Keresés

Részletes keresés

Zoltanuss Creative Commons License 2011.10.19 0 0 9542

 Ebben van valami !

 Főleg a gáztüzelésnél lehet veszélyes !!

Előzmény: Mc-elek (9541)
Mc-elek Creative Commons License 2011.10.19 0 0 9541

Szia Kópavogur!

 

 

 Előre bocsátom, nem vagyok szakember, de ha hosszú nyugodt életet akarsz elfelejted a hőszigetelt lemez kéményt.

A lemez kéménynek nincs hőtartása és ezáltal nincs huzattartása sem.

A legkisebb kültéri/beltéri nyomás különbséget sem képes leküzdeni a szakaszos használat során.

Tegnap is volt a Tv-ben egy ilyen kéménnyel rendelkező házban szén-monoxid mérgezésről hír. 

A kémény mellett a helység légnyomás kielégítettségét is vizsgálni kell!!!

 

Mc Elek

Előzmény: Törölt nick (9521)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.19 0 0 9540

Azt szeretnémkérdezni, hogy a kisméretű tégla kéményt mivel lehet kívülről szigetelni, illetve van-e olyan vakoló anyag és habarcs, amivel érdemes dolgozni.

 

A kéményem egy részét újra akarom rakni és szeretném profin megcsinálni.

 

 

ilias Creative Commons License 2011.10.18 0 0 9538

köszi.

Azt láttam/olvastam, csak nem tudtam, hogy csak arra vonatkozik e vagy másra is esetleg.

Előzmény: kingoftailor (9537)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.18 0 0 9537

Gázkazánnál kell. Bélelés is.

 

Mi vegyestüzelésről beszélgetünk.

Előzmény: ilias (9536)
ilias Creative Commons License 2011.10.18 0 0 9536

"Tudtommal régi kémények esetében nincs szükségem engedélyeztetésre."

Ez alatt mit értesz?

Nekünk van egy bélelt kéményünk, amibe átfolyós vízmelegítő van bekötve. Ha cirkót akarnánk belevezetni (megfelelő füstcsőátmérővel), akkor nem kéne rá engedély?

Mindenhol azt hallom, hogy a nyílt égésterű kazánt nem hagyja jóvá a kéményseprő. Ez le van valahol írva, hogy miért nem vagy hogy nem?

Előzmény: kingoftailor (9525)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.18 0 0 9535

Természetesen az nem 15 méteres magasság, hanem 1,5. :-(

Előzmény: kingoftailor (9534)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.18 0 0 9534

Keresgéltem 5 téglás kéményeket és belefutottam az egyik hozzászólásodba, amin 3 kémény képe volt.

 

Na én most hasonló cipőben járok, mint Te.

 

Ki akarom húzni az alu bélést és visszabontani a kémény egy részét és újra felhúzni.

A tetősík feletti részt nikecellel fogom burkolni és húzok rá egy kis színt.

 

A kéményem most a lakásban 45 * 48 centi kívülről. Arra gondoltam, hogy a kéményt egészen 1,5 méteres magasságig bontom vissza és onnan újrarakom, de 5 téglásan.

Így kapnék egy 12 * 25-ös méretű kéményt, amibe 15 méteres magasság felett kötném be a vegyeskazánt.

 

Ugye abból nincs gond, ha a kémény alul szűkebb, mint felül?

Érdemes szigetelni a padlástérben is a kéményt? Nikecellt elbírja még ott is (nem olvad el)?

 

Van-e olyan vakolóanyag, ami különösen ajánlott a kémény belsejének a kikenéséhez?

 

A lényege az egésznek, hogy apósom kőműves, így munkadíjra nem kell költeni.

 

Előzmény: joevagyok68 (9529)
Zöldár Creative Commons License 2011.10.18 0 0 9532

 Hát itt megfogtál.

 Anno  un. korr acélból készítettünk bizonyos kéményeket.

 Hol így hivtuk, hol úgy (már elfelejtettem - régen volt ).

 

 

 "Vegyes tüzelésű kémények alapanyagaként kizárólag a saválló acél felel meg.""

  miért ? A tizparancsolatban le van írva ?

 

 Ha nekem csak 10 évig kell az a kémény,  megteszi a mezei acél is - főleg ha kihozom a gyárból ingyért.

 Anno nem is olyan régen még 30  -35 éve a füstcsövek vagy fekete csövek vagy zománcosak voltak. Mezei A38 -as acél . Az első birta min. 10 - 15 évig, a zománcos tán 35 évig is.

 Most a csicsás, fényes savállóból (vagy rozsdamentes acélból ) készített kéményajtót had ne ragozzam !!

Előzmény: joevagyok68 (9529)
Zöldár Creative Commons License 2011.10.18 0 0 9531

 

Azért lenne hozzád is némi kérdésem ( ha jól emlékszem a szakmát képviseled ).

 Nyilván új kéményt illik méretezni.

 De egy meglévőt minek ? Az nem érv, hogy bizonyos   rendeletek , szabványok stb. előírják.

 És mi az hogy ellenőrző méretezés ?

 Méretezés és kész. Méretezés áramlástechnikailag ( van aki a hidraulika kifejezést szereti - legyen), aztán méretezés hőtechnikailag stb.

 Gyakorlatilag azt jelenti, hogy az adott teljesítménynél keletkező füstgázt az adott szelvényű és magasságú kémény elszállítja. Stb.

 Ez mi, hogy tüzelőanyag váltás ?

 Szénről fára arról brikettre , olajra .
 Gyakorlatilag a gázra való átállásnál kell oda figyelni.

 

 (szárazégéstermék elvezető) - ez vajon mi ?

 Száraz égés termék keletkezik a kokszból, a városigázból ( ma mán egyik sincs ), bizonyos szenekből, 

nedves - különféle fokozatokkal

 fölgáz (csak víz ), nagy nedvességtartalmú fák ( itt víz és különféle kátrányok ketkeznek ) Ezek a nem megfelelően szigetelt kéményfalnál lecsapódnak és azt előbb utóbb tönkre vágják ( de nem azonnal ). Hogyan  ?: a fagy,  a savasság  errodálja a felső részt és a kátrány beivódik.

 De ha valaki kimondottan szereti a kátrány szagot, azt miért kell hatóságilag drága béleléstre kötelezni ?

 Ha valaki vállaja, hogy  3 - 8 évente átépíti a kémény fejet, azt miért kell bélelésre kötelezni ?

 Meg kell tanulni fűteni, a fát csak  1,5 - 2 év után szabad eltüzelni és akkor is ismerni kell a rutint. Aki nem tudja,  az béleltesse a kéményét lehetőleg saválló acéllal.

 Méretezés ?

 jó hogy a bélésfal vastagságának  a megállapítássára nem írnak elő valami számítást.

 Természetesen a szabályoknak van létjogosultsága.

 Egy laikus vevőt védik a kivitelező ilyen olyan ravaszkodásai ellen.

 Az én értelemezésem szerint : valaki megépítet egy kéményt, akkor a kéményseprőnek mint minőség ellenőrnek kellene fellépni.

 Amennyiben  eltérés van  a szabványoktól, azokat megállapítja, jelzi a tulaj felé és ő reklamál az építő/kivitelezőnél.

 És még valami : minden eltérés nem biztos, hogy életveszélyes.

 A klasszikus eset : nem 40 cm magasan van a tisztító ajtó - csak 36 - on és jön a seperő, hogy nem fér alá a veder.

 

 

 Ez a szabály arról szól, hogy az a szerencsétlen kőmíves tudja hova kell neki rakni az ajtót és nem arra való , hogy egy kéményseprő kekeckedjen. Amúgy soha nem szedik ki a kormot !

Előzmény: pjotrkolja (9526)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.18 0 0 9530

Az alumíniumot nem hagyom benne.

 

A kémény még a nagyobbik fajta tömör téglából épült.

A keresztmetszete kb 15*15-ös és 7 méter magas.

Előzmény: Zöldár (9528)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 9529

"az acél az rozsdamentes kell-e legyen"

Nem

Saválló !   :-))

 

"szeretnénk felhívni figyelmét, hogy béléscső vagy szerelt fém kémény választásakor mindig győződjön meg róla, hogy az adott termék saválló acélból és nem csak egyszerű, rozsdamentes acélból készült. A rozsdamentes acél az élelmiszeripari eszközök alapanyaga, egy ferrites (vonzza a mágnes) anyag, amely a füstgáz savas hatásának nem áll ellen, a fűtés tökreteszi a rozsdamentes acélt. Vegyes tüzelésű kémények alapanyagaként kizárólag a saválló acél felel meg."

http://www.femkemeny.hu/

 

Hogy ebben mi az igazság ....majd a szakik..

Előzmény: kingoftailor (9527)
Zöldár Creative Commons License 2011.10.18 0 0 9528

  

"Tudtommal régi kémények esetében nincs szükségem engedélyeztetésre."

 Valóban csak újnál van kéményseprői és építészeti engedély.

 Egyéb aggályok!

 Hát ha egy aluval bélelt  kéménybe bekötsz egy vegyes tüzelésűt ott két probléma lehet : az első - kevés a kereszmeszet / szelvény , a másik, hogy  az alu tönkre megy.

Na ez érdekes. Kétféle tönkre menés van : megolvad vagy elég.

 Erre a klasszikus válasz  a  volt  min. elnök szerint  : na és !

 Az anyag gyakorlatilag semmi, az eltőmítés veszélye csekély. Persze oda kell erre figyelni

 .

 De egy vegyestüzelésnél az eltömődést erős indikáció miatt észre veszi az ember - hacsak nem részeg.  Ez inkább a gáznál veszélyes.

 

 

 "hogy nézze meg a kéményt, de azt mondta, nem érdekli."

 

 Szomorú az ilyen viselkedés : egy seprőnek tanácsot is illene adni és nem kvázi hatóságként müködni.

 Visszabontani a kémény fejet ?

 Hát,ha tönkre ment,  igen !

  

"A kémény a házon belül hibátlan állapotú."

 

 

 persze nekem  120 éves kéményeim is vannak ( a tető feletti részt viszont már többször javították - lent még az eredeti )

Előzmény: kingoftailor (9525)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.18 0 0 9527

Legutóbb a kéményseprő azt mondta, hogy "Azt a középső kéményt nem láttam, meg az elsőt se".

 

A hátsó kéménynél (erről a kéményről van szó) mért egyet és adta is a papírt.

 

Pénzen kívül nem is érdekelte semmi. Majd megkenem kicsit, hogy továbbra is hasonló legyen a kedve.

 

A kérdés most az, hogy az acél az rozsdamentes kell-e legyen, vagy nem?

Előzmény: pjotrkolja (9526)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.10.18 0 0 9526

Engedélyeztetésre (építésire), valóban nincs szükség. De a seprő kötözködhet, mivel az új OTSZ és az MSZ 845 is ellenőrző méretezéshez köti a tüzelőberendezés csatlakoztatását / tüzelőanyag váltást. A falazott kémény (szárazégéstermék elvezető) pedig hőtechnikailag 95%, hogy nem felel meg.

Persze ha a seprő átsiklik a dolog felett akkor meg lehet úszni, de acéllal bélelni akkor is megérheti, hiszen a lekátrányosodás veszélye magas, a putriszagot pedig az esetek túlnyomó többségében már csak a csákány orvosolja.

Előzmény: kingoftailor (9525)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.18 0 0 9525

Sziasztok!

 

Idén a thermotéka álló gázkazánom ki lett cserélve egy fali turbós kazánra.

Így viszont felszabadult a kémény, ahova bekötnék egy vegyeskazánt.

 

Ki kellene húzni belőle az alumínium bélést és a tető fölötti részt visszabontani és újraépíteni.

 

Amikor a kéményseprő utoljára volt, akkor csalogattam a padlásra, hogy nézze meg a kéményt, de azt mondta, nem érdekli.

 

Tudtommal régi kémények esetében nincs szükségem engedélyeztetésre.

Vagy rosszul tudom?

 

A kémény a házon belül hibátlan állapotú.

csiba00 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 9523

Hmm.. kéményseprők :) (persze biztos van köztük rendes, tisztességes is)

Nálam tavaly ügyeletet kellett kihívni. Máshonnan jöttek, mint a kerületiek, és rögtön mondták, hogy ahogy volt a kémény az tilos és életveszélyes. Mondták, hogy hogyan kell tisztítónyílást csináltatni a padlástérben, meg ajánlottak jó pár céget. Én megcsináltam úgy. Majd a szokásos éves ellenőrzéskor jönnek már a kerületiek. Szerintük túl szigorúak a kollégák, és simán mehetett volna minden úgy, amire életveszélyt írtak. Ráadásul szerintük a tisztítónyílást sem így keleltt volna megcsinálni, ahogy korábban mondták mások.

Előzmény: Törölt nick (9520)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.16 0 0 9521

Többször letilt a Thermomax gázkazánom huzatvisszaáramlás hibával. A készülék egy külső hőszigetelt kb. 8 méteres kéménybe van kötve. A kémény alján a tisztítónyílás szépen húz felfelé, de a készülék bekötésnél a csonk inkább visszafelé tolja a hideg levegőt. Érdemes forgó huzatnövelővel próbálkoznom a kémény hegyében, vagy másfelé keressem a hibát?

gmkiev Creative Commons License 2011.10.16 0 0 9517

Ez a legjobb amit ajánlani lehet!

Velem ezt elkövették már idén( mármint a bélyegzőmmel) most a rend szigorú őrei (igen kis találati eredménnyel) vizsgálják az ügyet.

Tehát csak rajta Magyar!

Előzmény: joevagyok68 (9513)
maszibmw Creative Commons License 2011.10.15 0 0 9516

Sziasztok !

 

Egy fontos sürgős kérdésem lenne:

 

Barátomnál feltettek egy új turbós kazánt a régi helyett parapettes kivezetéssel. ( nem hivatalos )

A parapett toldócsövet rosszul adták ki boltban, ( mivel kellett egy 2m-es toldó a normál parapett szetthez ) és a kondenzációshoz valót kapta, pps belső füstgázcsővel. Kérdésem az, hogy ez elviseli e a kazán által termelt füstgáz hőfokot vagy ki kellene cserélni alura ? Én megnéztem az otthoni Vaillant pps indítómat, mert nekem kondis kazán van, arra 120 fok max van ráírva. Az ő kazánjánál a katalógus szerinti füstgáz hőfok min/max értéke 100/130 fok.

 

Köszi a válaszokat, Janika

Émile Creative Commons License 2011.10.15 0 0 9515

A megoldás nem jó ! Kimeríri az okírat hamisítás tényállását.

 Viszont bármilyen más vállakozás amelyik tevékenységikörében szerepel az építési tevékenység elvileg jóő. Igaz ezt is meg kell fizetni.

 Így ez eléggé rókafogta csuka esete.

 Hasonló cipőben jártam anno vagy 14 - 15 éve.  Volt nálunk a csatornázás annak rendje -módja szerint. A gerincvezetéket megtervezték, kivitelezték és átvették. Az egyéni rácsatlakozóknak a telkeken belül építettek egy un. fogadó aknát és erre lehetett, ill. kellett nálunk 3 éves türemi idővel rácsatlakozni. Így tettem én is jobbára saját munkával megépítettem a telkenbelüli csatorna rendszert, 28 m, 2- majd 3 leágazással. Ez pénz és energia kérdése volt csupán. Mint óvatos ember még az előző évben rákérdeztem  a szolgáltatónál, hogy mi kell a rácsatlakozási szerződéshez. Mondják semmi más  csupán egy kérelem a pontos cimmel tulajdonos/igényvevevő nevével az ingatlan adataival. majd a következő évben megyek, hogy  készvagyok jönnék szerződni. Monják ácsi nem úgyvan az,  ahhoz terv is kell. Előbb néztem mint amoziban, majd mint acélszerkezei tervező gondoltam egy kis csatorna terv csak nem fog ki rajtam.

 no szóval egy kis vízszintes csőterv, egy kis függőleges csőterv, anyagkiírás,   még műleírást is dobtam mellé, az egész  egy A3  + A4 papirusz. Igen ám de kiírja alá ? hát nem az a természetes aki készítette, azaz jómagam. De nekik ez nem volt jó - nekik jogosultságos jóisten kellett. A megoldás:. ugyan ez a terv és az egyik rokon lepőcsételte. Egy Bt. aminek volt a tevék. körében 15 tevékenység, így közte a műszaki tevékenység ( na ez egy elég tág fogalom ebbe belefér egy un. megvalósúlási tervezés is ).

 ez aztán simán elment. A bürokrata,  az esetembem a 'szarszolgátató ', megnyugodott lefűzte az amúgy haszontalan tervet, amit azóta az egerek már tán meg is rágtak.

 Miről is van szó itt ?

 Egy nyomorúságos kéményajtó beépítéséről ?

 Hát nem végezheti el ezt bárki aki ért hozzá ? Milyen törvény tilja ?

 A kéményseprőnek a feladata  az lenne, hogy megállapítsa ennek a beépítésnek a megfelelőségét és nem holmi papír gyüjtőgetés.

 Tudja az előbbit vagy sem? bármely műszaki ember 5 perc alatt megállapítja, hogy jó vagy sem.

 Hogy miért írom mind ezt ?

 Hát  az esetem  után többször is olvastam ilyen hirdetésket : "megvalósulási csatorna terv készítését vállalok" (akkor még olyan 15 eft volt a taksa, ma már min. 25 nél tartatnak - munkával jár,  az tény ).

 viszont a szerencsétlen építkező aki túlvan  1 milla - 18 milla építkezésen még ilyen marhasággal is nyomorítják bizonyos bürokrák.

 Például a kéményesek !! Is !!

joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.15 0 0 9514

Pont azért szaroznak, mert nem velül vagy a barátjuk "vállakozásával" csináltattad meg :-)))

Lehet azt várták, hogy megkérdezd, hogy :nemtudnakvalamilycsó(bb)megoldást....

És esetleg azok a kis-színes papírdarabok-híresemberek arcképével - egy számmal és néhány nullával utánna, nem oldaná meg a gondod ?

Előzmény: Törölt nick (9511)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.15 0 0 9513

Akkor gyorsan csináltass egy bélyegzőt a nevével, + kéménykészítő-bélelő-ajtócserélő kisiparos felitarttal, és ha tudod valahol keresd ki a címét.(vagy valami kamu címet írass be)

Ha nem adószámos a bélyegző, akkor simán megcsinálják.

Oszt kitöltöd te a kivitelezőit.......hátha átsiklik  fölötte a kéményseprő -mármint a bélyegző milyensége fölött- .....neki úgyis csak a papír a lényeg.....

Azt megúszid 1500-2000 Ft-ból :-)))))

 

Amúgy milyennek kell lenni egy céges bélyegzőnek? adószám meg miegymás ?

 

 

Előzmény: Törölt nick (9512)
Zöldár Creative Commons License 2011.10.14 0 0 9508

 Igen Neked meg mindenkinek !

 

 Ezért nyilvános a fórum.

 

Tehát : minden kereskedelmi árúnál kell valami előírás szerinti gyártás, így a szabványos  kémény ajtónál is és ez  valami  Émi bevizsgálási papírusz.

 Aztán minden építési tevékenységnél kell ( ha kérik ) valami kivitelezői nyilatkozat, így egy kémény ajtó beépítésénél is.

 Az már más kérdés, hogy mi a fasznak - itt nyilván mert a kéményseprő urak játszák az eszüket.

 és az is kérdés, hogy miért nem jó egy mezei acélból készített  kémény ajtó. Ha nem tetszik ( mán mint nekem felhasználónak  ) bemázolom évente,  2 évente.

  A lényeg  :  a tűzvédelmi követelményeknek megfeleljen. Ahhoz meg nem kell savállóacélból készíteni.

 Igaz úgy szebb és tartósabb .

 De akinek nem kell szép és 66 évig tartó, azzal nem kell kibabrálni.

Előzmény: Törölt nick (9505)
Zöldár Creative Commons License 2011.10.14 0 0 9507

Ja, Te lennél a fedlap problémás ?

   

"Jó a beton is, vagy olcsóbb műkő."

 

 jó mind a kettő - kinek mi teccik.

 És a feltevésre  !

 Hát lehet azt a helyszinen is kiönteni - sőt ha egyedülvagy ez a járható út, mert ekkkora fedlapot egyedül nem raksz a kémény tetejére.

 Tehát   a munka : csinálsz valami állást a kémény körül,  készítesz egy zsaluzatot deszkából és kiöntöd  betonnal vagy műkővel.

 beton az beton, a műkő is beton csak a kavics helyett dolomit örlemény van benne, normál mezei cement helyett meg fehércement.

 nem árt a fedlapot picit megvasalni sem - de csak vékony dróttal. Úgy tartósabb.

 és a zsalúzásnál belülre egy  megfelelő méretű köralakú pvc cső megteszi.

 A teteje lehet enyhén lejtős - lehet vizorrt is készíteni ( de az csak fakszni,  a víz úgyis lefolyik róla ).

 és a bekevert masszát vederrel felhordod kiöntőd és kb  4  -  5 nap után a zsalút leveszed.

 és vigyázz le ne ess - ézért  jó ha másod magaddal csinálod - feladja a szerszámokat, az anyagot ,  ha leesel,  hívja a mentőket.

 

 Megjegyzés : igényesebb munkánál a műkövet lehet csiszolni,  stb.

Előzmény: beetee (9506)
beetee Creative Commons License 2011.10.14 0 0 9506

Nyilván. De az legalább egy hét, míg feltehető, és tudom hogy pár helyen van ilyen legyártva, csak messze...

Előzmény: Zöldár (9503)
Zöldár Creative Commons License 2011.10.14 0 0 9504

Mert a kéményseprőknek nem az a lényeg , hogy az jó legyen, hanem a papír !!

 

 a szöveg egyébként .

Xy  kivitelező kijelentem, hogy a   Pacsirta u. 15. szám alatti lakásban /ingatlanban beépítettem egy   Émi által engedélyezett  ( eng. szám )  kémény kürtő ajtót a vonatkozó előírások figyelembe vételével. Nem árt az előírás számra sem hivatkozni.

 

 Dátum  ,  Xy kéménybélelő vállakozó, pecsét aláírás.

 természetesen van jogosultsága  az Émi engedélynek, mert ha valaki gyárt 12 600 kéményajtót azt kereskedelmi forgalomba hozza, annak meg kell feleni a szabványnak, vagy ha valaki ennek a beépítésére vállakozik, annak engedélye kell, hogy legyen és  a beépítést csak bizonyos előírások mentén/ szerint  végezheti.

 

 Ezt nevezik fogyasztó védelemnek.

 

 De ha már ott van az a szerencsétlen ajtó a helyén, akkor egy valamire való szakember is megtudja állapítani  az ajtó jóságát és a beépítés megfelelőségét - ha akarja !

 a bürokrata  ?? lehet válaszolni !!

 Amúgy elvileg minden gyártmányra , építési műveletre kell kivitelezői nyilatkozat.

 Minden üzleti / építési tevékenységhez jogos ilyen igény ( de nem a  kéményseprők részéről , henem a megrendelő részéről ).

 Csakhogy ezt a legtöbb ipatros nem tudja.

 Mostanában sok muki dolgozott nálam ) bélelő,  villanyszerelő, parketta csiszoló, nemhogy ilyen nyilatkozatot nem adtak, de még számlát sem.

 Legközelebb kérek - számlát is, nyilatkozatot is. Kínos lesz !

 na pá !! Ja a legutóbb a villany munkánál  kilenc vállalkozóval tárgyaltam.

 A  9 -ből 3 egyáltalán nem vállalta -még megse nézte, 3 kb. 20 napután lett vola hajlandó kijönni - csak felmérni 3 kijött  egy írt számolgatott majd mondá  egy hét után küldi az ajánlatot  - 8 hete nem küldi, 1 kijött másodmagával, ök is mértek ócsáróltak már 120 ezernél tartottak majd még tovább - mondom ok. majd  3 nap után szólok, végül 1  kijött  mért számolt, de árat nem mondott.  harmadnap  jelentkezett adott egykorrekt árat és egy hét után megcsinálta.

 Számlát persze nem kértem.

 Egy nap muka egy százas, örültem , hogy kész lett !!

Zöldár Creative Commons License 2011.10.14 0 0 9503

 Eccerű, gyártasz magad, vagy egy munkátlan kőmívest megbizol ezzel !!

Előzmény: beetee (9499)
Zöldár Creative Commons License 2011.10.14 0 0 9502

 

Állításod nem biztos, hogy igaz.

 valóban vannak kivezetések a külső falra, de azok konvektor kivezetések, ami valamikor szabályos volt , ma már nem.

 Azon persze lehetne vitatkozni, hogy melyik az előnyös  - 15 db konvektor a belső udvarra, vagy  1 db egy senki által nem zavart helyre, mondjuk a 5. em nél, ami már senkit sem zavar nem balesetveszélyes, vagy egy családiháznál az udvarra  a hátsó fronton mondjuk 3 m magasságban.

 A lényed a kéményseprők mereven elzárkoznak ettől a megoldástól. Az ok eccerű  - kell nekik a hozzájuk láncolt ügyfél.

 Röhögnek is a külföldi kazán/cirkó gyártók a magyari csökönyös butaságon !!

Előzmény: ilias (9492)
OZKids Creative Commons License 2011.10.13 0 0 9500

Szervusztok,

 

régi vegyestüzelésű kályhánk belső vízcsövein nagyon vastagon le van rakódva a korom. Azt mondták ezt egy speciális anyaggal ki lehet égetni. Mi ez az anyag? Hogyan kell használni? Hol lehet hozzájutni?

Előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!