Keresés

Részletes keresés

enginer Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50842
Előzmény: babarucu (50835)
enginer Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50841

Tényleg érdekes, mert a parketta az melegburkolat.

Előzmény: babarucu (50840)
babarucu Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50840

Erős túlzás volt, de tényleg kvahideg, percekig nem ajánlott a mezítlábazás, mert az egyenlő a felfázással.

Előzmény: cucu (50839)
cucu Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50839

Érdekes, nálam 4 cm van közte és egyáltalán nem hideg.

Előzmény: babarucu (50837)
enginer Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50838

"lagy rezcsovet meg meg nem lattam falba vakolva hasznalni vizvezetesre."

 

Pedig lágyat szoktak aljzatba, falba.

Az van tekercsben (műanyagbevonatos) és ~úgy lehet vele melózni, mint az 5rétegüvel.

Előzmény: halaloszto (50833)
babarucu Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50837

Nekem a szobában parketta van, a betonrétegek között van 9cm szigetelés, annyit jelent, hogy így is mezítláb gyorsan kell lépkedni nehogy odafagyjon.Megoldás padlófűtés.

Előzmény: 323d (50830)
babarucu Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50836

Vagy szellőzővezetéket kell csinálnod, kivezeted a lefolyócsövet a tetőre vagy alá, vagy beépítesz egy légbeszívó szelepet, ez olcsóbb kevesebbet kell bontani, vagy nem is kell bontani.

Előzmény: Catman (50822)
babarucu Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50835

A szokásos rézcső nem hajlítható, csak barmolható.

Előzmény: sjohn (50831)
kjanik Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50834

Üdv mindenkinek!

Szerintetek nagyságrendileg milyen költségre számíthatok egy építési telekre való vízbekötésnél (ügyintézés, kivitelezés: akna, 1 kerti csap, 3/4" vagy 1")?

Tudtok valakit ajánlani, aki Tahitótfaluban dolgozik?

Előre is köszi:

KJ

halaloszto Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50833

"Hajlítási kapacitás:- Lágy réz cső: max. 22 mm átmérőig és 1,5 mm falvastagságig.- Dupla bevonatú alumínium: max. 26 mm átmérőig és 3 mm falvastagságig."

 

ezek nem alkalmasak a szokasos felkemeny rezcso hajlitasara. lagy rezcsovet meg meg nem lattam falba vakolva hasznalni vizvezetesre. persze attol siman lehet hogy szoktak.

 

vajk

Előzmény: sjohn (50831)
KalásziM Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50832

 Dupla  műanyag padló  !!

 Esetleg habalátétes !!

Előzmény: 323d (50830)
sjohn Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50831
Előzmény: halaloszto (50829)
323d Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50830

Helló!

A következő gonddal küzdök: a konyhám hidegburkolata nincs alulról szigetelve és így lefagy a lábunk rajta. Egy másik topikban azt javasolták, hogy törjem fel a betont majd szigetelés lerakása után újra betonoznám le. Tudom ez a legjobb megoldás, de nem nagyon szeretnék ilyennel küzdeni. A következő megoldással szeretnék javítani a helyzeten. Mivel ez a helység az utolsó a fűtési körben, így az utolsó radiátorból kijövő csövet egy hencoval megtoldva egy hurkot csinálnék a padlóban. Ezt úgy érném el, hogy vágnék vályúkat a betonba, majd nikecellel szigetelve tenném le a csöveket.  A járólapot pedig padloponddal kiegyenlíteném és parafával burkolnám, így is javítva a hőérzetet.

halaloszto Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50829

nekem 5retegu van, tobb helyen megy az ajzatban. 

 

szerintem ez most a teljesen szokasos modszer.

 

ha a kivitelezod nem szokott ilyet csinalni, akkor megfontolando a lecserelese, jobb ha nem a te hazadon tanulja meg, koveti el a kezdok hibait, jon ra a trukkokre.

 

penzben is olcsobb. a cso metere sokkal olcsobb mint a rezcso, a fittingek (konyok, T, menetes vegek, stb) dragak. de egy uj haz komplett szerelesenel azert porognek a meterek rendesen. gondolom viz+futes.

 

es muszaki emberkent (de nem vizes szakmailag) es sokkal inkabb el tudom hinni hogy egy muanyag kulseju cso nem lukad ki 30 ev alatt a falban, mint hogy egy rezcso egyben marad, plane hogy a szokasos rezcso nem hajlithato, muszaj lesz a falban tele legyen forrasztassal a kanyarok miatt.

 

vajk

Előzmény: E-fogyaszto (50827)
Ladila Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50828

Köszönöm a választ, utána fogok nézni.

Előzmény: babarucu (50815)
E-fogyaszto Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50827

Csak ennyire nem értek még hozzá.

 

Tehát gondolom, hogy végig az aljzatra gondoltak, én beszélek zöldséget.

 

De inkább az a kérdés, hogy ez az öt rétegű cső az aljzatban, vagy rézcső a falban?

Előzmény: halaloszto (50826)
halaloszto Creative Commons License 2011.01.27 0 0 50826

kiveteleket en is tudok mindenre. a kerdezo viszont a vizcsovet kerdezte, es az meg a Te listadon sincs rajta!

 

nem arra az informaciora van szuksege, hogy mit lehet/szokas a fodembe tenni, hanem hogy a vizcsovet odategye vagy sem. 

 

szerinted odategye?

 

vajk

Előzmény: Wattocsak (50824)
E-fogyaszto Creative Commons License 2011.01.26 0 0 50825

Szia!

 

Akkor lehet, hogy az aljzat. Ennyire még nem vagyok szakmabeli, márciustól építkezünk, addig szeretném felkutatni az alapvető kérdésekre a válaszokat. :-)

 

Nem falon kívülre tervezné, hanem a falba. Vagyis a két választási lehetőség, hogy az aljzatbetonban megy, vagy a falba bevésve.

 

Alpex: a gugli azt mondja, hogy ez alumínium bélésű. Jó az nekünk, mármint, hogy alumínum van belül? Azt gondoltam, hogy ezek valami rezes dolgok...

Előzmény: halaloszto (50823)
Wattocsak Creative Commons License 2011.01.26 0 0 50824

remelem nem a fodemben lenne, hanem az ajzatban. a fodem tartoszerkezet, meg mas miatt sem teszunk bele csovet. peldaul azert, mert amikor azt betonozzak, vizszerelo meg a kornyeken sincs.

 

Van egy rossz hírem.

A szerkezetbe probléma mentesen el lehet helyezni a lefolyó csővezetékét, az elektromos kábel védőcsövét, a szerkezet temperálás csővezetékeit és a szellőzés vezetékét. 

Persze ehhez statikus kell. :-)

Előzmény: halaloszto (50823)
halaloszto Creative Commons License 2011.01.26 0 0 50823

1. az a cso nem muanyag, hanem  ugynevezett 5retegu, masneven alpex cso.

2. nem a legolcsobb kinait kell megvenni

3. remelem nem a fodemben lenne, hanem az ajzatban. a fodem tartoszerkezet, meg mas miatt sem teszunk bele csovet. peldaul azert, mert amikor azt betonozzak, vizszerelo meg a kornyeken sincs.

4. a lenyeg hogy a betonban le legyen kotes, elagazas, semmi.

 

amugy a falon kivuli cucc tokre elavult ma mar. hanyszor lattal mar olyat, hogy falon kivuli cso valahol kilukadt, es foltozni kellett??

 

vajk

Előzmény: E-fogyaszto (50816)
Catman Creative Commons License 2011.01.26 0 0 50822

Sziasztok,

 

Az iment leengedtem a furdovizet, es olyan volt, mintha vakumot csinalt volna a csoben, es kiszivta volna a vizet a wc-bol es a mosdo szifonjabol... Mi lehet ez?

Wattocsak Creative Commons License 2011.01.26 0 0 50821

Olvass vissza, és azt a kazánt ami a legkevesebbet szerepel a topikban:-)

Előzmény: Tettestárs (50820)
Tettestárs Creative Commons License 2011.01.26 0 0 50820

Üdvözletem!

Érdekelne, hogy a manapság kapható típusok közül milyen turbós kombi kazánt érdemes megvenni (minőség, szervíz, ár-érték arány)?

zsolaketto Creative Commons License 2011.01.26 0 0 50819

Sziasztok!

 

Valaki, remélem, segít megoldani a gondom. Van egy hajdú 80literes vizszintes bojlerem. nagyon jól is mőködött a lelkem aztán lassan elkezdett morogni. Próbáltam figyelgetni, hogy mitől lehet, de nincs olyan fix esemény ami után biztosan fellép a morgás. igazából még tudnék élni is a jelenséggel, de a helyzet az, hogy a hidegviz csöve a morgás alatt olyan szinten berezonál, hogy hallatszik minden lakásban a házban, ami már kevésbbé viccesebb. :)

Mi lehet a morgás oka? akkor is csinálja, ha melegít, meg akkor is, ha nem melegít. ha engedem belőle a vizet, csak akkor nem csinálja.

 

Köszi szépen!

Zsola

icrup Creative Commons License 2011.01.26 0 0 50818

Közben tovább olvastam és a kérdésemre meg is kaptam a választ:-)

 

köszi

Előzmény: icrup (50817)
icrup Creative Commons License 2011.01.26 0 0 50817

Ezt a sok f@szságot  amit ki tudnak találni, de gondolom ez is a mi javunkat szolgálja:-)

Valamelyik nap 6 vagy 8 métert olvastam és nem telekhatártol hanem a szomszéd házátol.

Na ennek tényleg utána kell nézni még időben mert igy következő fűtési szezonra sem lesz meg.

 

Igen parapetes és oda tervezem az újat, talán igy egyszerübb.

Ha nem akkor marad igy vagy meg lesz csinlva csak nem lesz szolva az illetékeeseknek:-)

 

Tényleg mi jár azért ha igy fel lesz szerelve egy új készülék és nincs tervezve,engedélyeztetve, átadva stb?

Elvileg a kéményesek veszik észre ha jönnek kéményt kukkolni és már nincs a kéményes kazán.

Előzmény: Törölt nick (50795)
E-fogyaszto Creative Commons License 2011.01.26 0 0 50816

Sziasztok!

 

Az alábbiakban kellene dönteni:

 

- műanyag csövek a vasbeton födémben

 

vagy

 

- rézcsövek a falban, ajtók, ablakok fölött átvezetve

 

Az előbbit egyszerűbb kivitelezni, az utóbbit meg könnyebb javítani.

 

A kérdés, hogy a műanyag csöves vízvezetés mennyire tuti? Vagyis (nyomás alatt) nyugodtan ráönthetik a beton aztán úgy lesz 30-40 évig, vagy volt már olyan, hogy egyszercsak szivárogni kezd?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

babarucu Creative Commons License 2011.01.26 0 0 50815

Ha az aknában vagy külön kötve, akkor az annyi neked nyomásügyileg, mint a semmi.

Gondolkodtam közbe a visszacsapós dolgon, nem jól írtam, nem elég csak a szomszédnak beépíteni, mert nálad is jelentkezik a nyomásesés.

Ha neked is be lenne építve a visszacsapó, akkor nem tudna a nyomásod visszaesni annyira a szomszéd wc csapja miatt, hogy jelentkezzen a lehúzás utáni hatalmas nyomásemelkedés.

A legjobb megoldás egy tágulási beépítése, de utólag ronda és útba van mindenhol.

Amúgy én speciel ellenzem ezeket a wc csapokat, ha utólag cserélgetik, mert pl:nem megy már le a cucc, akkor általában nem a csap a probléma, hanem a wc elvízkövesedése.

Előzmény: Ladila (50812)
Dunit Creative Commons License 2011.01.26 0 0 50814

 Nagyon megvezethették azt a barátot !

 A gáztüzhely szerelései :

 Korábban : 1.6 m magasan egy golyós csap, majd a leszáló vas/fém cső és fixen holladival bekötve a tűzhely.

 Ez afix bekötés.

 Majd már vagy 20 éve legalább az un. flexi bekötés. A leszálló cső végére egy dróthálós  gumicső. Ennek vannak biztosági kockázatai, ezért már kb. 10 éve nem javalt, sőt eleve  5 évente a csövet cserélni kellet.

 Ezután jött a teljes fémcső (inox. ). Természetesen ez is flexi - nyújható, nyúzható. Nyúzás elött szép sárga, nyúzás után meg fémes csillógású. Különféle méretben.

 A tűzhely beszerelési ára (kijelölt szerelővel, aki a szolgáltató MEO- sa is egyben ) kb. 8- 9 eft, az inox cső meg k. 3 - 5 eft a hossztól függően.

 És miért kell azt a golyós csapot kicserélni. Ha nem gázra van, az egy durva hiba. A gázra való mint írták nem több 1500 ft-nál.

 

 Persze ha teljesen máshová akarja a barát a tűzhelyet rakatni, annak ára van.

 Ha megelégszik max. egy m-rel arrébb az eredeti helytől megúszhatja egy 15 -ösből.

 Teljesen máshová helyezni,  ahhoz kell terv is  és stb.

 

 De akkor sem az a szerencsétlen végelzáró golyós csap ennyi !!

Előzmény: Ghanima (50799)
nixon70 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 50813

A visszatérőben nem lesz légzsák?

Előzmény: azistenit+1 (50811)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!