Keresés

Részletes keresés

Nobody1 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 44120

Morbid, de ő volt az igazi "madáretető".

Varjak, szarkák, cinkék kedvükre lakmározhattak...

 

http://www.delmagyar.hu/kulfold_hirek/mumifikalodott_ferfi_ult_a_fenyofa_agan/2481396/?utm_source=hirkereso&utm_medium=feed&utm_campaign=hirkereso

 

Gondolom medve vagy farkasok miatt menekült fel a szerencsétlen, aztán odafagyott...

s-ombre-ro Creative Commons License 2016.07.06 0 1 44119

Sokféle vélemény és ellenvélemény van, de én objektíven érzékelem a madárvendégeim megfogyatkozását!

Számomra sajnos mindegy, hogy vonul, vagy nem vonul.

Nekem volt alkalmam süvöltőt látni - felejthetetlen élmény -, nagy számban jöttek a meggyvágók a maguk méltóságában.

A többi "kicsit" már nem is mondom.

Sajnálom, hogy a természet változása, a gazdálkodás és a "garázdálkodók" együttesen ennyi kárt okoznak a népességben.

Majd meglátjátok, hogy nem csak a méhek fognak hiányozni (Einstein), de a madárkák és az élő természet is!

Most olvasom a "KUKKÓNIA" c. kiadványt Csallóközről az Amade polgári társulás előadásában.

Ha a magam elmúlt hetven évére gondolok, csak dicséret illeti őket!

Szívesen írnék én is az emlékeimről!

Előzmény: mepisz (44117)
corvi01 Creative Commons License 2016.07.05 0 1 44118

:(  

Neked még szerencséd volt, hogy egy ilyen nehezen megközelíthető gombócot csővégre kaptál...

Előzmény: mepisz (44117)
mepisz Creative Commons License 2016.07.05 0 0 44117

Országos felmérés alapján hiányoznak az örvös,kormos légykapók , szürkéből is kevesebbet látni .

Előzmény: corvi01 (44115)
nézek Creative Commons License 2016.07.04 0 0 44116

vége a reggelinek...elvonultak a kosztosok...ettek-ittak, jól érezték magukat...az idei kelésű verebek átvették a hatalmat az etető körül...szerencsére a cinkék nem jönnek zavarba, az etető másik oldalán ők uralkodnak....

új, nagyobb itatót kaptak, (állandó tiszta vízzel), és egy nagy, de sekély tálban fürdőzhetnek is..érdekes, hogy a verebek  új generációja az etető alatti finom porhanyós, simára gereblézett földön(is) fürdőzik....(mint a tyúkok a hamuban)...macska nincs, tehát nem izgulnak(láthatóan)

....a kert távolabbi részén a feketerigók rendületlenül gyűjtik a gilisztákat, odébb a szarkák cserregnek iszonyú hangzavart keltve...előfordul még néhány gyönyörű madár, kapirgálnak, kutatnak...fogalmam sincs mik..madár, oszt jónapot.

 

nocsak, megjelentek az öregebb verebek, most ők tízóraiznak...újabban búzát is kiteszek, a szotyi után ez fogy...

ha  kifogyott a koszt az etetőből, a kerítésen, bokrokon csönben gubbasztanak a verebek, és várnak...a galambok kicsivel odébb...

akkor nincs mese, tölteni kell...nagy élmény látni ezt a sok madarat a tülekedés káoszában...

 

a madaraknak is buli van...

corvi01 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 44115

Tanyánk körzetéből is bizony szinte eltűntek a szürke légykapók, negyed annyi a rozsdásfarkú, 3
telekszomszédomhoz összesen 1 kerti poszáta pár tartozik a szokásos 4-5 pár helyett, fülemüle, énekes rigó egyáltalán nincs, megfigyeléseim szerint a 3-4 m2 km-es körzetben 1 sárgarigó pár költött, a szokásos 3-4 helyett,..nem sorolom :(( Seregély "kb.", ugyanannyi, "örömhír" viszont, hogy szegélyező bokorsorainkon hosszú évek után újra költ a tövisszúró koma, ráadás 5  fiókát nevel! :) Tudom, hogy egy törpe haramia, s a többi apróbb nem éppen kirobban az örömtől, de én nagyon örülök neki is! :-S  A nem vonulók, zöldik, erdei pintyek (nálunk áttelelt!), stiglicek, kenderikék, mezei verebek, cinegék, vörösbegyek, fekete rigók, harkályok, hollók(kicsit többen lettek), varjak, szarkák szajkók,...kb hasonlóak a tavalyi repertoárhoz.

Előzmény: s-ombre-ro (44113)
Nobody1 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 44114

A mediterrán madármészárlásnak semmi köze nincs a télen etetett madaraink fogyásához, hisz az csak a vonulókat érinti.

A télen etetett madarak csökkenésének okát itthon, a környezetünkben kell keresni. Remélhetőleg ezen madarak létszáma nem csökken és azért látsz belőlük egyre kevesebbet, mert enyhébbek a telek és természetes táplálékon élnek, illetve egyre több helyen etetnek és megoszlik az állomány...

Előzmény: s-ombre-ro (44113)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.07.03 0 0 44113

Szomorú szívvel ajánlanám viszont a Madártávlat nyári számából Vásony Petra cikkét a mediterrán madármészárlásról.

Beleborzongtam és végtelenül szomorú vagyok.

Nyaranta élvezem a rengeteg madár jelenlétét, a számlálhatatlan énekes és fekete rigó és sok más madárka látványát, de a téli etetőre egyre kevesebb vendég érkezik.

Volt olyan is, de sajnos nem most, amikor két kézzel szórtam a megjelenő 100-150 madárka elé az eleséget.

Nem tudom, mi lesz ezután?

Kikkel tudunk most már törődni?

Nagyon fáj!!!

Előzmény: s-ombre-ro (44112)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.07.03 0 0 44112

Köszönöm!

A széncinkék és sokan mások bizonyítanak.

Boldogok vagyunk mi is és hálásak!

Előzmény: flybird (44109)
Nobody1 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 44111

Újabban mindennapos vendégem lett a szalakóta. Sajnos csak egyedül van és még azt sem volt módom meglesni, hol éjszakázik. Talán talált egy olyan fekete harkály odút a halastónál a nyárfákban, amelyikbe még nem fészkeltek bele a lódarazsak. 

Rendszerint a föld közepén áthaladó bejáróutam mellett lévő diófákról lesi a körülötte lévő legelőt és csak jövet-menet pillantom meg, amikor megzavarom a nyugalmát. Ilyenkor átrepül egy távolabbi kerítésoszlopra, de mire beérek távcsőért, már sehol nem látom. Gondolom addigra megint a lombok árnyékából lesi a vidéket. Kaját biztosan talál bőven, mert rengeteg tücsök, szöcske és kisebb-nagyobb fürge gyík mozog a lassan kiégő gyepen. De jó lenne egy kis (inkább nagy) eső. Itt most sem volt semmi és ez a 35 fokos meleg megtette a hatását...

flybird Creative Commons License 2016.07.02 0 1 44110

Biztos van dolgok, mert nagyon sok a kártevő a fákon, fákban. :) 

Előzmény: mepisz (44108)
flybird Creative Commons License 2016.07.02 0 0 44109

Nagyon hálás lesz az a madár aki beleköltözik. :)

Az örömhíreim. :) Ma kikeltek a veréb fiókák az egyik odúban és láttam egy kuvikot , egy év után a nagy fűzfánk csúcsán. Azt hittem elment a környékről :)

 

Előzmény: s-ombre-ro (44102)
mepisz Creative Commons License 2016.07.02 0 0 44108

msek Creative Commons License 2016.07.01 0 0 44107

Nagyon jó!!! :)

Előzmény: Törölt nick (44106)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.30 0 0 44106
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.06.27 0 0 44105

A harkályok, küllők radiációs pontja pedig a vízparti égeresem.

Annyi odú van bennük, hogy az már csoda (és az is csoda, hogy még egy sem dőlt az útra!).

Ugyanitt gyönyörködtünk a legkisebb fakopáncsban is.

A Dendrocopos-minor érdekes módon egy nagyra nőtt fekete üröm szárát verdeste.

Kis madár, "kis fa".

Felejthetetlen élmény, ráment fél óránk!!! :)

Előzmény: s-ombre-ro (44104)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.06.27 0 0 44104

Én meg búbos bankát szeretnék!

Igazán jöhetne már!

Rengeteg elhanyagolt terület van körülöttünk.

(gyümölcsös is!).

Előzmény: Nobody1 (44098)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.06.27 0 0 44103

Sajnálattal mondom, hogy a talicska nyikorgás gyöngytyúktól is származhat.

Észbontóan tudnak "énekelni"! :)

Előzmény: s-ombre-ro (44102)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.06.27 0 0 44102

A meggyfánk ágában a harkályodú nem maradt meg (ágtörés).

Én fogtam, az odú darabját kivágtam, összeillesztettem és egy mirabolán szilva kb. másfél méteres tönkjére "ültettem át".

Alája természetesen tüskekoszorút fontam, hogy holmi macsesznek eszébe se jusson az odút fosztogatni!

Előzmény: flybird (44087)
corvi01 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 44101

Érdemes lenne (most már talán jövőre) mesterséges szalakóta odút kihelyeznetek vmi jókora fára, nem baj ha félig száraz sem, legalább 4-5 m magasan. Miután Ők is teritoriális faj az általad feltételezett költés távolsága kb. pont kívül eshetne a másik költőpárétól...Irigyellek piszokul, hogy legalább láttok arrafelé, én legalább 25 éve egy darabot sem láttam sehol. :(

Előzmény: Nobody1 (44098)
comad2 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 44100

Az illető nyilván valami vegyipari cég jóembere volt.

Előzmény: Magdi60 (44089)
comad2 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 44099

Tiszta X-akták... félelmetes...

Előzmény: wizardry8 (44096)
Nobody1 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 44098

Elég elfuserált vastalicska lehet az, amelyiknek a hangja a kis fülesek sírására hasonlít. :)

 

Nálam viszont ma délben megint itt bogarászott a szalakóta. Jó lenne, ha megtelepedne, de erre kicsi az esély, mert az én kis legelőmön kívül bő 1 km-es körzetben nincs semmi gyepterület. Szerintem a Csaj-tó nyugati felén lévő pusztáról látogathat ide, mert abba az irányba távozott. Tálán ott költ/ött/, bár korábban ott is csak ritkán bukkant fel 1-1 kóborló. Lehet vannak már akkora nyárfák a tanyáknál amelyekbe odút tud vájni a fekete harkály - mert ugye az (vagy nagy mesterséges odú) kell nekik a fészkeléshez...

Előzmény: Törölt nick (44097)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.26 0 0 44097

Néhány hónapja-egy éve sűrűn lakott területen "vadásztam" ilyen hangot késő este.

Aggkor kaptam azt a választ, hogy bagolyfióka "nyikorgott".

Előzmény: wizardry8 (44096)
wizardry8 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 44096

Köszi a válaszokat, lehet erdei fülesbagoly fióka is, pont ilyen mint ez: 

Nobody1 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 44095

Attól függ, milyen környezetben és mikor "nyikorog az a talicska". Ha nagyobb füves területen, pusztán, szürkülettől pirkadatig hallottad akkor az bizony ugartyúk hang volt. Néha, zavartalan helyen nappal is megszólalhat, de akkor is inkább kora délelőtt és késő délután.

Sajnos manapság elég kevés van belőle és kevesen ismerik a hangját, ami tényleg egy kenetlen talicskakerék nyikorgására hasonlít.

Maga a madár kb gerle nagyságú lileféle, hosszú lábakkal és hatalmas kénsárga szemekkel. Meglátni szinte lehetetlen, mert teljesen beleolvad a pusztába. Csak ha megmozdul és pont oda néz az ember (távcsővel), akkor lehet észrevenni...

Előzmény: wizardry8 (44093)
corvi01 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 44094

Lehet egy olajozatlan seregély is... :) Esetleg még vmilyen díszbaromfi...

Előzmény: wizardry8 (44093)
wizardry8 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 44093

Az milyen madár aminek olyan a hangja mint mikor egy talicska nincs megolajozva és nyikorog? :) 

flybird Creative Commons License 2016.06.25 0 0 44092

Itt sincs permetezve semmi, ...

Előzmény: flybird (44091)
flybird Creative Commons License 2016.06.25 0 0 44091

Itt is permetezve semmi, nekünk ami van elég. De a szomszédos telkeken mindig permetezőt hallok. :(

Előzmény: CBNora (44090)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!