Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9275

Azért az meglepett, hogy infúzió után egyből műtét a konzercatív kezelés nem csak abból áll. én menni nem tudtam, de végig kellett csinálnom a kezeléseket és addig még az nincs meg szóba sem jöhetett a műtét.

Előzmény: Bassetos (9273)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9274

Bízom benne, hogy akkor neked az oiti is megoldás lesz, én még sajnos nem hallottam róluk.

Ha nincs elviselhetetlen fájdalmad, akkor bízom benne, hogy meg tudod várni az OEP utat.

Kitartást és jobbulást kívánok neked.

Előzmény: Bötti (9272)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9273

Csak annyit szeretnék pontosítani, hogy nem fizettem érte, hogy hamarabb bekerüljek. A szolgáltatásokat fizettem ki. 

Az állapotom miatt nem engedtek haza, annak köszönhetem, hogy előre vettek.

Ami segíthetett, hogy fizetős szobába mentem, mert ott volt hely, de mindenképpen azt kértem volna munka miatt.

A műtét időpontja az állapotomtól függött, nem a pénztől.

Azért is gondolom, mert a doki nagyon terelt a konzervatív kezelés irányába.

 

 

 

Előzmény: malvin82 (9271)
Bötti Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9272

Neharagudj de neked volt rá pénzed nekem nincs rá és örülök ha meg tudok élni egy honapban. Nem is számolgatok felesleges. 

Előzmény: Bassetos (9270)
malvin82 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9271
Ismét jelentkezem,üdv mindenkinek! Szerintem jó,hogy Bassetos megírta az esetét,főleg a kicsikart kiegészítéssel.Megtudtunk egy alternatívát és itt a fórumon is akadhat,aki később így próbál hamarabb kés alá jutni. Én a hagyományos osztályon vagyok,de meg kell állapítanom,hogy teljesen megfelel.Jó,van 1-2 nővér,aki inkább a saját hangját szereti hallani,de ez belefér. Ami az én gyors bekerülésemet illeti-amikor érdeklödés miatt telefonáltam először aug.végén,alig több.mint 1 hét múlva már jöhettem is vizsgálatra.Igaz,a telefonos hölgy jelezte,hogy ez egy más beteg által visszamondott időpont,egyébként 2-3 hónap a várakozás.A vizsgálaton pedig az állapotom miatt döntött az orvos a műtét mihamarabbi elvégzéséről,ami akár okt. eleje is lehetett volna,csak az otthoni dolgok miatt én kértem a nov. közepét.Még rá is kérdeztem,hogy oep-es műtét lesz-e,mert másképp nekem nem megy.Megnyugtattak,persze.Szóval nekem így történt,hogy gyorsan zajlott minden. Egyébként pihenek,tornázom,sétálok.Új,hogy minden lépésnél éles, nyilalló fájdalom van a combom hátuljában.Remélem ez elmúlik. Üdv.Malvin
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9270

A számolást még úgy tudom segíteni, hogy 3 kategóriába érdemes csoportosítani:

 

1) Gyorsan és pontosan megtudom, hogy mi a bajom, döntési helyzetbe kerülök

2 konzi + 1 MR = kb. 50.000

Ezt vesd össze a háziorvosi körút költségeivel és a ráfordított idővel, ha ez a tényező számít

 

Én ezt az összeget mindenképpen megfinanszíroznám, hogy legyen egy orvosom és egy gyors válaszom.

 

2) Műtétet elkerülő konzervatív kezelés ára (gyógytornász, infúziós kezelés)

Kb. 8.000-60.000

A ráfordított idő az infúziós kezelésnél max. 5 nap.

A torna otthon, ingyen folytatható.

Egyes kúrákra az OEP be tud utalni.

 

3) Műtét

OEP vagy 1,5-2 millió

 

4) Műtéttel kapcsolatos szolgáltatások

Igény szerint

(Nekem a munkám miatt megérte kb. 100.000)

 

5) Egyéb költségek

Családtagok bejárása vidékről, pizsama (nekem nem volt)

 

Ezek az árak elérhetők a www.bhc.hu oldalon, ha valaki számolni szeretne.

 

Ha meg akarod ingyen úszni, akkor szerencséd lehet, ha az ogk-ba utalnak. Annyi a különbség, hogy hosszabb a szenvedési és a munkából kiesett idő.

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9269

Oitibe nem kell fizetned, hogy hamar bekerülj! Meg is lepődtek, hogy az én esetembe milyen 3 éves várólistáról beszélnek.

Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9268

vagy a munkából kiesett idő, ami hatással lehet a munkahelyed megőrzésére.

Nem csak pénzzel fizetünk, nézd komplexebben a kockázataidat.

 

 

 

Előzmény: Bassetos (9267)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9267

Rajtad múlik.

Ha az orvos beutal, nem kell. Amivel fizetsz, az a szenvedési idő.

Előzmény: Bötti (9265)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9266

Szerintem a magánrendelés annyiben számít (saját tapasztalatom szerint), hogy a háziorvosos kör nélkül gyorsabban kapsz választ a problémádra, közvetlen profi szakembertől és hamarabb tudsz dönteni. A doki mindent megtett, hogy elkerüljük a műtétet. Ez volt az összeg kisebb része, de a döntési idő lerövidítése egy versenyszférában dolgozó embernek (ahol jópáran azt várják, hogy kiess a munkából és más jöjjön a helyedre) lételeme.

 

Az, hogy végül műtétre került a sor, az a hirtelen beállt állapotomnak volt köszönhető és már nem sok köze volt ahhoz, hogy magán vagy nem magán beteg voltam.

 

Az emelt szintű szolgáltatást pedig azért fizettem ki, mert ott volt sos hely a befekvéshez. De egyébként is kértem volna, mert folyamatosan akartam dolgozni. Az egész napos telefonálást, laptop pötyögést nem minden beteg tűrte volna meg.

 

Természetesen nem vagyunk egyforma helyzetben sem anyagilag, sem az állaptunkat tekintve.

 

Egy dologban egyezünk csak, - ahogy már írtam szándékosan - mindenki számára nyitva áll a megelőzés lehetősége (kivéve néhány genetikai esetet), és nagyon kevesen élünk vele. Talán a gyermekeinknek több esze lesz.

 

Mindenkinek jobbulást kívánok és lehetőség szerint műtét nélküli felépülést vagy a legjobb ellátást, amit csak eltud érni a körülményeihez képest.   

Bötti Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9265

Kérdés : Kell fizetni vagy nem ? mert akkor el sem megyek oda a gyogyászati központba nekem arra nincs lovém föleg ennyi amit itt olvasok . 

real_geri Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9264

az a baj, nekem is ellentétes tapasztalatom van. szeptember végén kaptam egy decemberi konziliumra időpontot, ahol közölték, semmi gond, tornázzak, és 2 év múlva kerülök sorra.

 

ehhez képest februárban sürgősséggel kezdtek másik korházban kezelni.

És sajnos mástól is ezt hallom, hogy az ogk tele van.

 

ha nekem ott akkor felajánlják ezt a 250k-s verziót, elfogadom, mert többet buktam az alatt az egy év alatt.

Előzmény: Bassetos (9260)
similis Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9263

Ja és a hosszú várakozás után még röpke néhány órát kellett állva vagy ülve várni, műtét előtt állva ez nem tudom hogy lehetséges...

Előzmény: similis (9262)
similis Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9262

A gyors időponttal azért vitatkoznék, én hónap elején voltam vizsgálaton és  júliusban kaptam az időpontot... Ha Neked gyorsan adtak az maszek alapon lehetett, úgy 1 héten belül kapsz.

Vagy akkor ha sürgősnek írja a háziorvos a beutalót, de az enyém akkor se írna ilyet ha előtte halnék meg :S

Előzmény: Bassetos (9261)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9261

Egyébként pedig a mi hibánk, hogy ennyit kell várni és ennyibe kerül. Nincs ember, akinek ne fájna a háta.

 

Annyit papolnak a helyes életmódról a tévék, az internet. Egy 10 perces gerinctorna bárhonnan letölthető. Egy 8000 forintos ülőpárnával már lehetne helyesen ülni. Szinte ingyen meg lehetne úszni az egészet, ha megtanulnánk néhány helyes mozdulatot, amivel kíméljük a gerincet. 

 

Ehelyett nem vagyunk képesek változtatni az életmódunkon, minimális akarattal sem, amikor meg baj van, örjöngünk, hogy nincs ellátás azonnal.

 

Magamat is beleértve... megérdemeljük a fájdalmat. :))

 

(Aki kivétel, ne vegye magára)

 

Ez reklám volt :)

 

Előzmény: real_geri (9258)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9260

Egyáltalán nem akartam reklámozni. Elnézést, ha valakinek ez jött le.

 

Egyszerűen csak szerencsésnek tartottam, hogy elsőre megtaláltam a helyet.

Előtte a háziorvost is csak párszor láttam életemben, úgyhogy semmi tapasztalatom nem volt kórházkeresés gyanánt. Ami még nagyon fontos volt számomra, hogy a műtét előtti éjszakáig és a műtét utáni hétfőtől folyamatosan távmunkáztam. Lehet, hogy ezt más kórházban is engedik, nem tudom. Ahhoz, hogy ne veszítsem el az állásom ez a pénz befektetés volt. Nekem 250K-ba került összesen. A műtét OEP-re ment.

És azért nem kellett 2-6 évet várnom, mert már nem éreztem a lábam.

Így is próbálták elkerülni a műtétet, ezért is kaptam az infuziót.

 

Biztos vannak más jó helyek is és becsületes orvosok. Viszont ezeket a helyeket nem ismerem, így nem tudom segíteni mások döntését.

 

Én azoknak szerettem volna segíteni, akiknek számítanak azok az előnyök, amiket leírtam és gondolkodnak, hogy az OGK-hoz menjenek.

 

 

 

robertov72 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9259

A műtét 1,7 miller akkor ennyi erővel sci-fi könyvet is olvashat egy halandó ember egyik se fog bekövetkezni a mi életünkben!!!

Előzmény: real_geri (9258)
real_geri Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9258
Ha az arat is ideirtad volna, kevesbe lenne reklamszagu.
Ha jol tudom a muugro lanynak 1,7m volt csak a mutet!

Ogk-ban a normal utra nekem 2 evet mondtak, oitiben 2 honap mulva azonnali mutetet.
Maszek mri 20-25k, maszek konzultacio 10k, gyogytorna rehab kb napi 10? Mutet? Osszesen?

Koszi
Peter
Előzmény: Bassetos (9256)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9257

A magánklinikán voltál? 

Előzmény: Bassetos (9256)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9256

Sziasztok! Új vagyok köztetek, viszont 2 hete vagyok túl egy stabilizációs műtéten. (Porckorong ki, csavar, távtartó be.) Ez volt életem első komoly gyógykezelése.

 

Szeretném megerősíteni az előttem szóló fórumozókat. Én utcáról, neten találtam a Budai Egészségközpontot (www.ogk.hu). Senkit nem kérdeztem előtte, semmi ismerős stb. Úgy gondoltam, hogy a bajommal nem terhelek mást. Legyen a saját felelősségem a választás. Mivel a munkámban nagyon leterhelt vagyok, nem volt időm a házidoki - reumatológus - szakvizsgálat - szakorvosi döntés körre, hanem rohantam a magánrendelésre, hogy egyből megkapjam a választ és gyorsan tudjak dönteni.

 

A betegségem történetével nem untatnék senkit. Annyi talán érdekes, hogy májusban jelentkezett az első fájdalom és októberben már nem tudtam lábra állni.

 

Annyi rosszat hallottam az öregektől az egészségügyről, hogy nem is a betegségem aggasztott, hanem hogy hogyan fognak velem bánni. 

 

Nagyon röviden összefoglalom a véleményem, ami 2 orvosi konzultáció, 1 nyitott MR vizsgálat, 1 infúziós kezelés, a stabilizációs műtét (2 hét kórházi tartózkodás) és az utána következő gyógytorna alapján állt össze:

 

Gyors időpont

Gyors és pontos kommunikáció, vizuális ismertetés nem orvosi nyelven

Kiváló döntéselőkészítés, alternatívák ismertetése

Nyitott MR

Konzervatív kezelés próbája (nem akartak vágni rögtön...)

Kiváló kórházi ellátás (TV, internet, terasz, saját wc)

Intelligens, türelmes, pontosan dolgozó, odafigyelő nővérek

Korrekt műtéti tájékoztatás (letölthető netről is)

Kiválóan oktató, motiváló gyógytornász 

Nem akarom elkiabálni, de eddig sikeresnek tűnő műtét (mindenki csodálkozik, hogy ilyen állapotban vagyok 2 hét után)

 

Azt gondolom, hogy minden orvosuk kiváló, viszont azokat tudom ajánlani, akikkel volt folyamatos, személyes tapasztalatom:

Orvosom: Dr. Szöllösi Balázs

Rendszeres vizitek alkalmával megismert főorvos: Dr. Rusz Roland

 

Aki bekerül, bejut ebbe a kórházba, új fejezetet nyithat az egészségügyről alkotott fogalmáról. Összességében.

 

Az írásommal nem akartam azt mondani, hogy máshol nincsenek jó helyek. Annyi az üzenetem, hogy ez egy garantáltan jó hely. 

angelina111 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9255

Én ma megint tulmentem a normámat meg is van a böjtje ,még fekve is fáj a derekam!Nyakam amugy is vacak meg a karjaim is!Nem baj kedden reggel bemegyek az Orfi-ba remélem javulni fog!!Malvin jobbulást és gyors gyógyulást kívánok!

Bötti Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9254

Köszönöm mindenkinek aranyosak vagytok már átnéztem a honlapot és meg fogom keresni öket . jóéjt nektek 

Kris3 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9253

Malvin örülök hogy jól vagy! inkább benn lázasodja be, mint mikor kiengedtek, és utána kelljen visszamenned. Én tegnap voltam fenn gyógytornásznál, megnéztük hogy javulnak az izmaim. Izomfelmérés, állapotfelmérés stb..( benn vagyok egy programban amit a 2. műtét után kezdtek el, és mindnen műtét előtt + után izomfelmérés , stb..) kb az amit vártam, viszont a sebem nagyon szép, de most letiltva a tornázásról, míg nem kaptam meg a koktélt (gyulladáscsökkentő stb infúzió) ezt szerencsére Fehérváron is kaphatom,így nem kell se feljárnom, se befeküdnöm. egy csigolyánál nagy a gyulladás.. (az fáj nagyon, és piros a környéke... )

ha nem javul akkor továbblépünk, hogy mi lehet az.. (doki szerint max biopszia, remélem csak viccel... ) erre ma felhívott hogy megbeszélte a fehérvári kórház orthopédia osztályvezetőjével (munkatársak voltak, együtt csinálták a 4. műtétem) és hétfőn szeretettel várnak elkezdeni a kezelést..  nagyon jól esett..

 

Bötti szerintem is érdemes elmenned a Gerincgyógyászati központba, nagyon hozzáértő dokik vannak és észre sem venni hogy kórházba vagy!)

 

Gica remélem hogy javulsz, annyiszor eszembe jutsz, drukkolok hogy javulj. 

Előzmény: Graver (9251)
Graver Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9252

Hehe, látom, közben robertov is megírta a kórház honlapját. :)

Előzmény: robertov72 (9249)
Graver Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9251

Szia, Bötti!

Persze, te tudod, mit, és meddig bírsz.
A Gerincgyógyászati Központról van szó, ami a Királyhágó utcában van (a Délinél). http://ogk.hu/
Én azért kerültem oda, mert mivel semmit se csináltak velem 4 hónap alatt, viszont nem igazán tudtam mozogni, elmentem egy maszek MRI-re, hogy megtudjam végre, hogy mi bajom van. Az a cég, ahol csináltattam, ezzel a kórházzal áll kapcsolatban, és jobb ötletem nem lévén, amikor kaptam a háziorvostól beutalót idegsebészhez (az MRI lelet után) ebbe a kórházba mentem. Szerintem jó helyre kerültem, a doki rendes volt, az ápolók úgyszintén, és az 5. napon már haza is engedtek. Gyógytornász foglakozott velem, és járhattam volna gyógytornára a kórházba, de mint lejjebb Malvinnak írtam, messze lakom, így leginkább otthon tornáztam. Bár nekem kicsi korom óta valóságos orvos-kórház fóbiám van, ez a hely nem volt félelmetes (csak a műtét, persze).

Előzmény: Bötti (9248)
Graver Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9250

Szia, Malvin!
Örülök, hogy a lázasodást leszámítva jól vagy. :-)

Bizony, jó szolgálatot tesz az a magasító, olykor még ma is használom (hosszabb tartózkodáskor... hehe).
Nem tudtam, hogy volt már műtéted korábban (vagy nem emlékeztem rá, ha már írtad). No igen, a hegesedés, és a kiújulás, ami minden műtött rémálma. De bíznunk kell. Mikor gyógytornára mentem a kórházba, egyszer találkoztam egy sráccal, akit már harmadszor műtöttek, de cseppet se volt lelombozva. Melyik gyógytornász foglalkozik veled?
Én felvettem a gyakorlatokat a telefonommal, otthon rátettem a számítógépre, így tudtam otthon csinálni a gyakorlatokat, mert messze lakom, és bajos lett volna bejárni tornára. Csak az esedékes új gyakorlatokért mentem mindig be.
Jut járókeret, vagy már nincs is rá szükséged? Én egy darabig csak azzal mertem menni, mert féltem. De a nővérkék folyton elvitték, mert kevés volt és sok a beteg. Aztán hoztak be sajátot nekem. Viszont a hazaengedés napján a dokim azt mondta, hogy ha csak azzal tudok menni, akkor nem engedhet haza. Mindjárt anélkül mentem a kezelőbe. Mondtam: ha maga mondja, akkor tudok járni. :-)))

Egyre jobb lesz neked is majd, kitartást és sok sikert!

Előzmény: malvin82 (9247)
robertov72 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9249

http://www.ogk.hu/ ez a kórház honlapja!

Előzmény: Bötti (9248)
Bötti Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9248

Graver !

 

 

Köszi a biztatást jól esik és ha leállunk a nyáron akkor megfogom mütetni magam addig nem mert a munkám most az elsö sok mulik rajta és végre elértem amit szerettem volna. Ez a Gerincgyógyászati amit emlitettél micsoda és hol van valami bövebbet ha mondanál rola. Köszi 

Előzmény: Graver (9246)
malvin82 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9247
Gerincgyógyászati Központ jelentkezik!Halló,itt Malvin! :-) Ismételten köszönöm a biztatást és a jó tippekeket!Ma említettem a feleségemnek,hogy szükségem lesz arra a magasítóra. 190cm vagyok,nagyon nehéz alacsony dolgokra leülni és onnan felállni.Vittek röntgenre kerekesszékkel,amikor abból álltam fel,a könnyem is kicsordult. Egyébként a csövek kivétele után belázasodtam,így ma nem mehettem haza,talán kedden.De már minden oké!Étvágyam a régi,a jókedvem is rendben és a járás is egészen jól megy. A műtétek vállalhatóságáról: az elmúlt 5 évben,a sérvműtét után(heg alakult ki,másik helyen is jött ki sérv,ami visszahúzódott,majd a műtött helyen újult ki) én is sokat gondolkoztam,mi legyen,ha újabb műtétet javasolnak,hogyan döntsek.De a fájdalmak megkönnyítették a döntést.Most 4 nappal a műtét után a bal lábfejemet fájdalommentesen és tiszta erőből tudom lefeszíteni(spiccelni) ill.felhúzni!Ez évek óta nem ment!!!Szóval,ma azt mondom,már ezért megérte. Üdv mindenkinek!Malvin
Előzmény: Graver (9246)
Graver Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9246

Bötti, az én körülményeim se voltak "olyanok". De már 4 hónapja voltam betegállományban, és nem akartam sokkal tovább húzni, mert féltettem az állásomat. Így is tudtam, hogy műtét után még legalább 3 hónap lesz, amíg munkába állhatok újra, mert a gyógyulást nem lehet siettetni. Rettenetesen féltem én is, de könnyebben átvészeltem, mint gondoltam volna.
A Gerincgyógyászati tényleg jó, engem is ott műtöttek. De jókat hallottam az Amerikai úti sebészetről is, ismerek olyat is, akit ott műtöttek, és köszöni, jól van.
Persze, nem akarom azt mondani, hogy mindenki egyből ugorjon a műtőasztalra, de ha semmi más nem segít már, akkor érdemes megkockáztatni.


Itt van a fórumon Malvin, őt pont most műtötték. Ha tud jönni, biztos ír még, hogy milyen tapaszatalatai voltak.
Remélem, jól vagy, Malvin! Annyit akartam még írni múltkor is, hogy ha hazakerülsz, egy jó ideig ne ülj, csak amíg feltétlenül muszáj (de ezt biztos mondják a kórházban is). Nekem jó volt, hogy ülésmagasítót használtam a wc-n (lehet venni is, de nekem a párom csinálta vastag hungarocellből), és kapaszkodót is tettünk be a falra, az is jól jött egy darabig.
Remélem, lassan már otthon leszel, és gyógyulsz. Sok sikert!

Előzmény: Bötti (9245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!