Keresés

Részletes keresés

HUNTERKILLER Creative Commons License 2002.09.03 0 0 397
Ugy hívják hogy röntgen :-))))))
Előzmény: kuller (384)
WaseK Creative Commons License 2002.09.03 0 0 396
Meg, és válaszoltam is rá:)
Már az újabb választ várom:)
Előzmény: kuller (394)
kuller Creative Commons License 2002.09.03 0 0 395
Mél ment!
Üdv
Előzmény: NZ 350 (392)
kuller Creative Commons License 2002.09.03 0 0 394
Hello Wasek!
Megkaptad az emilt?
Üdv
Előzmény: WaseK (393)
WaseK Creative Commons License 2002.09.02 0 0 393
És hogyan sikerült beazonosítanod, hogy az a fémdarab valóban az?:)
Előzmény: NZ 350 (392)
NZ 350 Creative Commons License 2002.09.02 0 0 392
Üdv!
Van nálam egy Liberator gyujtógyertya.Elég érdekes darab.Teljesen vízhatlan és a szára derékszögben meg van hajtva.A kábel fémszövettel van burkolva.Amikor kikotortam azt hittem hogy egy vasdarab és majdnem eldobtam.Most féltett műkincs.:-))))))
Üdv!
Előzmény: WaseK (360)
NZ 350 Creative Commons License 2002.09.02 0 0 391
Üdv!
Bocsi a megkésett válaszért de ritkán jutok géphez.Próbáltam de a címed nem jött be.Küld el mélben.
Üdv!
Előzmény: kuller (386)
WaseK Creative Commons License 2002.09.02 0 0 390
Addig azért küldhetnél egy levelet, hogy mit is szeretnél, meg hogyan ezzel kapcsolatban:)

És léphetnél a játékban is:)))

Előzmény: kuller (389)
kuller Creative Commons License 2002.09.02 0 0 389
Köszönöm a segítséget, remélem szükség lesz rá! (Mert akkor épül a honlap.)
Kár, hogy az értelmetlen munka annyi értékes időt elvesz az embertől:)))
Üdv:Kuller
Előzmény: WaseK (388)
WaseK Creative Commons License 2002.09.01 0 0 388
A B24-es bombázók azonosításában sdzíevs segítségedre leszek bármikor, csak szóljál.A másik két témában nem vagyok annyira otthon, de ott legalább én tanulok:)
Előzmény: kuller (378)
fenrir Creative Commons License 2002.08.31 0 0 387
Üdv!

Kicsit kés?n,de azért remélem még id?ben.
A M.Kir. hadsereg felépítése(a nagyapámtól kérdeztem meg mire emlékszik még):

12 katona+parancsnok - raj
2-3 raj +parancsnok,tiszti küldönc,hírviv? - szakasz
4 szakasz +parancsnok,parancsnokhelyettes,tiszti küldönc,hírviv?,kürtös,konyha - század
3 század +géppuskás század*,parancsnok,segédtiszt,törzs,távbeszél? szakasz,páncéltör?ágyús szakasz,aknavet?s szakasz,árkász szakasz-zászlóalj
3 zászlóalj+parancsnok,törzs,vonat-ezred(békében a zászlóaljak távbeszél?/árkász.. szakaszai összevona,távbeszél?/árkász... századként vettek részt a kiképzésben)
3 ezred (gyalogdandár)+3 tüzérosztály,m?szaki zászlóalj,hiradó csapat,vonat ostály(meg gondolom parancsnok a törzzsel,de ezt nem mondta külön)-hadosztály
3 hadosztály-hadtest(kilenc volt bel?le,területi alapon)
A hadosztályok a helyzetnek megfelel?en voltak szétosztva a 3 hadseregben.
Volt egy gyorshadtest is ez 2 gyalogdandárból(egyenként 3 lövészzászlóalj),10 kerékpáros zászlóaljbó,1 lovasdandárból állt.
Pápán volt az ejt?erny?s zászlóalj,ezt a helyzetnek megfelel?en osztották be.
Érdekességként mondta 37-ben mikor bekerült még 14 gyalogezred volt,aztán a visszacsatolások után már 30.

* parancsnok,3 málhás állat(egy a géppuskát,1 a pajzsot,1 a l?szert és a h?t?vizet viszi)+kezel?k(gondolom minden állatot vezetet egy ember,tehát legalább 3 ember)-géppuskás raj
2 géppuskás raj +parancsnok -géppuskás szkasz
2 géppuskás szakasz- géppuskás század

Előzmény: kuller (327)
kuller Creative Commons License 2002.08.29 0 0 386
NZ!
Ma le kell törölnöm a képeket a pz3-as málhazsákosat is (lehet, hogy esőköpeny) mert a freewebről írtak, hogy különben mexüntetik a hozzáférésemet. (Emiatt nem tudtam semmit belinkelni.)

Ha nem nézted még meg írjál, elküldöm mélben.

Üdv

kuller Creative Commons License 2002.08.28 0 0 385
Sehogy, kicsit elkanyarodtunk.
Előzmény: gvass1 (383)
kuller Creative Commons License 2002.08.28 0 0 384
Akkor rosszul tévedtem, sorry. (20 mm-s kaliberre emlékeztem.) A falonátlátó készülék, létezik? Láttam már olyan felvételeket ahol a falon át vették a terroristákat. (Japán nagykövetség, közép amerika pár éve aszem.)
gvass1 Creative Commons License 2002.08.28 0 0 383
hi,
azert pisztolyok teren is arnyalnam egy kicsit a kepet...

A Beretta M9 (M92FS) mellett rendszerben van az amerikai fegyveres eroknel a SIG Sauer P228 (M11), illetve kisebb szamban a HK Mark 23 SOCOM pisztoly is.

Na ezek sem jenki termekek eredetileg (az M9-eket ma mar Marylandben gyartjak).

(de ez hogy jon a topic cimehez?)

Előzmény: belic (379)
gvass1 Creative Commons License 2002.08.28 0 0 382
hi,
ize. Ezt honnan vetted, marminthogy a magyar Gepardot a jenki hadsereg rendszeresitette volna?

Tudtommal hivatalosan egyedul a Magyar Hondvedseg rendszeresitette, de ellatas nem volt belole par darabnal tobb, a Gepard halott dolog, mar evek ota nem keszult belole, es osszesen ha par tucatot gyartottak, kezi munkaval.

A jenkik a hazai gyartasu Barrett M2 .50 BMG felautomata rombolopuska kulonfele verziot alkalmazzak jelentosebb szamban, mar tobb, mint 10 eve.

Előzmény: kuller (378)
petike23 Creative Commons License 2002.08.28 0 0 381
Azert kicsit tulzas (a felmeteres hatracsuszas)

12.7 -es ruszki nehezgeppuskaloszert tuzel, a legelso modell meg egylovetu volt, a kesobbiek ismetlok.

Kulonleges a puska amortizacios (visszarugast csokkento), es csoszajfek rendszere, stb.., de gvass kollega ugyis bovebbet fog irni.. ;)

Udv: Petike

kuller Creative Commons License 2002.08.28 0 0 380
Hallottam egy ismerősőmtől, tehát nem biztos az infó és nem néztem utána, de az biztos, hogy jelenleg a világ legjobb mesterlövészpuskája. Valszeg ezért rendszeresítették, ha rendszeresítették. Gépágyúlőszerrel tüzel és "vékonykább" vasbetonfalon és páncélon is álmegy. Ha a lövész felrak egy falon átnéző készüléket (nem tom mi a hivatalos neve, de egy dokumentum jellegű:) Swarci filmeben is volt) akkor gyakorlatilag nem lehet fedezékbe vonulni előle. A puska elsütése után a lövész fél métert csúszik hátra, válcsonttörés lehetséges. Elég brutál egy szerkezet.

Valszeg az amerikai speciális alakulatok használják.

Ennyit tudok a témáról.

Üdv

Előzmény: belic (379)
belic Creative Commons License 2002.08.28 0 0 379
Hello!

A 80-as evek kozepen nagy botrany volt, hogy Beretta pisztolyt rendszeresitettek, de ugy tunik, keptelenek voltak az amcsik megtervezni egy normalis pisztolyt.Ha jol emlekszek, osszes 3 tender volt, az elso (nemzeti) ervenytelen, a 2., 3.-at pedig az olaszok nyertek meg, rajtuk kivul a 2.-ban meg eselyes volt egy masik europai gyar (Glock ?) is, de az amerikaiak csak gagyival palyaztak, pedig nagy lobbizassal tudtak csak elerni a 3. palyazat kiirasat.

A gepard rendszeresiteserol tudnal meg valamit irni?

Tobbiektol bocs az OFFert.

Bel

Előzmény: kuller (378)
kuller Creative Commons License 2002.08.28 0 0 378
Nagyon jók vagytok a repülőkből, kösz a segítséget. A topic weblapján dolgozom és eső 3 témának a PzIII-as alváz és variációit, a B24-es bombámbázót és variációit valamint a német tengeralttjárókat gondoltam. (Csak azért, hogy minden fegyvernemet súroljak:) Sok színes fotóm van és csak ezekből fogok felrakni a lapra, így látszani fog, hogy a második világháborúban azért színek is voltak:) A pz3-al megbírkózom, de a másik két témában nem vagyok jó, nagy gondot fog okozni a képeken látható B24-es és tengeralattjáró variánsok azonosítása, de ezek után úgy látom, hogy van rá remény, hogy sikerüljön:)

A ma is viruló gyárakról csak annyit, hogy persze sok gyár még ma is létezik. A mercedes, porsche és a wolkswagen gondolom mindenkinek ismerős. Kevésbé ismert viszont a Rheinmetall-Borshing ami régen és ma is lövegeket gyárt(ott). A legtöbb 2. világháborús német tanknak ez a cég gyártotta a lövegeket, de a mai leopárdoknak is. Sőt az amerikai M1(Abrahams)-es tanknak is az a reheinmetall lövege van. Elég ritka, hogy az amerikai hadsereg külföldi alkatrészt/harceszközt rendszeresítsen, úgy tudom ,hogy ezen a Harriereken és a magyar!!! gepárd mesterlövészpuskán kívül nem is nagyon van ilyen. (Talán még az izraeli uzi.) Úgyhogy elég jól dolgozhatnak, na meg a referenciákkal sincs gond:))))

Üdv

Előzmény: WaseK (377)
WaseK Creative Commons License 2002.08.27 0 0 377
Megpróbáltam én is utánanézni a darabszámnak, de nem találtam meg.
Viszont megtaláltam az amerikában legyártott repülőgépek gyári számait 1908-óta.
Iszonyatosan hosszú lista:))
Előzmény: Ren (376)
Ren Creative Commons License 2002.08.27 0 0 376
A "The Concise Guide to American Aircraft of World War II" szerint 977 db PB4Y-1-est kapott a haditengereszet (de mivel ezek gyakorlatilag megegyeztek az USAAC reszere gyartott verzioval nem tudom, hogy a mashol megadott 18000 db legyartott B-24 tartalmazza e ezeket).
A fenti konyv nem ir szamot a PB4Y-2-re, de egy weboldal (http://www.warbirdalley.com/pb4y2.htm) szerint 739 db-ot gyartottak, de ezek kozul keves kerult harci bevetesre. (Ezt a konyv is irta)
Előzmény: WaseK (375)
WaseK Creative Commons License 2002.08.27 0 0 375
Köszi, ezeket én nem tudtam:)
Esetlegesen az egyes tipusok legyártott darabszámát is meg tunád mondani?
Előzmény: Ren (374)
Ren Creative Commons License 2002.08.26 0 0 374
PB4Y-1 Liberator = B-24D Liberator
PB4Y-1P felderitove atalakitott haditengereszeti Liberatorok
PB4Y-2 Privater: attervezett torzshatsoresz (egy db nagyobb fuggoles vezersik), hosszabb orr resz, 12db-ra noveltek a geppuskak szamat, a motorokbol elhagytak a turbofeltoltoket. A prototipus 1943 szept. 20-an repult
Előzmény: WaseK (373)
WaseK Creative Commons License 2002.08.26 0 0 373
Valamiért a haditengerészt máshogy nevezte el a gépeket.Ők PB4Y-ként ismerték a gépeket.Ezeket nevezték Privateer-nek.
De ebben nem vagyok teljesen biztos:)
Előzmény: Mekett_Elek (370)
WaseK Creative Commons License 2002.08.26 0 0 372
Nehéz munka volt, de megtaláltam a repülőgépedet:)
Ez a 44-48753 szériaszámú XB-24N tipusú Liberator volt.Egyetlan darab épült belőle.
Mivel a Consolidated is rájött, hogy a Davis szárny hiba, kisérletezni kezdtek a rendes függőleges vezérsíkokkal is.Azonban mire kiküszöbölték a hibáit a háború véget ért, és nem volt szükség több gépre, így a programot leállították.A B-24M volt az utolsó sorozatban gyártott széria.Azoban utána még voltak az XB-24N (1), YB-24N (7), XB-24P (1), XB-24Q (1) kisérleti sorozatok.Zárójelben a tipusok elkészült példányszámait írtam be.
És akkor a képek:
XB-24N: szériaszáma 44-48753
Ezen a példányon változtattak az első és hátsó lövésztornyokon és erősebb védelmet kapott, továbbá az egy függőleges vezérsíkot.Érdekesség, hogy az amerikai hadsereg 5000 darabra adott megrendelést ebből a szériából, de a béke már közbeszólt.

XB-24Q: szériaszáma 44-49916
Érdemes megfigyelni, hogy meghagyták rajta az osztott vezérsíkot.Viszont radarvezérelt hátsó tornyot építettek be kisérleti jelleggel.

YB-24N: szériaszámok 44-52053-tól 44-52059-ig
Az M sorozat után jött volna az N, amely már egy vezérsíkkal épült volna, azonban 1945. május 31-én a B-24-es programot törölték.Ez a 7 kísérleti gép volt hivatott bizonyítani, hogy jobbak mint osztott vezérsíkos társaik.

Előzmény: kuller (359)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.08.26 0 0 371
A cég kompromittált nevéről csak annyit, hogy a Krupptól a Messerschmitten át a junkersig sok cég fennmaradt a háború után, sok még ma is virul (pl Dornier mostanáig).

A német atombomba meg a nehézvizen kívül soksok dolgon csúszott el, kezdve Heisenbergnél, az urán hiányán, stb...

Mekett

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.08.26 0 0 370
Egyébként az egyvezérsíkost általában Privateernek (is) nevezték, nekem megvan 1:72 Matchboxban :)

Mekett

WaseK Creative Commons License 2002.08.26 0 0 369
Amennyiben jól tudom, azonban az atombomba gyártása nehézvízzel nagyon körülményes és bonyolult.Ezért valószinüleg a németek ezzel a módszerrel soha nem kaptak volna működőképes atomot, akkor sem, ha a lötyi megérkezik németországba.
Előzmény: kuller (367)
WaseK Creative Commons License 2002.08.26 0 0 368
Ismerem a D2O történetét.Valahol fent északon Norvégiában csinálták meg a nehévíz üzemet, nagyon közel a svéd határhoz.Lehetetlen volt bombázni, ezért folyamodtak a szövetségesek más megoldáshoz.Svédországból indult az angol kommandós egység, ha jól emlékszem.Aztán az üzemet nem sikerült kiiktatni (elit SS csapatok alkották az őrzését), ezért süllyesztették el később a kompot, amin németországba szállították a nehézvizet.
Előzmény: kuller (367)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!