Keresés

Részletes keresés

King_of_Giants Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65683

Térjünk vissza ide ha szabadna kérnem, mert érdekelne

80ezer volt anyagosan a munkadíj nettoban, új tetőtartó, új mérőhely minden szükségessel

Szerintem ez elég baráti ár.

Bele tartozik-e a földelési ellenállás mérés és netán ÉV relé a munkába, ha nem is rendeli meg a kliens, merthogy nem is tudja mi az?

Előzmény: King_of_Giants (65640)
DkGrinder Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65682

Ez jól esett, köszönöm :-D

Előzmény: King_of_Giants (65666)
DkGrinder Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65681

Jah az egy enyhén öltözött bige egy póker oldalról, én photoshoppoltam rá ruhát anno :-D

Előzmény: gergerg (65664)
Jahno Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65680

"Ne költs 200 ezer forintot egy olyan műszerre, amit nem tudsz használni."

 

Ha még csak 200ezer lenne, de azért a nagyon jókhoz egy nullát hozzá lehet tolni.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65678)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65679

"melyik a legkevésbé dzsunka megoldás? "

 

Legkevésbé dzsunka, ha a sufni mellett leversz egy földelő szondát a dugaljnak ÉS alkalmazol érintésvédelmi (FI) relét IS.

Ez is dzsunka, de ez legkevésbé :)

Előzmény: murray (65669)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65678

""kimondottan vonalminőség tesztelő műszerek" -említett amik drágák."

 

Annyira drágák, hogy én a helyeben nem is vásárolnék semmit,

hanem hívnék egy szakembert egy-két órára, aki ráadásul tudja is, hogy a műszeren mi mit jelent.

 

"Tudna ajánlani, amik konkrétan megvásárolhatóak, egy 4-5 félét névvel, vagy linkkel?"

 

Ha nem találsz műszert a google-ban, akkor valószínűleg nem ismered azokat a kifejezéseket, amelyek szükségesek a használatához is.

Ne költs 200 ezer forintot egy olyan műszerre, amit nem tudsz használni.

Hívj szakembert, sokkal olcsóbb.

Előzmény: Erian44 (65673)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65677

Ha a pici lámpa egyik vége a nullára van kötve, akkor a "felkapcsolva világít" üzemmód is megvalósítható. Sajnos a kapcsolók többségénél a kis lámpa nincs külön ráköthetőre kivezetve, ezeknél barkácsolni kell, ami nem szabályos megoldás.

Vannak olyan kapcsoló típusok is, amelyiknél nem szükséges házibarkácsolni (van rajtuk külön kislámpa kivezetés is), de azt nem tudom, hogy melyek ezek.

Előzmény: Beni22 (65676)
Beni22 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65676

Üdv!

Szakmai segítségeteket szeretném kérni.

Süllyesztett egypólusú kapcsolót keresek amin van világítás,és akkor világít csak amikor fel van kapcsolva.

Mindenhol csak ennek a fordítottját találom.

Ha tudtok pontos típust örülnék.

Köszönöm szépen!

Jahno Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65675

Telefon és ethernet?

 

Elterjedt és nagytudású a Fluke, de szerintem azt illene tudni, hogy ha valamit mérni kell (levegőminőség, rezgés, áthallás, csiribiri), akkor ide mindig bizalommal fordulhatunk, komoly gyártó sokféle megoldással.

 

http://www.flukenetworks.com/datacom-cabling/copper-testing/MicroScanner-Cable-Verifier

 

4-5 féléhez már eléggé meg kell erőltetnem a fantáziám, de Lantek II-es sorozat, attól függ hány Mhzes kábelt szeretnél mérni, Lantek II-350, 500, 1000.

 

http://www.idealindustries.ca/products/prodSelect.php?prodId=LanTEK2

 

 

Előzmény: Erian44 (65673)
Centi the real Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65674

Meg kéne nézni azért a világítás kört is, nem biztos, hogy elviseli egy 2000w-os (mondjuk porszívó) fogyasztó áramfelvételét az a kör...

(bár én biztos nem onnan vinnék áramot...  inkább az eloszótáblából, (+ FI relé),  ott legalább van minden...)

Előzmény: murray (65672)
Erian44 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65673

"kimondottan vonalminőség tesztelő műszerek" -említett amik drágák. Tudna ajánlani, amik konkrétan megvásárolhatóak, egy 4-5 félét névvel, vagy linkkel? Keresgéltem de egyelőre nem találtam...
Köszönöm válaszát!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65415)
murray Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65672

az a vicc h igen. nem akarom hogy feszültség alatt legyen állandóan .  most arra a pár percre éghet a lámpa amig molyolok egy fúróval/flex-el. 

Előzmény: Zs:) (65670)
_kip_ Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65671

- Van aki úgy van, hogy csak teljen el a nyócóra, meg be legyek jelentve

- Van aki ért is hozzá és szeretné is csinálni

          -Vagy már rég külföldön dolgozik, hogy meg is éljen belőle

          -Vagy külföldön fog dolgozni

          -Esetleg kénytelen volt maradni, de már más területen dolgozik

 

Pl: Autószalonok szokták a dolgozóikat versenyeztetni, szakmai felkészültség stb.

Ismerek olyan autófényező srácot aki a márkán belül európa legjobb autófényezője lett. Mivel netto 150-t minimálbérre bejelentve dolgozott + a főnök hozzá nem értő fia lett a felettese, jobbnak látta lelépni. Ma kereskedelmi képviselő és helyette netto 100-t dolgozik olyan akit még kukát festeni sem engednék.

 

Helyi villanyos Kft évek óta munkaerő hiánnyal küzd, jó 20 éve én is jelentkezdtem oda, de kiröhögtem a főnökasszonyt amikor kimondta, hogy mennyit fizetne. Ma 80eFt a villanyszerelők bére, nem is csoda, hogy csak alkeszeket talál.

 

Azért egy elektromos szakember aki képben van

-épületvillamosság és automatizálás

-ipari automatizálás

-PLC

-némi IP technologia, gyengeáramú hálózatok

-esetleg vagyonvédelem (riasztó-kamera)

-alap idegen nyelv ismerettel

 

alsó hangon 2-300eFt-os fizetést kellene, hogy kapjon és ahogy írtad, nem horonymarózással kellene a napjait tölteni.

 

És az ilyenek megpróbálnak EV-k lenni, de Mo.-n ma ez nem igazán jövedelmező, tehát marad a külföld.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65668)
Zs:) Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65670

Csak akkor akarsz barkácsolni, ha a fali lámpát felkapcsolod?

:O

 

Előzmény: murray (65669)
murray Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65669

egyszerű kérdésem lenne. ház sarkában lévő kültéri lámpáról szeretnék leágaztatni kb 8-10m-re lévő sufniba villanyt világitásnak és egy földelt aljzatnak barkácsgépekhez. 

a fali lámpát egy kapcsolóval kapcsolom  fel. 

csak a lámpától  egy elosztó csokival vinném tovább az áramot. a levegőben lenne a kábel esetleg megfeszitett drótkötélhez  kapcsolva.  nem akarok ásni. 

 

milyen szabványú kábelt vegyek? eső stb. 

honnan "varázsoljak" földelést? a lámpába csak kettő vezeték megy..melyik a legkevésbé dzsunka megoldás? 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65668

Ugyanezt több ismerősömtől is hallottam már, nagyon nehéz normális munkaerőt találni. Van, aki már ott tart, hogy az állásra jelentkezőktől már nem kér szakmai végzettséget sem, ha az előzetes beszélgetésen megfelelőnek tűnik, akkor felveszi próbaidőre (persze nem villanyszerelésről beszélek, ott kötelező a papír is).

 

A másik oldal viszont az, hogy a munkaadók is idióták: komoly szakemberekkel olyan részfeladatokat csináltatnak, amit egy félhülye segédmunkás is el tudna végezni. Vajon hány helyen keresnek jelen pillanatban is szakképzett villanyszerelőt, ahol a szerencsétlen első feladata pár (száz) méter horonymarás meg csövezés lesz? Így persze, hogy kevés a szakember.

Óriási munkát tud elvégezni egyetlen szakember is, ha okosan van a keze alá dolgozva,

láttam pl olyat, hogy négy betanított munkás vezetékcsatornázott (két párban dolgoztak), felszerelte a szerelvények alját és vezetékezett, az egyetlen szakember pedig ment utánuk és csinálta kötéseket, rátette a fedőket, stb.  Ez persze egy évek alatt összeválogatott csapat volt, de állítom, hogy semmivel sem termeltek kevesebbet, mintha mind az öten profi szakemberek lettek volna.

Előzmény: gergerg (65658)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65667

"a vevő antenna mindig ideális - valamilyen frekvenciára. "

 

Sőt, a legtöbb antenna több frekvencián is csúcson van.

 

"Az hogy épp milyen frekvenciát szeretnénk levenni róla azt mi fogja megmérni?

Nem tudom érted e?"

 

Gondolom arra célzol, hogy hogyan lehet megtudni, hogy az antenna pillanatnyilag milyen frekvencián rezonál (kell-e rajta változtatni). Ennek legegyszerűbb módja, hogy fognak egy picike teljesítményű, de nagyon széles frekvencia tartományban változtatható rádióadót és ennek energiáját közvetlenül az antennának átadva megvizsgálják, hogy az most épp melyik frekvencián rezonál (viselkedik optimálisan).

Ha nem stimmel a mért (aktuális) rezonancia frekvencia, akkor addig állítgatnak az antennán (pl a hosszán), amíg annak rezonanciája pont oda nem kerül, ahova mi szeretnénk.

Az egyik legrégebben ismert ilyen műszer a grid dip oszcillátor, más néven GDO.

 

"Nem mindegy, hogy egy antennát megtáplálunk egy frekivel és mérjük mennyi verődik vissza,"

 

A rezonancia mérésekor az antenna közvetlenül kapja a mérő energiát, tehát ezen mérés közben az "táplálás", "SWR", "visszaverődés" kifejezéseknek nincs értelme, mert ezt a rezonancia mérést kábel nélkül kell elvégezni (a kábel jellemzői meghamisíthatják az eredményt).

 

"Vevőoldalra nem láttam még SWR mérőt... De jó lenne ha mutatnál."

 

Valószínűleg bármelyik SWR mérő tudna mérni vételi irányban is (ha kap elég energiát a méréshez),

de vételkor csak a kábel és a rádió közötti illesztési hibát tudod mérni, annak meg nincs értelme, mert azzal nem szokott gond lenni.

Előzmény: arenarock (65659)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65666

akik megközelítik a mi színvonalunkat. (legalább 75%-ban"

 

Szoval mégse kell alvállalkozó :)

Korábban nézegettem a fotóidat és szakmai körökben emlegettem hogy van egy fickó a neten, na annak a munkáit kell megnézni, bla-bla.

Ha nálam készitenél egy munkát , én nem engedném elvakolni a csövezést :)

Előzmény: DkGrinder (65651)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65665

Közelítesz, csak még mindig kiszívnád a vérét a szegény hozzánemértő megrendelőnek :)

Előzmény: gergerg (65646)
gergerg Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65664

Pedig én szivesen dolgoznék neked, ha az a sárgakobakos lenne a segédem a kezdölapodról. ;-)

Előzmény: DkGrinder (65663)
DkGrinder Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65663

Az alkalmazottakkal nekem is tele van a t.... :-D

Előzmény: gergerg (65658)
DkGrinder Creative Commons License 2015.11.09 0 0 65662

Természetesen korrekt szerződést kötök.

Csak, hogy tiszta legyen  kép:

Nekünk még a válság alatt is annyi munkánk volt, hogy nem győztük, most meg pláne.

Rengeteg minden dologgal foglalkozunk az épületvillamossággal kapcsolatban. Az utóbbi időben annyira leterhelődtünk, hogy döntenem kellet valamit abba kell hagyni, és ez a magánházak kivitelezése lesz.

Viszont nem szeretném elveszteni az évek alatt felépített kapcsolatrendszerünket.

Kb. ennyi.

 

 

Előzmény: Peter atyuska (65660)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65661

:)

Pontosan.

Előzmény: gergerg (65658)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65660

Szerződésben mit vagy hajlandó aláírni? :)

Előzmény: DkGrinder (65651)
arenarock Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65659

Mindent értek, csak az itt a bökkenő, hogy a vevő antenna mindig ideális - valamilyen frekvenciára. 

Az hogy épp milyen frekvenciát szeretnénk levenni róla azt mi fogja megmérni?

Nem tudom érted e?

Nem mindegy, hogy egy antennát megtáplálunk egy frekivel és mérjük mennyi verődik vissza, vagy levezetünk róla x frekvenciájú jelet, amiről nem tudjuk hogy maximum e.

Vevőoldalra nem láttam még SWR mérőt...

- De jó lenne ha mutatnál.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65650)
gergerg Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65658

Valamikor minden bokorban volt egy alvállalkozó. Az egyik azt figyelte hogy lehetne a másik alá vállalni, másik hogy hogy lehetne az egyiket valamiért feljelenteni, a harmadik hogy hogy lehetne a másik kettőt lejáratni, a negyedik hogy hogy lehetne a másik hármat megbízni és nem kifizetni, az ötödik meg a hatodik meg egymásnak számlázott. Mindenkinek volt legalább 2 jó képességű embere, meg egy-két jó segédje. Minden megvolt, kivéve a munkaruha, a fizetett szabadság, a fizetett ünnep, az év végi prémium (az ünnepek miatti kiesés pótlására), az adójóváírás, a szerszám biztosítása, a szabad hétvége. 

 

Aztán amikor a két jóképességű megunta hogy minden évben saját zsebből vesz 2 pár bakancsot (20 000), 3 garnitúra munkaruhát (30 000), nem fizettek ki neki 28 nap szabadságot (280 000), 15 ünnepnapot (150 000), nem kapta meg azt az 50 000-et karácsonyra, nem kapta meg azt a havi 20-ast (240 000) gyerekek után járó adókedvezményt, évente 20 000-et költött szerszámra és közben ha kellett vasárnap is dolgozott, ha meg nem kellett ingyé ült otthon szerdán is, vagyis hogy évente azt a 8 kilót kikapták a zsebéből, az egyik ki ment külföldre dolgozni, a másik meg pályát módosított, és beállt egy gyárba. A 2 segédből most az egyik a szakember, a másik meg közmunkán van. Mi két hónapja keresünk egy segédmunkást aki felismeri a 8-as tiplit. A legutólsó jelöltnek már majdnem sikerül. Előbb a metrikus csavarokat vette elő, aztán egy 12-es alapcsavart. Természetesen a bűnös én voltam, mert miért nem mondtam hogy MŰANYAG tipli. Esélyed sincs olyan alvállalkozót találni akinek még van embere és szabad kapacitása, és tud normális munkát végezni. Tróger tróger hátán. 

Előzmény: gergerg (65657)
gergerg Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65657

Ja, nem voltam teljesen őszinte. Szebben, gyorsabban, és drágábban. Ugye logikus hogy a szebb és gyorsabb munkáért több pénz is jár, szóval napi 7 alatt semmiképp nem megyek. Ha így jó, akkor reggel a szokott helyen találkozunk. ;-)

Előzmény: DkGrinder (65655)
DkGrinder Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65656

Van benne fantázia :-)

Előzmény: Törölt nick (65654)
DkGrinder Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65655

Akkor várlak :D

Előzmény: gergerg (65652)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.08 0 0 65654

Én elvállalom 10x-es pénzért, annak 10%-ából megbízom a kollégát, neked meg adok 40%-ot kp-ban. A többi az enyém.

Előzmény: DkGrinder (65651)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!