Keresés

Részletes keresés

Kijo Creative Commons License 2000.10.19 0 0 6379
Bandi-T..tul lassan:

-*Nem. Nem ugy ertendo. Ugy latszik itt erdemes lesz javitanom rajta....,bar en jobban szeretem az olyan irast amin eltunodni lehet..,hogy mit is akart az iro ezzel-azzal mondani.
Tehat! Itt arrol van szo csupan,hogy tobb even at egy klubban gyakorlo,mikor eler egy bizonyos szintet (mint pl: Laja1 az !Danjat),azzonnal feltunesi,kitunesi viszketekseg ut ki rajta es bizonyitani,alkotni stb...akar...feltetlen es minden aron. Nem a sajat kepzesenek idejet noveli,hanem halatlan diakok tanitasaval cseszi el az idejet...,ezert akarattal vagy akaratan kivul folyamatosan a kokler vilagba koltozik at.Persze ezzel meg nem egycsapasra kokler! De elkerulhetetlen a szamar! Miert? Mert lelkileg az 1 kyu es az 1 Dan felajza a fiatal vert. A tanitasai pedig rovid idon belul rengeteget kell valtozzanak. Akarja vagy nem..akkor is! 1 Dan ugyanis keves ahoz,hogy kezben tartsa a dolgokat es felnojon a feladathoz valaki. Erdekesse akarja tenni tanitasat es ezert,mint a peldankaban Laja1 tudjuk,hogy wingchunozik...,halal biztos,hogy nem kyokushint fog tanitani...amibol szerezte a fekete ovet...,igy csak es egyedul annak tanitasa,tovabb adasa lehetne valamelyest jogos...,de aki ismer mast is,az bele is fogja tenni az erdekesseg kedveert a sajat tanitasaba. Es ha mar beletett..vege!..egyikhez sem ert magas szintes..es mar keveri!Koklerkodik es becsapja a tanitvanyait vele..pedig ugye hat jot akar.Csak megmutatni,hogy o ilyet is ismer am! es a tobbi.

-A koklerseg ugy kerulheto el,tehat a felresikerultseg,hogy az 1 Dant szerzett fiatal es feltuzelt,mielott klubot nyitna akarhol is...azt feltetlen megkerdezi es megbeszeli a mesterevel,tanaraval...es ha annak nem tetszik lemondja,ha beleegyezik akkor pedig azt nem onmaganak nyitja meg,hanem a mesterenek,akinek koszonheti tudasat s rangjat. Nem onos celokert nyit klubot egy 1 Danos,hanem csakis stilusaert es/vagy mestere hirnevenek noveleseert,annak tiszteletenek kifejezeseert. Es amikor a klubot megnyitotta a mesterenek amikor az teheti ott a helye,hogy a felugyelet es a diak szeme elott legyen a biztos ismeret,felmerhetik,hogy nem egy kokler nagyravagyo 1 Danoshoz kerultek. Ez a modja..ott,ahol ismerik a tisztesseges utat.
-Mert egy 1 Danos a sor vegen van!..es nem annak elejen..,akarhogy is akar sietni a tortetessel. Aki ezt nem erti meg es nem fogaadja el,az hiaba szerzett mar valahol fekete ovet...,hazug kokler lesz..es ezt nem fogja tudni elkerulni. A sajat ero ehez nagyon is keves.
(Esvannak Kijok,akik az ora jarasat ismerik:)

jane

Előzmény: Bandi-T (6289)
Gemini Creative Commons License 2000.10.19 0 0 6378
Földhözragadt,

Felszabadítottad a jövő vasárnap délelőttömet, mert akkor akartam letámadni Prof.PP-t.
Igy viszont csinálhatok valami hasznosabbat. Kösz.

Előzmény: Fődhözragatt (6334)
Gemini Creative Commons License 2000.10.19 0 0 6377
Dlala,

Tudom, teljes kritikátlanság hogy hozzá merek szólni klubvezetői problémádhoz, hiszen sem klubvezető, sem feketeöves nem vagyok. Véleményem azonban van: aki nem tud várni addig, amig mestere nem tartja érettnek, abban nincs meg a minden nemes ügyhöz szükséges alázat, tehát hadd menjen...

Gemini

Előzmény: DLala (6330)
PINGYI Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6376
Na igen, nappal kalmárnak, halásznak, vagy aminek kellett, annak öltöztek. Sőt, olvastam, hogy voltak olyan női nindzsák, akik évekig éltek egy fedél alatt egy-egy nagyúrral, csak a biztonság kedvéért, mert azt ugye sosem lehet tudni, mikor lesz szükség az úr eltávolítására, és milyen jó, ha éppen kéznél van valaki, aki elvégezheti a feladatot. És én úgy tudom, hogy éjszaka sem csak fekete ruhában jártak, hanem még feket-vörösben, sötétkékben is, tereptől függően, hogy fák, bokrok, falak között kellett láthatatlanná válniuk.
Előzmény: Burung Kuntul (6373)
Alfa Hold Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6375
Szia Mindenki,

nem tudtok valamit Miskolci paliról, aki WT-oktatott Szegeden? Fel szeretném venni vele a kapocsolatot.

Burung Kuntul Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6374
Hol lehet ezt az ujsagot megszerezni vagy elofizetni ra? (Delkelet-Azsiai Harcmuveszetek)
En meg nem lattam ezt ujsagarusoknal.
Előzmény: nemkell (6327)
Burung Kuntul Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6373
Amugy a nindzsák ugyanolyan hetkoznapi embereknek latszottak akkoriban ruhazkodas szempontjabol, mint barki mas. Mindig pont azt viseltek amit kellett. Hulyek lettek volna fenyes nappal feketebe oltozni :))
A zold ov pedig csak egy ujonnan bevezetett rendszer, de ez is csak a nemzetkozi Bujinkan szervezeten belul el. (Es csak fiuk hordjak, a lanyoknak piros ov van, mindketto a dan fokozatig ertendo.)

Burung

Előzmény: Shingitai (6372)
Shingitai Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6372
Tudjátok miért fekete a nindzsák ruhája, még nappal is ?

Sokszor elgondolkoztm rajta, hogyha valóban az álcázás mesterei voltak, miért jártak ilyen idétlen és feltünő fekete ruhában nappal is, (legalább is a filmeken ). Nemrégiben egyik olvsmányomban választ kaptam rá, nem tudom mennyire megbízható, de valószínűnek tűnik. Ezek szerint az elsö köznapi utalások és megjelenések a nindzsákról a japán kultúrában a XVII - XIX sz, ban, a japán színházhoz köhető. Az ekkor keletkezett darabokban megjelentek a nindzsák is, mint bajkeverők, vagy hősök. A japán színjátékokban gyakran előadás közben cserélik, az egyébként is minimális díszletet, a díszletcserélő munkások fekete ruhába vannak öltözve, hogy ne zavarják az előadást. A nézők számára így ők "láthatatlanok", nem részei a műnek. A korabeli darabokban emígy keltettek meglepetést, mikor is a "láthatatlan szereplő" (ninja- munkás) egyszercsak szerephez jut és megjelenik a színen, innen a fekete ruha. :-)

Előzmény: hiryu (6365)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6371
hol, hol?
Előzmény: praclee (6370)
praclee Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6370
Orltran itt vagy?nem csetelünk?Gondoltam hogy vmikor itt leszel!
Előzmény: Törölt nick (6368)
DLala Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6369
"Valszeg a nagyobbat rugó stílusok is meg tudják őket lepni."
Jesssssz! :-)))))))))))

Amúgy egyetértek, a bunyósok nagyon jól csinálják, amit csinálnak.

Előzmény: Kreta (6366)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6368
Na, ezaz, en is ezt kerdem, mi a baj?

Valaki kerdezte, kesz e a film. En nem tom, spec Leung Tingnek melyik JC filmhez van koze. Viszont van JC-nek egy 1999-es filmje, Gorgeous a cime. Na, abban van fababu is, meg chi-sau is.

Előzmény: hiryu (6363)
praclee Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6367
hiryu
Mármint a magyar budo?Én még máig sem találtam:((
Előzmény: hiryu (6363)
Kreta Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6366
Hiryu:
Azért a boxolókkal vigyázni kell, azokat a technikákat amit tudnak azt nagyon gyorsan és erősen, tehát egyenes ütésekbe horgokba nem nagoyn szabad velük bonyolódni, ámde a lábsöprést és a mögékerülést nem hiszem hogy dijjaznák. Valszeg a nagyobbat rugó stílusok is meg tudják őket lepni.
Előzmény: hiryu (6357)
hiryu Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6365
Naszóval akad nálunk is nindzsarajongó.
Ártatlan mosollyal, csodálkozó hangon, lobogtatva a lapot:
- Sempai nem is tudtam, hogy a nindzsák zöld övet viseltek!
Nagyon csúnyán nézett.
Előzmény: hiryu (6359)
DLala Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6364
ha úgy tetszik találós kérdésnek lett szánva. Így kezdtem: paraméterek. Bocs, ha félreértetted, másoknak hamarabb leesett. De nem baj, a véleményed leírtad és én majd össze fogom foglalni amint úgy látom érdemes, illetve ahogy kértek rá. És akkor jön az a megoldás, ami történt. Nem biztos, hogy ez a jó megoldás és egyáltalán nem feltétlenül kell egybecsengjen a véleményetekkel. Nem akarok senkit sem befolyásolni a véleményalkotással.
Továbbra is várom a véleményeket.
Előzmény: hiryu (6362)
hiryu Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6363
Mi a probléma. Reklámnak nagyon jó, ügyes árukapcsolás. A többit meg eldönti az idő.
aki odamegy az meg vagy megszokik, vagy megszökik. Aztán esetleg összeveszik itt a topicon, amikor az itt jelenlévők kiöregedtek....
Mini dokan:-)

Aki meg csak a plakát kedvéért megy le, mert hú de jól rugtt a filmben az úgyse marad sokáig.
De ha megveszed a 3. Budo magazint, talűlsz hirdetést "szakkönyvről" Téma többek között-
Hollywood-i karatelegendák!

Előzmény: nemkell (6324)
hiryu Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6362
Bár erre sszinte felszólítottad a topiclakókat:
" mi lenne a helys teendő":-9
hiryu Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6361
Nem is adtam. Az így kezdődött volna: Szerintem tedd, ezt! , Ezt kellene csinálnia.. esetleg felszólítómodban írva valami.
DLala Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6360
hiryu,
ne keverd a dolgokat. Senki nem fordult ide tanácsért. Az esetet én írtam meg, okulásképpen, és azért, hogy megszondázzam a topiclakók véleményét és hozzáállását. A döntés természetesen megszületett (folyamatban lévo ügyrol amúgy sem ildomos tájékoztatást adni) és amint reményeim szerint jól kiveséztük a dolgot, közre is adom.
Jöhet minden a témában.
Előzmény: hiryu (6356)
hiryu Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6359
A zöldöves?
Előzmény: nemkell (6327)
nemkell Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6358
Kreta:

Nem ismerik. Ezért nem "csak" Ő van a plakáton :).

Az, hogy mit választott az rajta van. Az nincs rajta, hogy kinek választotta. Az pedig mégiscsak furcsa reklámszlogen lenne, hogy "Jackie Chan is a Wing Tsun kungfu-t választotta a fiának" :)

Bocs, ez már csak szócséplés volt, azt hiszem a lényegen ez (sem) változtat.

n-e-m-k-e-l-l

Előzmény: Kreta (6346)
hiryu Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6357
"karatét" már láttam.

A megkapaszkodás mit védekezőtechnika?

Sokoldalú belharc a boxban?
Amatőr szemeim edddig csak azt látták, hogy ha közel kerültek: kapaszkodás, horog, felütés.
"A karate a küzdelem optimális mestersége"
Ezt így még nem hallottam, de érdekes.

Előzmény: Fődhözragatt (6336)
hiryu Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6356
Most versenyzőket akar nevelni, vagy harcművészetet tanítani. Ott látok egy problémát, hogy illető edző máshoz, áttételesen ide fordul tanácsért.
Mondjuk az illető jobb nálad, szorgalmas 7 év alatt eljutott a dan küszöbére. Szép. DE! Ennyi idő alatt nem érte el az edző, hogy a tanítvány megértse mi a különbség budo és sport között.
Kiindulok abból, hogy nálunk az utolsó kyuvizsga nehezebb az első dannál, még egy szűrés, + többévnyi várakozás, hogy eldönts, biztosan akarod-e. Szóval tudom előre, mire számítsak. Ha az illető edző ezeket a paramétereket előre tisztázza,a kezdet kezdetétől, akkor most nincs ez a helyzet.
Nincs rendben, hogy valaki célnak tekintse a fekete övet, főleg az elsőt.
Lefordítva: ha nem éretsségizhetek le, nem jövök ide többet az iskolába.
Legjobb barátja. Esetleg dojon kívül. Bent csak tanítvány, akivel éreztetni kellett volna, hogy épp mert barát, rokon, stb, tőle kicsivel többet várnak el.
Nézem a tanítvány szemszögéből: én megteszek mindent amit tudok, többet mint mások, eredményesebb is vagyok, és akkor nem mehetek vizsgázni???

Pont így nem lenne szabad gondolkodni, ugye.
De hát a gyerek csak azt tanulhatja meg, amit megtanítottak neki.
Ha ez megtörténik, most nem lenne olyan helyzetben, hogy vagy az edzői hitelét veszítse el, vagy esetleg a barátját.

Ja, hogy mit tennék? Beismerném magamnak a hibámat, és elengedném a srácot. Békével, sok szerencsét kívánva neki.

Előzmény: DLala (6330)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6355
hiryu,

Ja, és úgy mellékesen: nem Te döntöd el, hogy leállj-e verekedni. A támadód már eldöntötte, hogy megver. Vagy harcolsz, vagy birkaként hagyod, hogy szarrá verjen. Egyik volt edzőtársamat 3 hónap alatt kétszer támadták meg az utcán, először ketten, másodszor hárman, az első esetben baseballütővel is kapott a fejére.

Előzmény: hiryu (6353)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6354
hiryu

"Miért van az az érzésem, hogy ez egy reklámszöveg, ami arról szól, hogy bezzeg minálunk?"

Ezt a saját stílusáról írta a mester. Nincs "bezzeg minálunk". Éppen a "minálunkról" írt önkritikusan.

Előzmény: hiryu (6353)
hiryu Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6353
Logikai nonszensz.
Sportként gyakorolni az önvédelmet?
Ezt eddig csak bézbólütővel ismerem.
Szokatlan technikák elleni küzdelem.
Hár utcán még nem láttam, hogy valaki yonhon nukitével támadjon, megspékelve ugró-torgó rúgásokkal.
Kíméletlen küzdelem megvívása.... Mármint? Verjem a betonba?
Egyáltalán leállni verekedni?
Ne karatézzon.

Miért van az az érzésem, hogy ez egy reklámszöveg, ami arról szól, hogy bezzeg minálunk?

Előzmény: Fődhözragatt (6319)
praclee Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6352
Én láttam!
Hatásos meg kell mondani.De nem csinálnám!
És a Shiraja Vajramutu
vagy mi?Az teljesebn hasonlít a pankrátorokhoz!
Előzmény: nemkell (6327)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6351
stempi,

Ja, hogy ezt csesztem el! Vak vagyok. Kernspecht ebben vétlen, a könyvben helyesen szerepel, én írtam hibásan. Kösz a korrigálást, és bocs!

Előzmény: stempi (6348)
praclee Creative Commons License 2000.10.18 0 0 6350
nemekll
Nem figyelsz eléggé mert én már leírtam!!!:-)))

Vagy mnégse??Én legalább is úgy emlékszem!

Előzmény: nemkell (6323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!