Keresés

Részletes keresés

Loponczi Pál Creative Commons License 2004.03.20 0 0 25
Ki az istennyila a terc kft. hogy szerintük a kisiparosok majd igazodni fognak az ő normáikhoz?
Előzmény: réce (24)
réce Creative Commons License 2004.03.15 0 0 24
Kisipari egységár gyűjteményeket könyv és cd formátumban is kapni a Terc kft Pillangó parki irodájában. A kisiparosok jó része sem tudja használni, kérdés megéri-e megvenni laikus építkezőknek? Egyébként az egységár gyűjtemény lényege : Kapsz egy árajánlatot padlóburkolásra, kapsz egy másik, olcsóbbat aki viszont a fugázást külön számolja fel, a harmadik mégolcsóbb árajánlatban a ragasztó keverését és a fugakereszteket számolják el külön. Most akkor végeredményben melyik a legolcsóbb? Az egységár gyűjteményben minden egyes munkafolyamatra van egy időnorma, le van írva, hogy milyen fázisok vannak a munkán belül, és meg vannak nevezve a rezsianyagok, melyekért külön pénzt kérni nem lehet. Ha minden iparos egységár gyűjtemény segítségével készítené az ajánlatát, csak azt kellene megkérdeznie az építtetőnek: mennyi a rezsióradíjad ? mert a költségvetések egyébként tartalmilag egyformák lennének.
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.15 0 0 23
Üdv!

Létezik egy kiadvány az Építésügyi Tájékoztatási Központ adja ki:
A hely, ahol sok egyéb ilyesmi mellett lehet kapni:
1074. Bp. Hársfa u. 21.

A könyv címe:
Építőipari költségvetési segédlet.

Minden évben megjelenik, a legutóbbi 2003-as.

Viszont az árakkal amik benne vannak, vigyázni. Én szinte mindent féláron fogok csináltatni, mint amennyi benne van. Szerintem ez drasztikusan sok.

De érdemes elmenni a boltba, sok jó kiadványuk van.

Attila

Előzmény: Loponczi Pál (21)
Lacivill Creative Commons License 2004.03.15 0 0 22
Most beszéltem vele, az árak reálisak, 1 osztályú minőség esetén, most nagyobb melóban van, és csak áprilisban érne rá.
Ha így is érdekel akkor írj. Egyébként villanyszerelési ügyben ha kell nyugodtan kérdezzetek. LACI
Loponczi Pál Creative Commons License 2004.03.15 0 0 21
Hát aki a normakönyv alapján akar kőművest díjazni, az erőst koppanni fog.
A normakönyvek általában több évesek, valamint a megállapított normák köszönő viszonyban sincsenek a valósággal.
Van amire túl sokat ad, van amire meg szimplán azt mondják az iparosok, hogy bizalommal keresse meg az ember a könyv íróit és csináltassa meg velük.
Ezen kívül hiányoznak belőle az újabb dolgok, amik pár éve kerültek be az országba de már elterjedtek.
Ezen kívül tavasszal és ősszel a legdrágább a kőművesmunka. Nyáron szimplán csak drága.
A gond ott van, hogy lassan már nem lesz jó szakember, mert a fiatalok nem szivesen tanulnak kőművesnek.
Előzmény: NeomatiK (13)
_Zotya_ Creative Commons License 2004.03.15 0 0 20
Lacivill: burkoló ismerős tel.száma? Nekem fürdőbe kéne vakolás + csemperakás, valamint WC-ben simítóvakolás. Lakásfelújításban vagyunk és kaptam olyan ajánlatot, hogy vakolás 1200,-/nm, simítóvakolás 600,-/nm és burkolás 1800,-/nm. Reális?
Köszi előre is!
Zotya
Előzmény: Lacivill (15)
Péter az állat Creative Commons License 2004.03.15 0 0 19
Az Ikeárol fuvarosként lebeszélnélek, eddigi tapasztalataim szerint hmm a minöség terén kihívásokkal küszködik, és ez sajnos az elöregyártott konyhabútorok nagyobb részére is igaz. Különösen a Nagyvárad térnél a Corsó parkolóban lévö boltra, ahol tüzögép kapoccsal, és gyakran ragasztó nélkül vannak összerakva a bútorok. Ennek egy kirívó példája az volt mikor egy ilyen szekrényre csak ráfogtam a kezeim között hullott atomjaira.
Ismerek egy fiatal asztalost, a száma 06 20 935 95 16, aki nemrég önnálósodott, és talán van még szabad kapacitása. Az eddigi munkáját a volt cége honlapján http://www.patina.hu/ lehet megtekinteni. (mellesleg ök sem rosszak, csak szvsz talán egy kicsit drágák, de egy próbálkozást azért megér)
Egy szintén ezen a vonalon dolgozó ismerösömtöl hallottam, hogy a legolcsóbb az, ha az asztalos csak a korpuszt (a vázat) csinálja meg, az izlés szerinti ajtókat pedig meg lehet venni bármely barkács áruházban. Ennél már csak az az olcsóbb, ha az anyagot egy nagykerben vesszük meg, ahol fillérekért a megfelelö méretre is szabják otthon pedig némi kézügyességügyesség segítségével összerrakjuk.
A kézügyességre egyébként valszeg az Ikeás mutatványoknál is szükség van, mivel az ilyesmiket többnyire lapra szerelve szállítják házhoz, és az összeszerelésért ált +10%-ot kérnek.
Ha aktuális még az asztalos kérdés, van egy két asztalosipari megrendelöm, akiket tudok ajánlani, de meg kellene keresni hozzá a telefonszámukat.
Előzmény: dizzz (14)
Jolie Creative Commons License 2004.02.02 0 0 18
És ez az ismerős ért vajon az üvegtégla rakáshoz?
Előzmény: Lacivill (15)
Lacivill Creative Commons License 2004.02.01 0 0 17
Villanybekötést áramszolgáltatónál regisztrált vállalkozó végezhet, ezt helyileg meg tudják adni, de a neten is fennvan valahol. Légvezetákes 1 fázisu bekötés Pesten a vállalkozó részéről anyag + munkadíj 100eFt körül van.Laci.
biborka apukaja Creative Commons License 2004.02.01 0 0 16
Fahazat epitenek nekunk.
valaki tudna arat mondani villany bekotesnel, mennyit kernek el?
Szamit az arnal, hogy Szekesfehervar mellett epitkezunk?
128 m2.
koszonom
Ha valakinek van kerdese fahazzal kapcsolatban kerdezzen.
Lacivill Creative Commons License 2004.01.31 0 0 15
Nekem van egy tuti burkoló isnerősöm, már a második házunkban is ő burkolt úgy tudom mostanság 1500Ft-nm körül vállal Budapesten. Laci.
dizzz Creative Commons License 2004.01.31 0 0 14
Konyhabútorunk úgy néz ki Ikeás lesz (mivel az általam beszerzett asztalosok árajánlata horribilis volt, úgy tűnik a gardrób, könyvesszekrény és az elsőszoba is, a fürdő meg a szalonokban kapható előre gyártott elemmel lesz berendezve: persze ha valaki tud jó asztalost, aki szépen és REÁLIS áron, és esetleg max. egy hónap alatt kész van, akkor szóljon).

A felső és alsó szekrény közé nem csempét szeretnék, hanem lemosható fémszínű burkolatot vagy pedig olyan bevonatot, ami a munkalapon van. Tud valamelyitek olyan szakembert, aki ilyet csinál? étezik, mert a BNV-n láttam, persze a katalógus most nincs meg.

Ha már építkezés, még egy kérdés.

Ha valaki csempéző-burkolóval dolgoztatott mostanában: mennyiért vállaltak egy nm lerakását? Hálóban, semmi cicoma, semmi díszítés, nagyméretű terek, 30X30-as járólapok, ugyanez a falra is, csempe helyett. Ja és óriási alapterület. Helyszín Törökbálint lenne.

Előre is köszönöm a válaszokat

Előzmény: NeomatiK (13)
NeomatiK Creative Commons License 2004.01.30 0 0 13
Köszi, utánanézek.
Időközben ugyan olvastam erről, hogy létezik olyen normakönyv, ami tartalmazza az egyes munkálatok idejét.
De ha van valakinek árbéli infója, tapasztalat vagy hallomás útján, akkor az is kiderül ebből, hogy mekkora a szórás. És itt a fórumon egyszerűbb adatokról informálódni, mint ha végigkérdezném a környék kisiparosait.
kriga Creative Commons License 2004.01.28 0 0 12
Minden építési munkának van normaideje,melyet az adott vállalkozó a rezsióradíjával megszoroz,már aki nem hasraütéssel képzi az árakat.Ez alapján lehet például egy családi házhoz költségvetést készíteni.
1kispapa Creative Commons License 2004.01.27 0 0 11
létezik egy ajánlott építési norma díjtáblázat, amelyik gyakorlatilag iránymutatást ad az adott év ajánlott építési áraitól. Az építész/tervező biztos tud info-t mondani, hol lehet beszerezni, ha egyáltalán kapható.

az egész egy a5-ös méretű könyv és ha ajánlatot kérsz be kivitelezőtől, akkor könnyen összevetheted, hogy melyik vállalkozónak hol fog erősebben a ceruzája. sajnos többet nem tudok, de volt már ilyen a kezemben.

Előzmény: NeomatiK (-)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.01.08 0 0 10
Hali!

kőműves díját, ahol találtam (árajánlatok, ktg-vetések), általában a falfelület arányában adták meg. A leggyakoribb a kb 1500ft/m2 - 2500Ft/m2 közötti nettó díj volt ajánlattól függően.

másfelől az üvegtégla szerintem más eset, valszeg többet kérnek érte.

Előzmény: Jolie (9)
Jolie Creative Commons License 2004.01.08 0 0 9
Engem is érdekelne, egy jó kőműves, aki nem nagyon kér többet 6-7000 Ft-nál naponta. Bár én nem házépítéshez keresem, csak egy üvegtégla falat akarok a lakásba.
Előzmény: NeomatiK (8)
NeomatiK Creative Commons License 2004.01.07 0 0 8
A falazást, betonozást stb. milyen áron végezték?

Inkább a munkadíjak az érdekesebbek, hiszen az építőanyagáraknak könnyebben utána lehet járni.
Lgyszi írd meg ezeket is.

Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.19 0 0 7
csak pár szám a teljesség igénye nélkül.
minden közmű bent volt a telken. A ház 186m2. A költségek java a szerkezetkész állapot után jön...

terv: 175e
statika: 15e
építési engedély: 10e
vízóra felszerelés: 27e
cserép: 500e
kavics: 100e
mész: 100e
zsalukő: 100e
tégla (38 pth nf, 30 pth nf), áthidaló, kefni, gerenda: 1800e
mixerbeton: 600e
nyílászárók: 1300e
gáz bekötés: 140e
gázóra: 10e
redőny: 1000e
központi proszívó (csak kiépítés, gép nélkül): 126e
konyhabútor+gépek: 1900e
garázskapu: 140e
riasztó: 300e

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.19 0 0 6
Lakásban falba süllyesztett, krómfedeles vízóra bekötése és másik strang megszüntetése, anyaggal, számlával-áfával, garanciával 31e.
Plusz papírmunka, tervezési díj 9e.
Nemtom, mennyi máshol, lehet, hogy sok, de a többi vízmunkán bealkuszom az árát:-)
HHapci Creative Commons License 2003.12.18 0 0 5
Engedélyezési terv 100e
műszaki ellenőr 50e
földkábeles csatlakozási pont 140e
220m3 föld szállítása 6km-el odébb 100e
Mindez 1 kisvárosban

Üdv Hapci

viktor a takarító Creative Commons License 2003.12.12 0 0 4
gázterv 30e Ft (számlával)
viktor a takarító Creative Commons License 2003.12.12 0 0 3
tervezésre egyfelől a kamara iránymutatása, másfelől a gyakorlat ad útmutatót.
egy engedélyezési terv elkészítése általában min. 1,5%, de 4-6% is lehet.
ennél lehet olcsóbban is "rajzoltatni", de az a tipikus olcsó hús, azaz ha mázlid van és nagyon figyelsz, nem lesz rossz.

a kiviteli terv még erre jön rá. mi nem csináltattunk, mivel az építész vállalja az építkezés felügyeletét is, és ezért nem is javasolta.

Előzmény: NeomatiK (2)
NeomatiK Creative Commons License 2003.12.12 0 0 2
Köszi!!!!!!

Már azt hittem, hogy senki nem építkezik és mindenki csak beszél róla (itt a fórumon).
Remélem majd bővül még ez a topik.

Megtudhatom, hogy a te infód az ország mely részére vonatkozik?

Jól veszem ki a szavaidból, hogy a kivitelezés teljesen független lesz a tervezőtől?
És generálkivitelezésben gondolkodsz vagy külön-külön gondoltad az egyes munkálatokat megcsináltatni?

Előzmény: TamasS (1)
TamasS Creative Commons License 2003.12.11 0 0 1
szia!

Tervezesre adok infot:

Tetoteres csaladi haz, osszesen 200 nm-es terulettel. Eng. terv + kiviteli terv + keritesterv 500e, azaz 2500 forint/nm.

Kiviteli tervet erosen ajanlott csinaltatni, es ha levetitem a teljes alapteruletre, akkor nem is kerult sokba a terv (a teljes bekerulesi osszeg 2-3%-a)

Tamas

ui: Komuvesek dijat sajnos meg nem tudom, nem jarunk meg ott ;-)

Előzmény: NeomatiK (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.17 0 0 0
0 pénzért manapság senki nem dolgozik
Előzmény: NeomatiK (-)
NeomatiK Creative Commons License 2003.11.10 0 0 topiknyitó
Akinek van tapasztalata vagy információja az építkezéssel kapcsolatos leginkább kivitelezési és tervezési díjakról, időigényéről, kérem, írja le ide.

Kivitelezésnél beleértve az összes munkafázist, pl. földmunkát, tetőfedést, falazást, vakolást, tapétázást, burkolást, villanyszerelést, fűtésszerelést stb.

Sokban segítene építkezésben, felújításban, átalakításban gondolkozók számításaiban, árkalkulációjában.

Előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!