent egy park, ott le lehet ülni, az után van szintén egy nyilvános wc! hogy ki van-e táblázva, nem tudom, de biztos ami biztos!:)))

Még valami... kávézókba véletlen se menj be a szent márk téren, naggyon drága!:)))

Ha a szendókat annyira nem szereted, az óratorony mellett megy be egy kis utca, az oroszlánoknál, a szendós bár előtt, ott van egy Mc donald's, 1 euro egy hamburger, a többi árat nem néztem, de nyilván nem olcsó, de valamennyire hazai ízek!
A szendójuk nekem ízlett, habár sokaknak nem a csopiból!:) Van benne őrölt bors is, kissé ízetlen, de a szendók már csak ilyenek, a tésztája is elég sűrű, nem kelt!:))
Előzmény: dexi66 (280)
dexi66 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 280

szia honey!

 

neked külön köszi a sok infót. hasznosak, főleg a szendó megfelelő helyen történő beszerzésre vonatkozó:) igazán honey vagy:))

Előzmény: honey26 (279)
honey26 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 279
Szia!

Próbálkozz a TdM Travelnél, váci iroda, talán tudnak helyet szerezni, vagy Car-Tour utazási iroda, van kimondottan olasz katalógusuk, ahol egész jó áron tudnak Mestre közelében is szállást adni, ráadásul busszal be tudsz jutni Velencébe, az ottani bungalow-s szállásokhoz közel van a buszmegálló! Telón kérdezd, ne neten, mert lehetnek olyan ajánlataik is, amik nincsenek fent!

1. napi programodhoz annyit fűznék csak hozzá, hogy bizony szűkös lesz, úgyhogy lehet, hogy jobb, ha 2 napra osztod el a városnézést, múzeumlátogatást. Főszezon van kint, úgyhogy nincs kizárva, hogy órákat fogsz eltölteni a sorokban, én tavaly októberben voltam kint, de volt most ismerősöm, aki nemrég jött haza és panaszkodott, hogy egy csomó mindent nem tudott megnézni, mert akkora sorok álltak!
Gondolázást ne hagyd ki, szent márk térnél van a gondolakikötő, ha össze tudsz állni valakikkel, 6 fős esetén lehet alkudni, nekünk sikerült, 90 euroért körbevittek minket a canal grandén!:) érdemes próbálkozni! Megéri! Énekelni ne hagyjátok, ha mentek, mert plussz 20 euro, azt én előre közöltem a pasival, hogy semmi kornyikálás!:))
a gondolás pasikat még véletlen se akard fotózni, elkérnek vagy 5 eurot érte! :(

Az óratorony melletti téren, ahol elvileg le van takarva a bazilika oldala (lehet, már vége a felújításnak) mellett van két oroszlános szobor, utána nem sokkal, ahogy beszűkül a sikátor, van egy jó szendvicsbár, egész jók a szendók, igaz, annyira nem olcsók!! De a nagy nézelődés közepette felüdülés!!!:)) ÉN 2.50 Euroért ettem egy hatalmas sonkás, mozzarellás szendót, elég is volt ebédre!:))

Ha venni akarsz muranoi üveget, vagy buranoi csipkét, azt mindenképpen a szigeteken tedd meg, ne Velencében, mert ott nagyon drága!!! Érdemes körülnézni a boltokban, mert nagyon nagy a különbség, van, amit megvettem 13 Euroért lealkudva, aztán kiderült, máshol csak 5 euro, úgyhogy nem mindegy!! :)

Térképet véletlenül se vigyél, mert nincs rá szükség! Minden egyes sarkon ki van írva, hogy merre van a szent márk tér és a rialto! Rialtonál van a piac, érdemes ott is beszerezni egy-két ereklyét, én ott sok mindent megvettem!:)))
A táskádra vigyázz, nagyon! :))

A bazilikát ne hagyd ki, a Dózse palotát se, a Campanille is élmény, ha szép idő van, oda elvileg 6 euro a belépő, a többire sajna nem emlékszem!:(

Venice card nagyon nem éri meg, de a campanille bejáratánál tudsz venni, ott lehet bérelni kis telószerű idegenvezetős készüléket, most nem ugrik be a pontos neve, de olyan van schönnbrunnban is!:)

Egyenlőre ennyi jutott eszembe, de ha valami kérdésed van, írj nyugodtan!:)))
Előzmény: dexi66 (275)
dexi66 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 278

Köszi a válaszokat mindenkinek. Közben cerrottocalderant felhívtam, náluk 52 Euro egy egyágyas reggeli nélkül, szerintem ez elég korrekt, persze magyar embernek minden drága, de hát végül is velencében ez (sajnos) elég jutányosnak számít, ahogy nézem it a neten az árakat, úgy hogy valószínűleg holnap lefoglalom. azért a galeonviaggit még előtte meg fogom kérdezni.

3 napra van valakinek jó ötlete?

isis/001 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 277

 

Szia!

 

Korábban már ezen a forumon leirtam, de megint bemásolom:

 

www.galeonviaggi.it

 

TEL.: 0039-041-5238112

FAX: 0039-041-5237971

 

Végh Izabella-t kell keresni.

 

Talán tud segíteni  szállás ügyben.

 

 

Szia

 

Szilvi

 

Előzmény: dexi66 (275)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.04.27 0 0 276
<a href="http://en.venere.com/hotels_venice/lido_di_venezia/lido_sud/hotel_villa_parco.html?sd=13&sm=05&sy=2006&ed=17&em=05&ey=2006&pval=1&rval=1" target="_blank">Villa parco</a>



Nnna a firefoxos nénikéjét! SZóvala Venere.com-om az adott időben van a fenti 2 szálloda, (már ha jó a link) , az egyik (Villa Parco ) 58€ nap, a másik 60€/nap (San Maurizio ) egyágyas szobában, ez lehet hogy jobb, mint a 40-50€ + utiköltség és idő.

Venice card passz.
Előzmény: dexi66 (275)
dexi66 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 275
Sziasztok! Új vagyok a fórumon, tanácsot kérnék olyanoktól akik már jártal Velencében. Én május 13-tól 17- ig leszek. De teljes napom csak mindössze három lesz: 14-15-16. Szállást már gőzerővel keresek, de lehet hogy padova lesz belőle és onnan vonatozok be, mert velencében megfizethetetlen hotelek vannak csak, ráadásul nekem ugye 1 db egyágyas kellene, ami még külön rossz, hiszen így a legdrágább. Nkem pedig csak 40-50 euro/nap van a szállásra + 40/nap egyéb költségekre. Szerintetek narancssárga Venice cardot hol tudok venni Velencében ha nem neten rendelem meg, egyáltalán lehet? És megéri ez vajon vagy olcsóbban jövök ki, ha nem veszek?
A programra vonatkozóan, én ezt gondoltam:
május 14: Piazza San Marco és környéke, bazilika, múzeum stb. + végighajózás a Canal Grandén. gondolom ezzel a nap oda is lesz.
május 15: Murano, Burano, Torcello
május 16: ?? sok lehetőség lenne, mondjuk biztos jó lenne simán csak barangolni céltalanul valamelyik nem "turistasújtott" negyedben vagy valami más?? Ha valakinek van ötlete, mondja. Olyan is jó amihez olaszul kell tudni, az nem probléma szerencsére.
A múzeumok közül van olyan, amit még ebben a három napban sem szabad semmiképpen kihagynom? Mindenféle javaslatot szívesen veszek, mert bár sok helyen jártam olaszországban, de velencében soha és nem nagyon tudom mi a dörgés.
Ancu Creative Commons License 2006.04.26 0 0 274
Már kétszer voltam,de idén is megyek harmadjára!!Lélegzetelállító hely!!!
igus Creative Commons License 2006.04.25 0 0 273
Előzmény: galca (272)
galca Creative Commons License 2006.04.25 0 0 272
Szia !

Nincs valami elérhetőséged erről a kempingről, esetleg honlap?Le kell előre foglalni a helyet vagy elég csak odamenni ? És kb. mennyi idő alatt lehet onnan beérni Velencébe ? Előre is köszi.
Előzmény: santa scala (243)
igus Creative Commons License 2006.04.25 0 0 271

Május 17-én indulok a SkyEuro járatával Budapest-Velence, és május 24-én érkezem vissza.

Találtam az Interneten Velence közelében Fusina Campingban faházban való szálláslehetőséget 20 euró/fő alatti áron (egyelőre még nem foglaltam le) - közvetlen hajójárat összeköttetést látok Velence szigettel.

 

Esetleg volna kedved csatlakozni hozzám ???

 

 

Előzmény: cwtrans (270)
cwtrans Creative Commons License 2006.04.25 0 0 270
mikor? mivel? hová?
Előzmény: igus (269)
igus Creative Commons License 2006.04.22 0 0 269
Nem készül mostanában Velencébe senki sem?

Május 17-től mennék oda egy hétre, és nagyon árván vagyok így egyedül, jó volna, ha valaki társulna hozzám.
Atis70 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 268

ha távolabbi szállás is érdekel , akkor itt egy cim :

 

www.campingserenissima.com

 

ez egy camping ,  de vannak házak is , szerintem aludni jó .

a bejárattal szemben áll meg a busz , ami be visz Velencébe.

az sem utolsó szempont , higy az autódat addig viszonylag biztos

helyen tudhatod.

Előzmény: Törölt nick (265)
p.g.m. Creative Commons License 2006.03.24 0 0 266

Szia!

Melyik irodánál foglaltad?

Előzmény: Magna cum laude (258)
auray1 Creative Commons License 2006.03.22 0 0 264

Ezt a szallast nagyon ajanlom. En 4 agyasban laktam 25 euroert, de van egy es ket agyas szobajuk is. Jo helyen van, az allomas kozeleben, es nagyon kulturalt!

http://www.casagerottocalderan.com

Előzmény: Törölt nick (263)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.03.21 0 0 262
230. hozzászólás <80€
Előzmény: Törölt nick (261)
lklara Creative Commons License 2006.03.21 0 0 260

szia,

www.jesolo.it

ezt nézd meg, itt vannak szállodák is fent

Előzmény: Infomaker (254)
Magna cum laude Creative Commons License 2006.03.21 0 0 258

http://www.hotelanastasia.com/

Közepes árú hotel, nagyon jó helyen, a szt. márktól 3 percre van. A legjobb benne, hogy nagyon csendes, egy sikátorból nyíló kedves kis téren van. Kellemes a szoba, etc. és a karnevál idején simán adtak 2 éjszakára szobát. (Érdemes megpróbálni utazási irodán keresztül befoglalni, nekünk olcsóbbra jött ki mint a direkt foglalás).

Előzmény: Infomaker (254)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!