Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.25 0 0 64994

Aztajóeget, ez kész horrorfilm! Mennyivel humánusabb látvány a kopasztóasztal és egy mellette nyálcsorgató blöki :)

Előzmény: hant90 (64993)
hant90 Creative Commons License 2015.09.25 -1 0 64993
Előzmény: Törölt nick (64992)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.25 0 0 64992

Áruld már el, hogy működik egy ilyen. :)

Előzmény: hant90 (64991)
hant90 Creative Commons License 2015.09.25 -1 0 64991

Sziasztok!
Van egy baromfikopasztó-gépem, melybe szeretnék egy nagyobb motort tenni. Eddig egy 550W-os, 1 fázisú, 1.400 fordulatos volt, ehelyett szeretnék egy 750W-osat. A gyártó szerint ennek pont akkorák a méretei, így be tudom építeni. (Ő betenné, dehát Pécs-Mosonmagyaróvár kissé nagy távolság...) A kérdésem: ha veszek egy motort, vajon én be tudom kötni? Hova kell majd kötnöm a fázist, nullát. (Azt azért tudom, hogy a kettőt felcserélhetem.) És még egy kérdésem lenne: vajon miért van a mostanin két darab (12,5 mikrofarados, párhuzamosan kötött) kondenzátor? Nem tudom van-e jelentősége: az A-B pontok között 11, a B-D között 6 Ω ellenállást mértem, a többi között végtelent.

Jahno Creative Commons License 2015.09.25 0 0 64990

Akkora és olyan szünetmentes kell, ami kibírja.

Előzmény: Lacivill (64986)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.09.25 0 0 64989

Próbaképpen lehet, hogy megérne direktbe rákötni, hátha annyira gyorsan felpörög az a motor, hogy a szünetmentes tápegység kimeneti védelme nem is veszi komolyan azt a pár tizedmásodperces túláramot. Elvégre számos fogyasztó tápegysége kezdi a munkát bazinagy pufferkondenzátorok felöltésével, tehát a szünetmentes tápegységnek sem szabad pánikba esnie egy rövid idejű túláram-lökésektől.

Persze ha sokáig tart a felpörgés, akkor mégiscsak muszáj lesz valami lágyindítást fabrikálni,

én most egy pár másodperc alatt nullára csökkenő ellenállást, vagy növekvő kapcsolási idejű kettős tirisztort képzelek el oda.

Előzmény: Lacivill (64986)
Lacivill Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64988

Nem kaptam még szét a nyitót. de 380W ráírva.

Előzmény: C20NE (64987)
C20NE Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64987

Milyen motor?

 

Ha sorba kotsz vele egy induktivitast az korlatozza majd az indulo aramot, utana meg egy relevel zard rovidre par szaz millisec utan, vagy a motor aramat figyelve. En toroidot szoktam igy "lagyinditani"

Előzmény: Lacivill (64986)
Lacivill Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64986

Garázsajtót motor nyitja egy helyen. Felmerült, hogy szünetmentes jó lenne, mert egyedi, és nem nyitható kézzel jelenleg. Valami "lágyinditásra" lenne szükség, mert állitólag a szünetmentes letiltana a nagy induló áramra.

Ötlet?!

pajaci Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64985

Az tart vissza, hogy mint írtad széthullik hamar. Valami tartósabbra pályázom. Ha nem lesz veszek ezekből többet.

Előzmény: Jahno (64984)
Jahno Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64984

Közben megnéztem a linket, van ilyenem. Főleg azért hagytam meg, mert vízilovas, bár több hamar szétesett. Kocsiba is ott a kis LEDes akkus, párszor használtam, közel 5 éve töltöttem fel utoljára. Vehetsz, mi tart vissza? Nekem a 300 forintos bicajlámpák eddig jók voltak, olcsóbb volt Kínából lőni, mint elemet venni bele. Valaki meg úgyis elkunyerálja, így lassan heti szinten érkezik az utánpótlás.

 

Több 10 órát tudnak világítani, annyi kocsiban és lakásban már sok tud lenni.

Előzmény: pajaci (64983)
pajaci Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64983

Pedig jó lenne egy használható, kocsiba, meg a lakásba is biztonságból.

Előzmény: Jahno (64982)
Jahno Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64982

Általában elég gyengék, nekem az olcsók hamar tönkre is mentek. 10 másodperc holdfényre jó szokottt lenni, míg előkerül a rendes lámpa. Találtam olyan is, ami igazából nem is töltött, sima elem volt benne, ami idővel lemerült és hiába nyomkodtad.

Előzmény: pajaci (64980)
pajaci Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64981

Most hogy leírtam, eszembe jutott hogy elem nélküli néven kellene keresni. Lőn meg is lett.

 

http://a4team.hu/haztartasi_elektronika/vilagitastechnika-c18281/manta/zseblampa_led_elem_nelkuli_-_mm449-p26353

Előzmény: pajaci (64980)
pajaci Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64980

Láttam valahol ledes zseblámpát, amit egy markolat nyomkodásával lehetett tölteni, nem kellett bele elem. Azóta se bukkantam rá.

...slr... Creative Commons License 2015.09.24 -1 0 64979

Lakásvillamosításban azért kerülném az unortodox kapcsolásokat, mert ha tulajdonost vált a lakás, akkor az utódnak akár életvédelmi problémái is támadhatnak, ha nem érti, mi van abban a hálózatban. Arról aztán ne is beszéljünk, ha évek során egymást követik a nem igazán szabványos megoldások, na abból tudnak igazán csodák születni. Ha valaki nagyon kreatív akar lenni, szerintem ezt az igényét az ingatlan villamoshálózatán kívül is kiélheti.

 

Néhány géptermet alakíttattam már át úgy, hogy korrektül rá kellett kötni dolgokat a szünetmentesre. Nagyon szép megoldások születtek, de árban nem a háztartási kategória. Az már egy másik dolog, ha egy házban elhatározzák, hogy külön világítási hálózatot létesítenek, és arra szünetmentesítést is terveznek. De ez megintcsak nem egy hagyományos lakáshálózat könnyed átalakítása. 

 

Ami az elemlámpát illeti, a bejáratom mellett fel van akasztva egy 3D-s Maglite, amit ledessé alakítottam. Namost ez egy olyan őskövület, amit már senki nem akar onnan leakasztani, csak ha tényleg áramszünet van, és akkor biztos megvan. 

 

Tíz évet szokott kibírni egy készlet alkáli elem. Aztán ha az első lámpa megvan, akkor a többit már van mivel megkeresni :-) Arról nem is beszélve, hogy az elemlámpa gyárilag szünetmentes :-D

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64976)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64978

Én a zseblámpás sokkolóba raktam 10+éves lejárati idejű líthium elemeket, sokkolni ritkán kell, akkor viszont működjön a szerkezet :-D

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64977)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64977

Nekem van olyan fényképezőm (kesztyűtartóban) meg elemlámpám (ülés alatt), amire évente csupán egy-kétszer használok. Ha nem ilyen speciális (alacsony önkisülésű) aksi lenne benne, már rég a falhoz vágtam volna :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64976)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64976

"pont akkor merül le amikor nagyon kéne"

 

A ritkán használt elemlámpáknál az ilyesmi az elem/akku lassú önkisülése miatt szokik leggyakrabban előfordulni.

Vannak olyan elemek és aksik, amelyek kimondottan extra hosszú ideig megőrzik az energiájukat.

 

"Tudom, hogy a szünetmentesre kötés nélkül is van élet"

 

Aki ilyen barkácsoló ember, az a házának elektromos hálózatát csinálja olyanra, hogy ne okozzon problémát, amikor hirtelen be kell húzni még egy pár drótot a csőbe :)

 

Egyébként áramszünet esetén nem ragaszkodnék a helyiségek normál kivilágításához,

ahhoz, hogy a sötétben ne menj neki a rökaménak, ahhoz elég egy db 1-2 wattos LED is helyiségenként (spájzba-wcbe elég lehet fél wattos is). Ekkora terhelés ráadásul nem vágja tönkre a szünetmentes tápod aksiját sem ;)

Előzmény: nyunya72 (64973)
Jahno Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64975

Én vettem Kínából olcsó LEDes izéket, van egy marokkal a szekrényen, az asztal mellett, a táskámban is. Aztán mivel folyton valami bajom van így táskában fényvisszaverős csík is. De ez én vagyok, megtehetem.

Előzmény: nyunya72 (64973)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64974

Üdv Mindenkinek!

 

"Mezei" szabályozóval próbált valaki dimmelhető ledlámpát szabályozni?

 

nyunya72 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64973

Az elemlámpával csak az a bajom, hogy soha sem találom meg ott ahol hagytam (gyerekek), és pont akkor merül le amikor nagyon kéne.

Tudom, hogy a szünetmentesre kötés nélkül is van élet, csak gondoltam, miért ne......

Előzmény: ...slr... (64972)
...slr... Creative Commons License 2015.09.24 -1 0 64972

A világítás szünetmentesítése számomra már csak azért sem fontos, mert elemlámpa-rajongó vagyok, és követem napjaink egyik legérdekesebb ipari fejlesztési csatáját, az elemlámpák fejlesztését. Az elemlámpák legalább egy évtizeddel járnak a lakásvilágítás előtt technológiában, és ma már az a parányi elemlámpa, amit akár a zsebemben hordhatnék, szóval az is elég ahhoz, hogy órákon keresztül munkavégzéshez elegendő fényt teremtsen egy szobában. Egyébként is azt gondolom, hogy a fényszennyezés, az energiaproblémák, a közös ló és más problémák hamarosan oda fognak vezetni, hogy az otthoni és közös tereink teljes kivilágítása helyett / mellett a hordozható, akkumulátoros lámpák fognak terjedni. Vagyis akkor és ott legyen világos, ahol valóban szükség van rá. 

 

Az elemlámpáim többsége felállítható úgy, hogy felfelé világítson, a mennyezetről visszavert fény az egész szobát bevilágítja annyira, hogy az elég legyen egy áramszünet áthidalására. Némelyik lámpának van diffúzora is - ez egy pingponglabdához hasonlítható áttetsző gömb, van olyan lámpám, amihez konkrétan pingponglabdából készítettem ilyet. Az ilyenek segítségével helyi szórt fényt lehet előállítani. Vannak lámpák, amiken erős mágnes van, ezeket sok helyre fel lehet mágnesezni: autószerelésnél vagy vészhelyzetben az autóra, otthon az állólámpa oszlopára vagy karjára, én speciel egy mágnestáblán tartom az ilyen lámpámat. Sok fokozatban állítható a fényerő, így ha tényleg nagyon sötét van és az sokáig tart, akkor tudok olyan alacsony fokozatot állítani (ilyenkor úgyis alkalmazkodik a szem a sötéthez), amivel akár napokig is lehet világítani egy feltöltéssel.

Előzmény: nyunya72 (64971)
nyunya72 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64971

Köszönöm a hasznos infókat, akkor ezt az ötletemet elvetem, nem ér ennyit az égész.

A szünetmentest egyébként fixen kötöttem be, mert a rákötött eszközöknél sem mindegy, hogy melyik kanócon megy a fázis

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64970)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.09.24 0 0 64970

A szünetmentes tápegységed konnektoros, tehát véletlenszerű, hogy a kimenetén melyik pontra kerül a nulla. Ezért nem kötheted össze a hálózati nullával. Amit csak rá szeretnél kötni, annak mindenek külön nullája legyen, tehát a szünetmentes áramkör egyetlen pontja se (se fázisa, sem nullája) legyen összekötve a nem szünetmentes áramkörökkel (csak a földelő vezető lehet közös).

 

Ha forgatható bemenet+kimenetek helyett fixen beépíted-bekötöd a hálózatba, akkor elméletileg lehetne közös is a nulla, de előbb ehhez egy szakembernek át kellene nézni a kapcsolási rajzát, mert lehet abból baj is, pl tönkremehet abban a pillanatban amikor szünetmentes üzemmódba kapcsol, vagy pl a FI relé is lehet hatástalan (nem veszi észre, hogy valakit éppen agyoncsap a tápegységed).

Előzmény: nyunya72 (64965)
cucu Creative Commons License 2015.09.23 0 0 64969

Vannak különböző lépések az órán, amelyek maguktól lépdelnek.

Amikor 11180-on áll, akkor mutatja az aktuális állást. Nálunk legalább is így van.

Előzmény: 1.bendeguz (64967)
1.bendeguz Creative Commons License 2015.09.23 0 0 64968

 

fogyasztás mérőm pafal 16 valami talán c3

 

1.bendeguz Creative Commons License 2015.09.23 0 0 64967

sziasztok , lehet buta kérdés de nem hagy nyugodni . Kültéri elosztó doboz amiben van 2 db sinre szerelt dugalj , bepárásodása okozhat e elektromos fogyasztást , úgy hogy van felszerelve érintésvédelmi relé is ?

 

a kérdés azért merült fel bennem mert 2 éve újitgatok fel egy kis házat . utolsó villanyóra állásom 645 KW a számlázás szerint . Ma megnéztem és 7805 Kw ot olvastam le ha jól olvastam le . Digitális 3 fázisú mérőm van

 

nem tudom ezeken van van tizedes mérés vagy csak az egész KW ot jelzi ki ? a 7805 a kijező utolsó 4 karaktere

C20NE Creative Commons License 2015.09.23 0 0 64966

A nullat a szunetmentes kimeneterol vidd a vilagitasnak.

Előzmény: nyunya72 (64965)
nyunya72 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 64965

 

"Ez 1500 wattnyi terhelést a gyári méretű aksijával  maximum 5 perces áramszünetet képes áthidalni. Kipróbáltad már?

A kimenetén szinuszos, vagy sorshúzásos hullámformát produkál?"

 

Természetesen szinuszos, és a gyári aksikkal eddigi terheléssel elment kb. 40 percet, ezért gondoltam, hogy a világítás még beleférhet. Most tuningoltam meg autó aksikkal, de ez még nem próbáltam meddig bírja, gondolom jóval tovább.

 

Ok. megtáplálom direktbe a szünetmentesről eddig világos.

A világítás nulla vezetője a gerincvezetékről ágazik le a lámpákhoz így gondolom nem köthetem rá a szünetmentes nulláját is a gerincvezetékre vagy tévedek?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (64962)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!