Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50651

Néha tudnám dijazni, ha az index fejlesztené a fórumot, és tenne bele szűrési lehetőséget... Kapásból lenne 4-5 nick, amit ignorálnék :]

enginer Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50650

Émileválasz | megnéz2011.01.12 22:47:18 © (50608)

 

 És ezért  a kémény vizsgálatért 30 eft -ot ??

 

Előzmény: enginer (50604)

Előzmény: Émile (50647)
Émile Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50649

  Talált !

 de van még 23 nick, ebből eltiltva 6, 78 600 hozzászólással.

 Lehet nyomozni !!

Előzmény: kapanyél1 (50621)
Émile Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50648

  Kösz a köz nevében is a hasznos infót . Ezek szerint ez majd  40 eft, de ha nem kötelező akkor minek  ?? 

 

 

Ja  és mintírtam,, "mivel a tervezés kikerülhetetlen  - kérd fel a tervezőt az összes ügy elintézésére.

 Szerződj vele úgy , hogy engedély mindenkitől  a pápával bezárólólag."

   

 

 

 

"Van esetleg olyan kivitelező, akit javasolnátok?"

 

 

 Rengeteg  víz- gáz és fűtésszerelő hirdeti magát.

 felénk a postaládaba 2 napont dobnak be kis A8 -as ajánlkozó szelvényt.

Gondolom felétek is.

 Viszont ép. gépész tervezővel még véletlenül se találkoztam - mostanában.

 Még építész tervező csak csak akad.

 és akkor akorábbi munkáimnál,hogy jutottam mégis hozzájuk. ?

 Az elsőt a kivitelező ajánlotta. Majd a két másik munkánál meg a  gázszolgáltató tervellenőrzési munkatársát kértem fel - akkor még lehetett - fel a tervezésre. Tiszta kabéré volt az egyik munka.

 Először is  a tervező mivel nem figyeltem betett egy 24 kW-os falikazánt. Egy 34 m2-re. Ok.  és egy un. lemezkéményt akartam telepíttettni.

 Gondoltam megy simám. Hát nem ment.

 Itt a kéményesek köptek a levesbe. Mindenáron szakvéleményezni akarták az akkor még nem is lévő kéményt.

 De ehhez akkor meg még építész rajz/terv is kellett volna. És még ez sem volt elég.

 Még un. ÁNTsz/köjál engedélyt is kértek volna.

Na gondoltam elmentek a  'icsába. Az elején p-vel !!

 Vissza  a tervezőhöz, mondom jó nekem a  parapet konvektor is. Ok. mondja nincs problém.

Ott előttem kimeszelte, majd berajzolta a konvektort . A kivitelezők (munka utáni gázszolgáltató munkatársak) megcsinálták a munkát és azóta működik a projekt. A többi projektet majd máskor  !!

 

 Ja és van  érvényes tervem 24 kW-os falikazánra is ugyan oda. Pöcsétes !!

 

 

 

 

Előzmény: bluebeach (50616)
Émile Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50647

 Mikor írtad és mikor nem hittem ??

 A munka , hogy megy ?

 Van sok megrendelés ??

Előzmény: enginer (50624)
KalásziM Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50646

 Miért ne  ?

 Csak legyen megfelelő légtere , megfelelő légutánpótlás és az előírt tűzrendészeti előírásoknak feleljen meg !!

 

 

 

 Sőt nem is olyan régen még ugyanabba a kéménybe megengedték a gázkazán és a szilárdtüzelésű  bekötését is.

 Savállóval bélelt akémény.

 Az más, hogy azóta a vegyeskazán nem müködik, Pech !!

Előzmény: tangerine (50642)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50645

Nem túlzás. A Q7 is 0,2 hiszterézisű az S2 beállítással, csak a Q7 az +0/-0,2, a Beryl meg +/- 0,1. Ugyanúgy 0,2 fok a hiszterézis.

 

Amúgy jó lehet a Beryl. Most úgy volt, hogy év elején veszek egy IT2-t, már meg volt rendelve, csak elment az erre szánt pénzem egy sajnálatos autós baki miatt, de továbbra is áll a szándékom, mihelyt tudom, megveszem.

 

Mert van nekem egy IT1-em, amiről írtam is egy lesújtó véleményt tavaly, mikor próbáltam, de aztán idén újabb próba után rájöttem, hogy hibás. A Vaterán vettem és simán elfelejtették mondani. Az a hiba, hogy mikor behúz a reléje, akkor a hőmérője lentebb ejti a mért/kijelzett értéket kb. 1 fokkal. Beszéltem a mérnök úrral és azt mondta, hogy valószínűleg processzorhiba lehet, ami valami feszültségingadozás következtében jöhetett létre.

A lényeg, hogy ezt először nem vettem észre és elkönyveltem gagyinak, persze így más a helyzet.

Akarok hát venni egy IT2-t, mert több előnye is van a retró kinézete ellenére. Ami legfontosabb és egyben valaki számára hátrányag is, az, hogy egy külön 230-as tápot igényel. Nem elér kéterű vezeték, hanem 3, vagy némely kazántípusnál 4 eres bekötésre van szüksége. Akinél ez nincs, vagy nem megoldható, nem akar fúrni, vezetékelni, az elfeljtheti a Berylt. 

Az előny ott jön, hogy nincs elemcsere és folyamatos a háttérvilágítás (IT2 estében). Ezenkívül van egy profi felfűtésoptimalizáló szoftver benne, ami a gyártó szerint a piacon lévő szobatermosztátok közül a legprofibban képes kezelni a padlófűtést. Nem gondolnám, hogy a levegőbe beszél, mert ha jól emlékszem, egy év elégedettség garanciát vállal, azaz, ha valamiért nem tetszik, visszaveszi a készüléket teljes áron. Valamint napi 48 hőmérsékletváltoztatási pont programozása is lehetséges.

Na nálam ott a 4 eres kábel a falban, ezért szeretném kipróbálni, mit tudhat a Beryl, ha nem hibás.

 

Előzmény: kendu (50635)
kendu Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50644
mar csak egy kerdes, megeri ilyen erzekenysegu termosztatot tenni regebbi allo hoterm kazanhoz? Nem lesz gond, hogy surun, de kevesebb ideig fog uzemelni? Semmi extra nincs a kazanban, mezei gazkazan.
halaloszto Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50643

ugy kikapcsolni ugy tudod, hogy a kezi - gombbal letekered a homersekletet. a kov programvaltaskor visszaallitja. ha benyomod hozza a hold-ot is, akkor ugymarad.

 

en erosen gondolkozom, hogy a riasztotol kihozom az ablaknyitas erzekelok jelet, es megrelezem hogy megszakitsa a termosztatot.

 

 

vajk

Előzmény: kendu (50633)
tangerine Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50642

Gázkazán mellé be lehet tenni vegyes kazánt ugyanabba a helyiségbe? A kémény dupla lyukú, az egyikbe megy jelenleg a gázkazán (ez ki van bélelve aluval), a másikba menne majd a vegyes, ez nincs bélelve.

Notes Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50641

Q7 RF-el nagyon meg vagyok elégedve (eddig). Két hónapos, a beállítás 0,5 fokra lehetséges (pl.: 20,5) a kijelzést viszont valóban egy tizedig teszi (pl.: 20,8).

Ki-be kapcsolás nincs rajta, de szerintem nem is kell. Ha szellőztetni akarsz pár gombnyomás a mínusz gombon mondjuk 15 fokra. És mire érzékelné, hogy annyi van (bekapcsolná a kazánt) már be is csuktad az ablakot. Még hasznosabb, ha megszokja az ember, hogy abban a helyiségben ahol szellőztet letekeri a radiátor thermofejét.

Notes Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50640

Tudom ez neked nem segít csak mivel pont ide rímel leírom. Beszélgettem a szerelővel aki nálam a kazánt (Buderus) beüzemelte, és mondtam neki, hogy többen ajánlották a Duvalt is. Azt mondta nem rossz, régen Ő is üzemelt be sok olyat, de ma már semmi pénzért nem foglalkozna vele. Túl sokszor veszekedtek vele a tulajdonosok amiért nem tudott időban elkatrészt szerezni. Egyszer be is perelték, mert valaki télen hetekre fűtés nélkül maradt. Ő bemutatta a bíróságon a papírt amiben idejében megrendelte az alkatrészt a forgalmazótól, de többet nem tudott tenni. Az mondta nincs neki erre szüksége, inkább hanygagolja a márkát. Kíváncsi lennék másnak mik a tapasztalatai.

Előzmény: qwer1234 (50619)
pavarotti Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50639

q7 rf saját tapasztalatból:

Beállítás: Fél fokonként, de aktuálisat tizedfokonként írja ki /végül is ne tiltakozzunk, ha többet tud, mint a kézikönyvben, nem?:)/.

A kapcsolási érzékenység azthiszem tizedfok, de állítható (ez úgy működik, ahogy le van írva a kézikönyvbe)

Szellőztetés: jó nagy + és - gombok vannak rajta. Ha nem közvetlenül az ablaknál van, szellőztetés előtt nyomsz pár -t, utána meg pár +-t. Nekünk ez teljesen jól működik.

  VAGY ha elérhető helyen van a vevőegység, azon van egy gomb, amivel "leválasztod" az RF adót, és így a másik gombbal magad döntöd el, hogy ki v. bekapcsolsz ("manuális üzemmód v. ilyesmi").

 

A hatótáv nálunk elsőre problémás volt, a pincéből a vastag vasbeton födémet nem igazán akarta átlőni, viszont én úgy is fel akartam hozni a vevőegységet is, így a meglevő korábbi vezetéken feljött a jel, onnan meg már csak 1 téglafal volt a vevő és az adó között, azt simán viszi.

Ha véletlenül nagyon egyértelműen gyenge az RF része, szerintem is cserélik. ((Nyílt területre van megadva kb. hatótáv (talán 50m?), tehát ha pl. annak a felét sem tudja nyílt területen, akkor az nyilvánvalóan hibás.))

Előzmény: Törölt nick (50637)
azistenit+1 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50638

Parapetesnél is? Ha a készüléket kisebbre cserélem?

Előzmény: Törölt nick (50636)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50637

Nem. Valakinek van itt olyan, ha jól emlékszem. Legalábbis mikor én kérdeztem kb fél éve, elég jó véleménnyel volt róla. Nekem egyedül a külseje nem teteszett, ezért vettem egy 0,2-es Siemens-t.

Előzmény: kendu (50635)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50636

Idén január 1-től ez újra megszűnt. Ismét szakvélemény köteles.

Előzmény: enginer (50557)
kendu Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50635
akkor lehet, hogy inkabb q3 lesz belole. A beryl termosztatokat ismeritek? Azoknak 0,1 az erzekenysege. Az nem tulzas kicsit?
azistenit+1 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50634

Úgy néz ki, végleg tisztáztam a kazánnal az F4-es hibát. Van a nagy ba**ott tekercs mellett felett egy téglalap alakú izé, ez szerepel rajta:
Bertelli & partner
DIMS01 - DD01
V.1.00BC V.1.03MB
GJ
Na ez érintkezési hibás, ha mozdítok rajta, vagy rákoppintok óvatosan, a tekercsnél (relé?) hallani hogy erőssen kattog.
Most kitámasztottam egy kis szigszalag darabbal és 3 napja egyszer sem állt meg. Kérdés, hogy mi ez az izé és lehet e forrasztani?

kendu Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50633
50628-ban leirtam, hogy miert fontos a kikapcsolas.
Előzmény: CiluHS (50631)
azistenit+1 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50632

Nem értem miért ne szabadna fél fokra beállítani, ezt kifejthetnéd. (pl miért kapcsolgat a kazán???)

 

Nekem is Q7RF van, nekem is tizedes pontossággal jelzi ki a hőmérsékletet, pedig valóban az interneten olvasható leírása alapján nem kéne.

Lehet volt típusfrissítés, csak a kézikönyvet elfelejtették átírni...

Előzmény: cucu (50629)
CiluHS Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50631

Működik. De van szériahibás változat, ami a hőmérséklet növekedésével kb. nullára csökkenti az RF hatótávolságot (1 méter alá), ezért ezt célszerű tesztelni. (pl. hajszárítóval felmelegít 30 fokra az adó, és ha még mindig megy a kertből, akkor jó...) Ha sikerült a szériahibásat kifogni, a szegedi cég kicseréli postafordultával.

 

Kikapcsolni nem tudom, hogy van-e értelme, ki lehet belőle venni az elemet, de nekem 2 évet kibírt 1 készlet elem úgy, hogy folyamatosan ment, és még nem volt lemerülve, amikor kivettem, a háttérvilágításnál sem halványult el a kijelző.

Előzmény: kendu (50622)
halaloszto Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50630

szerintem az utobbi a valasz. valami gienger nevu helyen vettem.

 

vajk

Előzmény: HegyenVolgyon (50620)
cucu Creative Commons License 2011.01.14 0 0 50629

Nekem az a tapasztalatom, hogy "fél" fokra nem szabad állítani, mert akkor állandóan ki-be kapcsol. Lehet persze, hogy ez a ház szigetelésével valamint a termosztát elhelyezésével is összefügg, de szerintem kerülni kell a fél fokos beállítást. 19 vagy 20 de nem 19,5 ...

Előzmény: kendu (50628)
kendu Creative Commons License 2011.01.13 0 0 50628

A kikapcsolási lehetőség csak rövíd időre érdekel, mint mondjuk egy szellőztetés, vagy amikor nappal a vegyi kazánba tüzelek és éjszakára a gázt hagyom. Tehát nem a nyári időszakra.

A Q3 elgondolkodtató, de ott meg a programozás hiányozna valószínüleg.

Az a helyzet, hogy a jelenlegi Computherm 093-al nagyon meg vagyok elégedve szolgáltatás terén és a kezelése is nagyon jó, minden benne van ami nekünk tetszik. Csak az az egy fok ami a ki és bekapcsolások között van, az néha kényelmetlen tud lenni. Legkisebb kapcsolási érzékenysége 0,5 fok. Ez ugye azt jelenti, hogy 21,5-re állítva 21 alatt kapcsol be és 22 fölött kapcsol ki. Na ez tud ám kényelmetlen lenni.

Előzmény: HegyenVolgyon (50623)
kendu Creative Commons License 2011.01.13 0 0 50627
Nagyon koszonom mindenkinek!
babarucu Creative Commons License 2011.01.13 0 0 50626

2.) a rf nálam működik kb 15m kb 40es kisméretű (itt nincs fenn az ajtó) és egy 50-es kőfalon "át" itt éjszaka csukott telifa ajtónál. 

Előzmény: kendu (50622)
papesz28 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 50625

Vedd ki belőle az elemet:) (rf), úgy biztos üzemen kívül kerül:)

 

elvileg nem mehet el a beállítás,hisz akkor minden elemcserénél újra kéne programozni, és hangolni a vevővel

 

2-3 falon még érzékel, de nagy mértékben zavarhatja más készülék, pl. mobil, mikro,ilyesmi

persze ha jól tudom:)

Előzmény: kendu (50622)
enginer Creative Commons License 2011.01.13 0 0 50624

"előzetes szakvéleményt , ez most 31684 Ft+ÁFA,"

 

Émile nem hitte, amikor én írtam, hogy 30. :))

 

 

Előzmény: bluebeach (50616)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2011.01.13 0 0 50623

Szia!

 

A vezetékes Q7-en külön kikapcsolási lehetőség nincsen. Az RF termosztát része meg ugyanaz, mint a sima Q7, úgyhogy azon sincs. A Q3-on van.

Az rádiófrekvenciás tulajdonságairól nem tudok nyilatkozni.

Előzmény: kendu (50622)
kendu Creative Commons License 2011.01.13 0 0 50622

Urak! Kérdésem lenne a Computherm q7 sima és kábelmentes  (rf) változatáról:

1.) Van rajtuk egyszerű kikapcsolási lehetőség? Olyan ami teljesen üzemen kívül helyezi és lehetőleg nem a vevő részen, hanem a termosztáton.

2.) Az rf működik B30-as téglából készült családi házban? Kb 10 méter és 3 fal lenne a vevő és a termosztát között.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!