Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

daty55 Creative Commons License 2017.02.23 -6 0 42832

Mikor megvettem az autót, nem nyílott a hátsó ajtó.

Ma - mivel végre itt +15 fok volt - és volt egy kis időm vele foglalkozni, megnéztem, miért is nem nyílik.

Szerencsém volt, ugyanis azért nem nyílt, mert a jobb oldali nyitó motor húzó részéből ki volt akadva az a kis fém kapó, amit meghúz a motor, és kinyílik az ajtó.:-)

1 perc alatt sikerült "megcsinálnom", azaz a helyére akasztanom.

Íme a bizonyíték:

 

 

Poc2 Creative Commons License 2017.02.23 -3 0 42831

Csak dízel autókról van szó a címben,nem dízelmotorokról!Illetve 2020-tól újonnan nem lehetne kapni,de attól még a mostaniak futnak majd.Akár még 20 évig is.Meg persze külföldről behoznák a használtakat továbbra is.

Előzmény: oregsas (42830)
oregsas Creative Commons License 2017.02.23 -1 0 42830

Anélkül , hogy mélyebben ismerném a témát , elképzelhetetlennek tartom ilyen rövid időtávon belül megszabadulni a dízeltől .

Kamionok , buszok , kisteherautók , munkagépek , kompresszorok , generátorok , hajók , mozdonyok és se vége se hossza a felsorolásnak. Szerintem valami hozzáértőnek el kellene magyaráznia a javaslattevő politikusoknak , még nincs erre alternatívánk.

A hidrogén hajtásról csak beszélnek , mindig még 20 évet kérnek . Könnyű , olcsó és nagykapacitású  akksikról sem tudok, amit ekkora mennyiségben tudnának készíteni.

Tisztában vagyok vele, hogy ez csak törvényjavaslat, de ha valahol elfogadják ott is mindig majd újabb és újabb haladékot fognak adni, különben megáll az élet.

Csak remélni merem , hogy már van jó megoldás csak én nem tudok róla.

Azzal a javaslattal is egyetértek , ne árusítsanak 150 Kw-nál erősebb személyautókat , bár én lejjebb húznám meg a limitet.

Azt sem tudom van e elég földgáz  az összes dízel kiváltására . Ha minden díezelt lecserélnének gázosra  ahhoz is több idő kellene és még a régieknek is ki kellene futniuk.

Előzmény: WooDoo (42826)
WooDoo Creative Commons License 2017.02.23 0 0 42829

A motorháztető külső és belső burkolata össze van ragasztva a szélvédő ragasztóhoz hasonló anyaggal. Ha van türelmed, sniccerrel óvatosan szét tudod faragni.

 

A motorháztető nyitó mechanikája nem egy bonyolult szerkezet, cseréld ki a bovdent, meg nézd át nem szorul-e benne valami. Egy kis zsírzás sem árt neki. Ha nem nyílik a motorháztető, kézzel is ki lehet nyitni, csak ki kell tapogatni a kallantyút, amibe a bovden megy. Arra már nem emlékszem, hogyan csináltam, amikor elszakadt a bovden.

Előzmény: Tolnai Zalán (42828)
Tolnai Zalán Creative Commons License 2017.02.23 0 0 42828

Illetve a motorháztető belső felén lévő műanyag burkolatot, hogy tudnám leszedni?

Előzmény: Tolnai Zalán (42827)
Tolnai Zalán Creative Commons License 2017.02.23 0 0 42827

Aixam 400-ban a motorháztatő nyitó nem működik, meg sem mozdul a bowden, valószínű a karnál van a probléma. A kérdésem az lenne, hogy hogy tudom azt kivenni? Fogja vmi vagy csak simán ki lehet szedni?

WooDoo Creative Commons License 2017.02.23 -4 0 42826

Stutgartban, a Mercedes fellegvárában az idén már csak Euro6-os diesel autók közlekedhetnek szmogriadó idején, ami majdnem egyenlő a kitiltással, mert még ott is csak 10% az Euro6-os diesel autók aránya.

Németország nem csak földrajzi értelemben van messze tőlünk, de már itthon is kezd téma lenni a diesel autók környezetszennyezése. Igaz még csak az LMP nyújtott be egy törvényjavaslatot, de ha környezetvédelmi adót  fognak kivetni az üzemanyagra, az minket is érinteni fog. Az adóemelésben mindig elég kreatív volt a kormányunk...

 

http://hvg.hu/cegauto/20170223_2020tol_betiltanak_a_dizelautok_eladasat_Magyarorszagon

daty55 Creative Commons License 2017.02.23 -7 0 42825

Köszönöm a válaszokat!

Így én is át fogok állni a kilométer figyelésre, és majd aszerint tankolok.

Mint írtam, nekem még a pirosban sem volt benne, a tankolásra figyelmeztető jelzőlámpa egyáltalán nem világított, pedig, mint írtam, csontig kifogyott, már be sem indult.

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 -6 0 42824

Nézd, tárgyilagosan nézve az 10-15 éve tartó anamnézist/kórtörténetet/ a rokkant kártya ügyben, részemről- néhány anomália elenére-alapvetően azért pozitív a mérleg/parkolás,behajtási lehetőség kórház,nagy temetők,rendezvények, amikor hatalmas tömeg van stb/...Jó ehhez hozzátartozik,hogy személyesen vagyok

igényjogosult ,érintett,sajnos szemmel látható a nem "egészen harcszerű" mozgásom.Nem a nagynénié,nagymamáé stb,bár az érintett családtag szállítása is teljesen jogszerű,de azért csak akkor szabályos a kártya használata ha a jogosult is jelen van a járműben.Bár ugye mindig kéznél van a a magyarázat,ha a hatóság kérdőre vonja: "érte megyek,onnan jövök....csak ott maradt a szélvédőn " stb Ezer ága boga van,biztos sok társunknak is van ez ügyben "élménye" 

Azt hiszem én azért két jó lábra becserélném,nem egy vidám okmány ez....

Előzmény: Bakancs4 (42818)
oljeg12 Creative Commons License 2017.02.23 -2 1 42823

Én nem osztom a véleményed. De viszont az üzemanyag szintjelzőbe se lehet megbízni. Én mindig teli rakom a tankot és figyelem a megtett kilométert, ami alapján az egyes tankolások közötti megtett út alapján megtudom a fogyasztását az autónak. Így tudni fogom, hogy mikor kell tankolni. Soha nem várom meg, hogy annyira kifogyjon a tank, hogy vagy elérek a benzinkútig, vagy nem. Legyen még 100-150 km megtételére elegendő üzemanyag és akkor legalább nem fog meglepetés érni, hogy kiürült a tank.

Előzmény: brömbi (42822)
brömbi Creative Commons License 2017.02.22 -6 0 42822

Idősebb autót tele tankolni nem célszerű, mert valószínűleg a jeladó ritkán látott ilyet, megszorul, és egy  jó darabig "teli tankkal" fogsz járni, amíg magától vissza nem esik.

toncsibá1949 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 42821

dati55-nek üzenem, hogy az én microcar mgomat okt. ben tankoltam tele , elég sokat mentem azóta, és még a fele tank alatt 2 rovátka még van. kiváncsi leszek én is, hogy a tankjező kigyullad-e majd, ha elfogy az üzemanyag ,inkább egy kannával viszek mindíg magammal. sajnos újonnan,, ill. frissen vett járműnek ki kell tapasztalni a lehetőségeketa renault cliomat ujonnan vettem annál nemvoltak gondok. szia..

Előzmény: daty55 (42819)
barnazol75 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 42820

Én úgy öntöttem bele 10 litert, hogy még volt benne 3-4 biztos, és félig sem megy fel.

Előzmény: daty55 (42819)
daty55 Creative Commons License 2017.02.22 -9 0 42819

Tegnapelőtt jól megtréfált a "Kis Dömper".

 

Szaladgáltam vele ide-oda, össze-vissza.

Semmi gond.

Miután mindent elintéztem, hazajöttem, és leállítottam a ház előtt.

Na.... innéttől kezdve nem indult be többet, akár mit csináltam vele.

Néha elkapta egy kicsit, pöfögött párat, és újra leállt.

Nem volt mit tenni, betoltam a garázsba.

Úgy állt le mindíg, mintha kifogyott volna belőle az üzemanyag.

Ez azért volt fura, mert még benne sem volt a pirosban az üzemanyag visszajelző óra.

Gondoltam egy nagyot, vittem kannát a kútra, vettem 6 liter gázolajat, és beleöntöttem.

Kétszer háromszor megforgattam, hogy megteljen minden üzemanyaggal.

És láss csodát, harmadszorra simán beindult, így a Dömperrel szaladgáltam egész nap.:-)

 

Minden esetre nagyon csodálkozok rajta, hogy még mutat üzemanyagot a visszajelző, de már nem megy az autó.

Ezexerint erre jobban oda kellesz figyelnem.

 

Tapasztalt már valaki ilyet?

Bakancs4 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 42818

netán az a kevés el is van foglalva....

 

Eléggé meglepett ez a menatlitás - mármint a parkolótársaságoké . Itt nálunk délen  úgy látszik érződik a Balkán szele , mert a mozgássérült kártya egyet jelent a díjmentes parkolással .

 

Az elfoglalt (összes) rokkantparkoló akkor pikáns igazán , ha NEM mozgássérült-kártyával állnak ott , és miattuk kényszerül a másik helyet igénybe venni a valóban jogosult -- pénzért vagy akárhogy ....

Előzmény: Törölt nick (42817)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.22 -8 0 42817

"Amilyen gatya van rajtuk". Jártam én is így,aztán járókerettel becsattogtunk a nejemmel a közeli ügyfélszolgálatra

ahol nagy sajnálkozással,"annulálták" /érvénytelenítették/az eljárást/értsd összetépték a csekket/ azzal ,hogy "uram a szabály az szabály"...De hát az abszurd az az ,hogy a mozgássérültnek nem pár száz méterre kell a parkolóhely ahol esetleg fel van feste,netán az a kevés el is van foglalva....

Előzmény: daty55 (42816)
daty55 Creative Commons License 2017.02.21 -10 0 42816

Rokkant kártyával minden autó mentesül a parkolási díj fizetési kötelezettsége alól, nem csak a mopedautó.

De természetesen csak akkor, ha a rokkantaknak felfestett parkolóba parkol.

Előfordult velem,hogy a felfestett két parkoló foglalt volt, ezért beálltam a kártyámmal melléjük, és megbüntettek.

Hiába reklamáltam, elhárították azzal, hogy rokkant kártyával - ha van felfestett hely - csak oda lehet díjmentesen parkolni.

 

Előzmény: Berci666 (42815)
Berci666 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 42815

Ha van rokkant parkolókártyád azzal mentesülhetsz a parkolási díjak alól, a buszsávot csak a 2kereküek használhatják.  

Előzmény: brömbi (42813)
barnazol75 Creative Commons License 2017.02.21 -8 0 42814

Miért ne kéne? 

Ha busszal vagy, akkor igen.

Előzmény: brömbi (42813)
brömbi Creative Commons License 2017.02.21 -8 0 42813

Ahhoz,hogy hülyeségeket ne kérdezzek,hónapokat kellene visszaolvasnom.Már lekoptattam a fóliát,de nem 

találom. Kell-e fizetni a parkolásért? Én mindig fizettem.... Használhatom-e a  buszsávot?    Köszönöm.

lobo62 Creative Commons License 2017.02.21 -2 0 42812
Kedves Toncsiba sajnos email cimet nem tudok adni en is csak telefonszamot talaltam es ugy beszeltunk meg egy ido pontot delelott 10 re volt megbeszelve es delutan 13:00 orara el is keszult. Udv.
Előzmény: toncsibá1949 (42811)
toncsibá1949 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 42811

KEDVES LOBÓ 62. KÉRLEK HA A TELESZKÓP JAVÍTÓNAK VAN E-MAIL CÍME KÜLD EL NEKEM, MERT SAJNOS EÜ. OKBOL -SROKE- NEMTUDOK BESZÉLNI TELEFONON. CSAK A NETEN TUDOK KOMUNIKÁLNI. KÖSZI.  KRAUSZANTAL@FREEMAIL.HU.

Előzmény: lobo62 (42802)
lobo62 Creative Commons License 2017.02.20 -5 0 42810
Bocs el irtam 17.000 ft/ darab..
Teleszkop ar javitas!
Koszi hogy szoltal!
Előzmény: toncsibá1949 (42803)
barnazol75 Creative Commons License 2017.02.19 -2 0 42809

Még megnézem a spirált előtte, de sajnos nem belevaló, mert az órához semmi nem rögzíti, a váltóhoz meg szigszalag :P

Előzmény: WooDoo (42806)
barnazol75 Creative Commons License 2017.02.19 -1 0 42808

Egy repedés miatt????

Előzmény: Malaguszti (42807)
Malaguszti Creative Commons License 2017.02.19 -7 0 42807

Nekem se volt jó a kilométeróra a vizsgán, de átment  , de szóltak ha ráérek majd csináljam meg.   Ezvolt Debrecenben.

 

Nyiregyen megbuktatták, mert volt egy repedés az elsőlökháritón. Úgy vittem át Debrecenbe.

Előzmény: barnazol75 (42805)
WooDoo Creative Commons License 2017.02.19 0 0 42806

Ha a jogszabályok szerint, lassulásmérővel mérik a fékhatást, kiszúrhatják hogy nem jó az óra, de szerintem az nem kötelező felszerelés a segédmotoroknál.

 

Nekem megrángatták a kerekeket géppel, hogy jók-e a szilentek, átnézték a fékcsöveket, kormányművet, lámpákat, biztonsági öveket, kürtöt, és az ablakmosót meg az ablaktörlőt. Aztán elvitték egy próbaútra, fékeztek párat, és a végén letöltötték a lassulásmérőről az adatokat.

Az alvázszámot hamar megtalálták, a motorszámot sokáig keresgélték, de feladták, és inkább motorkódot írtak be.

Előzmény: barnazol75 (42805)
barnazol75 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 42805

Csütörtökön NKH vizsga. Tudja valaki mit néznek? Azt mondták, segédmotor vizsgadíj, 3200 Ft. A kilóméter órám meg sem mozdul. 

https://youtu.be/IYzioNnHF28

barnazol75 Creative Commons License 2017.02.19 -3 0 42804

Nyilván 17000

Előzmény: toncsibá1949 (42803)
toncsibá1949 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 42803

kedves lobo a 17 ft/drb, az nem véletlenül elírás?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!