Keresés

Részletes keresés

lustica Creative Commons License 2012.02.24 0 0 49351

Hát szerintem meg de. Ne hívjunk már egy ilyen kutyát Buksinak meg Goldinak meg hasonlóknak...

 

Nem tudom, honnan származik ez a kölyök, vannak/lesznek-e papírjai, van-e elit törzskönyve. De attól még nem kevesebb.

 

De hogy a kérdésedre válaszoljak, az enyimnek angol az apja, és egy hónapja voltunk Angliában. Nem olyan globalizáció, mint goldolod. Ahogy jönnek hozzánk is a kinti goldenesek, úgy európaszerte is összefutsz az összes nagyobb retrieveres névvel 1-1 kiállításon.

Előzmény: Mentol frász (49350)
Mentol frász Creative Commons License 2012.02.24 0 0 49350

Naneeeee!

Hol angol az a kutya? Esetleg valamelyik 1000 évvel ezelőtti őse angol nyelvterületről származik. Na de, hol él most az a "golden"? Milyen nyelvet beszél a gazdája?

Ennyire nem kéne globalizálódni, nem?!

Előzmény: lustica (49347)
lustica Creative Commons License 2012.02.24 0 0 49349

Jaaa értem. Hát remélem azért rendeződnek náluk a viszonyok. Sajnos a kamasz kor náluk is ilyen, résen kell lenni a gazdinak is, meg ők is rendezkednek egymás között.

Valószínűleg akkor játékra felhívás akar ez lenni nála.

Goldenek - még az idősebbek is, nálunk a 7 és 2.5 éves szokta naponta ölni egymást - sokat játszanak egymás között, lehet ő is hiányolja ezt. Illetve ha megunják a fiatalt (akár a macerálást, akár az ugatását) akkor bizony helyreteszik és nem reklamál a pici :) ezt várná szerintem a spancitól is.

Esetleg próbálj meg ilyenkor te odamenni és letorkolni Bonnie-t. Hátha az beválik. jobb ötletem nincs :-(

Előzmény: éretLenke (49339)
Mentol frász Creative Commons License 2012.02.24 0 0 49348

Zefír, meg zafír - ezek a nevek sznob lovaskörökből ismerősek (gebék nevei), nem?

Előzmény: Pisces72 (49345)
lustica Creative Commons License 2012.02.24 0 0 49347

Goldenes körökben az a szokás, hogy az angol kutyának angol nevet adsz :-)))

 

Ha bekerülsz egy goldenes társaságba, a magyar nevekkel fognak rád csodálkozni.

 

Ez olyan, hogy a pulinak se adod pl. a Shadow nevet.

Előzmény: Mentol frász (49341)
éretLenke Creative Commons License 2012.02.24 0 0 49346

Szerinem az a lényeg, hogy a gazdinak tetszen a kutyus neve... Én mondjuk "emberibb" nevet választanék, nálunk ezért is lett Bonnie, de kinek a pap,kinek a ... :) A spánielem pl. Babszi, sokat megmosolyogják, és nem értik, mire elmagyarázom nekik, hogy Babszem az igazi neve, máris tudják, de nem érdekel, mert nekem tetszik :)

Pisces72 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 49345

De ha már itt tartunk... Azóta, h tegnap elolvastam ezt a nevet, így, ebben a formában: Zephyre, folyamatosan egy dobbermann (nem kívánt betűk törlendők) képe ugrik be. Méghozzá 2 munka-dobi közül az egyikként. Vki nem tudja megmondani, h hol láthattam-hallhattam ezt a nevet korábban? Film, könyv, valami? (Esetleg egy Fable-regényben?) Már kezd nagyon zavarni, h sejtem csak, de nem tudom.... :)

Előzmény: Mentol frász (49341)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 49344

A Zafír értelmi szerzője én vagyok. :) Mint a Zefír női párjáé... :)

Előzmény: Mentol frász (49341)
Abrash Creative Commons License 2012.02.24 0 0 49343

a mezőn szokott elém toppanni egy tigricsíkos cane corso... Butch néven ("tudod, a pálpfiksönben is buccs a boxoló" világosított fel a tulaj, amikor a lelépett kutyája miatt hívtam telefonon) BUtch 3 éves, egy építkezésen lakik egy deszkaizében, simogatásra lábhoz simul mint egy cica, játszani nem tud, nem kell valakinek ha legközelebb kiszökik?

 

Nekem erről a Lákátus Zefír jutott eszembe, bocsánat a tulajtól :)

Előzmény: donci2 (49342)
donci2 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 49342

... egy előkelőségnek mezei Zafír? Az enyém törzskönyvi neve Vajali Mindenes Bűvész :)))) a múltkor egy pibullal sétáltam. a neve Tájszon volt. Na azon is jót mosolyogtam...

Előzmény: Mentol frász (49341)
Mentol frász Creative Commons License 2012.02.24 0 0 49341

Most miért kell ezt így? (ja, bocs, nem Te vagy az értelmi szerző)

Ha már ilyen buta nevet ad neki, akkor is legalább idehaza magyarul írná: zafír.

Előzmény: Pisces72 (49331)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49340

Sziasztok, annyit nőtt a kutya, hogy sajna már fel tud ugrani az egyik kanapéra és az egyik gyerekágyra... Tudom, hogy vagy soha nem engedem meg, vagy nagyon nehéz leszoktatni utána. Namármost soha nem akarjuk megengedni, de eddig 3 alkalommal láttuk ágyon, ebből csak egyszer kaptam épp rajta, mindhárom alkalommal rákiabáltam, hogy Mit csinálsz, nem szabad -jó mérgesen és a nyakbőrénél fogva lerángattam onnan - nem olyan brutálisan, dehát na..... valami hatásosabb ötlet, vagy egyéb tipp???? Én nem akarom felengedni és nem is fogom, de mi van, ha nem kapom rajta és már ott hegyel fél órája, akkor is ért a szóból, mikor meglátom???

éretLenke Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49339

Mások a spánielek, de az enyém nem tipikus spániel... nehezen fogad el más kutyát, sétakor rendszerint nem játszik más kutyákkal,ha mégis, akkor az már ünnepnap... így is csoda, hogy így elfogadta. Közös labdázás van minden nap, ott nem marakodnak, aki kapja marja alapon megy:) csak tényleg ez a gondunk, hogy ha alszik az öreg kutyus,akkor miért ugatja Bonnie állandóan...

 

Íme egy mai kép, a lelkem sikeresen elcsúszott a sárban, amint rohant a labda után...

 

Előzmény: lustica (49338)
lustica Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49338

Érdemes külön etetni a fiatalokat pont ilyenek miatt. Így nincs kérdés, hogy ki mennyit ehet és mikor. Csökkennek a surlódások.

A rangsorban annyira ne legyél biztos :-D most még lehet hogy a spani az úr, de a golden szukák viszonylag karakának tudnak lenni. Szóval majd az első 1-2 tüzelés után elválik, hogy marad-e 2. a rangsorban, vagy átveszi a vezetést :) Valószínűleg a spanci már most is érzi ezt, azért morgolódik rá. (ha stabil a rangsor, akkor ált. elég a domináns egyedtől egy rossz nézés is, már értenek abból a kölykök. Nem szokott morgás lenni. Bár mint tudjuk a spániel kissé más temperamentum :))

Előzmény: éretLenke (49337)
éretLenke Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49337

A fogait már átváltotta, nincs egy szem tejfoga sem. Igyekszünk sokat foglalkozni vele,de hát ahogy más sem, mi sem tudunk vele lenni minden percben. Rágni valója van, szoktam nekik főzni húsoscsontot,fehércsontot, bár csak ritkán, van ilyen szines összefont kötele, papucsai, játékkutyái. Azt a műanyag csontot valamiért nem szerette, jobban szereti az ilyen puhábbakat, a plüsskutyáknak már pl. csak a feje van meg :) meg hát élete a labda... :)

 

ugatásra visszatérve, szerintem a rangsor már kialakult, és az idősebb spani az úr, tiszteletben tartja. Ha ő később jön be, mint a spani, akkor sokszor nem mer bejönni, csak amíg hosszasan figyeli, mit csinál,és ha látja rajta, hogy nem akar támadni, akkor nagy ívben elkerülve jön csak be. Enni se nagyon eszik a jelenlétébe, inkább csak figyeli... valamelyik nap este elkezdett inni Bonnie, odament a spani is hogy iszik, Bonnie gondolkodás nélkül ott hagyta és lefeküdt kicsivel hátrébb, majd csak utána ivott még.

Pisces72 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49335

Elsőre rangsor-problémákat és fogváltást sejtenék mögötte -rombolás, ugatás-, de mivel van másik kutya, az ő viszonyukba nem szólnék bele, max a vezetékes ügybe. Rajta kéne kapni párszor, és "kipenderíteni" a szituból, ugyanakkor adnék neki olyan rágnivalót, ami segíti a fogai lecserélésében. Már ha az épp most zajlik... Mert amiatt kényszerből rág, de ha hagyjátok, így maradhat a dolog.

Előzmény: éretLenke (49334)
éretLenke Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49334

Jaj nagyon örülök, hogy nem duci :) Én próbáltam menteni a menthetőt, hogy csak a kabátja a nagy, mégis csak tél van stb, de azt mondták rá, hogy van rajta kis felesleg.

 

Tök jó olvasgatni a tippjeiteket a neveléshez, nekem is lenne pár kérdésem. Tünemény a kutyus, imádjuk, viszont van ez nagyon zavaró tulajdonsága.Rengeteget ugat... van egy spánielünk is, és amíg Bonnie kisebb volt nála, nagyon sokat játszottak, viszont amióta már túlnőtte, egyáltalán nem játszik vele,sőt, ha Bonnie próbálkozik, akkor meg is morogja, meg oda is kap neki. Olyankor messzebb megy tőle Bonnie és elkezdi ugatni, és nem lehet leállítani sehogy se. Meg akkor is ezt csinálja, amikor a spániel a kosarában fekszik és alszik... oda áll a kosárhoz, és ugat.Hogyan lehet neki megtanítani, hogy ha azt mondom, hogy csendet,akkor fogja be azt a nagy száját? :) Meg a rágás..kikezdte a háznak a falát, már a szigetelésig lekaparta több helyen is, a növényeket szinte mindet lerágta, a sziklakertből az összes növényt megsemmisítette... elzárni sajnos nem tudjuk a növényektől, mert akkor csak betonplacc marad neki, azt pedig nem akarjuk, meg olyan a kert elrendezése, hogy nem is nagyon kivitelezhető... illetve még egy nagyon nagy gondom van: ha valaki jön az utcán, egyből elkezd dörgölőzni a kerítéshez, kelleti magát, hogy simogassák...én viszont ezt nem akarom, nem bízok meg a "2 lábú ragadozókban"...

szikradia Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49333

Akkor jó, megnyugodtam! :)

Hivatalosan kinti kutya lesz, de nem lesz kitiltva bentől sem. :)

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49332

Szerintem sem lányos név! Kinti kutyu lesz, vagy benti?

 

Előzmény: szikradia (49329)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49331

Az a Zaphyre lenne. :) Jó név, szerintem is. :)

 

Előzmény: szikradia (49329)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49330

Persze, h "duci", abban a korban van... :p Ne aggódj, a köv lépésben majd a lábai nyúlnak meg, és rögtön megváltoznak a testarányai, akkor már nem fogod ducinak látni. Mienk is ilyen volt ekkortájt, és nekem annyira nem tetszett, h örültem minden centinek, amit másfelé nőtt. :) Az viszont már látszik, h egy erős, izmos felépítésú kutyus lesz belőle. :)

Előzmény: éretLenke (49323)
szikradia Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49329

Köszi, mutatok majd képet! :) A Zephyr-rel csak az a gondom, hogy nekem mintha picit lányosan hangzana, pedig fiú név. Vagy csak szerintem? :D

De aranyos lehett a néni! :D

Előzmény: Törölt nick (49327)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49328

Tök jól csináltad! :):):)

Olyan helyen ne engedd el, ahol annyi a zavaró inger, h "elveszik" köztük, mert mennyiségben vagy minőségben meghaladják az aktuális képeségeit, de a zárt focipálya, vagy a jól belátható, üres mező sztem kiváló helyszín. És el kell engedned, mert másképp nem tudod vele gyakorolni a szabadon behívást. (A hosszú póráz baromság, egy retinél legalábbis, mert ők elég okosak hozzá, h tudják: továbbra is pórázon vannak.)

Ill. ne engedd el ott, ahol veszélyben van, vagy rövid időn belül veszélybe kerülhet.

 

Az ugatást illetően nem tudok mit mondani.  

Előzmény: Törölt nick (49324)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49327

Helló, szerinten nagyon jó kis név és még nem is hallottam!!Gratula az új családtaghoz és majd mutass képeket! Enyém 3 hós szuka labrador, és Leila a neve!

Jaj, képzeljétek! Egy öreglány jön szembe a kutyájával, megsimogatja Leilát, majd megkérdi, milyen fajta is ez? Mondom Labrador. Gondolkodik, majd megszólal:

-Neeeeeeeeeeem, ez nem Labrador! A LABRADOR AZ FEKETE!!!

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: szikradia (49325)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49326

Jaj de szépséges!!! Egyáltalán nem duci, miből gondolod? Az enyém az duci... de még picike.

Előzmény: éretLenke (49323)
szikradia Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49325

Sziasztok!

 

Március elején érkezik hozzánk a család legújabb kedvence, egy 2 hónapos kan golden retriever. Már mindennel előkészültünk, az egyetlen dolog, ami "gondot" okoz, az a névválasztás. Mindenképp egy egyedi, nem túl elcsépelt nevet szeretnék a kutyusnak. Nézegettem a latin/görög neveket, és ami megtetszett, az a Zephyr. Szerintetek? Vagy van egyéb tippetek? :)

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49324

Helló mindenkinek! Én örülnék, ha az ilyen témákat nem priviben írnátok, mert engem nagyon érdekel! Többek között azért is, mert már lassan habzik a szám, olyan ideges vagyok, hogy már 2 hete megrendeltünk 2 könyvet, az egyik a Neked ugatok, a másik a Klikk, és még mindig semmi!!!

Bementem ma Leilával egy zárt focipályára (csak ilyen amatőr pálya), és ott elengedtem. Mindig odajött, ha hívtam és egyszer el is tudtam bújni úgy a sarokba, hogy nem talált meg azonnal. Utána mikor szóltam, mint a gőzmozdony, úgy rohant!!!! Jól meg is dícsértem! Meg egyszer egy jó nagy zöld területen is elengedtem, hát ott már nem tudtam elbújni, mert jött utánam, mint az árnyék! Megoszlik a vélemény abban, hogy ilyen kis korban elengedjük-e vagy ne... Egyfelől azt olvasom, hogy ilyenkor még erős a falkaösztön és úgysem szalad el (kivéve, ha pl megijed valamitől ugyebár....), másfelől meg hogy addig el ne engedjem, amíg 100%-ra oda nem jön.... hát nem is tudom, mit higyjek!

Ilyen kicsin még azt kell gyakorolni, hogy ilyen zárt téren elengedem és ha odajön, akkor jutalomfalat és dícséret? Vagy hogy kezdtétek?

Idegesítő, hogy a könyveim nincsenek még...

Ja és ma sok emberrel találkozott, és annyian simogatják, egyik nő meg annyira odavolt, hogy teljesen felpörgette a kutyát! Ha túl sokat simogatják, akkor bepörög! Úgy értem mindezt, hogy nem bír magával, elkezd csaholni meg ugrálni! Ti rászólnátok a kutyára, ha ok nélkül kezdene ugatni? Illetve nem is tudom, ez nem ugatás, ilyen kölykös csaholás. És sokszor itthon is a játék közben is elkezdi, pedig elvileg nem ugatós fajta.

 

 

 

 

éretLenke Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49323

SZóval itt van Bonnie, remélem mostmár sikerült értelmesen berakni a képeket....:) 6hónapos volt a hétvégén:)

 

 

 

Mentol frász Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49322

Jó, csak említetted, hogy ha más kutyák is vannak a közelben nem annyira jön hozzád első szóra...

Előzmény: Törölt nick (49319)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 49321

:) Ne priviben, ha lehet. Az elérhetőségem nyilvános, nem azzal van gondom, h ír-e vki "idegen" vagy sem, hanem könnyen előfordulhat olyan eset, h valaki itt a többiek közül tud jobbat, mint én, mert messze nem én vagyok itt a legtapasztaltabb, max csak a legráérősebb. :)

Előzmény: Törölt nick (49320)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!