Keresés

Részletes keresés

fiola Creative Commons License 2006.08.07 0 0 391

Dejó, köszi!

 

Megnéztem a site-on a Venice card-ot. Próbálta valaki a Rolling Venice Card bargaint? Jól értem, hogy 29 éves korig 72 óra 15+4 euro?

Előzmény: Latya (K.L.) (390)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.08.07 0 0 390
Előzmény: fiola (389)
fiola Creative Commons License 2006.08.07 0 0 389

Köszi,

 

Közben választottunk: az Arsenal mellé megyünk. Jobb szeretjük a félreeső, hűvös, ködös helyeket :))

 

Nem tudod véletlenül, hogy melyik reptéren szállnak le/fel a Skyeurope gépek?

 

Továbbá: Olaszországban úgy ünneplik a Mindenszenteket, ahogy nálunk? Mennek a temetőkbe gyergyát gyújtani?

 

Előzmény: Bluehotel (388)
Bluehotel Creative Commons License 2006.08.07 0 0 388

Ciao Fiola,

Választanod neked kell:-)..., de szerintem az Accademia Múzeum kicsit központibb részen van mint az Arsenal.

Ha jól tudom, minden nyitva van nov. 1-jén és az már eléggé utószezonnak számit, nincs olyan tömeg mint tavasszal, nyáron vagy a Karneváli idöszakban.

Előzmény: fiola (387)
fiola Creative Commons License 2006.08.03 0 0 387

Ciao Bluehotel,

Két apartmant is ajánlanak nekünk október végére, kb. azonos áron.

Az egyik az Accademia és a Guggenheim múzeumtól pár méterre, a másik az Arsenal bejáratával szemben. Melyiket válasszam?

Az is érdekelne, hogy november 1. Mindenszentek napján (szerda) mi tart nyitva Velencében? Várható ilyenkor különösebb túrista özön?

 

Előzmény: Bluehotel (386)
Bluehotel Creative Commons License 2006.08.03 0 0 386

Szia Ketti, én nem Izabella vagyok, de hátha segitek...

Az én párom Veneziában él és mi onnan szoktunk átjárni a Lidora strandolni. Szerintem egyáltalán nem macerás naponta átmenni, kb. 10-15 perces út, attól függ

hol akartok kiszállni. A vaporetto olyan mint egy helyijáratos busz, semmi probléma vele azonkivül, hogy egy kicsit drága....

Előzmény: ketti (384)
ocaso Creative Commons License 2006.08.01 0 0 385
Sziasztok!

Mi is a jövő héten (08.07) indulunk az olasz tengerpartra, Velencébe kirándulunk majd. az a kédésem, hogy ha nincs foglalt szállásunk, csak sátorozni akarunk (esetleg bungalow), mennyi esélyünk van helyet szerezni a főszezonba? Csak 3-4 napra megyünk, egy kis sátorral (két személy), s úgy láttam, úton útfélen kempingek vannak. Aki járt már ott, milyen tapasztalatai vannak a főszezonról kempingben?
Köszi a segítséget!
ketti Creative Commons License 2006.07.26 0 0 384

Kedves Izabella!

 

Jártam már Velencében, főként nyáron, nem is egyszer, és már az első alkalommal beleszerettem a hangulatba. Aztán később egy karneváli látogatás alkalmával lelkesedésem alábbhagyott, iszonyú tömeg volt, meg sem tudtunk mozdulni az utcákon, amerre vitt a tömeg, arra kellett közlekednünk.

Remélem, nyár végén valamennyivel kevesebb a turista. Vagy tévednék?

 

Augusztus végén készülünk Velencébe autóval, a Lidon foglaltunk szállást. Véleményed szerint mennyire "jó" ötlet a Lidon lakni? Igazából jó lenne a városban lakni, tudom, hogy hangulatosabb, meg minden... de nem akartuk közgarázsban hagyni az autót drága pénzekért, utána bőröndökkel bolyongani a csatornák között, hogy rátaláljunk a szálldoára, inkább átkompoznánk vele, a Lidon lévő szálloda kertjében pedig ingyen parkolhatunk.

Mennyire lehet macerás és lehangoló az autós átkompozás Tronchettóról ill. a Velencére való áthajókázás naponta? Persze a cél Velence megtekintése, nem tengerparti nyaralásra mennénk, úgyhogy minden nap Velence lenne az úticél.

 

 

Előzmény: VéghIzabella (337)
s1.6i Creative Commons License 2006.07.19 0 0 383

Azért, ha lehet ne szombaton menjetek, mert 10-11 körül már elég hosszú (1-2 km) sorok lehetnek az autópálya lehajtókon (piac után kb. akkorra értek oda). Egyébként érdemes Tarvisio környékén egy rövid sétát-túrát megejteni a környező hegyekben.

 

Gardalandról: mi két éve voltunk(június végén,  július elején). Hétvégén nem érdemes menni, mert az egész nap sorbanállással fog telni.(egy-egy jobb helyen akár 2 óra is lehet). Mi hétköznap voltunk, több helyen 1-1,5 órát álltunk sorba. (de a 20-25 perc általános volt) Délután 3-4 körül kezdett ritkulni a tömeg, este 8 körül már csak lézengtek mindenütt. Akkor már ki sem kellett szállni a körhintákból meg egyebekből (volt olyan játék amin a gyerekek 4-6-8! menetet mentek kiszállás nélkül.) Éjfélig van nyitva. Mi kb 1/2 3 ra értünk vissza a szállásra Bibionéba. Nehéz nap lesz. 

 

 

 

Előzmény: zsolah2 (362)
aborp Creative Commons License 2006.07.14 0 0 382

Sziasztok!

 

Mi tegnap érkeztünk haza Velencéből.

A szállásunkat Végh Izabellánál foglaltuk le, Ő régóta kint él és utazási irodája van.

A központban laktunk egy csendes kis panzióban. Minden rendben volt nagyon jól éreztük magunkat.

Ajánlom őt mindenkinek, a 340-es hozzászólásnál megtaláljátok, illetve itt a weboldalcíme: http://galeonviaggi.it.

Jó utat!

 

utálom.a.barátait Creative Commons License 2006.07.12 0 0 381
Nagyon-nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!!!!
tefi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 380
Mi a múlt héten jártunk ott. Jesolo-ból autóval mentünk Punta Sabbioni-ig -ott vettünk fejenként 12 €-ért egy 24 órás Tourist Ticket jegyet, ezzel annyiszor ülsz hajóra,vaporettóra ahányszor akarsz. Muranóba indulnak hajók a Szent Márk térről- ha a Dózse palotának háttal állsz és a tenger felé nézel,akkor kicsit balra van az indulási hely -amúgy ki vannak jól táblázva az indulási helyek. Azonban ha innen mész marha sokat megy a hajó,mert megkerüli a fél Velencét -odafelé mi is erre mentünk. Ha megnézed a korábban belinkelt térképet a Szent Márk tértől jobbra fent van a kórház Ospedale Civile felirattal és piros kereszttel - ez fölött van a Fondamenta Nuove utca -innen a 2-ik megálló Murano és nincs 10 perc az út. Gyalog a Szent Márk tértől 15 perc lehet az út és útba esik a SS Giovanni e Paolo Bazilika - ide temettek több mint 20 Dózsét -nagyon szép, bár 2,5 € a belépő. Muranoban a kikötőtől nem mesze van 1 deSPAR -ha olcsóbb frissítőre vágysz. Ha megvetted a napijegyet,akkor Muranóból tovább mehetsz Burano-ba és Torcelloba,azok is megérnek 1 sétát. Torcelloba a bazilikába 3 € a belépő és 17.30-kor engednek be utoljára !!
Előzmény: utálom.a.barátait (374)
honey26 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 379
Egy kép a Campanille tetejéről:

Előzmény: honey26 (378)
honey26 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 378
Campanille kb. Euro 7,-
Doge Palota a Correr múzeummal kb. Euro 11,-
Accademia képtár kb. Euro 9,-

Érdemes megnézni a közkórház belső előterét, be lehet menni egy darabig, szép nagyon. Azért nem kell fizetni!
Szerintem olvass vissza, elég sok infot leírtak itt már páran!:)

Előzmény: utálom.a.barátait (372)
Wartburgos Creative Commons License 2006.07.12 0 0 377
Szia!

Ajánlom figyelmedbe a Velence térképem. Katt ide Két részes de azért használható. Rá kattintva nagyítható.
Előzmény: utálom.a.barátait (374)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.07.11 0 0 376
aki kacérkodik a gondolattal: kb 7500 Ft-ért oda-vissza megjárhatja tokkal vonóval repülővel itt
NO HAB Creative Commons License 2006.07.11 0 0 375

Velencében a hajókat úgy képzeld el,mint  más városban a buszokat.Ugyanolyan megállóik vannak,és ugyanúgy vannak felszámozva,mintha buszok lennének.A megállókban olyan táblák vannak,amikre fel van írva,hogy melyik hajó hol áll meg.Vannak olyan hajók amik átmennek a környező szigetekre is.

Előzmény: utálom.a.barátait (374)
utálom.a.barátait Creative Commons License 2006.07.11 0 0 374
Köszi a segítséget!
Venni semmit sem akartam,mert az nem fér bele,csak körbe szeretnék nézni.
Azt hallottam-olvastam,hogy Muranoba megy hajó 10euróért oda-vissza. A hajók honnan indulhatnak? Bocsi,ha hülyeségeket kérdezek,de előszőr megyek külföldre és próbálom jól szervezni az utat a családnak. :)
Előzmény: NO HAB (373)
NO HAB Creative Commons License 2006.07.11 0 0 373

Hát, ha spórolni akarsz, akkor van egy tippem,amivel valamennyit tudsz faragni a költségeken : Ha már ott vagy Velencében,ott leginkább csak gyalog,vagy hajóval tudsz közlekedni.A hajóhoz több fajta jegyet lehet venni,egy-két és ha jól emléxem háromnapos jegyek vannak.És ha minden igaz,6 - 12 és 25 eurós áron.Mi, vettünk jegyet, de  soha senki nem nézte meg,nemcsak nálam,de másoknál sem,hogy van-e jegye.(szerintem az olaszoknál nem divat a "lógás",MI SEM LÓGTUNK,VETTÜNK JEGYET.)

Ingyenes a San Marco Basilica,csak bennt vannak olyan lezárt  részei,ahol 1-2 eurót kell fizetni.Csokit-ropit-lufit-rágót utcai árustól ne nagyon vegyél,mert ha találsz egy COOP- boltot-közértet,ott a töredékéért tudsz vásárolni.

Előzmény: utálom.a.barátait (372)
utálom.a.barátait Creative Commons License 2006.07.11 0 0 372
Sziasztok!

3hét múlva indulunk Lignanoba. Szeretnék átmenni Velencébe,mert még sosem jártam ott és egyhamar nem is lesz rá lehetőségem.
Mit nézzek meg,ami ingyenes (nincs belépő),vagy olcsó a belépő? Érdekelne minden,de sajnos nem rendelkezünk elég pénzzel.
tudja valaki,hogy Lignanoból hogy érdemes Velencébe menni? Azt hiszem,nincs onnan hajó,vagy csak én nem találtam.
Előre is köszönöm a segítséget!!!
Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.07.10 0 0 371
pl itt ., vagy picit visszaolvasva Izabell -t .
Előzmény: Törölt nick (365)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.10 0 0 370
Kösz szépen! körülnézek...
Előzmény: FLaci (369)
FLaci Creative Commons License 2006.07.10 0 0 369

Hi,

 

Mi szeptemberben megyünk, itt kerestem szállást:

http://www.turismovenezia.it/eng/dynalay.asp?PAGINA=437

 

Itt néztem review-ket a szállodákról:

http://www.tripadvisor.com/

 

Beletelt egy pár napba amíg választottunk, végül is ide megyünk:

http://www.anticavenezia.com/eng/index.html

 

Ezek voltak még a majdnem-befutók:

http://www.hotelsalute.com/hu/index.htm

http://www.hotelbartolomeo.com/english/eng_prenota.htm

http://www.hotelpantalon.com/eng/hotel_pantalon.html

 

Bye, L.

Előzmény: Törölt nick (365)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.10 0 0 368
Mi már eldöntöttük a párommal, hogy bent szeretnénk megszállni. Persze látjuk hogy elég drágák az igazi velencei hotelek...
Előzmény: NO HAB (366)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.10 0 0 367
Hátha így könnyebb: olyan max 50-60 Euro/fő/éj körül lenne jó a szállás
NO HAB Creative Commons License 2006.07.10 0 0 366

Én szerintem érdemes előre foglalni,mert nekünk a 70eurós szállást 50-ért adták reggelivel,mert a NETen foglaltuk le.Igaz,nem Velencében volt,de gyönyörű helyen,a vonathoz közel volt.

Előzmény: Törölt nick (365)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.10 0 0 365

Sziasztok!

Segítséget kérek velencei szállás ügyben. Az igények: szeptemberben (tehát fő szezon) 2 fő, kétágyas szoba, a belvárosi részben (a szigeten) tehát nem a parton (pl. Mestre, Margherita, stb) olyan 20-30eFt/éj áron reggelivel (v. félpanzióval).

Melyik hoteleket ajánljátok? Érdemes-e neten foglalni vagy itthon utazási irodánál? 

Thx

A70user

dexi66 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 364
Előzmény: zsolah2 (362)
dexi66 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 363
a tarvisiói piacról csak annyit tudok, hogy most is működik, de azt nem tudom milyen napokon. egyébként nálunk a 90-es évek elején volt ez sláger inkább. szóval érdelklődjetek valahol, hogy milyen napokon és mettől meddig üzemel. szállodai szobában alapból nincs hűtő, csak minibár, de abból nem tanácsolom a fogyasztást, ha nem vagytok milliomosok:) ahhol hűtő van az az apartman. de ez nem lehet gond, mert apartmanból sok van szerintem caorléban, jobb is, rosszabb is. nem is beszélve jesolóról. 
Előzmény: zsolah2 (362)
zsolah2 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 362

Szia Dexi, köszönöm szépen a válaszod sokat segítettél vele, így fogjuk tervezgetni akkor mint első Olaszországba érkezők:) a tarvisiói piac korán nyit reggel?mi kb 7körül érünk majd oda. mert akkor ott megállnánk, és indulóban legombolnánk magunkról a zsetonunk nagy részét:)érdekes ,de caorléban nem találtam olyan 2 csillagos szállodát , ahol írták volna, hogy van hűtő a szobában. ez annyira alap, hogy ki sem írják, vagy nem akarják, hogy vigyed a kis ásványvizedet a partra magaddal amit éjszaka csontra befagyazstottál?

nektek milyenek a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?

Előzmény: dexi66 (361)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!