Keresés

Részletes keresés

csajkal Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1815

Sziasztok

 

Görögországban, OLYMPIC BEACHen apartmanok és szállodai szobák kiadók már 23 euró/éj/apartman-tól. Az apartmanok is légkondicionáltak és TV-vel felszereltek. Érdeklődni: 30/5992151 56/425788 és http://free.x3.hu/csajkal/

Nonamekata Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1814
Mi visszafelé Szerbiában aludtunk, közvetlenül a határ után Dimitrovgradban. Az ár ugyanannyi volt, mint a Moncában annyi különbséggel, hogy benne volt a reggeli, azonkívül felújításra szorulna a szálloda. Ezt leszámítva viszont tiszta volt, nagyon kedvesek voltak és a konyhája is finom és olcsó.
Előzmény: papabear (1812)
papabear Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1812

Nekünk jutott hely, visszafelé is ott aludtunk.

(nem láttalak benneteket az étteremben, igaz, későn - fél tíz körül - értünk oda)

Előzmény: Nonamekata (1811)
Nonamekata Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1811
Jaj, Kakadú, nektek már nem jutott hely?
Előzmény: Törölt nick (1808)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1810
Előzmény: Kiwi654 (1809)
Kiwi654 Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1809

Sziasztok!

 

Nagyon szeretem a nagy hullámokat, ezért Rodoszra szeretnék menni, mert sok jót hallottam róla. de néhány hír ellentmondásos. Ha valaki tud valami közelebbit, örülnék neki. Így például:

 

1.Azt hallottam, hogy a keleti rész, Faliraki, Rodosz város keleti része szebb, hangulatosabb, de ott alig hullámzik. Mennyire hullámos az a rész? 

 

2. Issa,Nyugat-Rodosz. Erről azt mondják, hogy jók a hullámok,de durva kavicsos a part, kevésbé hangulatos, és a sok szörfös zavaró a fürdésben. Ez utóbbi 3 negatívumo mennyire igaz?

 

Előre is köszönöm azoknak, akik megosszák velem tapasztalataikat.

Nonamekata Creative Commons License 2004.07.30 0 0 1807
Mi most jöttünk haza Sartiból. Odafele Bulgáriában Blagoevgrad után szálltunk meg a Monca motelben. Szép tiszta, európai szállás. A kocsikat bezárják éjszakára. Nekünk fejenként 10 Є-ra jött ki a szállás, de függ az ágyak számától. 2 ágyas 25 Є, 3 ágyas 30 Є, 4 ágyas 35 Є. Előre foglaltuk interneten keresztül, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy tényleg tartogatták is számunkra. Mi este 6 körül értünk oda és akkor még 13- unk számára volt hely, sőt még utánunk is érkeztek magyarok. Egyébként 25 férőhelyes. A kajájuk is finom. Mi hatan 25 Є-t fizettünk a vacsoráért, bár tele voltunk gyerekkel és diétázó tinédzserrel, tehát ezt nem lehet alapul venni.
Előzmény: Lalipapa (1804)
Fabien Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1806

Lalipapa!

Nezz at a Kozlekedes, Totalcar-automotor, Autoval Gorogorszagba topicba. Udv. F.

Előzmény: Lalipapa (1804)
Fabien Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1805

Hello

Irok, irok, mert 12-3 kozott vagy a klimas szobaban pihegunk, vagy kirandulas, vagy maximum a netcafe :)

Meg annyit a Wizzrol, hogy sorban szolitjak az utasokat a gephez, van a beszallokartyan egy sorszam. 1-20, 21-40 stb, ezzel nincs tulekedes.

 

Kiranduloknak roviden annyit, hogy Mikine es Tirunsz gyonyoruen fel van tarva, egyre jobb. Mar vagy otodjere jarunk ott, de most is volt uj resz. Pl. Mikineben van muzeum, ami nagyon szinvonalas, persze kicsi. Tirunsz meg asatas alatt van, de belathato.

 

Majd itthonrol talan bovebben, mert nehez ekezet nelkul elni.

Udv. F.

Előzmény: PTima (1803)
Lalipapa Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1804
Szervusztok! Segítségeteket kérném, augusztus 13.-án utazom autóval Paraliára. Van egy kisfiam ezért nem szeretnék egy huzamba végigmenni, hanem valahol Bulgáriában megszeretnék szállni egy éjszakára. Abban kérném segítségeteket, hogy kb. mennyiért lehet megszállni Bulgáriában egy Motelben, vagy egy magánházban esetleg egy kempingi bungalóban? Ha esetleg konkrét helyet is tudtok azt nagyon megköszönném. Választ ide vagy az e-mail cimemre várom( tobias@beltav.hu ). Segítségeteket előre is köszönöm.
PTima Creative Commons License 2004.07.28 0 0 1803

Szia!

Köszi az infót, kedves tőled, hogy még Tolóból is írsz!

Remélem nálunk sem lesz tömve a gép.

Irigyellek, én is valami napsütötte helyen lennék, itt már három napja esik :O(

További jó nyaralást és majd várom az élménybeszámolót :O)))

Előzmény: Fabien (1789)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.07.26 0 0 1802

Szia Mel!

Hétfő van, úgyhogy itt vagyok. Na látom azért mások is segítettek neked. A görögök tényleg nagyon kedvesek. A saját strand szép, de a víz már nem valami tiszta (most jöttek haza haverjaink, ezt mondták ők is). De ha elmentek Olimpiáda felé, arra nagyon szép. Elég az is ha csak Stavros széléig mentek el. Ott tök jó pici a víz, tele pici halakkal, meg ilyen homokból kiáló kagylókkal. Ha elmentek távolabbi öbölhöz akkor polipot is láthatsz.
Mi sajna nem tudtunk semmi görög szót, de a görögök tudnak magyarul, aki nem az angolul. Én nem tudok nagyon angolul, de azért megértettét mint is probálok elmondeni.

Megnézet az apartmant amibe mentek. Nem nagyon benne 100%-ig biztos, hogy hol van,de azthiszem Stavros másik partján lesztek (mármint a másik felén, mátmint a kikötő másik felén). Ott kicsit mélyebb a víz, hamarabb mélyül. De onnak közelebb van az a szép part ahol kicsi és tiszta a víz. Még biciglivel sem olyan húzós. Ja egyetek sült kukoricát, nagyon fincsi, azthiszem 1 euro.

Mel85 Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1801

Rendben köszi neked is a segítséget.:)

Öreganyó,a könyvnek meg utána nézek.Most vettem észre,hogy nekem a német nyelvű megvan abból a sorozatból.Tényleg jó,csomó alap dolog benne van.

Előzmény: tefi (1800)
tefi Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1800
Ja és elfelejtettem,hogy ki is ejti neked a görög szavakat !!!!
tefi Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1799

Igaz,hogy nem engem kérdeztél, de nézd + ezt az oldalt.

Mi is ebből nyomtattunk 2 oldalra valót és elég is volt.

 

http://www.travlang.com/languages/cgi-bin/langchoice.cgi?lang1=hungarian&lang2=greek&page=main

Előzmény: Mel85 (1797)
ÖREGANYO Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1798

Természetesen úgy van írva, hogy egyértelmű benne minden.

Egész az elején benne van az egész görög abc, az eredeti görög írással is, de fonetikusan is.

Minden latin betűkkel van írva, úgy ahogy ki kell ejteni.

Csodálatos kis kézi könyv.

Mindenkinek, aki még nem ismeri ezt a nyelvet, hatalmas segítség.:))

Mire az első kiadás megjelent, már valamilyen szinten gagyorásztam görögül, de jobban éreztem magam, ha a kezemügyében volt ez a kis segítség.:))

Nekem eddig, már 6 nyelven van meg ez a könyvecske, de ennél több jelent már meg.

Ha valami, akkor ez a sorozat az, amit minden utazni szeretőnek érdemes megvenni, ha nem tud olyan szinten nyelveket, hogy tudjon beszélni, és megérteni amit mondanak neki.

Nagyon kicsi a mérete, 11x14,5 cm, a vastagsága 0,5-1 cm között váltakozó nyelvenként. Kicsisége ellenére, rengeteg hasznos dolog van benne.

Rengeteg szó-kifejezés a napi életben szükséges dolgokhoz, meg minden olyan szituhoz, ami a nyaralás alatt előfordulhat.

Még a kinti szokásokról is kis tájékoztató, pl: hogyan kezeld a tolakodó férfiakat, milyen kézjeleket szabad használni, mit nem ajánlatos.

De várj csak, a tartalom jegyzékről a képeket ide teszem:

 

Szóval, csodás kis könyv, már előre is tudsz tanulgatni, de ott is jól tudod használni.

 

Puszi:Öreganyó

Előzmény: Mel85 (1797)
Mel85 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1797

Köszi.:)Csak abban vajon az is benne van,hogyan kell kiejteni a szavakat?Szeretnék tudni néhány szót,,jó lenne tényleg picit felkészülten menni.Mindenképp utána nézek.:)

 

Előzmény: ÖREGANYO (1796)
ÖREGANYO Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1796

Szia Mel85!

 

Nyugodj meg, a görögök tényleg nagyon kedves, vendég szerető emberek.

Mire mész, már nagyon meleg lesz a víz, állatkák lesznek-e attól függ, hogy merre mentek. Félni nem kell, mégha lennének is.

 

A nyelvvel kapcsolatban pedig ajánlom, hogy keresd, és vedd meg ezt a könyvecskét. Nagyon jól használható, és még tanulhatsz is belőle indulásig.

 

Minden könyves boltban, de még az utcai könyv árusoknál is lehet kapni. Sok aluljáróban is láttam már. Ha nem látod, akkor kérdezz rá, hogy van-e a kapd elő sorozat. Már sok nyelvből kiadták.

 

Jó keresést, tanulást, de legfőképp jó utat, és nyaralást kívánok.

 

Pussz:Öreganyó

Előzmény: Mel85 (1795)
Mel85 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1795

Szia Marianna!

Tudom márcsak hétfőn tudsz megint fent lenni a neten,de azért írok neked most.:)

Tényleg nagyon barátságosak a görögök és vendégszeretőek?Jajj lenne már aug. közepe!:)Milyen a tengervíz?Vannak benne állatkák?:/

Tudsz néhány görög szót?Én már próbáltam a neten keresni,de nem volt nagy sikerem...pedig néhány szó jól jönne.:)

Hm,Egyiptom is szép lehet.Nekem is bejönnek a távol keleti országok.:)Meg a lényeg, pálmafák,tenger....hm.:)Mi Tunéziában voltunk tavaly,de Egyiptom biztos szebb lehet,eleve drágább is.

Na puszkó.:)

Előzmény: Marianna-22 (1792)
rage. Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1793

Azért mert nekem ez a véleményem.Persze kivételek vannak.De abban a faluban ahol sok a magyar ott szép lassan minden magyarrá válik.Semmi görög érzés nem lesz.És valahogy az az érzésem a görögök idomulnak a magyar emberekhez.Kiveszik belölük a kedvesség.Pont sarti a legjobb példe erre.Én 98 ban voltam elöször ott.Akkor imádtam ott lenni.Aztán tavaly elött átmentünk vrasnárol és nem találtam azt az érzést azt a kedvességet amit 98-ban.Tavaly aztán marmarason nyaraltam és akkor is átruccantunk.És egyre inkább balatoni érzésem volt.Ugyhogy ezért irtam igy.

Menj el egyszer makrigialosra.Igaz,hohy semmi nincs ott,de azt a kedvességet amit ott tapasztaltam az nem hasonlithato sartihoz.

Abban igazad van,hogy néha jo magyar hangot hallani.De minden pillanatban azért sok.Azért megyek külföldre.Egyébként én sem beszélek idegen nyelvet.Valahogy megértem öket.

Előzmény: tefi (1779)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1792

Szia Mel!

Nekem Egyátalán nem baj, hogy kiváncsi vagy. Szerintem mindenki izgul még akkor is ha nem elösször megy. Thanasis egy nagyon kedves pasi, egy igazi görög. A Crossba az irodánál lehet kérni ingyen belépőt (akárhányat kéthetsz!!), ehez jár az ingyen koktél. Azt sajna nemtudom, hogy az innivalók milyen árban vannak. Az éttermekben az üditő is elég húzos, gondolom akkor a szesz is. Kb olyan mint a balcsi part, ott is Siófok. De a boltok persze olcsóbbak mint nálunk. 

Mi 2001, 2002, 2003 -ban voltunk Stavroban. Szerintem nagyon jó hely.

Ja Kis-hajós hajót egy Jorgos nevű srác és az apja vezeti. Jorgos is egy jó pasi. Bár neki is volt akkor párja ( ő is magyar, elég népszerűek a magyar lányok a görög srácok körében!). Voltunk a Stavros Beach apartmanhotelben, Vénusban, Mare és az Apollonnal a George -ba. Szerintem magassan a Vénus viszi a pálmát. A Mare is nagyon jó volt, de kibetonoztán a mellete lévő kis tavat. Így elég sokat vesztett a varázsából. A George az még mindig jó, a parton van, még minden.

Idén sajna nem megyük. Bár valahol nem sajna hisz valószínű, hogy egyiptomba megyünk. Bár nagyon vágyom a görögökhöz is.

(ma még egy 20 percig elérem az internetet, aztán majd csak hétfőn)

Szia!

Mel85 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1791

Szia Marianna!

Hú,nem tudom pontosan hány órakor indul a busz,csak azt tudom,hogy 16-án megyünk.

A diszkót semmiképpen sem hagyom ki.:)Thanasis mindekivel ilyen kedves?Minden utazónak biztosítanak ingyenes belépőt?Gondolom nem...azt tudod mennyi a Crossba a belépő,meg hogy milyenek az ital árak?Gondolom jó sok magyar is jár ide.

Ti mikor voltatok kint?Most is mentek?

Tanultál valamilyen alap görög szavakat?Melyik hotelben vagy apartmanban voltatok?

Kicsit kíváncsi vagyok...:)bocsi

 

 

Előzmény: Marianna-22 (1790)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1790

Szis Mel!

A Zeus egy nagyon jó utazási iroda. A buszozá miatt ne agodj. ki lehet birni, főlleg ahogy én csináltam. Én eléggé rosszul tudik lenni a buszon, tehát idulás elött 30 percel egy Dedalon. Azán minden 4. órában újra. Így végig aludtam az útat és ez így volt jó!

Szertintem a legjobb disco a Cross. Bár nem ilyen kemény haus zenéz nyomak, de lagalább europait. Kb azt amit a rádióban. De szeritem tök jó volt. Mi a Jorgos fiával (ő a kinti tulaja a Zeusnak), Thanasissal mentük táncikálni. Ügye oda az ember kap ingyen belépöt amihez jár egy uzó koktél, amitől én majdnem hánytam, de aki szereti az uzót annak finom. Ja és a Thanasis megkinált valami görög cseresznye piával ami viszont nagyon fincsi volt. Na Thanasis egy jó görög pasi, de volt egy magyar barátnője, aki ott volt valamelyik utazási irodában.

A görög pasik szerencsére nem olyan fanatikusok nő ügyben mit az arabok. Nem olyan erőszakossak. De gondolom ha nem látnak melletetek pasit azért jobban nyomulnak. Ennek a szintere leginkább a disco még a strand.

Ha hazamegyek megnézem melyik apartmanba lesztek. Mikor is indultok?

Fabien Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1789

Haho. Tolobol jelentkezem egy percre.

 

Valaszolni valamiert nem tudok, de PTima hsz-re: Wizzair-rol.

A hajnali indulas nagyon kiraly, teljesen ures a Ferihegy. Nemtom hany szemelyes de kb. 150 lehet az Airbus, es 48 ! utas volt. Ugyhogy sokan harom szemelyes ulesekben aludtak :) Gep, szemelyzet teljesen rendben, vegyes, van magyar is, a pilota angol volt. Az udito 2EUR, a kave is e korul van, meg a csipsz. 1 ora 44 perc az ut. Jo volt. A repteren van sok prospektus az uj elkerulo utrol meg az uj metrokrol, meg ilzesmi. Na megyek, mert minimum 40 fok van :) Udv. Majd itthonrol bovebben, mert ey a billentyu gazos.

 

Ja, akit erint: Athen nemzeti muzeum nyitva van, kicsit meg renovaljak kivulrol, belulrol meg at van epitve.

csabáék Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1788

Sziasztok!

Eladó nyaralás Makrigialoson 4 fő részére, csak szállás.

Ára 40 000 Ft.

Időpont választható: 08.03-08.10 vagy 08.16-08.23,.

A buszt vagy repülőt csak az Androméda Travelen keresztül lehet lefoglalni, a szállás is innen van.

 

Van még 1 db eladó focijegy az olimpiára is.

 

Akit érdekel, hívjon: 0630 4435533

Mel85 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1787

Hú köszi az infókat.:)A Zeusz Travellel utazunk.Tényleg,hogy lehet kibírni a 20 órás utazást?Mikor mondta a hölgy,kicsit megijedtem,hisz ez majdnem egy egész nap...a szórakozóhelyekre nagyon kíváncsi vagyok.:)Neked tetszettek?Milyen a zene?

Azt mondod nem helyesek a görög pasik?:/Na mindegy.:))Majd meglátjuk.Vérmérsékletük milyen?Nagyon rá vannak kattanva a magyar lányokra?Pl Tunéziában nagyon tetzsttek az araboknak a fehérbőrű lányok.Itt is ez a helyzet?

Mégegyszer köszi.:)

Előzmény: Marianna-22 (1785)
daisy1 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1786

Szia MEL85!

 

http://www.assos.hu/

Itt találsz elég infót, ha végignézed.

Előzmény: Mel85 (1783)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1785

Szia Mel85!

 

Én addig 3-szor nyaraltm Stavrosban. Nagyon jó hely bitzossan tetszeni fog. Ki városka, de azerintem pont elég. A tengerpart jó nagy, bár a víz minden évben egyre koszosabb. De ha béreltek mocit nagyon sok szép helyre el lehet menni. Ha utra kelltek mennyetek Olimpiáda felé. Arra felé nagyon szép kis öblük vannak. Van egy ilyan várrom is a közelben, érdemes megnézni. Ha ezen túlmentek egy kicsit akkor van egy leágazó egy gyönyörű öböllel.

Nincs sok jó görög pasi, de azért akad. Bár vigyázatok velük, mert ügye utánatok jön az új turnus és ők nem nagyon fognak azon gondolkodni, hogy felszedjék-e egy mási csajt vagy nem.

A Cross disco az nagyon jó. Van még a Bora-Bora, de oda csak görögök járnak. Ja és még egy Stavros szélén, de annak nemtudom a nevét. Ott szokták rendezni a Beach Party-kat.

A gyrost mindenképpen probáljátok ki. Va egy nagyon jó gyrosos a sétálóutca végén. Kis pici bolt és teljesen piros. Étteremnek a Korali-t ajánlom, nagyon jó a konyhájuk. Finom a 2 személyes görögtál, meg a tengeriherkentyüs tál is.

Fakultativ programban a Kis hajót nagyon ajánlom( elvisznek egy kis lakatlan szigetre aminek Szerelm-sziget a neve, ez 12 euro), a Meteorákat is érdemes megnézni, ha jól emlékszem ez 35 euro, akkor a Kavala-Thassos kirándulás tök látványos és jó, az kb. 30 euro. Mi is van még?... Ja az Athos kirándulás állítolag nagyon nam éri meg az árát.

A Sotos apartmant sajnos egyátalán nem ismerem így névről.

Melyik irodával is mentek? 

 

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1784
Lásd 30 hozzászólással lejjeb. Meg előtte is.
Előzmény: Mel85 (1783)
Mel85 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1783

Sziasztok!

Mi aug. 16-án indulunk Stavrosba a családdal.(Sotos apartman).Tudnátok infokat írni erről a helyről?Milyen a tengerpart,a görög pasik,ételek,helyi érdekességek,szórakozóhelyek..stb.Nagyon érdekelne.Alig tudok találni valamit a neten,szóval személyes tapasztalatnak nagyon örülnék.:)

Előre is köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!