Keresés

Részletes keresés

Dió4 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50540

Értem. Gondoltam, hogy nem olyan egyszerű, mint ahogy arra is, hogy mi lenne, ha nem zárnám el, csak kevésbé nyitnám ki. Csak azért nem mertem ezt megcsinálni, mert nem tudtam, hogy nem ártok-e vele bármilyen módon, illetve az is eszembe jutott, hogy nem lépne-e fel az az eset, mint ami a melegvíznél, hogy ha kevésbé nyitom ki, akkor a hőfoka emelkedik. Tartok tőle, hogy akkor a 40 fokos víz melegebbé válik, s az meg nem lenne jó a padlófűtésnek. Vagy ez más elven működik, s ilyen nem fordulhat elő?

 

Másik kérdésem, az első variáció drágasága csak úgy hozzávetőlegesen mit jelent? Több tízezer Ft, vagy százezres tétel?

 

Ha nincs hátránya annak, hogy kissé zárom el a csapokat, akkor persze, ki tudom számítani, hogy mennyit kell tekernem a teljes elzárásig, s ezen a tartományon belül pedig megfigyelhetem, hogy mennyit nyissak rajta adott hőmérsékletig, amikor a külső hőmérséklet is viszonylag egyenletes. Úgy tűnik az elkövetkezendő napok ilyenek lesznek, elvileg jó időszak a kísérletezésre, csak nem tudtam, hogy nem ártok-e vele. Ha nem, akkor lehet, hogy tényleg jó lehet ez is. Adhatok magamnak is a termofejhez hasonlóan 1-5-ig terjedő fokozatokat.

 

 

Előzmény: papesz28 (50538)
enginer Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50539

Sajnos csak úgy, ahogy papesz28 írta.

Előzmény: Dió4 (50535)
papesz28 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50538

mint már említettem egyszer,mivel ezek nem fél fordítos, zár-nyit csapok, hanem viszonylag jól szabályozható szelepek, nem kell elzárni a padló köröket, csak egy kicsit zárni rajta, aminek következtében kevesebb víz jut abba a körbe, és hűvösebb lesz ( amúgy sem jó a 40-50 C' a padlóban), sőt kis túlzással különböző hőmérsékletre is tudod állítani a padlók hőfokát

 

vagy választhatsz több drága variációból:

- veszel egy motort fogadó osztót , rádiós termosztátokat helyiségenként, plusz vezérlést , ami ezt osztja-szorozza, és akkor mindenhol csak addig mennek a fűtések , amig arra szükség van ,és amikor megvan minden helyiségben a megfelelő hőm, akkor áll csak meg a kazán , és ha vmelyiknek kell újra indul

-a másik , veszel két 3-as osztót, az egyik a radiátoré, a másik a padlóé,

adsz a kazánnak egy magasabb előremenőt, hogy a radiátorok jobban fűtsenek, és egy keverőszeleppel,pedig lekeverteted a padló vizét ( ami most már akár 25 fokig is visszamehet ), az egy termosztát meg lezár,és kész

 

de én a helyedben egy kicsit kisérletezgetnék a tekergetéssel,és nem az elzárással:)

 

üdv

Előzmény: Dió4 (50535)
kapanyél1 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50537

A mostani fogyasztás hány m3 havi melegvizet jelent?  Mert ez a fő kérdés.

Előzmény: babarucu (50527)
railway Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50536

Még egyszer megpróbálom, hátha válaszol valaki!

 

Üdvözletem a T. Hölgyeknek/Uraknak! Az alábbi problémának a megoldásához kérnék szakmai támogatást.

Elöljáróban hangsúlyoznám nem vagyok gázkészülék szakember. Tehát, adott egy Stiebel Eltron Hydroterm Primus HCP 23 AE SI turbós kazán. 10 éves a készülék, de két-három évente mindíg volt valami baja. Legfőképp váltószelep membrán amit már kb 3-4 alkalommal magam cserélek így ebben a témában némileg gyakotlott vagyok. A mostani problémám eredete is membrán problémát gyanított. Ugyanis fűtés van, melegvíz nincs. Gondoltam ismét átszakadt a membrán, szét sem szedtem a váltószelepet amelyet egyébként az ősz folyamán darabokra szedtem, tömítést, rudazatot cseréltem. A mai nap vettem javítókészletet, mert csak így lehet kapni.

Kicseréltem, összeraktam, majd indítottam és a probléma ugyan az. Nem kapcsol melegvízre. A szelepen lévő relé melegvíz áramlásra kapcsol. Fűtés esetén van melegvíz a fűtés ideje alatt, de ha fűtés+melegvíz állásból a fűtés ideje alatt csak melegvíz állásra kapcsolva a kapcsolót azonnal kikapcsol. Kicsit "játszottam" a kapcsolóval. Fűtés alatt reset, majd amikor bekapcsolt a fűtés átkapcsoltam csak melegvízre és nem kapcsolt ki és jött a forró víz, de ez csak egyszer sikerült. Viszont az égéstérből borzalmas hangok halattszottak, olyanok amelyek csak fűtés esetén nem. Hőcserélőt decemberben savaztam (az alsót). Kérdésem, lehet-e az égéstérben lévő hőcserélő kövesedése a probléma? Hálózati víznyomás a melegvíz kinyitásakor olyan mint ha a hideg vizet nyitottam volna meg. Vagy ennek nincs jelentősége? Illetve lehet-e panel gond? Azt is olvastam valahol hogy a panelon az egyik kondi hibája is produkálhat ilyen problémát (Immergas a panel). Még valami, nem mindíg fűti fel a vizet 80-90 fok közé csak 60 fokig majd kikapcsol függetlenül attól hogy a termosztáton beállított levegőhőmérsékletet még nem érte el a ház hőmérséklete de ez sem mindíg van így. Előfordul az is, hogy a beállított hőmérséklettől magasabb van a lakásban (pl. akkor amikor visszavesszük a fűtést) és egyszer csak bekapcsol és ha még visszább veszem akkor kapcsol ki. Hát kb ennyi. Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv mindenkinek!

Dió4 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50535

Utolsó kiegészítésként a konkrét kérdés:

Hogyan tudnám csökkenteni/szabályozni (nem elzárni) a padlófűtést a nappaliban a legegyszerűbben?

Előzmény: Dió4 (50534)
Dió4 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50534

Zavarosan írtam? De mit nem értesz, ezt meg én nem értem.:-)

Na, mindegy, megpróbálom még egyszer.

 

A helyzet tehát a következő:

Van radiátor a két szobában, fürdőszobában meg padlófűtés a nappaliban. A kazán és a csapok a fürdőszobában vannak, innen indulnak ki a csövek. A gyerekszobában nincs termofej a radiátoron, ott van általában elhelyezve a mobil-termosztát. Nincs semmiféle bonyolítás a rendszerben, tehát nem megy 60 fokos a víz a radiátorokba, s alacsonyabb a padlófűtésbe mint sok helyen, hanem mindenhova 40-50 fokos, ami a padlófűtésnél még lehetséges. Ezért lettek elhelyezve viszonylag nagyobb, 2 m körüli radiátorok a szobákban.

 

Amit szeretnék:

A termofejjel csökkenteni tudom elvileg a helyiség fűtését. A gyerekszobában a legkevésbé fontos ez, ezért van ott a termosztát, s nincs termofej a radiátoron. Tehát ha elindítom a fűtést, az egyik szobában és a fürdőszobában lévő termofejjel tudom csökkenteni a teljesítményt, a gyerekszobában és a padlófűtés három körénél azonban nem. Egyelőre csak elzárni tudom a köröket. A nappaliban általában magasabb a hőmérséklet, mert déli fekvésű, meg talán hatékonyabb is a padlófűtés, s itt még rá is tudok segíteni kandallóval. Ezért lenne jó egy alacsonyabb teljesítmény.

Itt van pár kép a kazánról, meg a csapokról és egy termofejről.

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: enginer (50531)
Szbubu Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50533

Értem, köszi. Bocs a nyaggatásért.

 

Üdv.

Előzmény: gmkiev (50532)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50532

Igen!:)))

Szetem ne bántsd, mert néha még én is elpiszmogtam vele akár egy két órát is, oszt megmértem a hatásfokot, oszt szarabb lett mint vóóóót!:))))

Előzmény: Szbubu (50530)
enginer Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50531

Nem lesz az olyan egyszerű!

Azt írta, hogy csak nyitni meg zárni tudja a köröket, arra meg nem rakja csak úgy fel a termofejet.

Írt olyat is (kicsit zavaros számomra az írása), hogy "Hogy a rendszer egyszerűbb legyen, a szerelő úgy tervezte be, hogy inkább vegyünk nagyobb radiátorokat, s üzemeltessük azokat is alacsonyabb, a padlófűtésnek is megfelelő hőfokon." és azt szeretné, hogy .......

 

Na inkább várjuk meg a képeket.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: nixon70 (50525)
Szbubu Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50530

Hali!

 

Köszönöm. Sajnos nem tudom hogy az "indítási terhelés" mit jelent, de ha te mondod nem piszkálom :-)).

Még csak annyit hogy be lehet állítani "házilag" optimálisra a kazánt, (jó hatásfok,kis fogyasztás) vagy hagyjam úgy ahogy a gyárból kijött?

Előre is köszi.

 

Üdv.

Előzmény: gmkiev (50529)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50529

Szóval!

Ha a panelben állítassz a dolgon azzal azt éred el, hogy az indítási terhelés kissebb lesz, vagy a teljes, attól függ milyen fajta a cucc.

Sztem azt ne piszkáld.

Előzmény: Szbubu (50528)
Szbubu Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50528

Jó estét, sziasztok!

 

gmkiev mestert keresem, írtam neki szombat este mailt, nem tudom megkapta-e?

 

Üdv.

babarucu Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50527

Nálam volt egy 80 literes vill bojler éjszakai árammal, erre fizettem 5-6 forintot havonta.Pár éve kombi kondenzációssal van megoldva a melegvíz kérdés nyáron fizetek  4-4500 Ft-t, úgy hogy 6 főre főzés, fürdés, mosogatás, és minden másnap kenyér, vagy zsemle sül a sütőben.

nekem nem kérdés melyik az olcsóbb.

Előzmény: szin-s (50501)
Dió4 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50526

És az nem gond, hogy a csapok a fürdőszobában vannak? Ugye, ezekhez kellene betenni?

Majd teszek fel róla képet.

Előzmény: nixon70 (50524)
nixon70 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50525

gugli képek:termofej kapilláris csővel.

Előzmény: Dió4 (50497)
nixon70 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50524

Van nagyítóm.:-)))

Ha befér,mind a három körre tudsz hőfokkorlátozó szelepet betenni és azt tetszés szerint beállíthatod.

Előzmény: Dió4 (50497)
kapanyél1 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50523

Értsd ahogy jónak látod.

Előzmény: Zoltanuss (50522)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50522

  "itt csupán 0.3 max/nap."

 

 

 az a max. milyen mérték egység  ?

 Nálam  0,35 m3/ nap  egy konvektornál. Az veszteség- legalább is annak könyvelem el.

Aztán van egy fali kazánom. Ott konkrétan nem tudom mennyi, de úgy fogom fel az az energia kell a kémény hőntartásához.

Előzmény: kapanyél1 (50520)
kapanyél1 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50521

Összesen 4 db melegvízcsap van és természetesen egyszerre csak kettőt, de az,hogy én mennyit használok az nem releváns.

Előzmény: halaloszto (50518)
kapanyél1 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50520

Van olyan is ami nem őrlángos, de az őrláng energiája akkor sem megy veszendőbe,mert az is hőt termel és a víz kihűlését késlelteti. Nem úgy a kazán esetén, ott egyáltalán nem tud hasznosulni. Egyébként az őrláng mérések alapján itt csupán 0.3 max/nap. Ebből még le kell vonni azt az időt amikor üzemel.

Előzmény: enginer (50519)
enginer Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50519

Azért azt se feledd, hogy az a tároló őrlángos és, mint (innen)tudjuk csak az őrláng megeszik napi 1m3 gázt! :D

Előzmény: halaloszto (50515)
halaloszto Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50518

A villanynal persze hogy olcsobb. Csakhogy azt allitottad hogy leggazdasagosabb.

 

Amugy hany csap van a hazban, es ketten hanyat tudtok egyszerre kinyitni?

 

vajk

Előzmény: kapanyél1 (50517)
kapanyél1 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50517

Használatfüggő. Nálam ez havi 4-5 m3 melegvizet jelent. A villanynál sokkal olcsóbb. A kombinál pedig kényelmesebb. Egyszerre több csapot is kinyithatsz gond nélkül.

Előzmény: halaloszto (50515)
satzoli Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50516

Sziasztok !

Érdeklődni szeretnék ,hogy a gáz sieszta melegitő a nagy fajta, hibásan működik !

Néha néha belobban !

Olyankor mi van dugulása lenne , alig izzik nincs kék láng se csak néha lobban egyet !

Van valakinek valami ötlete ?

Előre is köszike !

Sziasztok !

halaloszto Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50515

Huvazze!

 

napi 1m3???

 

nekem kombi cirkoval 2 felnott 3 gyerek, mosogatogep melegvizrol, fozessel egyutt belul vagyunk a napi 1m3-en, 0.8 korul jon ki nyaron.

 

 vajk

Előzmény: kapanyél1 (50513)
kapanyél1 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50514

Ja! És víztakarékos is, mert nem kell erősen folyatni,hogy meleg legyen a víz.

Előzmény: kapanyél1 (50513)
kapanyél1 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50513

Leggazdaságosabb,ha gáz forróvíz tárolót használsz. Nekem Qvadriga kémény és parapet nélküli van, ketten használjuk, mindennap fürdés és folyóvízben mosogatás van, a fogyasztás pedig napi egy m3 gáz. Többet még soha nem fogyasztott,de kevesebbet igen.  

Létezik kéményes, parapetes, és ami nekem van. Nagy előnye,hogy nem függ a kazántól.

Előzmény: szin-s (50501)
pavarotti Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50512

én sem tudom, de annyival biztosan nem olcsóbb, amennyivel kevesebb m.vizet használok, ha tudom, hogy elfogy a nap végére:)

Előzmény: joevagyok68 (50511)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 50511

Gázzal még akkor olcsóbb a MHV-t csinálni, ha a bojler éjszakai áramról megy.

Vagy nem ???? valaiki esetleg ?

 

3. lehetőség ha nem hatalmas a villanybojlered és még közelebb is van a bojler a vízvételi helyhez , mint a kazán, akkor a kombi kazánból a melegvizet vezesd a bojlerbe...

sokan csinálták már itt így..

Természetesen  helyismeret nélkül ez mind csak találgatás :-)

Előzmény: pavarotti (50503)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!