Keresés

Részletes keresés

Rorimack Creative Commons License 2000.10.31 0 0 6698
Haliho!

Aikido. Nem torik azert mindennap csuklo/kez, es el lehet olyan szinten sajatitani, hogy tokeletes legyen vedekezesre. Mondjuk azt nem kerdezted,, hogy mennyi ido alatt ;))))

R.

Előzmény: cyberT (6682)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.31 0 0 6697
jaj, mindig valakinek a szovegere valaszolok:)
Bocsi, ez csak egy ideillo idezet volt, nem reagalas a mondandodra.:)
Előzmény: Bandi-T (6696)
Bandi-T Creative Commons License 2000.10.31 0 0 6696
Elnézést, természetesen igazad van.
Előzmény: Törölt nick (6695)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.31 0 0 6695
"ne atkozz, segits hinni!"
Előzmény: Bandi-T (6692)
Bandi-T Creative Commons License 2000.10.31 0 0 6694
Szia cyberT,

Kérlek mondj egy kicsit többet magadról, pl. fiú vagy-e vagy lány, mennyi idős (vagyis várható-e, hogy jelentősen nősz még, és így a súlyod is), milyen magas vagy.

Szintén segíthet választ adnunk, ha elmondod, milyen támadások ellen akarod megvédeni magad.

Előzmény: cyberT (6682)
Bandi-T Creative Commons License 2000.10.31 0 0 6693
Elnézést, úgy tűnik fáziskésésben vagyok.
Bandi-T Creative Commons License 2000.10.31 0 0 6692
'Vagy tan savanyodjunk be?'

Erre igazából azt akarnám írni, hogy 'Oh, didn't we already...?', csak sehogy se tudom jól megfogalmazni magyarul. Talán:

'Miért, még nem savanyodtunk?'

Ha így folytatjuk, a végén még a teámba is a harcművészeti fórumot fogom facsarni...

Rosszul esik olvasnom, hogy egymást tagadjuk, letaglózzuk, ha valaki erősebben fogalmaz, vagy félrelép (rosszat mond), akkor visszavágunk és belekötünk, és nem megérteni akarjuk amit mond, netán megbocsátani neki inkább ha esetleg megbánt minket azzal, amit mond, és arra csábítani, hogy felfedje, vajon ő miért is gondolja úgy, ahogy. Ebből lehet ugyanis (*meglepetés!*) tanulni!

Én úgy gondolom, a küzdelemnek nem itt a helye. És nem szeretem a keserű teát...

Előzmény: Törölt nick (6679)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.31 0 0 6691
naaa, olyan izek vagytok, mondta, harcmuveszetet akar tanulni
Wazull Creative Commons License 2000.10.31 0 0 6690
Cibet,

nem latlak belepve. Javasolj egy masik csatihelyet, ha nem tudsz feljelentkezni...

Előzmény: Wazull (6687)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.31 0 0 6689
WingTsun, WingTsun:)
Előzmény: cyberT (6682)
Cibet Creative Commons License 2000.10.31 0 0 6688
En loveszeten kivul meg tudnam javasolni a kesdobalast, es az elektromos sokkolot. Foleg az utobbi edzese nagyon konnyu...:)
Előzmény: cyberT (6682)
Wazull Creative Commons License 2000.10.31 0 0 6687
Cibet,

www.napfolt.hu/ttc -n van chat. ottnyithatunk egy magancsatit. Nekem nincs IRC-m...

Előzmény: Cibet (6686)
Cibet Creative Commons License 2000.10.31 0 0 6686
Javasolj egy helyet. Van MIRC-em es ICQ-m.
Előzmény: Wazull (6683)
Wazull Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6685
cyberT,

szerintem a gyorstuzelo pisztoly loveszet...

Előzmény: cyberT (6682)
Cibet Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6684
Szerinted ezekbol van a legtobb? En az atlagot koznapi ertelemben hasznalom, nem statisztikailag. Egy pelda:
Aki 30 kosarra dobasbol 10-15-szor betalal az atlagos. Aki 1-2-szer, az atlag alatti, aki 20-30-szor az atlag folotti. Szerintem az atlag alattibol kihozni egy atlagos teljesitmenyt ugyanolyan dicso tett, mint az atlagost atlag folottive tenni. Remelem ertheto, hogy mire gondoltam. Konyorgom ne ragozzuk tovabb.
Előzmény: Wazull (6678)
Wazull Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6683
Atlagos magyar harcmuvesz eszmecseret magam reszerol lezartam.
Hol chat-eljunk?
Előzmény: Cibet (6680)
cyberT Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6682
Hali,
en is gondoltam mar ra, hogy el kene kezdenem vmilyen harcmuveszetet, de nem tudom hogy melyik lenne a legjobb.Az biztos, hogy olyat szeretnek, amivel meg tudom vedeni magam az utcan(ha ram
tamadnak :), nem halok bele az edzesekbe (
nem torik el a kezem,labam,nyakam... :)
es megfelelo egy 60 kg-os embernek.
Eloszor az aikido-ra gondoltam, de olyanokat
olvastam rola, hogy konnyen torik a csuklo/kez es
nehez olyan szinten elsajatitani, hogy vedekezesre
is hasznalhato legyen.
Szerintetek melyik harcmuveszet teljesiti legjobban az igenyeimet?

elore is koszi

Törölt nick Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6681
En inkabb Norahoz inteztem az atlagos kerdesem most:)
hat, az atlag magyar harcmuvesz szerintem őőő, őőő:)))) Mondtam, egyetertek, ilyen atlagos atlag nincs. Viszont van olyan, hogy az atlag magyar harcmuvesznek ket laba, ket keze es 1 orra van, azon jobb esetben 2 orrlyuk helyezkedik el, stb. Na, de hagyjuk mar ezt az atlag temat. Termeszetes, h minden ember egyedi, es minden ember ugyanolyan.:)

Előzmény: Wazull (6678)
Cibet Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6680
Oltran, Wazull
Nem akartok inkabb chat-elni valahol?
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6679
Ha gyerekes volt, akkor gyerekesnek lenni yo.
Vagy tan savanyodjunk be?
Előzmény: Cibet (6675)
Wazull Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6678
Cibet,

En ertem, min problemazok.
Napi munkamban hasznalok statisztikai modszereket, de nyilvan egyikunk sem erre gondolt...
Tehat: akkor ki az atlag magyar harcmuvesz szerinted? Ferfi, 178 cm magas, 85 kilo (ezek nem az en parametereim :-))) ), 100 kiloval nyom fekve, barna oves judos, 105-os IQ-val?
Akkor nem lehetek atlag, de masok sem...

Előzmény: Cibet (6677)
Cibet Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6677
Szerintem is az az atlag, amibol a legtobb van. Nem is ertem, hogy Wazull min problemazott.
Előzmény: Törölt nick (6672)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6676
Es a vallas-filozofiaban?:)
Előzmény: Gemini (6674)
Cibet Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6675
Jibiki:
"Helyenként nem kellene a FRUSZTRÁLTSÁG, a Gyerekes Viselkedés és a MOTIVÁCIÓ között különbséget tenni? "
Hogy kellene kulonbseget tenni? A motivacio egy osszefoglalo nev, amibe a frusztraltsag es a gyerekesseg ugyanugy beletartozik, mint 1000 mas dolog. En is szivesen hallanek olyanokat, hogy "Azert tanulok harcmuveszetet, hogy megvedjem a gyengeket, segitsek az elesetteken, ez az eletem ertelme es celja." Ehelyett, altalaban, a "Rossz volt nekem, es azt szeretnem, hogy jobb legyen NEKEM." tipusu un. motivaciokat hallottam. A legjobb eddig meg az volt, hogy "Ugy tetszik ez a mozgas, szeretnem en is megtanulni."

Rorimack:
"Egyet aruljon el nekem valaki. Mi a kulonbseg akozott, ha valaki imadja az Oriental adventurest, es szereti a szamurajfilmeket, (ugye ez gyerekes (ami mitol negativ jelzo???)), ez azon foldi halando kozott, akit "athat a tavol-kelet szellemisege"??? "
(Csakugyan. A gyerekes nem negativ jelzo. Nem is pozitiv.) Eleg jelentos a kulonbseg. Kb annyi, mint a kabitoszeres es a gyogyszeresz kozott. Vegulis mindketto drogokkal foglalkozik. A szerepjatekban atelem azt az erzest, hogy nagy harcos vagyok, eros es rettenthetetlen. Aztan elmegyek edzesre, es erre az erzesre rateszek meg egy lapattal. En is buszken suhogtattam a kardommal, es egy picit harcosnak ereztem magam. Aztan mentem hazafele, meglattam egy csapat kigyurt suhogosmacist, es szememet lesutve mentem el mellettuk, remelve hogy nem veszik eszre nalam a becsomagolt kardot, es nem kotnek belem. Nem volt gyerekes az egesz???

bout:
Igy mar tulajdonkeppen egyetertek mindennel, amit irtal. Amit a kemeny edzesmodszerrol irsz, az is megfelel az en elkepzeleseimnek. Csak igy mar nincs benne az, hogy nem szabad dicserni.:)
"Ez olyan, minthogy gömbérzék nélkül a legtöbb embernek eszébe sem jut elmenni focizni, vagy kosarazni, de nem is nagyon veszik be az ilyen képesség hiányában szenvedőket. "
Es ez nem helyes szerintem. (Figyelsz, Wazull, atlag alattiak.) De ez mar a versenysport miatt van. Pedig tudjuk, hogy nem a vegeredmeny szamit, hanem az ut, amit kozben megtettunk.
Egyebkent, hogy akarod kizarni a "csak" fogyasztokat. Hol huzod meg a hatarvonalat? Teged komolyabban erdekel? Kulonbnek tartod magad naluk? Akkor miert torodsz azzal, hogy ok miert jarnak edzesre?

Cibet

Gemini Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6674
Kedves Linda,
"Vannak a nagymenők akik betokosodott véleményüket ellentmondást {és ellenérveket} nem tűrő fölényes ugyanakkor néha primitív módon
lemossák a többiek beszólásait. Vannak akik kezdőként új ötleteket és elcsépelt kérdéseket vetnek fel {ebből táplálkoznak a "nagyok"}. Úgy
általában senki nem látja be, hogy a másiknak van igaza, csak akkor, ha helyből megegyezett a véleményük.

TEHÁT, MINDENKI MONDJA A MAGÁÉT. A FÉLTÉKENYSÉG ÉS AZ IRIGYSÉG AZ ÚR... "

Jártál már politikai fórumon?????

Tisztelettel:
Gemini

Előzmény: Görbe Nóra (6667)
Wazull Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6673
Orltran,

"En mar annak is orulok, h egy Gorbe Nora elolvasta a kis peldamat:)"
Ha latnad! Egyfolytaban veregetem a sajat vallam, hogy en meg egy Gorbe Noranak is hogy be mertem szolni!!!!
:-)))

Előzmény: Törölt nick (6672)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6672
En mar annak is orulok, h egy Gorbe Nora elolvasta a kis peldamat:)

Egyebkent nem az az atlag, amibol a legtobb van?
foleg igy kimagasloan sokkal sokkal tobb, mint masbol? Mert akkor en nem tok magyarul sem:(

Előzmény: Görbe Nóra (6667)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6671
En mar annak is orulok, h egy Gorbe Nora elolvasta a kis peldamat:)
Előzmény: Görbe Nóra (6667)
Shingitai Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6670
Technika ördögének köszönhetően oly rég voltam itt,rengeteg témához kéne hozzászólnom, am már aktualitását vesztette :(
Shingitai Creative Commons License 2000.10.30 0 0 6669
G. N.

Ez mind szép, de mi köze ennek a harcművészetekhez?

Előzmény: Görbe Nóra (6667)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!