Keresés

Részletes keresés

Bandi-T Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6456
Pitzu,

Én is kösz. :) Ha tudod a pontos időpontját a legközelebbinek, kérlek oszd meg velünk (akár odaát).

Lehet, hogy korábban már volt szó róla, de nem próbáltátok a 'sárkány'-kesztyűt (nem tudom az igazi nevét)? Ez az ujjak első szabad percének kb. feléig ér csak, vagyis a ütőbütyköket fedi, ugyanakkor mivel az ujjak viszonylag szabadon vannak lehet fogni benne - legalábbis én azt hinném felületes szemlélés alapján... :)

bout,

magyar.budo@matavnet.hu illetve hunbudo@matavnet.hu
telefon: 262 4254

Előzmény: bout (6451)
Rorimack Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6455
HAliho!

Is.

A Holloban lottek le az eles toltennyel.

R.

Előzmény: praclee (6447)
Rorimack Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6454
Koszi!
Előzmény: Jibiki (6438)
Kreta Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6453
OFF
Volt a fix.tv n capouiera v hgoy irják. Nos az érdekelne, hogy az a szép barna lány lent van edzésen mindig? Jelentős érv lenne a stílus váltás mellett!;)))
Unsui Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6452
Pitzu

Kösz a választ, legközelebb ha tudod írd meg előre a ponos helyet és időt. Köszi.

Üdv, Unsui

Előzmény: Pitzu (6439)
bout Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6451
OFF
Srácok van valakinél most épp Magyar BUDO magazin? A harmadik oldal alján lévő e-mail-címek kellenének (a magazin címei).
Ha valaki begépelné ide, vagy elküldené magánba, nagyon hálás lennék érte.
ON

bout

Fődhözragatt Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6450
praclee
Úgy tudom, novemberben töltik fel tartalommal.
Legalább is ez az ígéret, ha minden igaz.
Előzmény: praclee (6445)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6449
Jibiki,
Kösz a Jiu-Do ismertetőt!
Előzmény: Jibiki (6438)
Burung Kuntul Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6448
ja jo :)
kolcsonosen felreertettem mindenkit :))
Budapesten vagyok
te?
Előzmény: praclee (6444)
praclee Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6447
Hmmmm....:(
én már nemn tudom miben higgyek!Mintha azt olvastam volna hogy Bruce Lee fia Brandon Lee úgy halt meg hogy vaktöltény helyet éles töltény került belélye.De lehet hogy az más volt.Majd megnézem.És most meg azt ahllottam hogy Brandon a Holló c. film forgatása alatt bentégett a kocsiba vagy vmi ilyesmi.Szóval most mi van?
Ha vki tudja a válszt mondja

köszi

praclee Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6446
hmmm...milyen barátságosan beszélgettek ti ketten.Én már régebb óta ismerem pingyit(asszem) de még nem hívom pingyusznak:DDDD

hahahahahaha ezen nagyot neevetek még hogy pingyusz ez marjha jó.8)

Előzmény: Burung Kuntul (6440)
praclee Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6445
Fődhözragatt
nekem ezen a Harcművészek nem jön be:(Mi lehet a baj?Mert megnézném itt a régebbi számokat is!

hiryu te meg elsumákolod a válaszodat arra amit írtam!!Ha akarod akkor nem teszem fel többé és inkább hagyom.

(csak igazuk volt a többieknek hogy te mindent átugrasz):)De engem nem bánt!:-D

praclí

Előzmény: Fődhözragatt (6420)
praclee Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6444
Nem én PINGYInek mondtam!!
Tehát megint egy nőnemű egyeddel állunk szembe?:D
De még kiderülhet hogy ismerlek:)
Honnan írsz?

praclee

Előzmény: Burung Kuntul (6414)
madjoe Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6443
;) Ok, igy mar ertheto. (Csak a magyarazkodas kedveert: nalunk allasban, lenduletesen... ha nem varod be a partnert(azaz elesben megy a jatek), sajat lendulete eltori a karjat) byte madjoe
Előzmény: Pitzu (6441)
violator Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6442
Sziasztok!

Egyik ismerősöm érdeklődik szambo után.
Ha valaki tud segíteni, kérem írjon a címemre.

Köszönöm!

Pitzu Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6441
madjoe!

Az ude garami nálunk egy földharc-technika. Az ellenfeled a hátára kerül, te hassal rá, keresztben. A karját derékszögben behajtod, a csuklóját a földhöz rögzíted, közben a felkarját emeled, míg föl nam adja.
Ude garami - alkar kulcs. Nem tudom, a "garami" mit jelent szó szerint, de az "ude" az "alkar". Ude?!?! :-)
Tavaly nyáron vizsgáztam belőle, s a múlt szerdán csináltam meg először élesben.

Pitzu

Előzmény: madjoe (6413)
Burung Kuntul Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6440
Uristen, mire gyanaxol, pingyusz? :)
Előzmény: PINGYI (6415)
Pitzu Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6439
Unsui, Bandi-T!

Bocs, hogy csak most tudok válaszolni, otthon egyenlőre még inter-nyet.
Szóval ez a félévi rendszeres bunyós versenyünk (volt). Ju-Jitsu ill. kick-box jellegű kesztyűs küzdelmek többféle kategóriában a full-tól a nem-full-ig. A harc a földrekerülés után is folytatódik, akció hiánya esetén csak 10 mp-ig. Bár a kesztyű elég zavaró a jitsu technikáknál, de azért egy-két dolgot meg lehet csinálni.
Évente két ilyen versenyünk van, az egyik májusban az OB Székesfehérváron, a másik egy kupa az év vége felé (ez volt most) Jászberényben.
Mindkettő nyílt az indulás és a megtekintés szempontjából is.

Pitzu

Előzmény: Unsui (6418)
Jibiki Creative Commons License 2000.10.24 0 0 6438
Tényleg kérdeztétek már ezt a jiu-dot tőlem és elnézést, hogy nem válaszoltam. Figyelmetlen voltam, és igazából nem is vettem nagyon komolyan a kérdést. Azt hittem ez amolyan költői kérdés csak. Látom azonban, hogy némelyőtöket valóban foglalkoztatja.
Nos. Igazából nem hiszem, hogy előrébb lesztek a válaszommal. Lényeg, hogy néhány éve arra Eger- Miskolc térségében összeállt néhány egyesület, akik kinevezték magukat Jiudo Szövetségnek, majd önálló szekció lett a Budoszövetségen belül.
Az alapító okirat nem ad igazán választ, hogy mi is az a jiudo, de a főcsapás irányát mérlegelve az derül ki, hogy se nem judo, se nem jiu-jistsu, hanem a kettő keveréke. Tradicionális tartalma nem lelehető fel. Sőt! Igazából - mint ahogyan azt néhány napja Kijonak írtam - a judo rendszeréből ragadtak ki ún. önvédelmi jellegű kata részleteket és technikákat. Ilyen pl. a Kodokan Goshin-jitsu no Kata vagy a klasszikus, ősi önvédelmi kata a Koshiki no Kata. De, van még más odavágó rész is a judorendszerben.
Ezeket a technikákat oktatják, vegyítve jiu-s elemekkel, ahogy jól esik. Saját, klubbonkénti (tehát "mesterenkénti") övvizsga rendszerrel. Ilyenek pl. - ha már itt tartunk -, hogy "Felső- vagy alsószúrás védése ude-garamival"(ude-garami I-II vagy III, judoban ez a három általános ude-garami van), ami "annyira egyszerű" technikai végrehajtás és csak annyi tempót igényel, hogy akár már 6-8 év állandó gyakorlással is könnyedén megtanulható. Ha mást közben nem csinálsz! Kérdezzetek meg egy aikidokát, de judoban sem egyszerű még a földön sem, nemhogy állva.!
Ezt hívják egyébkét "Célszerű Önvédelemnek" is helyenként és úgy van "eladva", mint a legkönnyebben megtanulható és legkönnyebben alkalmazható önvédelem a hétköznapokban.
Ez legalább olyan, mint ahogy egy korábban cselgáncsot tanuló tanítványom megjegyezte, hogy akár aiki-judonak is nevezhetnénk azt a stílust, ahogyan tanítom a technikákat, mert annyira lágyak, körívesek a ledobások.
Fel kellet azonban hívnom a "kolléganő" figyelmét, hogy ez nem aiki-judo, hanem kodokan judo és talán célszerű lenne elolvasni ezt a mellékelt könyvet, amit átadtam neki, s melyben Jigoro Kano (a judo atyja)leírja, hogy a lágyságot és az íves technikákat Morihei Uyeshiba hatására finomította azzá, ami. De, aki ezt nem tudja, annak eladhatnánk akár új stílusként is, mint ahogy részeket ragadnak ki "új stílusként" komplett harcművészeti renszerekből.
Milyen égő lenne?! Nekem!
Mások ilyenekben azért elég hosszasan sütkéreznek!
Bassman_ Creative Commons License 2000.10.23 0 0 6437
Bandi-T

Kosz. :)

Előzmény: Bandi-T (6431)
Wazull Creative Commons License 2000.10.23 0 0 6436
Cibet,

sajnalom, ezert most nem jar hangszoro...
:-)))

Előzmény: Cibet (6435)
Cibet Creative Commons License 2000.10.23 0 0 6435
Ja, igen. Bassmann erre célzott. Most már leesett. :)))
Előzmény: Cibet (6434)
Cibet Creative Commons License 2000.10.23 0 0 6434
Cselgáncs és dzsúdó? Most ez a kakukktojás, vagy tényleg külön sportág? Ti is erre gondoltatok?
Előzmény: Wazull (6425)
Bandi-T Creative Commons License 2000.10.23 0 0 6433
A fenébe; lebuktam. :)
Előzmény: Wazull (6432)
Wazull Creative Commons License 2000.10.23 0 0 6432
Bandi-T,

Legkozelebb kikotes lesz, hogy vegetarianusok nem tippelhetnek :-)))

Előzmény: Bandi-T (6431)
Bandi-T Creative Commons License 2000.10.23 0 0 6431
Köszönöm; ha lehet, a fair play jegyében feleznék Bassman kollégával. :)
Előzmény: Wazull (6428)
Wazull Creative Commons License 2000.10.23 0 0 6430
Apropo, kerekesszekes rogbi...
Otletem sincs, hogy nezhet ki...
Wazull Creative Commons License 2000.10.23 0 0 6429
Bassman_,

Persze, de akkor mar 21 sportag lenne...
:-)))

Előzmény: Bassman_ (6427)
Wazull Creative Commons License 2000.10.23 0 0 6428
Bandi-T,

akkor Tied a libacomb. A kerdes mar csak annyi, hogy nyersen kered, vagy meg is akarod sutni?
:-)))

Előzmény: Bandi-T (6426)
Bassman_ Creative Commons License 2000.10.23 0 0 6427

Meg az is kellett volna, hogy pingpong, bicikli, foci. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!