Keresés

Részletes keresés

lizi1984 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 292

Kedves Émile!

 

Ez így egy kicsit tág kérdés és nem is pontos.

Mire gondolsz igazán?

 

Kötelezőség alatt azt érted, mikor kötelező a kéményt béleltetni?

 

1. Akkor ha készüléket cserélsz.

2. Ha a kéményseprő előírja a bélelést, a falazott kémény állagromlottsága miatt.

 

"Vas- vagy cserépkályha " igazán mindegy, hogy mi, a meghatározó az, hogy mivel tüzelsz benne.

Ha fa (illetve vegyes tüzelésű) csak saválló merev acél béléscső mehet bele.

Ha gáz tüzelés választható az alumínium illetve furánflex bélécső is. (alumínium alatt nem azt a régi hajlékony alumínium csövet értem, hanem egy merev alumíniumot, ami rendelkezik a megfelelő minősítéssel)

 

Ha erre irányult a kérdés, remélem kielégítő volt a válasz.

 

 

 

Üdv:

lizi1984

 

Előzmény: Émile (290)
lizi1984 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 291

Kedves golyo13!

 

Ha a falazott kémény, vakolat repedésein illetve a téglák között átszivárog a füst, illetve a szag, akkor valószínűleg nincs kibélelve a kémény.

Ha ezt meg szeretnéd szűntetni, akkor ki kell bélelni a kéményt.

Fa tüzelésű kazánhoz (készülékhez) csak és kizárólag saválló merevacél béléscsövet lehet alkalmazni, Furánflex-et NEM. (ez csak gáztüzeléshez jó)

Ez azért van így, mert a fának, illetve szénnek sokkal magasabb az égéshője, (illetve különböző égéstermékek keletkeznek, korom, kátrány, egyéb savas hatású anyagok) mint a gáz égésterméknek, melyet a furánflex nem bír el.

 

Nem szépítek, ennek elég nagy a költsége, de sokáig bírja (20 év minimum) ennyi rá a garancia.

És az említett szagok megszűnnek.

 

További kérdéseidre szívesen válaszolok.

 

 

Üdvözlettel: lizi1984

Előzmény: golyo13 (288)
Émile Creative Commons License 2010.11.12 0 0 290

 És egy vas- vagy cserépkályhánál mi az ábra, mármint a közetelzőség szempontjából  ??

Előzmény: lizi1984 (287)
Émile Creative Commons License 2010.11.12 0 0 289

 Szia !

 

 

 

"Furán-flex-el lehet ?"

 

 

 Lehetni lehet, csak nem érdemes. Az elvileg csak gázra való.

Korrózió álló acéllal jó egyedül.

 Viszont ajánlatos jól, szakszerűen tüzelni !!

Előzmény: golyo13 (288)
golyo13 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 288

Mit lehet tenni a fatüzeléses kéménnyel, ha nem akarom, hogy a kátrány szaga "kijöjjön a téglán+vakolaton keresztül ?

( tetőtérben a szobán keresztűl megy a kémény )

 

Mivel kell azt bélelni ?

Furán-flex-el lehet ?

Előzmény: lizi1984 (287)
lizi1984 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 287

Szép Jó Napot Kívánok Mindenkinek!

 

Már nem is tudom hogy keveredtem erre a lapra, de meglepődve olvastam néhány hozzászólást.

Én egy kéményes cégnél dolgozom, immár 5 éve és azért regisztráltam erre a fórumra, mert szeretném, ha

egy két kérdésben el tudnám oszlatni a kételyeket illetve olyan információt tudnék szolgáltatni ami mindenki számára

nagyobb tájékozódást tesz majd lehetővé kéményes ügyekben.

 

NEM reklámozni szeretném a cégünket, ezért nem is fogom a cégünk nevét illetve semmilyen elérhetőségét megadni.

 

Segítséget szeretnék nyújtani a laikusok részére, (hiszen 5 évvel ezelőtt, halvány lila gőzöm sem volt az ilyen dolgokról)

és teljesen érthető, hogy a legtöbb ember így van ezzel.

 

A fentiek alapján várom a kérdéseket, amire szakszerű, hiteles válaszokat fogok adni.

 

Egy két alap információ:

 

-  A kémény bélelése akkor kötelező, ha a meglévő gáz-illetve vegye tüzelésű (kazánt, cirkót) készüléket lecseréli a tulajdonos.

-  A kémény bélelését akkor fizeti a Társasház, ha az alapító okiratban benne van, illetve annak is benne kell lenni, hogy milyen mértékbenjárul hozzá a kémény felújításához. (esetenként a közös képviselővel történő megbeszélés alapján)

-  Ha a társasház nem járul hozzá a kémény felújításához, akkor a Tulajdonost terheli a költség.

(gondoljunk csak bele, ha van egy kocsink és a kipufogó rendszerével van gond, akkor nem is merül fel a kérdés hogy más fizesse a javítási költségeket)

-  Budapesten, a Főkétüsz Kft. a hivatalos közszolgáltatást ellát szervezet (rendelet határozza meg a működését) aki a kéményeket vizsgálja, felújítás esetén pedig jóváhagyja a szakszerűséget.

 

Előljáróban egyenlőre ennyi.

 

Szívesen válaszolok a feltett kérdésekre.

 

Üdvözlettel: lizi1984

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.23 0 0 286
Helló!
Van-e valakinek tapasztalata hasonló ügyben:

Tavaly ilyenkor "véleményezte" a Fökétüsz a társasház kéményeinek állapotát. Azért nem írok felmérést, mert a tetőre nem mentek ki (rossz a kéményseprőjárda, bár véleményem szerint a 140 kilós kéményseprő egyszerűen nem tudott oda kimenni), semmi mást sem ellenőriztek, viszont engem felszólítottak 2 db kémény béleltetésére.

Na, erre bekértem pár árajánlatot, kaptam is, kb 400-450 000 Ft lett volna 2 kémény béleltetése. Az egyik egy ősrégi, Héra-fejes cserépkályha kéménye volt, a cserépkályhát lebontattam (nem, nem jelentettem a hatóságnak, nem is fogom), visszafalaztattam a falat, eltüntettem a nyomát is, egy kéményt így letudtam.

A másik kéménybe 1 db Vaillant átfolyós vízelegítő égésterméke távozik. Ezt tavaly megtekintették, rátették a matricájukat majd távoztak. Ezt a kéményt sem béleltettem. Most megint jönnek a kéményseprők, illetve csak jöttek volna, mert egyelőre nem engedtem be őket. Viszont pár hét múlva megint kopogtatnak. Mit tegyek? Beengedjem őket, kockáztatva, hogy felnyomnak a gázszolgáltatónál és kikapcsoltatják a gázamat. Vagy ne engedjem be őket, és kockáztassam ugyanezt? A kémény béleltetése kb 200e Ft lenne, ezt én nem tudom kifizetni.
Zöldár Creative Commons License 2010.10.14 0 0 285

 Végra a Főkétüszt kell dicsérnem. Mindig a lehúzásról volt a hires.

 Itt most teljesen igaza van.

 

 

 "Azt mondták bontani kell, mert áthúzások vannak."

  Az amúgy nem áthúzás hanem elhúzás, de azért bontani nem kell. Úgy is ki lehet bélelni.

     "Ráadásul úgy tudom, ha cirkók és konvektorok vannak a házban, akkor nem nagyon kell bélelni."

 

 

 Azért ennyire nem egy értelmű . Lehet tényleg kell bélelni, de  átépíteni nem biztos. van olyan bélelési technika (furán flex), amivel meg lehet oldani.

 

 

 

  "Nem akarom, hogy szétbarmoljanak mindent, mert az eredeti állapotot úgysem tudják visszaállítani."

 

 Elvileg lehet : letesznek 3 milliót letétbe a lakásod helyre állításra, amig nálad barmolnak bérelnek neked lakást , ha ez megvan mehet a munka.

 Ne engedd be a lakásodba.

 

 

 Ezt nézve talán mégis át kell vezetni valamit :

 

 "Én azt hittem a főkéményeket és a gyűjtőket szigetelik, nem új kéményt csinálnak......"

 

 

 A lényeg a biztosíték  !!!

Előzmény: demiko (283)
pauli-f Creative Commons License 2010.10.14 0 0 284
Ha még érdekel : Orosz György ,Majosházán,vagy a Tarrex kft Kiskunlacházán -----elfogadható az ár ! / én már túl vagyok rajta/
Előzmény: molaren (277)
demiko Creative Commons License 2010.10.13 0 0 283

Sziasztok,

 

Segítségre lenne szükségem. Kb 40-50 éves társasházban lakom, ahol a tetőteret vettük meg anno. Mi cirkófűtést alakítottunk ki, külön kéménnyel.

Most jutott el a kéménybélelési hullám hozzánk, így kijöttek felmérni a terepet.

Azt mondták bontani kell, mert áthúzások vannak.

Aztán két hét múlva kijött a Fökétüsz embere aki a szokásos éves ellenőrzési körútját járta. Megkérdeztem, hogy Ő hogy látja ezt a dolgot.

Azt mondta, nálunk nem kell bontani, mert úgy tudja a flexibilis csővel oldják meg a bélelést. Nem beszélve arról, hogy a mi cirkónknak külön, bélelt kéménye van.

 

Ma beszéltem a közös képviselővel, mert azzal fogadott, hogy bontani kell.

Nem értem! Az Ő alvállalkozója ezt mondja a másik azt. Valami olyasmiről beszélt, hogy a strangokat ki kell vezetni a tetőn át.(külön kémények lesznek) Én azt hittem a főkéményeket és a gyűjtőket szigetelik, nem új kéményt csinálnak......

De ehhez miért kell nálam bontani? (Felettem van még egy kis háromszög tetőrész)

 

Mit tehetek? Nem akarom, hogy szétbarmoljanak mindent, mert az eredeti állapotot úgysem tudják visszaállítani. Ráadásul úgy tudom, ha cirkók és konvektorok vannak a házban, akkor nem nagyon kell bélelni. Vagy igen?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Filmesbácsi Creative Commons License 2010.10.10 0 0 282
Köszönöm a válaszokat.
Előzmény: Émile (281)
Émile Creative Commons License 2010.10.08 0 0 281

  Érdekes kérdések, némely tán naiv is !

 De akérdésekre is :

 

 "ki köteles állni a bélelés költségét?
"

 

 Társasházban általában a ház állja !

 

 

 

  "nem béleltetjük ki a kéményt megbüntethetnek?"

 

 

 Nem , maximum a gázszolgáltatásból zárnak ki !

 

 

 "Kéményseprő Vállalatnak ( v. kinek?) is engedélyezni kellett a kémények állapotát."

 

 

 Stimt !

 de az valószinű régen volt !

 

 

 "Őket nem terheli felelősség, és az utólagos bélelés költségének egy része?"

 

 Nincs az a hatalom, aki őket felelőségre tudná vonni
 ! !

 És hogy ők beszálhatnának a költségbe ? Hát ezt csak a móricka képzeli.

 

 De ha  a legfelső emeleten laksz és  jó állapotú a kéményed elvileg felesleges a bélelés, addig amig el nem romlik.

 Ez hagyományos tüzelésnél min 30 év, a gáznál is 5 évet kibir, de mivel a bélelők és a kéményseprők összefonodtak - nyilván rád erőltetik a kémény bélelést, ami hosszú távon hasznos is lehet !!

Előzmény: Filmesbácsi (280)
Filmesbácsi Creative Commons License 2010.10.08 0 0 280
Üdvözlöm Önöket!

Kédéseim: cirko gázkazánnal fűtött társasházban, kötelező minden lakásban a kéménybélelés? Ha egyik lakásban ez kimaradt, ki köteles állni a bélelés költségét?
Amennyiben nem béleltetjük ki a kéményt megbüntethetnek?
Utolsó kérdésem: amikor a házat átadták, megkapta a lakhatási engedélyt, akkor gondolom a Kéményseprő Vállalatnak ( v. kinek?) is engedélyezni kellett a kémények állapotát. Őket nem terheli felelősség, és az utólagos bélelés költségének egy része?

Előre is köszönöm a választ.
boxer-gs Creative Commons License 2010.09.07 0 0 279
Csodálkozom, hogy a tartalékkémény visszabontását, ledugózását engedélyezték...
Előzmény: kac-kac-kac (278)
kac-kac-kac Creative Commons License 2010.09.07 0 0 278

Csatlakozom a T. topic látogatókhoz, nálam a következőről van szó:

 

Tetőbeépítés miatt a jelenlegi vegyestüzelésű kazán kéményünket (kürtő méret 150x200) plafon szintig visszabontjuk, ez alatt rozsdamentes saválló acél béléscső kerülne beépítésre, 5m hosszban hogy a lakóépületben a bontást elkerüljük.

A plafonszint felett előre gyártott bélelt-hőszigetelt kémény rendszer elemek lennének kb. 4,5-5m méter magasan, a bélelést és a kéményrendszert tisztító nyílás kötné össze.

A pincében található kazán bekötő csöve alatt lenne az alsó tisztítónyílás (itt megoldható a bontás).

 

1db tartalék kémény födém szintig visszabont, ledugóz, nem lesz használatban.

 

Az eddigieket építész tervező megtervezte, beadta, dokkumentálta, építési osztály bólintott.

 

Van két illegális kéményem (Papa csinálta, kidugta a 110-es ethernit csövet, körbefalazta, rá a Jancsi kályhát 'oszt jól van) azt nem rajzoltuk fel, kussolva lebontjuk, rajzon sincs rajta... Kéményseprő az elmúlt 30 évben nem látogatta, igaz a hivatalosan fent lévőket sem, suhanckorom óta én takarítom.

 

A fenti munkára 17 árajánlat kérőt küldtem ki, lepapírozással, a nélkülözhetetlen kenőpénzekkel úgy számolom, hogy kb. 250 lehet, ha saját kivitelezővel csinálom (én magam) akkor az anyag 100e az 5m rendszer 25e a bélelés, gondolom az engedélyezés 50e-be lenne (plusz kenőpénz igény szerint)

 

Szívem szerint megcsinálnám ahogy szegény Papa, kb. 100ezret spórolnék, költeném inkább hasznosabb dologra...

 

Szólok mire jutottam. uff.

molaren Creative Commons License 2010.09.03 0 0 277
Engem is érdekelne a kéményes cég neve, telszáma, stb. Édesanyámnál lenne szükség a kéménybélelésére és nem mindegy hány 100 ezret kérnek érte. Ha gond, jöhet mailben is. Előre is köszi mindenkinek a segítséget!
Dunit Creative Commons License 2010.09.02 0 0 276
 Arra ott vannak a cégjegyzékek  !!
Előzmény: pauli-f (275)
pauli-f Creative Commons License 2010.09.02 0 0 275
Elnézést,de nem ezt kérdezték ! Én is egy olcsó cég nevére,tel számára lennék kíváncsi , már egy ideje,nem pedig latolgatásokra !
Előzmény: Dunit (274)
Dunit Creative Commons License 2010.08.31 0 0 274

 Kettő is egyszerre ?

 Az egy vagyon lesz  !!

Előzmény: margo12 (273)
margo12 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 273
Sziasztok !

Barátnőm kéménybélelés előtt áll. Annyi tudok, hogy egy 7,5 és egy 12,5 m.-es kéményt kellenne bélelni.

Tudnátok ajánlani elfogadható áron kivitelezőt ajánlani ?

Köszonöm előre is.
Előzmény: Émile (272)
Émile Creative Commons License 2010.08.12 0 0 272

  Mindig a helyes, teljes árat kell mondani :

 

 Tehát  9 eft + 25 % ÁFA, azaz 11250 ft / méter.

A megrendelőnek nem kell tudni számolni.

 

 szőrős a szivem  !!

Előzmény: QQ (268)
Émile Creative Commons License 2010.08.12 0 0 271

  Szia !

 

 Valószinű az un. furánfexes eljárásra gondolsz !!

 

 

 Nagyjából a lényeg :  belehúznak a kéménybe egy  furános csövet. Ezt fórró gözzel felfujják, ekkor ez a kémény belső falára simul és megkeményedik.

 

 Ez csak gáztüzeléshez jó.  És csak akkor indokolt , ha elhúzás vagy szükület van a kéményben, mert ekkor a merevcső nem tud belemenni.

 

 A szakemberek nyilván jobban tudják.

 

 Ahol nincs elhúzás / szükület nem érdemes ezt használni,  mivel drágább !!

Előzmény: QQ (270)
QQ Creative Commons License 2010.08.12 0 0 270
en eddig valami muanyagcsoves meleglevegos bele feszitos megoldast hallottam ez jobb vagy rosszabb mint az? surgos lenne mert hamar dontenem kell,koszi
pauli-f Creative Commons License 2010.08.09 0 0 269
Szia ! Megírnád az ajánlattevő tel. számát ?
Előzmény: QQ (268)
QQ Creative Commons License 2010.08.06 0 0 268
kijottek ma felmerni 9ezret mondtak meterenkent plusz afa.
zsalutomlot felfujnak es szilikatbetonnal kibetonozzak. de van valami kanyar aalul a vegen, ami miatt kicsit vesni kell ahogy mondtak.
van arrol a modszerrol valami amit jo tudni? azt mondtak 130as kemenyembol 120as lesz. most csak vizmelegito lesz rateve de lehet majd valamikor kozpontifuteshez is kell kazan
joevagyok68 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 267

Az már így OK

Ha az (árendás) is bruttó, a különbözetért ugráljon más a tetőn:-)

Ha meg nem méginkább.......

Nekem elég volt az , mikor a napkolit fölraktam :-)

Köszi

Előzmény: maszibmw (264)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 266

Az nincs.

Ezért kérdeztem, hogy én összerakhatom-e.

Előzmény: maszibmw (263)
maszibmw Creative Commons License 2010.08.05 0 0 265
A marást a kéményház/kaminor kft csinálta. Losonczit kell keresni.
maszibmw Creative Commons License 2010.08.05 0 0 264
Semennyi. Ez kompletten bélelve volt 125 !
Előzmény: joevagyok68 (262)
maszibmw Creative Commons License 2010.08.05 0 0 263

Az az árlista anyagárlista. Hol van a bélelés munkadíja ?

 

Amúgy nekem az ALUSTAHL bélelte ennyiért.

Előzmény: joevagyok68 (261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!