Keresés

Részletes keresés

Herbie_ Creative Commons License 2001.08.14 0 0 391
De van ilyen törvény csak mindenki akinek nincs a környezetében allergiás beteg az szarik bele egy nagyot a dolgokba. A törvény ha jól tudom az elmúlt évben született, de betartatni nem sikerült. A múlt héten volt műsor ezzel kapcsolatban és állítólag ebben az évben már szígorúbban veszik a dolgot az önkormányzatok. Itt mondjuk annyi bibi van, hogy a saját területüket sem tisztítják meg rendesen.
A bünti 20ezertől 1millióig terjedhet. Ha vki a felszólításnak sem tesz eleget akkor az önkorm. elrendelheti az írtást aminek az összegét ráterhelik a telekre, záros határidőn belül pedig be is hajtják azt.
Röviden ennyi.
Előzmény: haharin (390)
haharin Creative Commons License 2001.08.13 0 0 390
MÁV-ügyben csatlakozom. Én ma a Bp-Szeged vonatról szédültem le majdnem.
Valahol Kiskunfélegyháza mellett van egy napraforgó-tábla, ami a kinézete alapján inkább ürömtábla némi napraforgó szennyezéssel. Nincs vmi rendelet/törvény arra, hogy ki-ki irtsa az allergén növényeket a földjén?
Előzmény: Pepin (378)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.11 0 0 389
én használom, lejjebb már írtam róla. és a tájékoztatón az áll: mellékhatások nem ismertek.
eddig egyébként pozitív a véleményem.
Előzmény: Syd Barrett (380)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.11 0 0 388
hiába olvastad volna az elejétől, mert a topik eredetileg nem ezért született.
Előzmény: shabbarulez (387)
shabbarulez Creative Commons License 2001.08.11 0 0 387
Hát ilyet is csak az tud mondani akinek nincs allergiája. Persze júliustól október elejéig lelki beteg vagyok, aztán hopp én vagyok a legboldogabb a világon és nincs semmi bajom. Ekkora baromságot. Azt elhiszem hogy aki szenved annak nincs jó kedve, de kinek lenne ha egész napját hónapokon át elronja ez a vacak állapot. Én ez csak a pollenallergiára izaz, de vannak akik egész évben szervednek a kórtól, az ő helyzetüket még elképzeni sem tudom milyen szar lehet.

Nem tudom volt-e már erről szó, mert nem olvastam végég a topicot. Szerintem aki nem szenved ettől a nyavajától, az igazából fel sem tudja fogni mi mit szenvedünk. Ő is ugyan azt a levegőt szívja mint mi, neki ettől semmi baja, mi meg levegő után kapkodunk, légszomjunk van. A kívülállók soha nem fogják átérezni egyesek mennyire szenvednek.

Előzmény: Krista (384)
whisper Creative Commons License 2001.08.11 0 0 386
Mit mondjak, nem lettem boldogabb. (8-I) De ha már kiperkáltam rá ezerx pénzt, elszedem, 'sosetudni' alapon. Valamire, ha allergiára nem is, csak jó lesz az a sok-sok gyógynövény, ami benne van. 8-)
Előzmény: Herold (385)
Herold Creative Commons License 2001.08.11 -1 0 385
Az Antipoll fabatkát sem ér.
Előzmény: whisper (382)
Krista Creative Commons License 2001.08.11 0 0 384
Tényleg, Nektek mi a véleményetek arról, hogy nekem sok okos azt szokta mondani (legfőképp olyanok, akik szerencséjükre nem szenvednek ebben a nyavalyában), hogy az allergia lelki eredetű. Nem tudom, de én teljesen normálisnak érzem magam lekileg, és külföldön soha semmi bajom nincs... De ahogy tegnap hallottam a tv-ben, ez a pollenallergiára Mo.-ra igen jellemző! Talán nem is velünk van a baj!?
Krista Creative Commons License 2001.08.11 0 0 383
Nekem is gyerekkorom óta van(Még a Széchenyi hegyen is vizsgálgattak a nagyokosok!). Akkor azzal bíztattak, hogy majd kamaszkorban kinővöm. Hát már jóval túl vagyok rajta, és még mindig tart!!! Vagy későn érő típus vagyok, vagy az orvosok nem tudták jól...
Előzmény: shabbarulez (381)
whisper Creative Commons License 2001.08.11 0 0 382
Csak irigykedni tudok, szerencsés emberke vagy!
Régebben én is használtam a Claritine - Rhinocort párost, de a hatása max 20% lehetett, még önkényesen emelt adagban is.
Jelenleg Zyrtec - Flixonase párost használok, kiegészitve Calcimusc-kal és Garasone szemcseppel. Igy elviselhetőek a napok, kb 5-6 zsepi elég, de folyamatosan kapar a torkom és időnként ki tudnám, dörzsölni a szemem a helyéről.
Tegnap elkezdtem az Antipoll Forte szedését, hátha jó lesz alapon. Próbálta már valaki? Tapasztalat?
Előzmény: shabbarulez (381)
shabbarulez Creative Commons License 2001.08.10 0 0 381
10-12 éves korom óta van allergiám(most 26) legfőképp pollenekre(meg még egy csomó mindenre, max fokozaton). Szenvedtem is vele eleget, főleg mert a nagyinál sokat nyaraltam akkortájt(kecskemét környéke akkor is húzós terület volt). Mindenfajta gyógyszer és orrsprét kipróbáltak, aztán 94-től a Claritine és Rhynocort páros minha elfújta volna, nulla tünet, minden cool. Tavaly teljesen kihagytam mindent,mert nem jelentkezett semmi tünet, és idáig (kopp-kopp) ebben az évben is minden OK. Lehet hogy van remény? Elég realista figura vagyok, szeretem mindennek tudni az okát, de erre még nem jöttem rá. Habár mindegy, csak maradjon így életem végéig.
Syd Barrett Creative Commons License 2001.08.09 0 0 380
Emberek! A Luffeel-t ismeri valaki? Tapasztalat? Ez egy homeopátiás készítmény lenne, mellékhatások nélkül.
whisper Creative Commons License 2001.08.09 0 0 379
Az injekció nekem is bevált, de csak akkor szoktam beadni magamnak, amikor már nagyon rosszul vagyok. Meg most a vizsgálat előtt nem is lehet. Az orrfolyást Calciummal fogom meg, a spray már nem nagyon hat, legutóbb Flixonase volt a favorit.
Előzmény: Krista (369)
Pepin Creative Commons License 2001.08.09 0 0 378
Hát, emberek, a MÁV-val ne utazzatok ilyenkor. Tegnap kirándultunk a családdal, Bp. Nyugati - Rákosrendező - Solymár - Esztergom útvonalon, gyk. minden állomáson, de különösen a Rákosrendező környékén parlagfűerdők között vitt a vonat. :-(
Én Esztergomban már hörögni is alig tudtam, hajam, ruhám tele volt pollennel, a család egész napi programja tönkre volt vágva, mindenhol csak azt nézték, hogy élek-e; még a Visegrád-Bp közti hajóúton is kinlódtam, pedig ott elméletileg tiszta volt minden.
Gyedmaroz Creative Commons License 2001.08.08 0 0 377
Az tény, hogy nagyon ótvar a bukéja. Én akkorákat köpök utána, mint egy teve.

De azért felteszem ismételten a kérdést bárkinek:
Talákoztatok már olyannal, akinek végleg elmúlt a parlagfű allergiája? Szóval nem arra gondolok, hogy valamilyen ráhatásra gyengültek, vagy szünetelnek a tünetei, hanem hogy eccerüen vége, köszöni, jól van.

Előzmény: Herbie_ (376)
Herbie_ Creative Commons License 2001.08.08 0 0 376
Én úgy jártam vele, mint te a Claritin-nel.
Ráadásul rossz íze van.
Előzmény: Gyedmaroz (375)
Gyedmaroz Creative Commons License 2001.08.08 0 0 375
Nekem a Rhynocort tökéletesen bevált.
Előzmény: Herbie_ (374)
Herbie_ Creative Commons License 2001.08.08 0 0 374
A Flixonase orrspray-n lett volna igazán a hangsúly.
Előzmény: Gyedmaroz (368)
azesz Creative Commons License 2001.08.08 0 0 373
orulok hogy a taknyozoknak is van sajat topikja, jo latni hogy nem csak en kuzdom vegig az augusztust, egyebkent ajanlom a kalcium sandoz melle a disophrol-t nekem bejott miutan a klaritin-zyrtec mar szart se er.

udv

a.

Gyedmaroz Creative Commons License 2001.08.07 0 0 372
Hótthalálos komolyan, nem is járnának rosszul. Gyógyszerártámogatás megspórolva, táppénz megspórolva. Kialakuló asztma megelőzve, újabb pénzek megspórolva.

Köszönöm a jókívánságodat, majd tüsszögök vagy kettőt pro forma a ti egészségetekre is! :-)))

Előzmény: Krista (370)
Krista Creative Commons License 2001.08.07 0 0 371
Jó utazást, és pihenést! És gondolj ránk, az ittmaradt szenvedőkre!!! :-)))
Előzmény: Gyedmaroz (368)
Krista Creative Commons License 2001.08.07 0 0 370
Szerintem hatásosabb gyógymód lenne a nyaralás - akár tengerparti, akár magaslati. Nem is rossz ötlet! Javasolni kéne, hogy vegyék fel az újabb TB programba! :-)
Előzmény: Gyedmaroz (343)
Krista Creative Commons License 2001.08.07 0 0 369
Azért jó, ha felkészülsz, és kétnapi élelmet viszel. Sose lehet tudni! Bár lehet, hogy más kerületekben jobbak a viszonyok, itt a harmadikban borzalmas! Vissza nem megyek az igazolásért! Bár én az injekcióra esküszöm. Nekem mindig az használ. Egy kis szuri, és egész évben semmi bajom!
Előzmény: whisper (344)
Gyedmaroz Creative Commons License 2001.08.07 0 0 368
A Claritne nálam vagy három évig volt favorit. Tavaly sajnos a langyos borogatással lett egyenértékű.
Idén még nem mérgeztem magam semmivel, eddig elég jól bírom, némi éjszakai fulladástól eltekintve.
De már csak szombatig vágom a centit, onantól egy bő hét Horvát tengerpart, tüneteket mintha elvágták volna. Utána Erdély, hegyek, szeptember elejéig allergia súlyba!
Ja, és naponta egy csupor zsályatea. Valószínüleg placebó, de bánja a fene.
Előzmény: Herbie_ (366)
Herbie_ Creative Commons License 2001.08.07 0 0 367
LJÉV, Pistike akinek sajnos távoznia kellet.
Herbie_ Creative Commons License 2001.08.07 0 0 366
Ha gondolod próbáld ki:

Flixonase orrsoray 2-2 szisszentés
Kalcium tabletta mindennap 1x1
Claritine tabletta 1x1

Május óta alkalmazom ezt a triót. Azóta bavált, pedig ilyenkor már taknyom nyálam egybe szokott lenni. Parlagfü + üröm, fű (főleg a frissen kaszált), fák virágai, macskaszőr,
Azt hiszem ennyi.

Előzmény: Gyedmaroz (365)
Gyedmaroz Creative Commons License 2001.08.07 0 0 365
Szerencsére csak a parlagfűre, de arra nagyon. Minden évben arra számítok, hogy én leszek az a csodálatos kivétel, akinél elmúlik. Ez eddig sajnos nem jött be. Homeopátiás és természetgyógyász módszerekben nem hiszek, marad az antihisztamin (jelenleg Zirtec), szemcsepp, orrspray, nameg némi tengerparti, s magashegyi megkönnyebbülés. Plusz kaszálás ezerrel, s baszogatása rendkívűl agresszíven mindazoknak, akik ezt elhanyagolják.
Előzmény: Herbie_ (364)
Herbie_ Creative Commons License 2001.08.07 0 0 364
Te milyen gyógyszerekkel kúrálod magad? Ha egyáltalán teszed azt. Egyáltalán mire vagy még allergiás?
Előzmény: Gyedmaroz (363)
Gyedmaroz Creative Commons License 2001.08.07 0 0 363
Húúú, ettől még a lélegzetem is elállt!
Sajnos, szó szerint.
De kisujj ráz- ráz!
Előzmény: Herbie_ (361)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.07 0 0 362
ugye, hogy jobb? bár az árról nekem más fogalmaim vannak, mivel eleve az 50 dbos szopogatós Luffeel majdnem kilenc kiló, de ha már allergia, még az is szinte mindegy, mennyibe kerül, nemigaz??
Előzmény: keblencke (346)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!