Keresés

Részletes keresés

liptak1 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65189

Gondolom azért mert a gyártó ha ráírna mondjuk hogy akkor tudja ez a készülék ezt meg ezt akkor ahhoz már Paks kell akkor elég hülyén venné ki a dolog magát.

Előzmény: Törölt nick (65175)
liptak1 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65188

lehet ő is úgy van a villannyal mint a viccben a cigány: jó jó hogy ráz de mitől villany?

Előzmény: Bántott Csirke (65184)
liptak1 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65187

hát gondolom úgy az egész hisz villanyszerelő a szentem!

 

Előzmény: Bántott Csirke (65184)
liptak1 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65186

Hát az örök életre van recept, a vicc is mondja , a temetőre az van írva: feltámadunk, a kocsmára meg: sose halunk meg

Előzmény: Bántott Csirke (65184)
liptak1 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65185

Olvasom az egyik bejegyzésed, először is az ilyen emberekkel én úgy bánok, megküldöm az árat(hát ha letesz rólam) ha mégse akkor letisztázom mi fig történni és persze előre elkérem a fizetséget, mivel ezek az urak tisztelet a kivételnek-(már ha van) nem szeretnek később fizetni, a másik ha új kecóról van szó akkor simán symalen cső a padlóban , mély 65 doboz szerelvényeknek és már nincs is látható kötődoboz, de az biztos a régi típusú szereléseknél az agybaj kerülget néhány lövése sincs festő hülyesége miatt megkeresni azokat a dobozokat amiket valaki bevakolt úgy 10-20 éve. Vagyok már egy két éve a szakmában de mondhatom amiket a kollégák írogatnak keresőket, nem nagyon hiszem hogy minden tyúkbeles vagy más szaki csak úgy húzgál magával, a mai világban elég drága kütyük ezek(bár igaz elég sok időt és munkát spórolhat vele az ember már ha tényleg működik)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65162)
Bántott Csirke Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65184

Olyan nincs, ami örök életet és ingyen sört is ígér? Esetleg amitől karcsú, szép és fiatal leszek? Mert akkor tuti megvenném. De amitől a leginkább megjön az ember kedve: "Kínos volt, mert nem értettem egyszerű dolgokat a fizikában." Vajon mi okozhat gondot? Az energiamegmaradás törvénye, vagy már az Ohm-törvény is sok volt neki?

Előzmény: liptak1 (65181)
C20NE Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65183

Holnap megnézem szkóppal, hogy milyen frekin dolgozik, de tol analóg és digitálisan kódolt jelet is, az egyik az biztosan 500-1200Hz között van a digitet nem tudom.

Előzmény: Törölt nick (65180)
liptak1 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65182

Hopp, Mekk Elek szaki a zárójel nem neked szólt csak épp tényleg elég rég voltam erre és ki ment a fejemből hogy van ilyen névvel fórumozó

Előzmény: liptak1 (65181)
liptak1 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65181

Szép napot mindenkinek. Rég jártam erre, hoztam egy érdekességet:http://opinionv.info/rndr/ElectroBlog_Energy_Saving_Box_HU/?esub=PBZIDyIyWwtuHkoPYGFiDRZNAHcbTVdJUzpFRQVMV0N9BBdYNR5XHRNNHB5ia2FD

 

Nagy az Isten állatkertje, no megint előkerült egy villanyt spóroló kütyü, ezt ugyan hol vizsgáltatták be az UNIÓ-ban? Az internet meg egyenesen kiváló melegágya a hülyeségnek. A napokban az egyik reklámnál egy parafa dugóból készített dugvillát láttam, elkattintottam , később jutott eszembe kellett volna a kép erre az oldalra hisz itt is megfordul jó pár barkács szaki(Mekk Elek) hátha vérszemet kapott volna tőle valaki.

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65180

Aha, aszondod, hogy magasabb frekvenciát küldjek rá?

pl egy pc hangszóró hangszórójának a helyére kötött vezetékre adott pl. 1khz megteszi? mp3 lejátszóból ráküldhető. Vagy a hangszórótekercs az impedancia miatt(membrán nélkül, hogy ne fájjon a fejem) maradjon, csak kössem sorba vele a fali vezetéket?

Előzmény: C20NE (65179)
C20NE Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65179

Én ezt használom:

http://www.flukenetworks.com/datacom-cabling/copper-testing/IntelliTone-Pro-Toner-and-Probe

 

 

Lenyomom a kismegszakítókat és rárakom a jeladót. Magasabb a frekvencia mint 50Hz így jobban detektálható, mélyebben futó vezeték is.

Előzmény: Törölt nick (65178)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65178

Leírás szerint ez is kb. ugyanazt hozza be mint a 6eFt-os Lidlis.

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=826657

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65177

vasbeton panelban 10-15 centi mélyen?

https://www1.elfa.se/data1/wwwroot/assets/datasheets/cwVT201_data_e.pdf

itt azt írja, hogy 5 centit tud, de itt sem írják mekkora áramerősség kell a vezetékben.

Előzmény: Jahno (65176)
Jahno Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65176

Nem tolom ipari méretben, de ez és a Stanley/Bosch keresője elég jól bevált:

 

Előzmény: Törölt nick (65174)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65175

Egy 1kw-os fogyasztónak (vízforraló) mekkora lehet a mágneses tere a házgyári aluvezetékben betonban? 10-15 cm megvan? Érdekes, hogy a teszterek könyvében centire adják meg az érzékelési távolságot, + azt, hogy a vezetékben áram folyjon, de azt már nem, hogy mekkora áramnál értendő a mellékelt érték.

Előzmény: C20NE (65173)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65174

Köszi. A vezetékkereső is ezt csinálja ha áram alá helyezem a vezetéket, csak az a baj, hogy túl mélyen van, a betonvasak meg bezavarnak. Eddig a vékony mérőszalag bedugása segített, de most az se jó. Veszek egy fém behúzószalagot, azt egy kicsit jobban meg lehet tolni mint a műanyagot, majd megkérek valakit, hogy füleljen a másik végénél.

Előzmény: C20NE (65173)
C20NE Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65173

Ez két darabból áll, van egy jelgenerátor ami rárak a drótra egy  jelet és van egy vevő aminek érzékeny antennája van és ha közel tartod a dróthoz még 100m hosszú drót végén is jelzi, hogy arra van rákötve a generátor. Én ezt szoktam a konnektorba/kapcsolóhoz/világítótesthez felcsíptetni, majd húzom a falon a vevőt, ahol sípol ott megy a kábel. Pláne a köcsög, szemét módon síkba tapétázott dobozoknál hatásos mert ott még fal/vakolat sincs csak a vékonyka tapéta.

Előzmény: Törölt nick (65172)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65172

Azzal megtalálni a panelban, betonvasak között, kb 10cm mélyen futó vezetékcsatorna nyomvonalát is? A szomszédé is ott futhat, csak pár centivel odébb. A kötöződobozokban 10 cm vastag gipsz lehet... valahol. Az alukábel nem moccan hiába cibálom, azaz a két vége között valahol valami van aminek nem kéne ottlennie (telibegipszelés) Valami alternatív ötletetek van esetleg? A feldugott mérőszalag sajnos nem jött be, bár azt ki tudtam vele deríteni, hogy kb milyen magasan lehet, de azt nem, hogy tényleg függőleges-e.

Előzmény: C20NE (65166)
Garfield007 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65171

Nevetséges az a világ, ahol a láthatatlan kötődobozoknak helye van a polgári értékek között, ahol ilyen  jelentéktelen dolgot ház értéknövelő extrának tekintenek egyesek.

 

Ez pl. a kedvenc részem lesz. Kinyomtatom és kiteszem a hirdetőtáblára. Ennyire hülye nem lehet valaki csakis nekifutásból :-)))

Előzmény: C20NE (65170)
C20NE Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65170

Igen, valami miatt ez jött le!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65168)
Jahno Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65169

Nekem meg a  érpárkereső ugyanígy, arról ezer éve tettem be képet, hogy falban elfúrt koaxot is megtalálta, hol ért véget az ér.

Előzmény: C20NE (65166)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65168

Felhívom a figyelmet, hogy egy megmagyarázhatatlan szokás szívatja az egész szakmát,

és neked ez az egész úgy jött le, hogy énszerintem dögöljön meg mindenki?

:)))

Előzmény: C20NE (65167)
C20NE Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65167

Az ízlés nem észérvek mentén működik. Az, hogy Te kivel, hogyan bánsz, hogyan nyilatkozol tőled eltérő véleményű emberekről az pedig inkább Téged minősít.

 

De a vélemény nyilvánítás természetesen szabad, amit nem értek azok az indulatok, a "dögöljön meg minden bunkója aki nem úgy csinálja ahogy szerintem jó....."

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65162)
C20NE Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65166

Én egy fluke telefonos műszert használok az erek azonosítására is meg a dobozokra is. A tapétázott doboznál nemigen árnyékol semmi, könnyen meg lehet vele találni. De nehezen hiszem el, hogy nem gyártanak ilyen célra célműszert.

 

Én mondjuk IT vonalon dolgozom így ritkán kell megtalálnom rejtett dolgokat, de otthon én mindent eltüntettem mindig. Mondjuk még sosem kellett megtalálni semmit, lehet ám úgy szerelni, hogy állja az idő próbáját.

Előzmény: Törölt nick (65164)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65165

Teljesen igazad van abban, hogy neki jogában áll így dönteni, én ezt nem is vitatom.

Nekem viszont jogomban áll kinevetni amiatt, hogy ő a sarokban lévő két tized milliméteres karika eltüntetését lényegesnek/fontosnak tartja, hogy ilyen magasröptűek az ő kulturális igényei,

az utólag odahívott villanyszerelőnek meg jogában áll háromszoros óradjat elkérni egy olyantól, aki ennyire leszarja az ő munkáját.

És mindenki boldog :)

 

A kötődobozok tökéletesen láthatatlanná tételét hasznosság/fontosság terén nagyjából a mulatós zenével egy kategóriába helyezem: tudom, hogy vannak, akik úgy érzik, hogy ez szükséges dolog, de engedjétek meg, hogy ne azonosuljak velük :)

Előzmény: Jahno (65163)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65164

Mi az a műszer ami erre való? A 6eFt-os csak téglaházba jó.

Előzmény: C20NE (65159)
Jahno Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65163

Miért ne legyen ilyen? Ha ez a baja és kifizeti, akkor meg pláne. Szerintem egy házban nem ez a legnagyobb villanyos szopolás.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65162)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65162

"Joga van hozzá. Miért szívatás az, ha esztétikailag Neki így tetszik"

 

Azon szakember számára szívatás, akitől ezek után is elvárja a bunkója kedves megrendelő, hogy károkozás nélkül végezze a dolgát. A ravaszabbja ráadásul megvárja, míg végez a villanyszerelő, kifizeti, majd kéri tőle a helyreállítási költségeket, mert a szerelő felvágta a tapétát vagy kibontotta a vakolatot egy ponton.

 

Én nem erről a piacról élek, nem vagyok rákényszerülve a mindenáron kedveskedésre az ügyfelekkel. Nagyritkán elkönyörögnek egy haverhoz (vagy haver haverjához), hogy oldjak meg valamit, ezért megengedhetem magamnak, hogy egyes "ügyfeleimmel" úgy bánjak, mint Dr House a betegeivel :)

Jellegzetes eset, amikor a kertet ízléses tujasor övezi, a ház előtt ott áll egy ízléses Ssang Yong terepjáró, a ház fala ízléses lila színű, bent dübörög az ízléses LagziLajcsi háttérzene, de a tulaj kifinomult művészeti érzékét erősen zavarta, hogy a tapétát a félreeső sarkokban 0,00001 mm-re felemeli a doboztető, ezért ledobáltatta őket, teletömte újságpapírral és jóvastagon levakoltatta a kőművessel.

Kíváncsi vagyok, hogy az első ilyen nagyeszű mikor fogja elismeri nekem, hogy hülyeséget csinált és igazság szerint nem tudja észérvekkel megmagyarázni, hogy miért tüntette el a doboztetőket.

 

Nevetséges az a világ, ahol a láthatatlan kötődobozoknak helye van a polgári értékek között, ahol ilyen  jelentéktelen dolgot ház értéknövelő extrának tekintenek egyesek.

Előzmény: C20NE (65159)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65161

"Viszont megkérdeztem az eladót, nincs ott trafó."

 

Nem az én variációm a jelenség egyetlen lehetséges megfejtése, nekem ez a trafó jutott eszembe, amikor említetted, hogy az előző gazdi halogénes világítást tervezett. Lehet a trafó helyén egy régebben felszerelt izzó is (az is lehet, hogy amikor a bal oldali kapcsolót felkapcsolod, akkor ég valahol egy lámpa az álmennyezet felett, esetleg a pincében :).

Mindenesetre olyan villanyszerelőt vigyél magaddal, aki nem ijed meg az árnyékától, sőt érdekes kihívásként fogja fel a dolgot. És ha mégis elkezd rángatózni a szája széle, akkor kedvesen hívd le a létráról és kínáld meg egy nyugtató teával :)

Előzmény: DustinPedroia (65157)
Garfield007 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 65160

Nem is merek megszólalni már egy jó ideje, mert a dobozokat is, tető nélkül, letapétáztuk a francba, mert rondák és még álmennyezet is van. 

Igaz a szerelés nálunk rendben van, max. én szoktam hülyeségeket csinálni/kérdezni.

De még mindig nem érzem magam rosszul, az a baj.

Az meg, hogy örökölt egy szar szerelést és ennek apropóján elmondják, hogy egyesek milyen hülyék, hogy nem úgy csinálják ahogy kellene, mert a szent grál tulajok ezt IS jobban tudják, érdekes na. :-))))

Előzmény: C20NE (65159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!