Keresés

Részletes keresés

KisEra81 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 16908

Szia!

 

Persze, átküldöm, de még nem kaptam semmit.

 

Remélem valaki el tudja küldeni nekem, hasznos lenne a tanulószobánknak :)

13.-a van, és április 8-án lesz a modulzáró, az idő hajt :)

 

 

Szép napot!

 

Előzmény: arnoldstuart (16907)
arnoldstuart Creative Commons License 2013.03.13 0 0 16907

 

szia KisEra81,

 

Ha megkapod, nekem is átküldenéd a számvitel-szervezés modulzáró vizsga feladatai?

előre is köszi

arnoldstuartkukacindamail.hu

Előzmény: KisEra81 (16898)
számvitel és elemzés Creative Commons License 2013.03.12 0 0 16906

Neked is puszi és én köszönöm!!!

 

Erika!

 

Remélem hogy az alapokat jól átadtam és mérlegképesen sikeresen veszed majd az akadályokat. Keress megg priviben és beszélünk.

 

Jó szívvel tölt el az hogy ha valakinek sikerül a vizsgája a felkészítésem után.Sokan nem hiszik el, de amikor közel áll valaki hónapok után hozzám, akkor jobban izgulok a vizsga napon mint saját maguk.

 

 

Előzmény: KisEra81 (16898)
Eerraann Creative Commons License 2013.03.12 0 0 16905

Esetleg valakinek meglennének az idei számvitel-elemzés vizsgasorok? És a tavaly októberi is érdekelne! erdelyierikalaura@gmail.com

Előre is köszönöm, ha vki átküldi!

Eerraann Creative Commons License 2013.03.12 0 0 16904

Sziasztok!

 

Tételvázlatok mérlegképes könyvelő számvitel-elemzés szóbelihez a 2012-es könyv a legújabb vagy esetleg van már 2013-as is???? Tavalyi tételsor a jó vagy van új már? Ha esetleg valakinek meglennének a kidolgozott tételek vagy a könyv, nagyon megköszönném ha átküldené! erdelyierikalaura@gmail.com

Előre is köszönöm!

 

Reqs79 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 16903

Szia! Négyszemközt tanultunk, hetente kétszer-háromszor, mikor mennyire értem rá. Az alapoktól kezdtük témakörönként, ami jobban ment azon gyorsabban áthaladtunk, ami kevésbé azt hosszabban tanultuk.

És a szóbelim is sikerült ma:) Számvitel vizsga kipipálva :)))

Előzmény: Mis71 (16896)
dorka003 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 16902

Szia, Lesz máskor is ilyen vizsgamegoldós alkalom? Szeretnék menni, de nekem sem jó a holnap. (Májusban vizsgázok, még van egy kis időm szerencsére.)

Előzmény: számvitel (16899)
Lili07 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 16901

Szia!

 

Én sem tudok sajnos ott lenni, nagyon hálás lennék ha elküldenéd nekem:

 

lakit0625@freemail.hu

 

Köszönöm előre is.

cssz73 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 16900

Szia!

 

Sajnos nem tudok szerdán menni, 5 órakor még dolgozom, de nagyon szeretném látni a feladatokat, ill a megodást.

El tudnád küldeni esetleg e-mailben? Előre is köszi.

Címem: corse@t-online.hu

Előzmény: számvitel (16899)
számvitel Creative Commons License 2013.03.12 0 0 16899

Kedves Fórumozók!

Március 13-án szerdán öttől megcsináljuk a márciusi számvitel vizsgafeladatsort. Érdeklődni a judit.j@freemail.hu címen lehet.

 

KisEra81 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 16898

Sziasztok!

 

Ancsát a legnagyobb jószívvel ajánlom mindenkinek!

Még tavaly, amikor az pénzügyi-számviteli ügyintéző vizsgákra készültem, akkor folyamodtam a skype korrepetáláshoz, és zökkenőmentesen vettem a vizsgán az akadályokat, a számvitel vizsga 97,5%-osra sikerült.

Remélem a mérlegképes is hasonlóan sikerül majd :-D (Bár az elemzéstől kicsit tartok..)

 

Ancsa: ezúton is köszönöm Neked a segítséget, nélküled nem sikerült volna! :) Puszi!

 

Szükségem lenne nekem is a következőkre:

- számvitel vizsga feladatok

- számvitel-szervezés modulzáró vizsga feladatai

- adózás feladatok

 

Ha valaki elküldené, hálás lennék!

E-mail címem a következő: gal.erika.1981@gmail.com

 

A március 4-ei pénzügy modulzáró minket meglepett, tény, hogy az opciós, és a kötvényes példa ugyanaz volt, mint máskor, de a többi nem egészen.

Meg is kérdezem rögtön: a 4. feladatban beruházás volt. A működési cash flow kiszámításával nem volt gond, sima ügy.

De a NPV meghatározásánál a ráfordítás értékébe bele kellett venni az 500.000 Ft értékű készletet is, vagy nem? :-O

Remélem tud valaki ebben segíteni :)

 

Olvastam pár oldallal előrébb a csoportlétszámokat. 

Igaz, tényleg viszonylag drága a Nemes Könyvelőiskola a többi oktatási intézményhez képest, de max. 14 fő van a csoportban, van hétköznapi csoport (kedd-csütörtök délután), szombati, vasárnapi és ha minden igaz, hétfőn délelőtt is. Ha valamelyik nap nem tudsz menni, be tudod pótolni a másik csoportnál akár.

Az oktató pedig profi!

Nem beszélve arról, hogy a helyszín kulturált, csendes, könnyen megközelíthető (Lehel téri metrómegállótól kb. 5 percre), és még konyha is van :) Nincs is jobb, mint szünetben kényelmesen kávézgatni és beszélgetni :)

Az ügyintézőt és most a mérlegképes könyvelő tanfolyamot is ott csinálom. Nem bántam meg, hogy Őket választottam.

számvitel és elemzés Creative Commons License 2013.03.11 0 0 16897

Sziasztok!

 

Először is az óráim 60 percesek és egy alkalom 2x 60 perc. Természetesen egy emberrel foglalkozom külön-külön. Aki nagyon nem tudja az alapokat azzal átvesszem az alapoktól, akinek meg van alap amiről el tudunk indulni témánként vesszük át az anyagot.

 

Lehet csoportosan is jelentkezni, volt már olyan hogy vizsga előtt három alkalommal csoportosan tanultunk, mert nekik is könnyebb volt így.

 

A vizsgák minden hónapban vannak, én úgy tudom hogy 10 főnek meg kell lennie ahhoz hogy indítsanak vizsgát.

 

Üdv mindenkinek

 

Ancsa

Mis71 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 16896

Köszi!

Két kérdésem lenne:

Többen voltatok egy-egy alkalommal, vagy négyszemközt?
Mennyi óra volt és milyen szintről indultatok?

Előzmény: Reqs79 (16893)
Danosilany Creative Commons License 2013.03.11 0 0 16895

Szia Energy 27!

Nem minden oktatási intézmény szervez minden hónapban vizsgát! Részemről a pallasnál hallottam, hogy van ilyan lehetőség. A következő vizsga lehetőség nekem majd májusban lesz szevezésből. Tudsz már esetleg eredményt?

 

Előzmény: energy_27 (16890)
Danosilany Creative Commons License 2013.03.11 0 0 16894

Szia!

Engem is érdekelne a számvitelszervezésből a feladat. Elküldenéd e-mailben: danosilany@gmail.com címre?

Előre is nagyon köszönöm!!!! :)

Előzmény: malvin27 (16803)
Reqs79 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 16893

Szia!

 

Én skype-on tanultam Anikónál. Nekem sikerült a számvitel írásbelim, holnap megyek szóbelizni. Nekem bejött a skype-os tanulás, nem kell elmennem senkihez, tudtunk alkalmazkodni egymás időbeosztásához, akár reggel, akár este szerettem volna tanulni. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Remélem tudtam segíteni! 

Előzmény: Mis71 (16787)
arnoldstuart Creative Commons License 2013.03.11 0 0 16892

Kedves malvin27,

A rendszerszervezési feladatról tudnál írni még, hogy milyen típusú volt?

Ill. kritikus útas feladat is volt?

előre is köszi!

Előzmény: malvin27 (16803)
energy_27 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 16891

valaki el tudná nekem is küldeni a vizsgafeladatokat? :S

Nem tudom, hogy arra az oldalra felteszik-e ezeket a feladatokat, ahonnan a régieket töltöttük le.

címem: mpanita91@gmail.com

Előre is köszönöm

energy_27 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 16890

Úgy látszik csak én nem tudok erről a lehetőségről, hogy lehet minden hónapban vizsgázni? Nekünk erről semmi tájékozatatást nem adtak. Mondjuk a napi 2 vizsga az húzós... :S Nálunk sztem senki nem vizsgázott egy nap, még az sem aki megbukott pénzügyből, mert nekik is most mondták, hogy valamikor május 13.án mehetnek vizsgázni, pedig novembeben vizsgátunk és lett volna idejük bejelentkezni a márciusira. Nálunk annyira egyenlőtlenül van elosztva minden...Van, hogy hónapokig nincs semmi vizsgánk, ráadásul bekevert az is, hogy az egyik tanár beteg volt, és ezért a nagy semmi közepén nekiálltunk a számvitelnek majd abbahagytuk és nekiállunk a számvitelszervezésnek. Most meg megint vissza a számvitelre...:S Hát nem tudom elég összeviszsaság van.

 

malvin27 Creative Commons License 2013.03.09 0 0 16803
4-én voltam pénzügyből és számvitelszervezésből vizsgázni. A pénzügy könnyebb volt, mint reméltem, eléggé alap feladatok voltak.

A számvitelszervezéstől kicsit megijedtem, mert egy komplex rendszertervezési példa volt, hat kódkidolgozással. De ha szépen lépésről lépésre haladt az ember, akkor már nem tűnt olyan vészesnek. Ha valakit érdekel réstletesebben, szívesen leírom.
Úgy látszik szerencsém volt az oktatóval, mi ehhez hasonló példákat gyakoroltunk.
számvitel és elemzés Creative Commons License 2013.03.09 0 0 16802

Ne haragudjatok a címemm lemaradt

 

korrepetalas2012@gmail.com vagy skypon is elértek ancsika3416

 

Mindenkinek sikeres vizsgázást kívánok!

 

 

számvitel és elemzés Creative Commons License 2013.03.09 0 0 16801

Mérlegképes könyvelőknek és pénzügyi számviteli ügyintézőknek

A projekt története
Közel 4 éve tanítok számvitel és elemzést, pénzügyet a felnőttképzésben résztvevőknek, mérlegképes könyvelőknek és számviteli pénzügyi ügyintézőknek. Amikor elvégeztem az iskolát rájöttem, hogy nem is olyan egyszerű segítség nélkül ezeket a tantárgyakat végig csinálni. Ezért kezdtem bele az online oktatásba.
Ami a lényeg, hogy a tanulóim többsége átment a vizsgákon 80-90%-os eredménnyel. Ezért döntöttem úgy hogy létrehozok egy oldalt hogy lássátok milyen módszerekkel és milyen tematikával dolgozom.
Segítséget nyújtok online számvitel és elemzés pénzügy ellenőrzés tantárgyakból. Elméletet megoldott feladatokat és megoldatlan feladatot küldök+ külön kontír tételeket témánként.
Ha nem boldogulsz a feladatokkal msn-en vagy skypon keresztül heti 1x2, 2x2 , vagy 3x2 órában megcsináljuk együtt és itt többet kérdezhetsz.
4-5 fős csoportokba is lehet jelentkezni, ha könnyebben, megy a csoportos tanulás.
Hatékonyabb mintha magántanárhoz mennél, és harmada árba kerül sőt többet kérdezhetsz,te osztod az idődet. Tudom, sokan nem tudnak elmenni magántanárhoz munka és a család mellet.
Mérlegképes könyvelők részére:

Számvitel főbb témakörei: mérleg eredmény kimutatás gyakorlása
- Immat javak
- Tárgyi eszközök
- Készletek
- Stk
- Önköltség
- Értékpapírok, befektetett pénzügyi eszközök
- Kötelezettségek, követelések
- Pénzeszközök
- Időbeli elhatárolások
- Konszolidáció
- Devizás tételek stb

- Céltartalék, sajéát tőke

 

 Elemzés:
- gazdasági elemzés
- Piaci tevékenység elemzése
- Kereskedelem elemzése
- egg elemzése
- Mezőgazdasági elemzés
- Készlet, tárgyi eszköz elemzés
-- Eredmény elemzés, mérlegelemzés stb+2005-től a vizsgasorokban található feladatok

 

 Pénzügy:
- jelenérték, jövőérték, örökjáradék, növekvő tagú örökjáradék
- értékpapírok, kötvények
- beruházás
- váltó
- likviditás, cash flow
- opciós feladatok
- nettó forgótőke stb

 

Adó:

-SZJA

- áfa

- TA

éés akisebb adózás témák+ az új adózási formák áttekintése

cssz73 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 16800

Sziasztok!

 

Akinek megvannak az idei számvitel-elemzés vizsgasorai és esetleg megoldásai, megtenné, hogy elküldi a corse@t-online.hu címre? Április 9-én megyek vizsgázni, és eléggé kezdek parázni. Úgy tűnik, hogy a februári vizsga könnyebb volt, viszont a márciusi húzós.

Előre is köszönöm.

Anett Zséli Creative Commons License 2013.03.07 0 0 16799
Sziasztok! Én most járok számvitel-elemzés előkészítőre. Nagyon nagy bajom az, hogy kiderült amit eddig nekem az egyetemen tanítottak az egy kalap szamócát se ér. Annyira más feladatok vannak
Most éppen rettentően kétségbe vagyok esve, mert se megoldásom nincs a feladatokhoz, ami alapján megpróbálnék rájönni a dolgokra, de ember sincs akitől kérdezhetnék, mert a tanárunk egy bunkó sggfej! Minden órán csak azt hangoztatja milyen hülyék vagyunk. Szóval a lényeg, hogy jelenleg az értékpapírokkal állok hadilábon. Tartós részesedés/kölcsön, egyèb részesedés. Befektetett pü eszközök végülis. Ha valakinek van bármi segítsége számomra, nagyon megköszönném! A zselianett[kukac]gmail.com címem elérhető vagyok.
Előre is köszönöm a segítséget :) Anett
csszilvia Creative Commons License 2013.03.07 0 0 16798

Az idén már minden hónapban szervezhetnek vizsgát a vizsgaközpontok.

 

Én is a Pentához járok.  Mindig egy hónappal a vizsga előtt tudtam hogy mikor kell jelentkezni, sőt 1 hónappal a vizsga előtt már a vizsgadíjat is be kellett fizetni. Szerintem teljesen jó a szervezésük.

 

Lehet nálatok más a szervező, de a mienkkel teljesen elégedettek vagyunk.

Előzmény: energy_27 (16797)
energy_27 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 16797

Ja és légyszi valaki írja meg, hogy máshol hogy mennek a vizsgák.

Mert nálunk semmit nem lehet előre tudni, csak úgy hogy: "jövő héten be kell fizetni a vizsgadíjat" és akkor tudjuk h vmikor a jövőben vizsga és kész.

 

Én a pentához járok, és most néztem a vizsganaptárat....számvitel-elemzés vizsga nem lesz májusig. Valaki itt azt írta, hogy áprilisban megy számvitelből vizsgázni....most akkor hogy van ez? mikor mindig csak februári, májusi és novemberi vizsga van.

 

légyszi vki írjon!!

energy_27 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 16796

Szia Daniloslány!

Igen mindenképp megírom az eredményt meg beszélek a többiekkel aztán azt is megírom van e ember akinek ez sikerült... csak az a gáz h sztem a legközelebbi is ilyen lesz. De az még hagyj ám, hogy ilyen lesz hogyha addig egyáltalán a megoldókulcs alapján meg tudjuk oldani...csak még ennél gázabb ne legyen...igazából nekünk már novemberben kellett volna vizsgázni belőle de beteg volt a tanár...bárcsak akkor vizsgáztunk volna...

Nálatok milyen sűrűn vannak vizsgák? mert nálunk nagyon ritkán...a végén meg majd meg fogunk zavarodni számvitel adózás meg stb...

Danosilany Creative Commons License 2013.03.07 0 0 16795

Szia!

Akikkel beszéltem, azoknak is ugyanez volt a véleménye, hogy nagyon nehéz volt...... Szívatásnak tartották a feladatokat, de én sehol nem is találtam még csak ehhez hasonló feladatot sem. Majd "beszéljünk" hogy hogyan sikerültek a vizsgák. Nekünk nem tudom mikor lesz eredmény, de sajna én biztosra veszem, hogy újrázom.

 

Előzmény: energy_27 (16794)
energy_27 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 16794

Szia Danosilány!

 

Nem tudom, hogy mikor lesz majd eredményem, de sztem jövő hétre várható. Sztem nálunk mindenki szinte bukik. Nálatok másnak h sikerült?

Trixi64 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 16793

Szia

a  (16741) hozászólásnál megtalálod,hogy mi volt a vizsgában:):)

Ha tudsz valamit ami egy kicsit segítene,hogy mire kellene jobban odafigyelni megírnád,ha nem akarod itt, kérlek a remeny716@citromail címen megosztanád velem ezt az infót, mert én is április 9-én vizsgázom:):)

köszi

Előzmény: prveronika (16792)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!