Keresés

Részletes keresés

sefica Creative Commons License 2003.07.15 0 0 439
Sziasztok!
Először is szeretnék köszönetet mondani, még így ismeretlenül is,Sartitanillának és Sarti 2003-nak illetve a többieknek is akik bármilyen információt adott a görögországi utazásokhoz illetve a csodálatos képekért. Eddig Korfun 1998-ban,és Evia szigetén 2001-ben voltam, és most az idén Sarti lett az úticél.Szüleim már voltak 1997-ben,tőlük tudok egy- két dolgot, de amit tőletek tudtam meg, az annyira kimerítő és alapos volt, hogy most már úgy indulok útnak mintha már ismerném a helyet.Köszönet!
Od! Mi augusztus 4-én indulunk Sartira.
Üdv
od Creative Commons License 2003.07.15 0 0 438
Nagyon KÖSZÖNÖM a képeket KÁMINAK!!!
Nagyon hálás vagyok!Köszönöm!Egyébként Ti is busszal mentetek?
Még mindig nem utazik senki sem aug.1.-én??????Az jelezzen!!!!(üdv:mbf-emnek)
laMancha Creative Commons License 2003.07.15 0 0 437
Mi 4.50-ért vettünk Sartiban napernyőt. Szerintem nem érdemes cipelni, ott is meg lehet venni. Ráadásul nem is rossz minőségű, lehet hogy még egy nyarat kibír. :))

laMancha

Előzmény: andocs (431)
bogyó Creative Commons License 2003.07.15 0 0 436
Szevasztok,

hazafeleúton megálltunk egy napra Sartiban, a falu ugyanaz, de a Narancspart borzalmasan szemetes és túlzsúfolt volt. Lehet, hogy csak a hétvége miatt, de tele volt surmó görögökkel.

Lehet, hogy hétköznap jobb.

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.15 0 0 435
Thessalonikibe végig egyenesen kell bemenni, ahogy irtam egy felüljáró alá fogtok bemenni.
Itt kell figyelni hogy a bal szélső sávba soroljatok. Kanyarodásnál már fogjátok látni a Halkidiki táblát. Utána már nem lehet eltévedni ha figyeltek. Minden ki van táblázva és nem csak görög nyelven.
Napernyőt tényleg felesleges cipelni annak aki busszal megy. Igaz az 1200-ft-os nekünk kb 4 percig tartott, de tényleg lehet venni 10 euró körül.
Én nem irigykedem ám rátok.
Csak egy kicsit !
Jó utat !
Előzmény: Katity (432)
zo_lee Creative Commons License 2003.07.15 0 0 433
Szia andocs!
Amikor mi utaztunk, /jun.20./az Apollon busza már a magyar határon 3 óra késést szedett össze, ezért utána nem teljesen ott tartott pihenőket ahol normális esetben. Ahol megállt pl. Belgrád után az OMV kutnál, ott a mosdó ingyenes és tiszta volt, erre nem kellett aprópénz. Viszont néhány dinárért a shopban hideg üdítők, ásványvizek és sörök stb... A kávéjuk is nagyon jó! Eurót nem fogadtak el. Bulgáriában talán kellett néhány /euro/cent a mosdóra!? Sartiban a napernyőt melegen ajánlom. A buszban elfér a napernyő és Sartiban a busz az apartmanotok előtt áll meg, hogy ki és bepakoljátok a csomagokat.
Üdv: zo_lee
Előzmény: andocs (431)
Katity Creative Commons License 2003.07.15 0 0 432
Sarti2003, a szeméttel kapcsolatban igazad van, mi tavaly voltunk,és eléggé ledöbbentett az állapot.Kérdés:Thessalonikiben mennyire változtatta meg az útvonalat az olimpiai építkezés?Azért nem lehet eltévedni,ugye?
Köszi az útleírást,így felkészültebben vágunk neki az útnak!
Szép nyarat!
Katity
Előzmény: Törölt nick (427)
andocs Creative Commons License 2003.07.15 0 0 431
Sziasztok!

Mi pénteken indulunk Sartiba, és lenne pár utolsó kérdésem a "tudorokhoz" :). Az Apollonnal megyünk, a buszos útvonalat pontosan nem ismerem, de felmerült bennem, hogy nem kellene-e magunkkal vinni némi helyi aprót a mosdó használathoz. Mi a véleményetek erről? A másik kérdés, hogy feltétlenül kell-e napernyő? Mivel mi busszal megyünk, és szeretnénk a környéken motorozni is, elég kényelmetlen lenne. Viszont megfőni se szeretnék. Erről mit gondoltok? Köszi a segítséget előre is.

anicum007 Creative Commons License 2003.07.14 0 0 430
Sziasztok! Mindenkit szeretettel üdvözlök!

A ma délutánt a topic olvasásának szenteltem, ami éjszakéba nyúló tevékenységnek bizonyúlt.:-)
Szeretnék köszönetet mondani minden hozzászólónak, az olvasottak által rengeteg élménybeszámolóval és információval lettem gazdagabb. Külön köszönet Sartitanillának és kedvesének a gyönyörű képekért és a hangulatos élménybeszámolóért és persze ne feledkezzünk meg Imhotephről sem aki a bennem felmerülő minden kérdésre magadta a válasz és elvezetett erre a fórumra.
Ha minden igaz én és kis családom - azaz a párom és a szüleim - szeptember 19. utazunk az Apollon travel kíséretében - immáron én már 4.alkalommal - Görögországba s az idén Sartira látogatunk el. 2 éve már - átutazóban - jártam e kis halászfaluban s magával ragadott a mesés vidék látványa. Az utazás még képlékeny, megbeszélés tárgyát képezi, de ha megmutatom az általatok késztett képeket és beszámolókat biztosra veszem, hogy megszületik a végső elhatározás. Drukkoljatok!!!!!!:-))

Hali:Ani

Pávek Úr Creative Commons License 2003.07.13 0 0 429
Szia,

örülök, hogy rendben hazaértetek, köszi a beszámolót és a bíztatást.
Szerintem sose aggódj amiatt, hogy hosszan írsz, mi "út előtt állók" minden infóra ki vagyunk éhezve.
Nekem tavaly nagyon hasonló benyomásaim voltak Sartival kapcsolatban, igazából - bár így is jól éreztük magunkat - egy kicsit csalódást jelentett a hely.
Nem akartam - és most sem akarom - senkinek elvenni a kedvét tőle, mert Sarti és a Halkidiki gyönyörű, de nem árt felkészülni az általad is leírt dolgokra :(
Köszi mégegyszer a sok hasznos információt! Mi szombaton indulunk (ezúttal ugyan nem Sartiba, de a Halkidikira), már nagyon várom:)

pávek

Előzmény: Törölt nick (427)
laky gabee Creative Commons License 2003.07.13 0 0 428
Sziasztok!
Aug.1-én indulunk(két felnőtt három gyerek),adjatok tanácsot,kint találunk-e szállást,vagy itthonról intézzük.Két éve telefonon foglaltunk a Sithonnál,de most más árat mondanak a telefonba és mást emilben.Ha valaki kint intézte,kérem írja meg mennyibe kerül,mik a tapasztalatok?
Köszi
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.13 0 0 427
Látom már izgulsz az ut miatt. Sikerült rábeszélni a folytatásra. Nem volt nehéz, csak tényleg nem akarok untatni senkit, meg az se akarom hogy "okos"-nak tünjek.

Szóval az uttal kapcsolatban azt hiszem mindent leirtam. Jó kocsi kell hozzá, türelem ahhoz hogy odaérjünk és ha nagyon gyorsan akarunk odaérni, akkor egy zsák 10 eurós mert 5 km-enként kint vannak a rendőrök Szerbiába és Bulgárba is.

Sarti pedig továbbra is a kedvenceim közé fog tartozni.
Néhány dolog azért nem tetszett, de szerintem ez inkább Görög sajátosság, meg hát a sok turista.
Ez pedig a szemét. Mindenfelé amerre megy az ember.
A kukákat időnként nem üritik időben, igy aztán elviselhetetlen a büz és pillanatok alatt szeméthegyek voltak az utcán.
A narancspartot se értem. Nekem ugy tünik, ha nem kezdenek valamit vele, néhány év mulva a szeméttől lehetetlen lesz bemenni.
Kár érte, mert valóban lenyügöző a viz és a közvetlen part.
Szóval ezek a dolgok nem tetszettek, de hát időnként itthon se viszik el a szemetet időben, stb.
Egyébként én nem csinálok ebből olyan nagy ügyet.
Amugy is ugy gondolom, azok szoktak fanyalogni akik épp a szemetet csinálják. Néhány "aranyos" honfitársunk szépen viselkedett a narancsparton.
Szégyelltem hogy magyar vagyok.
Sajnos ilyen is van.

Nem csak a magyarok kapták fel Sartit. Rengeteg az osztrák és német turista is. Valamint szlovák és néhány lengyel.
A Galiniba két család jött néhány nappal érkezésünk után, akik a tulaj elmondása szerint 8 éve rendszeresen oda járnak. Triestből jönnek hajóval. Nem semmi.
Apropó Gallini.
Meséltem a tulajnak a Sarti Topicról.
Igen meglepődött. Azon meg mégjobban hogy egy NIT-Tours-os katalógusban láttam a panziót hirdetni.
Igaz 40 %-al volt csak drágább.
Soha nem hallott semmiféle NIT-Tours-ról.
Hát ilyen is van. Vigyázzatok az irodákkal.

Ami továbbra is élmény a tájon és a tengeren kivül, az a gasztronómia. A görög ételek továbbra is nagyon finomak. Egyedül halat nem ettem, mert drága. Azt inkább mint korábban már irtam, magam sütöttem.
Nem birok vele betelni. Kár hogy nálunk csak Hekk van.
Visszatérve a Gallinira, csak felsőfokban beszélhetek róla. Bár egy kicsit ötőnknek szükös volt, rendezett és tiszta volt. 10 nap alatt kétszer cseréltek ágynemüt, legalább háromszor törölközőket.!?
A klima pedig minden pénzt megért, főleg ugy hogy külön nem kellett érte fizetni.

Na most már tényleg befejezem.
Ja még egy élmény. A parton árulnak valami fánk félét, alig 1.50-EUR-ért.
Egy hosszu hapsi, mindig fáj a dereka mert szerintem nem birja cipelni a tálat.
Van egy fiatalabb is, mindenkinek belenéz a szemébe, vékony hangja van és egyfolytában ordibál.
A fiam állandóan utánozta mindkettőt és fogtuk a hasunkat.
Az utóbbi megjelenik a narancsparton is.
Pillanatok alatt végigrohan a sziklákon, elég nézni. Nem semmi amit levág.

Na jó nyaralást !
Üdv

Előzmény: xtazi (426)
xtazi Creative Commons License 2003.07.13 0 0 426
egyáltalán nem untatsz senkit....már alig vártam hogy hazérj és olvassam a beszámolod....mi pénteken indulunk....:))))
igazából már nincs kérdésem,mert a többiek már mindent leírtak...amik lennének az meg már ezerszer meg lett beszélve:)...pl:árak...kaja..hol vásároltál és kivel volt rossz tapasztalatod:))
de nem akarok off topic lenni....ezért csak írd le lécci hogy te mit tapasztaltá és neked mi tetszet:)))
Előzmény: Törölt nick (425)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.13 0 0 425
Megjöttünk !

Szombat hajnalban sikeresen hazaérkeztünk.
Röviden: Utunk hazafelé olyan rossz volt, mint kifelé. 19 óra. Az is igaz hogy a 10 éves Passatba elég keves már az erő, nem mertem 120 fölé hajtani. Igy aztán meg is usztam büntetés nélkül oda és vissza is.
Az odauton éjszaka mentünk, vissza nappal jöttünk.
Pavek Urnak üzenem, gond nélkül lehet menni.
Nekem a Szerbiai rész jobban bejött. Most már alig van korlátozás a három évvel ezelőtti uthoz képest. Gyakorlatilag Nis-ig kiváló ut van. Jó minőségü és jól lehet haladni.
Nis után romlik és utána Bulgária is eléggé gyatra. Szófiánál a körgyürü tényleg egy gyalázat.
Elhagyva a várost, később javul a minőség, a végén pedig kiváló.
A költségek ahogy már korábban irtátok.
Szerb pálya: 300 + 300 + 790 dinár.
Bulgár: 2 + 5 EUR. Ennyi volt vissza is.
A határok: A bulgár a legrosszabb, mindkét oldalon 30-40 perc. Vissza szintén. Nagyon lusták.
Most a Görög lepett meg. Max 10 perc volt oda is és vissza is.
Thessaloniki nagyon nyüzsgős, rengetek baleset volt. Nem árt nagyon figyelni. Bár nagyon jól vezetnek a görögök, köztük is vannak hülyék.
Eltévedni elvileg nem lehet. Az első nagy felüljáró alatt balra kell sorolni és utána már minden tiszta. A táblák jól láthatóak. Csak itt kell figyelni, mert én itt semilyen táblát/előre jelzőt/ nem láttam.
Bulgár pénzt nem váltottunk. Szerbiába tankoltam.
Ha jól emlékszem 48 dinár/L.
Görögbe 0.70 eur/l.

Sarti !
Olyan szép mint volt. A környék szintén.
A tenger tiszta, kék és zöld szinek között ingadozik. Néha előfordult hogy koszos lett, de érdekes módon reggel ujra tiszta volt.
Mi a Galini panzioba voltunk, a falu uj részén.
Ez az utólsó előtti épület a sor végén.
Mellette a Trifon ház az utólsó, melyet a Debreceni HAlkidiki-Tours üzemeltet.
Azért volt jó választás, mert ez a rész nyugisabb, viszont Sarti nem nagy, hamar e lehet érni mindent.

Árak: Minden relativ. Vacsoráztunk öten 65 EUR-ért, de 20-ért is.
Az Avrába pédául 45-ért.
Kinek milyenek az igényei és persze mennyi pénze van. A lényeg az, hogy a kis pénzüek is meg tudják oldani.
Persze nyilván az üzletekben minden drágább mint nálunk, de kis odafigyeléssel lehet variálni.
Azt hiszem tul sokak irok és lehet hogy unalmas.
Inkább ha van kérdés válaszolok, nem akarok untatni senkit.
Aki ezután megy, jó utat és jó nyaralást !
Üdv !

VTi Creative Commons License 2003.07.11 0 0 424
Szia BBöbe!

Légyszives küld el erre a címre a mailt: sarti03@freemail.hu

A másik nagyon régi már nem üzemel sajnos.
És nagyon-nagyon köszi!

V.

Előzmény: Törölt nick (423)
VTi Creative Commons License 2003.07.11 0 0 422
Sziasztok! Klassz a topic nagyon, és nagyrészt emiatt döntöttem úgy, hogy idén Sartira megyek nyaralni. Mivel tavaly Paralian busszal voltunk, ami több szempontból is rossz választás volt, idén kocsival szeretnénk menni. Igen csak egyéni utazással apartmant nem nagyon találok az irodákban. Azazhogy azt mondják, hogy mehetek egyénileg is, de fizessem ki a buszt is! aranyosak.

A kérdésem tehát az lenne, hogy nem tud-e valaki egy utazási irodát, ahol egyéni utazással lehet apartmant lefoglalni Sartiba úgy, hogy ne annyiba kerüljön, mint egy buszos út.
Szerintetek mennyi az ára egy hétre busz nélkül? Van valakinek valamilyen tapasztalata?

V. aki akár már holna is indulna Sartira!

kámi Creative Commons License 2003.07.10 0 0 421
Hello Od !

Sajnos visszajött a levelem azt írja megtelt a postafiókod ezért nem fogadja . Megpróbáltam most újra hátha sikerül.

Üdv. Csaba

Előzmény: od (419)
rage. Creative Commons License 2003.07.10 0 0 420
Sziasztok.Megtudná nekem mondani valaki,mennyiért váltják a dollárt kint görögbe?
od Creative Commons License 2003.07.10 0 0 419
Helló Kámi!
Sajnos eddig még nem jött semmi az emailemre!adam_50@freemail.hu vagyok(ugye az adam és az 50 közé tettél olyan kis alulvonást?)
Előre is köszi!Addig is türelemmel várok!
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.10 0 0 418
xtazi !

Szunyogirtot vigyetek magatokkal mert boven van.
Elekromos a szobaba es a teraszra vagy kinti kesoi vacsorakhoz mas fajtat. A lenyeg hogy boven van.
Mi holnap reggel indulunk haza. Otthon majd beszamolok mindenrol.
Itt egyebkent a turistak fele magyar.
Nem kell azert megijedni, nehany bunkotol eltekintve, nincs gond, ugy 60 %-os a kihasznaltsag. Augusztus viszont FULL.
Szombaton jelentkezek.
Udv Mindenkinek. Aki most indul, Jo utat !

Előzmény: xtazi (412)
kámi Creative Commons License 2003.07.09 0 0 417
Szia!

Elküldtem az emiledre.

Csaba

Előzmény: od (416)
od Creative Commons License 2003.07.09 0 0 416
Helló Kámi!
Köszönöm a segítséget!Majd még fogok kérdezni, mert van egy csomó kérdésem!Akkor elküldöd a képet nekünk!És akkor mindenki látja, legalább másnak is megtetszik!
Mégegyszer köszi!(a kérdéseket majd később!)
Ja:És még mindig senki nem jön aug.1.én???
kámi Creative Commons License 2003.07.08 0 0 415
Képet is tudok küldeni róla ha kell.
Előzmény: od (413)
kámi Creative Commons License 2003.07.08 0 0 414
Mi 6-án érkeztünk haza Sartiból , a Kosmas apartmanban laktunk az utca szinten ( a kis utcára nézett az erkély ).Igazából nem ezt kértük , de utólag belegondolva sokkal hüvösebb volt mint az emeleti apartmanok.Szerintem elég szép és tiszta volt, nagy erkély ahol bőven elfértünk (szívesen üldögéltünk kint), bár a konyhai felszerelések egy kicsit hiányosak, ha akartok főzöcskézni ajánlom szerelkezzetek fel( nagyobb kés ,merőkanál, konzervnyitó, vágódeszka ).Az egyedüli problémánk a szúnyogháló hiánya volt nem is igazán a szúnyogok miatt, hanem a szemtelen legyek voltak a zavarobbak .De ha visztek szúnyogriasztót és légyírtót megoldható ez a probléma is - lefekvés elött egy nagy rovartalanítás .Mi különben nagyon jól éreztük magunkat megvoltunk elégedve .Bármi kérdésed lenne még szívesen válaszolok .

Üdv. Csaba

Előzmény: od (413)
od Creative Commons License 2003.07.08 0 0 413
Szia Mindenkinek!Végre mi is utazunk Sartiba az Apollonnak aug.1-én!Ha valaki akkor megy, az szóljon!Tud valaki, valamit a Kosmas apartmanról?(üdv:mbf-nek)
xtazi Creative Commons License 2003.07.07 0 0 412
Szia sarti2003
Nekem csak egy kérdésem lenne.....
mennyi szúnyog van????:))
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.07 0 0 411
Na megint itt vagyok.
Sartitanilla !
Elfelejtettem a kepeidet megdicserni. Fantasztikusak. Az utazas napjan meg otthon toltottem le. Most mar a valosagban is megneztuk a narancspartot. Tenyleg gyonyoru, ahogy a kepeiden. Sajnos igen koszos a kornyeke, de a viz es a kozvetlen part eszmeletlen gyonyoru, holnap
megint oda megyunk.
Koszonjuk a jo kivansagokat !

Pavek ur !
A halat a leheto legegyszerubben keszitem el, hogy erezzem az izet. Erdekes hogy ami a legolcsobb volt, az volt a legfinomabb^<7 eur>

Meg jelentkezek !
Udv

Előzmény: sartitanilla (410)
sartitanilla Creative Commons License 2003.07.06 0 0 410
Pávek Úr, köszi szépen a biztatást, teljesen elpirulok :-) Egyébként a párom foglalkozására nézve informatikus, de webes dolgokkal csak hobbiszinten foglalkozik. Viszont mindig magasra rakja a mércét...

Ami az oldalt illeti, korábbi utazások képeit, történeteit is szándékomban áll felrakni, pl. az öt évvel ezelőtti Sartiról készülteket is (a képeket már be is szkenneltem hozzá).

OFF
Tavaly pont a kos-i utazás előtt vettünk digitális fényképezőgépet, ezért sikerült viszonylag sok jó képet csinálnom róla (és persze az utána következő utakról is). Örülök, hogy tetszett a Kos-os beszámoló, azt én írtam :-)

Amit még hiányoltál, a tenerifei napló kezdeményei is megvannak, csak idő kérdése a dolog...

Előzmény: Pávek Úr (408)
Pávek Úr Creative Commons License 2003.07.06 0 0 409
Szia,

jó neked most, nagyon irigyellek :)
Nekem lett volna kérdésem, de én az utazással kapcsolatos negatív élményekre lennék inkább kíváncsi (19-én indulunk Polichronoba - Kassandra-félsziget), de írtad, hogy erről majd a hazaérkezés után számolsz be. Addig is jó nyaralást és hazautat, aztán ne feledd az ígért beszámolót az útról :)
Csak eszembe jutott egy kérdés. Írod, hogy minden másnap halat veszel. Úgy érted, hogy boltban és te készíted el? Milyeneket próbáltál és hogy készítetted el? Vagy étteremben fogysztod őket? Ez is érdekelne (mármint, hogy szerinted miket érdemes kipróbálni).

pávek

Előzmény: Törölt nick (406)
Pávek Úr Creative Commons License 2003.07.06 0 0 408
Én általában igyekszem minden Görögországgal kapcsolatos oldalt megnézni, mert hosszú ideje odajárunk nyaralni. Ez alapján nyugodtan mondhatom, ilyen színvonalas honlapot magyar viszonylatban nehéz még egyet találni (Mondjuk assos oldala az ami még szóba jöhet, de az inkább már a portálok kategóriájában indul). Gondolom a párod nem amatőr szinten foglalkozik weblapkészítéssel, mert ez nagyon profi munka. Most olvastam el harmadszor a Kos-ról szóló leírást, azt hiszem jövőre oda szeretnék menni. A fotók legtöbbje képeslapon is megállná a helyét, a leírások szellemesek, informatívak szóval nem akarlak titeket zavarba hozni, de ezt ne hagyjátok abba, mert eszméletlen jó az oldal!
Jó lenne egy tenerifei napló is, mert eddig nem vágytam oda, de a képek alapján az is megtetszett. És most már követelem a sartis beszámoló folytatását, meddig kell még várni? :)
Minden topiclakónak, Sartiba (Kos-ra) utazónak kötelező olvasmány!
Előzmény: sartitanilla (407)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!