Keresés

Részletes keresés

Titi42 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 50579

Köszönöm a tippeket a gázsütővel kapcsolatban. Kipróbálom én is ezeket a megoldásokat, első körben rakok alulra cserepet, talán az segít!

Üdv. 

Advantech Creative Commons License 2011.01.12 0 0 50578

Köszi, hogy foglalkoztok a kérdésemmel.:-)

 

Azt nem tudom egyértelműen megmondani, hogy egycsöves-e a rendszer, de ha arra gondolsz, hogy a raditorok  fel vannak fűzve egymás után (mint tipikusan a panelekben), akkor nem, nem egycsöves. Ha másról van szó, akkor nem tudom. Azt sem tudom, hogy a "keverőszelep", amit írtál, az mi lenne.

 

Annyi info még fontos lehet, hogy teljesen lezárt radiátorok esetén a padlóban futó csövekben keringő víz képes túlfűteni a lakást (legalábbis annál melegebbre, mint szeretnénk), így a radiátorok szabályozása nem játszik. A fűtési szezonban csak ritkán van megnyitva bármelyik radiátor is, általában a fürdőszobában szoktunk néha kicsit ráfűteni, meg a hálóban, ha túlzottan kiszellőztetünk. Amikor úgy érezzük, melegebb van mint kéne, akkor a lakásba bejövő víz mennyiségét csökkentem a bejövő vezetéken lévő tekerős szeleppel (fogalmam sincs, mi a hivatalos neve, kék tekerője van, kb. 45fokban áll a csőhöz képest és mintha valami számtárcsa lenne körülötte, de az nem mozog). A gond azzal van, hogy nehéz előre beállítani, hogy milyen hideg/meleg lesz, ezért mindig igazgatni kell a bejövő víz mennyiségén, ami macerás, és nem komfortos (mármint a lakáshőmérséklet szempontjából).

 

A lakásba bejövő és kimenő cső az elzáró szelepekkel (az egyiken egy golyósszelep van, a másikon egy tekerős), a hőmennyiségmérővel együtt a folyosón van, ezért sem tudok oda vezetéket vinni. A tekerős szeleppel szoktam finomhangolni a vízmennyiséget, és ezzel a hőmérsékletet. Ezt gondoltam kiváltani/kiegészíteni valami automatizmussal, termosztát+állítószelep kombóval. Teljesen kinyitnám a tekerős szelepet és a vezérelt szelep pedig nyitná/zárná a termosztáttól kapott vezérlés hatására.

 

Ha valami nem érthető, kérdezzetek vissza! :-)

 

A.

Előzmény: enginer (50574)
fefefe Creative Commons License 2011.01.12 0 0 50577

2107nél ezt a kettőt kell egyszerre megnyomni. (az installhoz valami kis hegyessel lehet hozzáférni)

Előzmény: Süni A6 (50576)
Süni A6 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50576

Sziasztok!

 

Buderus Logamatic, Mod:R2105 S0-hoz keresek szerviz belépési gomb konfigurációt és fűtése jelleg görbét.

 

Tamás

Előzmény: Süni A6 (50505)
drv Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50575

Sziasztok!

A kovetkezo problemammal fordulnek hozzatok:van egy FEG Heviz Super tipusu atfolyos vizmelegito. A kijovo melegviz egyre huvosebb lett de gondoltam amiatt mert kintrol hidegebb viz jon be. Aztan elkezdtem utanallitani, hogy melegebbet csinaljon de mar majdnem tejles tejlesitmenyre van allitva (es van meg vmi kevero szeplep gomb ami szinten a legmelegebbre van tekerve) de a kijovo viz meg igy is kezzel foghato. Regebben nem kellett ennyire feltekerni.Levettem a burkolatot es megneztem alaposabban mukodes kozben. Azt tapasztaltam, hogy a hocserelo utani egestermek nagyon forro, a hocserlo palastja szinten forro (rakoptem es sistergett:-)). Viszont a korbefuto vizcso kezzel foghato.


Mi lehet a problema?

Talan vizkoves lett belulrol a hocserelo? Ha vizkoves, azon lehet vhogy segiteni (pl leszerelni es vizkooldoval aztatni 1-2 napon at)?

Ha ujat kell mindenkepp venni, tudnato ajanlani boltot Budapesten? A neten igy nem talatam. Vmi hasonlo kepet lattam valahol de lehetseges hogy 25eFt egy ilyen hocserelo?

 

koszonom elore is a segitseget.

udv:drv 

enginer Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50574

Igazad van és akkor helyiségenként lehet szabályozni.

 

Előzmény: Gyurco78 (50573)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50573

Egy sima szelep termofejjel? :)

Bár inkább a radiátorokra kéne tenni, és akkor máris jó...hacsak nem egycsöves a rendszer.

 

Előzmény: enginer (50572)
enginer Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50572

Termosztátot tudod vezeték nélkül elemről, de hogy a keverőszelepet, vagy bármi ilyet azt már nemnagyon tudom elképzelni.

Előzmény: Advantech (50570)
tzatziki Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50571

Sziasztok!


Irtam egy masik topicba is ugyan, elnezest a duplazasert, de utolag vettem eszre, hogy itt mozgalmasabb az elet, igy itt is megkerdezem.
Kombi kazan vasarlas elott allok, es alapvetoen sajnos csak ket tipus jon szoba, az egyik egy Radiant rbc 24e / mini, a masik egy Immergas eolo star, szinten 24 kW-os.

Melyiket valasztanatok? :)

Advantech Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50570

Sziasztok!

 

Egy meglévő társasházban lévő központi fűtéshez keresek megoldást arra, hogy a lakás hőmérsékletét termosztáttal lehessen szabályozni, mert ilyen lehetőség "gyárilag" nincs. Amire én gondoltam, az egy vezetéknélküli termosztát lenne, ami egy motoros szelepet (?) vezérelne, ami pedig a lakásba bejövő (kimenő?)  fűtéscsövet nyitná/zárná. Sem arra nincs lehetőség, hogy a termosztátot vezetékkel kössem össze a szeleppel, sem arra, hogy a szelephez áramot vigyek. Tehát vezetéknélküli, elemes megoldás jöhet szóba, ha létezik ilyen. (Elnézést, ha esetlen nem megfelelő kifejezéseket használtam, amatőr vagyok.:-))

 

Tudtok ajánlani valami megoldást, konkrét terméket és hogy hol lehet ilyet beszerezni?

 

A.

enginer Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50569

A többit meg azoknak írtam, akik elkezdték itt túlbonyolítani a kérdést. :)

Előzmény: enginer (50568)
enginer Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50568

Én tudom!

Azért írtam a (50557)-ben amit.

Előzmény: Zoltanuss (50567)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50567

 A topiktárs nem újberuház, hanem készüléket cseréltetne.

 Elvileg minden van.

Előzmény: enginer (50564)
enginer Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50566

Tudom miről beszélek, mert én is csináltam sokáig (beüzemelés), de kéményhuzatot/légutánpótlást soha sem kellett vizsgálnunk, meg nem is tudtunk/akartunk.

Az inkább legyen a kéményesek feladata/felelőssége!!

 

Az más kérdés, hogyha olyat látok, akkor nem üzemelem, be, de új szerelésnél nem szokott, mert a gázMEO, csak felszerelt készülékkel megy, de akkor is elkérem a papírokat.

Előzmény: gmkiev (50565)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50565

"A gázszerelő/beüzemelő nem fogja neked vizsgálgatni a kéményt/légutánpótlás, mert nem is tudja, meg pont semmi köze hozzá!"

 

Hát ezt a marhaságot honnan veszed. A beüzemelő nem egy kókler, az a gázosok között a szakember!

És bizony minden helyen vizsgáljuk a biztonságos üzemet. Ha nem megy akkor nincs ÜZH!

Előzmény: enginer (50564)
enginer Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50564

A gázszerelő/beüzemelő nem fogja neked vizsgálgatni a kéményt/légutánpótlás, mert nem is tudja, meg pont semmi köze hozzá!

Legfeljebb elkéri a kéményseprős szakvéleményt, mert az egy külön szakma.

 

"Viszont új készüléknél elvileg szakvéleményt ad a kéményseprő. csak azt nem tudom kinek ? Magának ?"

Új gázbekötésnél kell, hogy adjon szakvéleményt a gázművek felé, mert a nélkül nem szerelik fel a gázórát és csak ez után jön a beüzemelő!

A kéményseprő meg azért nemtud felelősséget vállalni, mert, ha 2nap múlva a tulaj befalaztatja az ablakokat, akkor nem lesz légutánpótlás.

Sok ilyen eset (ablakcsere) volt és éppen ezért már nem is engednek lakótérbe nyilt égésterűt!

 

 

 

Előzmény: Zoltanuss (50563)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50563

   "ez az egész procedúra csak a garancia miatt szükséges vagy meg is büntetnek minket, ha nem hívjuk ki a kéményseprőket plussz a beüzemelőt ?"

 

 

 Valószinű !

 

 Ha egy használt készüléket helyeztetsz üzembe, amit természetesen csak engedélyes gázszerelő végezhet, akkor neki meg kell győzödni a légutánpótlásról ( nagyjából a kéményről is ), gáztömören kell szerelni , üzembe kell tudni helyezni, számlát kell adnia.

 

 Teremészetesen a kéménynek jónak kell lennie. Ezt akéményseprő minden évbe ellenőrzi és erről papírt is ad.

 Viszont új készüléknél elvileg szakvéleményt ad a kéményseprő. csak azt nem tudom kinek ? Magának ?

  ilyenkor se végez különösebb vizsgálatot - kér ugyan rajzot és különféle számításokat  ( áramlási, lég utánpótlási majd ad egy szakvéleményt)  elvileg ez az üzemmbehelyezés feltétele.

 Kerül min. 30 eft ba.

 Viszont felelőséget  nem vállal semmire.

 Meg nem büntetnek csak amilyen görény a kéményseprő, kikötteti a gázt !!

Előzmény: mahrcs75 (50555)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50562

Na ezért tojok én a fogyasztó által elmondottakra. Egyszerűen megbízhatatlan.

Előzmény: enginer (50561)
enginer Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50561

Ha mint beüzemelő kérdezed, akkor élkéred a gázmeónál készült kéményseprős véleményt, mert az nélkül nincs gázóra sem és abban levan írva, hogy mekkora teljesitményű készülékre engedélyezett a kémény.

 

Az meg a másik, hogy hiába van 1 hónapos kéményseprős igazolása, ha utána a tulaj kicseréltette az ablakokat és az összes szellőzőt befalaztatta, mert drága a gáz és bejött a hideg.

Sajnos nagyon sok ilyen van!

Előzmény: gmkiev (50558)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50560

A kéményest nem tom. A gázos a honlapon.

Előzmény: Zoltanuss (50559)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50559

 Az árakkal adósak maradtatok !!

gmkiev Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50558

Mivel én alapból csak a szemenek hiszek, így honnan tudhatnám mi volt előtte? Vagy akkor kérj a cseréről szlát, és ha 20 ef.-tól drágább volt a mdíj, akkor jótállási igazolást a cserét végzőtől. No meg a gázszerelői igazolványának számát érvényességét.

Ebben az esetben el lehet tekinteni a kéményseperő igazolástól. De akkor hol a beüzemelő jogos önvédelme?

Mert ha másnap "megficcen" a fogyi, akkor Ő gondolkodhat pár évig valami hűvös helyen.

Előzmény: enginer (50557)
enginer Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50557

Ha ugyan akkora teljesitményű és ugyan olyan rendszerű (nyilt égésterű), akkor kéményseprő nem kell, csak a beüzemelő.

Beüzemelőnek (ha akadékoskodna) bemutatod az eredeti kéményseprős papírt, amivel beüzemelték az elöző kazánt és azt írják benne, hogy 24kW-os (vagy amennyi) készülék üzemeltetésére alkalmas a kémény.

Előzmény: mahrcs75 (50555)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50556

A kéményseprőt előtte hívd ki.

Ha ugyanolyan tip, telj akkor csak az éves elég, erről ad külön papírt.

A beüzemelőnek ez elég kell legyen.

Melyik tip.-ról van szó?

Előzmény: mahrcs75 (50555)
mahrcs75 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50555

Sziasztok,

A cirko-nk lecseréltetését tervezzük. Az új cirko ugyanolyan típusú, teljesítményű, mint a régi. A szerelő mondta, hogy a csere után nem szabad még használjuk, bekapcsoljuk a gépet, hanem kéményseprőket kell előbb kihívni, hogy adjanak egy papírt arról, hogy a kémény rendben van. Utána kell egy beüzemelőt hívni, aki a kéményseprők papírja valamint az ellenőrzése sikeressége fejében lepecsételi a garancialevelet és hivatalosan is üzembe helyezi.
A kérdéseim a következők lennének:
- jók -e az információim és helyesen írtan-e a fentieket a folyamatról ?
- mennyibe kerül kb. egy ilyen papír kiadása a kéményseprők részéről
- ez az egész procedúra csak a garancia miatt szükséges vagy meg is büntetnek minket, ha nem hívjuk ki a kéményseprőket plussz a beüzemelőt ?

- mi van, ha a kéményseprő érkezése előtt már üzemeltetem mondjuk egy hétig a cirko-t ? megbüntet ?

Köszi !

gmkiev Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50554

Nekem volt egy gázkészülék szerelő kollégám. Specialitása volt, és azzal bosszantotta az asszonyokat, hogy minden reklamált sütőt ott a tulajnő előtt kipróbált. "ha a piskóta megsül, akkor minden" mondották a csajok. No ez a fiú, minden sütőben tudott piskótát sütni. Utánna oszt jól bezabáltuk valami finom lekvárral és kész volt a javítás.

Előzmény: enginer (50552)
babarucu Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50553

Igen, de a mona lux-ban is középen volt egy (nagy égő), ez rohadt el 

Előzmény: enginer (50552)
enginer Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50552

A régi gáztűzhelyek sütőjében 2 oldalt volt az égő és lehetett állitani, hogy alulra, vagy csak oldalra menjen a láng.

A mostaniakban meg csak alul van középen van égő és ezért égetik meg a tepsi alját, olyan, mintha a gáztűzhelyre tennénk a tepsit és nem a sütőbe.

Előzmény: babarucu (50551)
babarucu Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50551

Nekünk is sok problémánk volt a sütővel, mona lux, cserép se segített sokat, szerencsére megdöglött az égője 10 év alatt, most sokaknál látott és általuk agyon dícsért zanussi tűzhely van, ez csúcs szuper, gázégős!!

Zoltanuss Creative Commons License 2011.01.11 0 0 50550

 Ugy látszik a gáztűzhelyeek sütői ilyenek.

 

 Nekem a salgótarjáni és az elektrolux sütők is égettek.

 De alulra raktam egy hódfarkú tetőcserepet és azóta szépen sütnek  !!

Előzmény: enginer (50548)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!