Keresés

Részletes keresés

Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8172

A mekiből azért rúgtak ki mert nem nyaltam a seggét senkinek. Visszapofáztam mikor hülyeségeket kértek a műszakvezetők, amiket nem lehet betartani a gyakorlatban. És nem mentem be SZABADNAPKOR, mert más beteg volt. Nekem melósként is van meg volt tartásom. A munkámat pedig mindig lelkiismeretesen elvégeztem. Igazából inkább az enyémet lehetne hivatásnak nevezni. Én zsebpénzért jártam be oda szopatni magam, téged a szar pénz hajt csak. Ha 1100 eurót fizetnének hirtelen a mozdonyvezetésért másnap már mondanál is fel, nem igaz? Úgyhogy nekem ne magyarázd meg hogy neked hivatásod van. A pénzt hajtod csak, nincs ebben semmi magasztosabb dolog.

 

Az adóssághoz gratulálok. Jó példája vagy annak hogy kényelmesen, szép házban Nyugaton is csak úgy élhet az ember hogy fullra eladósodik. Ha megbocsátasz én inkább lakom egy szakadt bérlakásban, de legalább adósság nélkül. Tudom hogy ti imádjátok megmagyarázni hogy a jelenben éltek és élvezitek ezt az állapotot, de jól érezni lehet magad egy szerény lyukban is. És akkor legalább nem vagyok eladósodva teljesen. 

ficere50 Creative Commons License 2015.03.26 0 1 8171

Danke! Großartig...!

Előzmény: Törölt nick (8170)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 2 8170

Milyen értéked van, ami a pénznél fontosabb?  Nekem sok ilyen van. Az otthon melege, a család szeretete, igaz jó barátok, kényelem, harmónia, egészség.

Előzmény: Ausztriai csöves (8163)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8169

A pénz értéktelen dolog. Nekem sok adósságom van nem pénzem. A pénzen vett értékek és élmények amik boldoggá tesznek, nem a pénz...

Előzmény: Ausztriai csöves (8157)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8168

Nekem van egy szép lakásom, kerttel, amiben szeretek a növénykéimmel foglalkozni. Van egy családom, gyerekem, velük is nagyon szívesen foglalkozom. Van egy munkám, ami a hobbim is egyben, nagyon szeretem, szívesen megyek dolgozni. Szeretek utazni és kirándulni és meg is tehetem. Szeretem a motorokat, így van egy motorom és motorozgatok, ha jut rá időm. Szeretek fényképezni és mivel van életem, van is mit fényképeznem. Szeretek főzni, így van egy nagy konyhám, ahol szívesen főzök különlegességeket a családomnak és a barátainknak. Szeretem a jó borokat, pálinkákat, így meg is engedhetem magamnak hogy néha vegyek egy-két üveggel. Az evés és ivás nekem egy élvezet, egy szórakozás, nem az a lényeg, hogy tudjak tőle szarni.

Előzmény: Ausztriai csöves (8156)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 1 8167

Azért vagy lúzer, mert még egy szar burgerforgatónak sem voltál jó. Többet meg nem is akarsz. Nem akarsz tanulni, dolgozni. Ostoba vagy, de meg akarod magyarázni a világnak, hogy az az ostoba.  Ha van tipikus lúzer, akkor az te vagy. ha nyersz a lottón és sok-sok pénzed lesz, akkor is az leszel. mert ez nem pénztől függ. Te magad, mint ember vagy teljesen értéktelen...

Előzmény: Ausztriai csöves (8154)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8166

Mert nem a rendszerben keresem a hibát, ha valami nem tetszik, hanem az életemet alakítom  az igényeimhez. Nagyon szerettem szakács lenni, de a céljaimmal nem volt összeegyeztethető ez a hivatás. Így választottam egy újat, amit még ennél is jobban szeretek és jobban harmonizált a terveimmel.

 

Hidd el, a szarul menő meki vagy burgerking üzletekben is megkapja mindenki a bérét, akkor is ha veszteséges. A városunkban nyitott egyszer egy Burgerking, jó ha egész nap 2-3 tucat ember megfordult ott. Senki sem szerette. Mégis hónapokig megvolt, talán egy évig is. És nem ingyen dolgoztak benn az emberek..

Előzmény: Ausztriai csöves (8151)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 8165

Neked sajnos az egész élet magas. Kereslet kínálat törvénye. Akarhatna az osztrák meki 300-ért embereket alkalmazni, nem menne el senki (arról nem is beszélve, hogy a kv megszab egy alsó határt). Szóval számtalan oka van annak miért van úgy ahogy. Csak te soha nem fogod megérteni.

 

Nem a keveset kereső emberek lúzerek, hanem azok, akik keveset keresnek, de sem dolgozni, sem tanulni nem akarnak és ezért a rendszert okolják. A nővérkék a kórházban nagyon jól keresnek, nyugodj meg :-)

Előzmény: Ausztriai csöves (8150)
asx Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8164

Ok, ebben igazad van!

Akkor most mehetünk tovább.

Előzmény: Ausztriai csöves (8163)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8163

Nevelni az embereket hogy nem minden a pénz. Vannak sokkal fontosabb dolgok is amiket nem becsülünk meg, a szar pénz hajtása közben.

Előzmény: asx (8162)
asx Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8162

Mit akarsz te tulajdonképpen itt, ebben a topicban?

Előzmény: Ausztriai csöves (8161)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8161

Vannak céljaim, de egyikse pénzzel vehető. Tarts miatta állatnak, nem érdekel. Gyűjtsétek a pénzt akkor, biztos sok értelme van halmozni a végtelenségig. Aztán vagy el tudod költeni, vagy nem.

Előzmény: Törölt nick (8160)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8160

Nem a penzt hajtjak az emberek, hanem azt amit a penzert kaphatnak. Ehhez terveik vannak, ki hazat akar venni, ki mast szeretne a penzert kapni. A lenyeg az, hogy celjaik vannak amit a munkajuk eredmenye keppen elernek. Nagyjabol ez különbözteti meg az embert a többi elölenytöl. A fizikalis szüksegletein tul tudott lepni az ember. Te jelenleg eszel/iszol szarsz meg sirsz. Erre barmelyik elöleny kepes, az ember egy kicsit többre... Azert neveznek teged luzernek mert emberkent lehetöseged lenne valtoztatni a helyzeteden, de megsem teszed. Inkabb probalod bebizonyitani masoknak hogy nekünk ugyan olyan szar mint neked.

Előzmény: Ausztriai csöves (8157)
asx Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8159

Azért vagy lúzer mert még mindig itt rugózol azon, hogy milyen keveset kerestél...

...amikor még dolgoztál!

Egy Gewerbeschein 70 €uro az egyéni vállalkozóknak. Ahelyett hogy itt ámokfutást rendezel miért nem adod be a kérvényt és akkor annyit kereshetsz amennyit csak akarsz!

Vagy amennyit a munkád ér...

Előzmény: Ausztriai csöves (8154)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8158

Figyu, te nem vagy luzer, legalabbis nem a munkad emiatt. (egyebkent a tobbiek se nagy spilerek, csak az arcuk nagy)

Az esetedben a problema sokkal inkabb az, hogy tul sokat sirankozol, hogy milyen szar neked, viszont kozben nem csinalsz semmit, ami eloremozdit. Vagy-vagy.

Előzmény: Ausztriai csöves (8154)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8157

Pl itt van a mozdonyvezető férfi. Az ő élete mitől másabb? Hajtja a szar pénzt és ennyi. Szerintem a többség ilyen. Oké, vannak családjaik az embereknek, de igazából a legtöbbünknek semmi magasztosabb célunk nincs. A pénzt hajtani az egy undorító primitív dolog semmi köze a magasabb szintű dolgokhoz.

Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8156

Nem áll semmiből se. Melóztam, spórolgattam kicsit nehezebb időkre. Nőzni nem szoktam, mivel csúnya vagyok. Inni szoktam csak. Miért a ti életetek miből áll? Mitől másabb?

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8155

Miböl all egyebkent a te eleted? Azt ertem hogy eszel iszol meg szarsz, de ettöl az emberiseg mar joval tovabbfejlödött. Mindent nem lehet penzben merni, de minden masra ott a Mastercard. :-) Ebben a vilagban minden fogyasztasi javat penzert lehet megvasarolni, tehat nem elhanyagolhato a rendelkezesre allo penz összege. Akinek van penze joval több lehetöseg van a kezeben, mint akinek nincs.

Előzmény: Ausztriai csöves (8154)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8154

Értem, már csak azt nem értem hogy én miért vagyok lúzer? Mert nem menő 2 ezer eurót keresek mint a menő mozdonyvezetők? Ti pénzben mértek mindent? Szerintem aki arra teszi fel az életét hogy minél több pénze legyen és csak a havi 2 rongyig jut, az a LÚZER. Nem én, aki leszarja az egészet és csak azért dolgozik hogy legyen mit enni lehetőleg.

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8153

Vannak alulfizetett ertekes munkavallalok (pl eü dolgozok) es vannak alul fizetett kevesbe ertekes munkavallalok.

 

Az alulfizetett ertekes munkaeröt a nyugat tart karokkal es jo munkaberrel varja, a kevesbe ertekes munkavallalokkal meg mar tele a padlas, es nem fizetik meg.

Előzmény: Ausztriai csöves (8150)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8152

És ne azzal gyere hogy ő azér értéktelen mert könnyebben helyettesíthető...

 

Pedig tetszik, nem tetszik, ez az igazsag.

Előzmény: Ausztriai csöves (8147)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8151

Egyébként olvastam hogy szakács is vagy. Miért is nem szakácsként dolgozol Ausztriában? Csak nem azért mert nem fizetnének meg mint az állami vasutaknál ami eleve egy más kategória, ugyanúgy kapod a fizetésedet akkor is ha veszteséges a buli...

Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.25 -1 0 8150

Ez nekem magas. A budapesti mekis munkája 200 eurót ér, a bécsi mekis munkája meg 1100 eurt? Az ukrán mekis munkája meg 30 eurót? Nem inkább arról van szó hogy neki annyit adnak? Mert az ziher hogy én többet termeltem mint a bérem ugye. A budapesti mekis valószínűleg még többet termelt mint a bére. Az ukrán meg valszeg még annál is többet.(a béréhez képest)

 

Hogy is van ez?

 

Ja meg a keveset kereső emberek a lúzerek, de te meg relatíve jobban keresőként élvezed az összes szolgáltatást amit nyújtanak? A nővérkének a kórházban is ezt mondanád mikor leveszi a véred, hogy helló, keveset (mert hogy 2 rugót nem kap egy nővérke az FIX) kereső lúzer kislány?

 

Óvatosabban ezzel a lúzerezéssel szerintem...elhiszem hogy lehet rajtunk röhögni, de ugyanolyan értékes munkát végző emberek vagyunk mi is. Nem csak cnc szakmunkásokból áll a világ meg informatikusból.

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8149
Nem értéktelenebb. Pont akkora az értéke a munkájuknak, mint amit kapnak érte. Alkalomadtán szokott a feleségem takarítani egy nyaralót 15 Eurós órabérért. Mert nem lúzer, nem 5-ért vállalta...
Előzmény: Ausztriai csöves (8147)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8148
Jól látod. Az átlagban benn vannak a lúzerek is meg a jól keresö profik is. Ezért átlag. Idén még nem ettem dönert. 15 Euróért sem ennék.
Előzmény: Ausztriai csöves (8146)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.25 -2 0 8147

Akkor áruld el nekem hogy mitől értéktelenebb egy bolti eladó mint pl te. És ne azzal gyere hogy ő azér értéktelen mert könnyebben helyettesíthető...

 

mitől értéktelenebb egy takarító? Jó kis világ lenne ha holnaptól senki nem vinné el a szemetet ugye? Vagy ha nem nyalnák tisztára az értéktelen takarítók az irodákat meg egyebeket?

 

Miért tartod értéktelennek ezeket az embereket? Mert szarul keresnek? 

 

Egyébként szerintem aki 2,5 éven át bejárt egy mekibe dolgozni szar bérért az szerintem nevezhető szorgalmas embernek. 

Előzmény: Törölt nick (8145)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.25 -2 0 8146

Ha a normális emberek a dupláját keresik hogyhogy a medián 1500 körül van? És ez statistik austria, nem az ujjamból szoptam ki, nézz utána. Lehet nektek nem számítanak embernek a vendéglátósok, takarítók, bolti eladók és egyebek, de a társadalom többsége igenis ők. 

 

Ja meg jó röhögni az 1100 eurón, de azért a kebabot (vagy bármi más kaját valami kosztoldában) azért élvezettel falod ugye relatíve olcsón? Akkor nem jut eszedbe ez a birorobot dolog ugye? Ha mozdonyvezetői fizetést kapna a kebabos fiú és 15 euró lenne egy kebab, az is nagyon tetszene ugye?

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8145
Te Budapesten is csak egy lúzer mosogatófiú lehetsz minimálbérért. Nem mindegy neked mennyit keresnek a szorgalmas és értékes emberek? Te úgysem akarsz az lenni..
Előzmény: Ausztriai csöves (8143)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.25 0 0 8144
Csak a biorobot lúzerek keresnek Ausztriában 1100 Eurót. Normális, dolgos, tanult munkásemberek inkább a dupláját. Nekem 8-900 Eurót hoz a Steuerreform. Az is valami az évi 2-3%-os fizetésemelés mellett...
Előzmény: Ausztriai csöves (8142)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.25 -2 0 8143

Így van. Ausztriában önként és dalolva állnak be pl a szakácsok minimálbérért is munkába. A nyugati országok ezért működnek. Mert a sok szerencsétlen bevándorló elvégzi a szakmunkát is minimálbérért. Budaspesten mutass egy olyan szakácsot aki fog dolgozni neked minimiálbérért. Halálra neveti magát és otthagy. Benne vagyok egy vendéglátós pesti csoportban, látok szakács hirdetéseket pl, napi 7 ezer alatt fel se kelnek az ágyból!

Előzmény: asx (8139)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!