Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Martinka. Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47740
"vmiért megy az illegális fóliával is..."

Hogy oldják meg? Állítólag félig lehúzott ablakkal kell a fotót elkészíteni az autóról.

Én is régóta tervezem a fóliát de a műszaki visszatart. Na meg az anyagi is. :)

Rendőr is büntet állítólag. Egy ismerőst KPM műszakira küldtek a fólia és a Xenon miatt. Neki voltak egyéb ledek is az elején. :/
Előzmény: ádibébi (47737)
Martinka. Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47739
Én is 18 éves autóból szálltam át ebbe, és itt minden más. Van fék, lehet látni, nincs zörgés kopogás és még sokáig sorolhatnám mennyivel jobb. Az izzó meg amúgy is kényes téma a pug esetében.

A Night Breaker izzó meg pláne rátesz egy lapáttal hogy mennyire sz@r a Pug elektromos rendszere.

Mindenki tudja hol mikor használja a kocsiját. Annak megfelelően lehet mérlegelni hogy kell-e a +% Nappali lámpázáshoz meg közvilágítás mellett nem érvényesül a plusz fény. Csak éjszaka közúton.

Mivel én ritkábban használom éjszak ezét nem kell a +. Emiatt nincs Xenon sem a gépben. Meg azért sem mert büntetik. :)
Előzmény: _Haszi_ (47736)
ádibébi Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47738
Nappali utazó vagy, látom ;)) Hidd el, nem véletlenül hajtok én a luxokra ilyen keményen.
Előzmény: _Haszi_ (47736)
ádibébi Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47737
Errefelé phillips-et lehet agyba-főbe kapni, osram/tungsram, egyéb nincs is, csak phillips meg legolcsóbb. Mivel kényszerűségből még mindig halogénen vagyok (de már nemsokáig :)), és kiégett az egyik tungsram megalight plus (+60%, egészen rendes élettartammal és jóóó nagy fénnyel, tényleg, a gyárilag benne lévő normál phillips sárga pilácsnak látszik mellette), kéne vennem vmit párban. Mit tudtok ezekről a phillipsekről? van night guide, van xenon effect, ezek a 4,5-5 csillagosak (gondolom a minél prémiumabb termékek), és van +50%-os is. Jók ezek? jobbak mint a többiek?

Más:

valószínűleg nekem is kölcsön kell majd kérnem vmelyikőtöktől két ülést valszeg a július 18-25 héten, vidékre viszem az autót vizsgázni (vmiért megy az illegális fóliával is...)

még más, legfontosabb:

Meleg motor alapjáraton "dadog". Azaz, azt mondja: prrrrrrrrrrrrrrrrr, prrrrrrrrrrrrrrr, prrrrrrrrrrrrrrr, prrrrrrrrrrrr... Minden 3-4 mp-ben olyan, mintha az egyik henger egy ütemet kihagyna (mintha benzinesnél nem gyújtana a gyertya), és rögtön ezután a kipufogóból egy kis sípolás jön, ami aztán elhallgat (tehát megváltozik a kipufogó gáz sebessége, az tuti, vagy vmi egyéb akusztikai jelenség, amit a kipufgáz csinál).
Nem friss, már egy hónapja megvan a jelenség.

Ötlete van erre valakinek?
Előzmény: Martinka. (47734)
_Haszi_ Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47736
Bezony. Aki meg korábban évekig 20+ éves autót hajtott, mint pl. én, annak nem kellenek a flancos plusz luxok:)
Előzmény: Martinka. (47734)
Martinka. Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47735
Delphi szűrőt vettem Pug/citroen dobozban. Gondolom az (is) lehet a gyári. Szerelőm szerint csak az ismert márkákat szabad megvenni, mert a többi bizonyos (6?) mikron alatt átengedi a koszt, ami porlasztó cseréhez vezethet.
Cserélni még nem próbáltam de láttam már amikor babrálták. A motor tetején a burkolat alatt van egy kézi tápszivattyú. Olyan mint a vérnyomásmérő pumpája. Azzal felpumpálható a szűrő. Akkor is levegős lesz egy kicsit de hamar elindul majd.

Olajból elég a 4 l még marad is egy kicsi.

Fékolajat még nem cseréltem, de asszem Jena egyszer írt egy dolgot ami megragadt bennem, hogy azt is compuval kell csinálni valami szelep miatt, amit csak azzal tudnak kinyitni vagy légteleníteni. Nem emléxem de talán majd megemlíti ha olvassa.
Előzmény: citromheja (47716)
Martinka. Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47734
Remélem nem lesz igazam, de attól tartok megvetted a lehető legrövidebb életű izzót. :/

A +% annyit jelent hogy vékonyabb izzószálat használ ezért ugyanattól a feszültségtől jobban izzik. Ezzel nincs is semmi gond mert jobban látsz tőle, de van neki egy másik oldala is: az élettartama töredéke, mint +% nélküli típusnak. Minél több a +% annál rövidebb az élettartam. Ha fél évet kibír akkor nagyon jó vagy, de lehet hogy csak 2 hetet...

Ami igazán jó vétel és akár több évig is elmegy az az OSRAM ULTRA LIFE.

Nem világít jobban, vagyis nincs +90%, de nem is megy tönkre és nem is terjed el az autódról hogy eszi az izzót. Ennek az izzónak az élettartama 3000h még a +90%-é 260h.

Viszont ha sokat autózol éjszaka városon kívül (ahol élveznéd a +90% előnyét) akkor érdemes a +%os izzókban gondolkodni de akkor is javasolt a kevesebb +, mert az élettartama arányban van a %-al.
Előzmény: extekergo (47733)
extekergo Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47733
Na belecsaptam a lecsóba és vettem Osramot, abból is a drágábbikat, ami 90%-al több fényt tud. (és valóban sokkal jobban világít!)

Egyébként lassan másfél éve, mióta a lányomnál van a kocsi (mert nem az enyém) nem égett ki egyik izzó sem. Most viszont szinte egyszerre mind a kettő. S mint írtam az egyik Osram, a másik Tungsram volt.

Ja és az utazási időtartam: 5 kocsi konvolyban, sok gyerekkel... szóval nem verseny tempó volt.
Előzmény: citromheja (47685)
_Haszi_ Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47732
Az gáz. Mondjuk engem nem mozgat a 7.
Előzmény: Törölt nick (47731)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47731
baromság, de IGEN :-(

Nekem anélkül nem is vizsgáztatták le, kölcsön kellett kérnem arra az időre.
Azért marhaság, mert a gyárból is csak 5 üléssel jön ki (4 évre érvényes műszakival), annak ellenére, hogy nincs benne a hátsó két ülés defaultban.

röhej
Előzmény: _Haszi_ (47726)
Zolysys Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47730
Hajjaj... 424 essel kell vinni? Matiz? :)))))
Előzmény: _Haszi_ (47729)
_Haszi_ Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47729
vonatót, hogyne, köcsög freud, és még szlovák is:P
Előzmény: _Haszi_ (47728)
_Haszi_ Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47728
Nyergesvonatót:)
Előzmény: citromheja (47727)
citromheja Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47727
És ha van vonóhorgod, akkor utánfutót is kell vinni vizsgára? :)))))))))
_Haszi_ Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47726
Nekem is 7-re van vizsgáztatva, de az csak opció, nem kötelező bent lennie.
Előzmény: gombfoci (47722)
Zolysys Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47725
Hihihi megállj csak :):P:P:P:P
Előzmény: gombfoci (47721)
Zolysys Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47724
Leírtam már. Kölcsönözhető a plusz 2 ülés akkor meg kell hogy adja... kiépítve ki van a rendszer de nem kötelező az üléseket megvenni...
Előzmény: gombfoci (47722)
Sziszó78 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47723

kösz,

 

úgy néz ki lesz ülés

 

ha valkinek ilyen gondja lenne csak szóljon, én megértem a problémát és kölcsönzöm a két hátsó szélsőt.

Előzmény: gombfoci (47722)
gombfoci Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47722
azt mondták (most rákérdeztem), hogy annyi ülésnek kell lennie a kocsiban, ahány személyre van vizsgáztatva.
Egyébként valaki kölcsönadhatná Sziszónak a 2 sorból a két szélső ülést is arra a délelőttre...
Előzmény: Törölt nick (47718)
gombfoci Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47721
pár perc "dumcsizás" két ilyen szövegelőgéptől?! :-O
bocs. csak kicsusszant a billentyűzetből. :-)

megvan a vizsga amúgy, csont nélkül, vonóhoroggal és fóliával. Csak az a kár, hogy nem 3 évre adják ilyenkor a pecsétet...
Előzmény: cichlidszsolt (47712)
E(x)clipseboy_ Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47720
A plusz két ülést (tudtommal) nekem is belepakolta a szerelő, mikor vizsgázni vitte a kocsit.
kittlee Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47719
hello
lehet , hogy hülye kérdés , de elképzelhető az , hogy a shell v powertől alacsony fordulaton berezonál a műszerfal ? eddig nem hallottam , hogy így berezonálna.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47718

Van olyan vizsgáztató hely, ahol az sem gond, hogy ha nem az eredeti motor van az autóban (de legyen nálad, pl a csomagtartóban). Persze ez extrém, de... (telszám kell? :D)

A Frédiben mondták, hogy legtöbben 7 személyre vizsgáztatva kérik az SW-t de pótülés nélkül! Azok hogy vizsgáznak? Mindenki ilyen helyre jár, vagy megveszik sokpénzért a szettet?

Nekünk a két SW-hez is csak egy szett van, mert ritkán kell. De az teljesen új nekem, hogy kötelező bele a pótülés vizsgára. Mindig tanul az ember.

Előzmény: cichlidszsolt (47715)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47717
Nálam nincs használatban és a hétvégén sem kell tehát kölcsön adom szívesen, csak a következő problémák vannak: este 10-ig dolgozom, valamint Bp-től úgy 40km....
Előzmény: Sziszó78 (47714)
citromheja Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47716
2 hónapja vettem a kocsit és nyaralni készülök, így gondoltam, felkészítem.
Szeretnék venni üzemanyag szűrőt az 1.6HDi-be. Gondolom, ne a legolcsóbbat vegyem.
Gyárilag mit tesznek bele? Milyet érdemes megvenni?

Cserélt már ilyet valaki? Kell valami spéci dolog? (feltölteni az üres szűrőt gázolajjal, vagy légteleníteni, vagy valami?)

Óra szerint 123eKm van már benne, gondolom, eddig nemigen cserélt az enyémben senki előttem.


Olajat néztem, hogy total quartz 9000, 5w40 kell bele. Elég a 4 liter? Ezt elfelejtettem már.


Fékolaj cserét is ejtenék, abból mennyi kell bele? 1 liter dot4 elég?
cichlidszsolt Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47715
Szerintem minden megoldható csak ne te vidd el vizsgáztatni.
Olyanra bízd aki ezzel foglalkozik.Szerintem simán átmegy.A régebbi kocsimat olyan k felnikkel vittem el ami nem megfelelő a gyári szabványnak.A vizsgáztató jelezte is nekem hogy ezt a felnit utólag raktam fel,nem ezzel voltam vizsgázni.Mondtam is neki persze természetesen így volt.xd
A papírokat meg arra kapod ami a forgalmidba van,tehát ha hét személyre volt eredetileg is akkor arra is kapod meg.Ha volt benne ha nem.
Előzmény: Sziszó78 (47714)
Sziszó78 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47714
sajnos nem így működöm...... a legvégső megoldás, hogy odahívok egy taxis 307sw-t, azt annak fizetek, bár akkor gondolom megbuktatnak mással :(
Előzmény: naveed (47710)
cichlidszsolt Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47713
Nem is írtam vettem kerék javító készletet,pótkerékkel nem bibbelődőm azt kivettem.Találkozón megmutatom hogyan is néz ki.Megdöbbenésemre nagyon kicsike és koreckt kis táskába van minden felszerelésével együtt.Ha más nem jó lesz matracot fújni vagy leengedett kerék után tölteni.Az átra se volt vészes 11000ft komplett javító szettel együtt.
cichlidszsolt Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47712
Tegnap összefutottam Zolival az Egressy úti McDonald's parkolójába,teljesen véletlenül.Pár percet dumcsiztunk,aztán mindenki rohant a saját programja után.
cichlidszsolt Creative Commons License 2010.06.24 0 0 47711
Én lemegyek biz bárhova,de írtam már hogy a párom Kanizsai és csak egyeztetni kell és megoldható a dolog.Per pillanat pl ő holnap megy le Kanizsára az unokatesójához péntek szombatra.Egyeztetni kell és megoldható a dolog mert akkor legközelebb megyek vele és míg ő család látogatóba van addig míg megszereljük a vasakat.De akár a találkozón is meg bütykölhetjük,hisz több szem többet lát alapon hamarabb végzünk.
Előzmény: Martinka. (47698)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!